FEESTEN „PLAN 1913." "Een par nette Meisjes een nette JONGEN Nieuw geloei SATIJN Mr. P. Dieleman. TENTOONSTELLING Plan 1913 TER NEUZEN, GROOTE FEESTAVONDEN Burgerlijke Stand. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Laatste berichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t. e 111 i 11. ontvangen. Openbare Verkooping. vanaf 11 tot en met 16 Augustus (in de Affuitloods), 16 prachtige Medailles, Kunstvoorwerpen en Diploma's. Tentoonstelling Kleederdrachten enz. in de Abdijgebouwen te MIDDELBURG. Stoomwasscherij „De Vlijt", M. J. VAN DIXHOORN 2 Hectaren Haver Chineesche Theetent. Champagne Bar. genoegen te zijn ontstaan, nadat H. ongeveer 1 uur onder den invloed van sterke drank was thuis gekomen. Terwijl de vrouw in de keuken bezig was met het gereedmaken van het middageten, hoorde ze in de achterkamer, waar haar man en haar zoon zich bevonden, hevige woorden en onmiddellijk daarop revolverschoten, loen zij dadelijk daarna in de achterkamer kwam, zag zij haar man blijkbaar bewusteloos in een rieten stoel zitten en haar zoon, die een re volver op zichzelf richtte, en zich een schot wond toebracht aan het hoofd ter hoogte van den slaap. Ook later heeft de jongen nog eens het wapen op zichzelf gericht, waardoor ook hij bewusteloos werd. De vrouw riep onmiddellijk om hulper kwam politie op dagen, en de gemeentelijke eerste-hulpdienst werd geroepen. De geneesheer van dien dienst stelde den dood van lliddes vast. Deze had een schotwond in den mond en een in den hals. De zoon werd naar het diaconessenhuis Bronovo aan de Laan van Meerdervoort over gebracht zijn toestand was hoewel vrij ernstig, toch niet levensgevaarlijk. Hoe de jongen aan de revolver was gekomen, is nog niet opgelost. Het onderzoek ter plaatse door de politie werd geleid door den commissaris der vierde afdeeling met den inspecteur. Ook de rechter commissaris en de substituut-officier van justi tie waren ter plaatse. Het lijk van Hiddes is naar het lijkenhuis op de Aigemeene Begraafplaats overgebracht. Gisteren heeft er in het ziekenhuis een schouwing van het lijk plaats gehad. De toestand van den dader was nog zeer ernstig en van dien aard, dat hem nog geen verhoor kon worden afgenomen. N. R. Ct. Brand bij de Residentiebode. Zaterdagnacht omstreeks half drie ontdekte een politieagent, dat er vlammen sloegen uit het gebouw van de drukkerij van de firma T. C. B. ten Hagen, aan de Nobelstraat No. 20 te 's-Gravcnhage, waar het R. K. dagblad de Residentiebode gedrukt wordt. Het bleek nader, dat de brand op de zetterij was uit gebroken. Het vuur tastte krachtig om zich heen en de zetterij met al het materiaal, dat zij bevatte, is dan' ook gedeeltelijk uitgebrand. De brandweer was met veel materieel, ook de autospuit, aanwezig. Om vier rukte zij weer in. De drukkerij en de redactielokalen van de Residentiebode hebben brand- en water schade bekomen, doch niet noemenswaardig. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. Bij den brand is de kopij van verschillende belangrijke werken, o.a. een deel van de kopij der gemeentebegrooting, verbrand of onlees baar gewordendit zal aanmerkelijke vertra ging te weeg brengen in de indiening van de begrooting, welke in de eerste weken van Augustus te verwachten was. Men kon nog niet vaststellen, of De Resi dentiebode des avonds zou kunnen verschijnen, maar was in den voormiddag bezig maatre gelen te beramen, welke tot liet uitkomen van de courant zouden kunnen leiden. Brutale leerlingen. In de afdeeling Hoofdacte aan de Gemeente lijke kweekschool voor onderwijzers te Leiden, werd, meldt De Zeeuw, voor den nieuwen cursus, die 1 Sept. aanvangt, in plaats van den heer Broeze, de heer (Jallé benoemd. Zoodra deze benoeming door den Gemeenteraad bekend werd, richtten de kweekelingen dei- inrichting een verzoekschrift tot den benoemde om die benoeming niet aan te nemen. Deze brutaliteit grenst toch wel aan het ongelooflijke Men meldt uit AmsterdamZaterdag middag zag een jongen, die zijn fiets voor een kantoor aan de Leidsche gracht bij de Keizers gracht had laten staan, van binnen het kantoor, dat iemand met zijn fiets er van door ging. Gelukkig had de jongen aldaar een andere fiets tot zijne beschikking om den rijwieldief te achtervolgen. Reeds aan de Nassaukade gelukte het hem den vluchteling bij den kraag te pakken, tot staan te brengen en hem ver volgens aan de politie over te leveren. Een Limburgsche candidatenlijst. In de gemeente Heer, zoo schrijft men aan |De Tijd, deed zich dezer dagen het geval voor, dat een der candidaten voor den gemeenteraad over leed, vóór de stemming plaats had. Dus moest, overeenkomstig de gemeente wet, eene nieuwe verkiezing worden uitge schreven. In Heer bestaan twee partijen, die elkaar fel bestoken. En zoo gebeurde het, dat de partij der minderheid in den raad, ditmaal de meerderheid tracht te verkrijgen. Een wet houder van de meerderheid moet aftreden en daarom werd door de minderheid een can didatenlijst ingediend voor diens zoon, om zoodoende de kiezers op een dwaalspoor te brengen. De minderheid beroept zich op het feit, dat de tegenwoordige meerderheid, vroe ger minderheid, destijds naast den aftredenden wethouder der meerderheid, een candidaat stelde, met gelijken naamdeze candidaat was bovendien voor korten tijd failliet ver klaard. De nieuwe verkiezing is inmiddels uitge schreven, en de candidatenlijsten zijn ingediend, waarop weer tal van personen prijken, die buiten hun weten zijn gecandideerd. De lijst ziet er als volgt uit. Met den aftredenden wethouder Hegtermans der meerderheid zijn tevens gecandideerd diens beide zonen, van 22 [en 21 jaren oudtegen den nieuwen can didaat der meerderheid, II. H. A. van Ilom- merich, pater Van Hoinmerich van het op voedingsgesticht, en tegen den candidaat J. H. Smeets der meerderheid werd gesteld de candidaat J. M. Smeets een man van 22 jaren oud. De onlangs overledene heette eveneens Smeets. De laatste personentrein van Leer naar Nieuweschans is Zaterdagavond om twaalf uur bij de halte Hilkenborg door de geopende brug over de Eems gereden. De machinist die het onheil zag aankomen, wist zooveel hij kon te remmen, maar de locomotief en de tender schoven vooruit en bleven boven het water hangen. De passagiers werden met een extratrein uit Nieuweschans opgehaald. Het verkeer ondervindt vertraging, doordat de reizigers, ook die voor de sneltreinen, naar Berlijn, met een pont over de Eems moeten worden gebracht. Menschen hebben geen letsel gekregen. Men gelooft, dat den beambte, die met de bediening van de brug is belast, de schuld voor het ongeluk treft. Zondag zijn extratreinen voor doorgaande reizigers en het postvervoer ingelascht. In de Ned. Herv. kerk te Bodegraven waren gedurende eenigen tijd werklieden bezig om veranderingen in den binnenbouw aan te brengen. Zaterdagmorgen zou men de preek- stoef op een andere plaats zetten deze viel echter en kwam op drie werklieden terecht. Twee van hen waren vrijwel verwond, doch de derde kreeg het gestoelte op de borst en was na een paar uren nog niet tot bewustzijn gekomen. Verder kan men over zijn toestand nog niet veel mededeelen. Nader meldt men, dat vier werklieden on der den preekstoel geraakt zijn en 2 ernstig gewond werden. Aanvankelijk vreesde men voor 't leven van één hunner, doch heden morgen was de ongelukkige nog al wel. In de „Berliner Medische Wochenschrift" wordt een methode beschreven, waardoor men inslaapt. Men gaat zoo gemakkelijk mogelijk in bed liggen en volhardt in de eenmaal aan genomen houding. Iedere beweging, zooals die veroorzaakt wordt door hoesten, gapen enz., moet onderdrukt worden, alleen de adem halingsbeweging gaat natuurlijk door. Na eenigen tijd zal de houding ondragelijk worden, men zou graag van pose willen veranderen. Echter mag dit niet gebeuren, door uiterste wilsinspanning moet men roerloos blijven liggen. Het onhoudbare gevoel zal verdwijnen en daarna terugkomen. Weer moet men alle krachten inspannen om onbeweeglijk te blijven. Na 15 a 20 minuten komen de voorboden van den slaap men gevoelt zich door en door vermoeid, het straatlawaai dringt slechts ge dempt door, de oogleden worden zwaar. Dan neemt men plotseling de houding aan, waarin men gewoon is in te slapen, echter met zoo veel mogelijk beperking van beweging. Het dan slechts enkele minuten en men is in Slaap. De werking wordt verklaard door de op de sterke inspanning plotseling gevolgde ontspanning. Amsterdam. Uit de correspondentie van Dr. Bos en Mr. Troelstra blijkt dat Dr. Bos II. M. de Koningin berichtte dat aangezien de Soc. Dem. Arb. Partij in een nieuw ministerie geen zitting wenschen te nemen, hij zijn taak als afgeloopen beschouwd. Amsterdam. H. M. de Koningin moeder heeft gisteren hare hooge gasten het Muider- slot doen bezichtigen en bezoekt morgen Entos. Leiden. Alhier is bericht ingekomen dat op zijn landgoed bij Munchen op 84-jarigen leef tijd overleden is de heer A. W. Sijthoff, direc teur van de bekende uitgeversmaatschappij te dezer plaatse. Weenen. Te Sevenberg is wegens de aan houdende regenval een gedeelte van een berg in beweging gekomen. Van het dorp Lovolte zijn aan den voet GO huizen ingestort. 'Vele personen, meest grijsaards en kinderen zijn omgekomen. TER NEUZEN, 29 Juli 1913 Boter per Va K.G. f 0.65. Eieren 104 stuks 4.20. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.72l/2a f 47.75. Engelsch per «12— 12 HULST, 28 Juli 1913. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 30 Juli Donderdag 31 Vrijdag 1 Zaterdag 2 Zondag 3 Maandag 4 Dinsdag 5 Aug. 10.51 11.54 0.22 1.14 2.1 2.44 3.24 11.25 12.49 1.37 2.22 3.6 3.49 Voor de BOOTTOCHT die op 7 Aug. zal plaats hebben naar Gent zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij de heeren D. H. LITTOOIJ AzG. MEERTENS en H. D. BOL, Ter Neuzen. Alle leden der Feestcommissie, de leden der onderscheidene sub commissies en belang stellenden, worden dringend uitgenoodigd tot het bijwonen eener VERGADERING op VRIJDAG I AUGUSTUS 1913, 's avonds 8 uur, bij Mej. Wed. MICHIELSEN (Markt.) HET BESTUUR. GEVRAAGD voor opleiding strijkerij en verzen ding. TER NEUZEN. Ter Stoom drukker ij van HPW D. H. LITTOOIJ Az., TER NEUZEN, kan geplaatst worden. Advocaat en Procureur, te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. d. BON, vroeger L'Ecluse—Mahu. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den Heer A. P. DE MUL Dijk graaf van den Capellepolder, te Zaamslag op VRIJDAG den I AUGUSTUS 1913, des namiddags 2 ure, verkoopen ONGEVEER te velde wassende op land van verkooper aan de Groenstraat te Zaamslag, alwaar te vergaderen. waarvoor beschikbaar zijn gesteld Inzendingen kunnen worden ingewacht tot Maandag 4 Aug. 1913. door verschillende Specialiteiten, met iederen avond afwisselend programma. WOENSDAGMIDDAG groote Kindervoorstelling met bizondere attractie. Zie verder uitgebreide Catalogussen en Programma's. HET BESTUUR. INGANG GROENMARKT. 17 JULI tot einde AUGUSTUS 1913. Geopend op Zondag van 12 tot 6 uur, op Weekdagen van 10 tot 6 uur. Afdeelingen A. Oud- en nieuw-Zuid-Bevelandsche Kamer; B. Oud-A aleliersclie Kamer C. Kleedingstukken, lijfsieraden, lodderijn- en snuifdoosjes, bijbels; D. Meubelen, huisraad, porcelein E. Volkskunst; F. Steden en gilden; G. Diversen; H. Wagens; I. Dioramas. Tijdens de tentoonstelling twaalfmaal uitvoering van zangvereenigmgen, vijfmaal ring- rijden, driemaal gaaischietingvoorts geregeld uitoefening van Zeeuwsche bedrijven. Gedurende Juli dagelijks dameskapel. Entree 50 cent. Doorloopende kaarten op naam a f 5.— per persoon veikrggbaar aan liet Informatiebureel op de Groote Markt en aan het Bureau der Tentoonstelling. der rioleering van de straten werd met aigemeene stemmen aangenomen. Eveneens werden aangenomen een voorstel tot het aangaan eener geldleening van f 10.000 en eene wijziging in de begrooting voor 1913. Bij de rondvraag werd door den heer Oggel nog geïnformeerd met welke straten begonnen zal worden bij de uitvoering van het aangenomen plan. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 26 Juli. Jacobus Dooms, oud 25 j., jm. en Christina van de Velde, oud 22 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juli. Levinus Mar- tinus Roofack, oud 22 j., jm. en Maaike Klaassen, oud 21 jd. Louis Jolijt, oud 21 j., jm. en Su- zanna Sophia van Aalst, oud 20 j jd. Pieter Millenaar, oud 29 jjm. en Cornelia Krina de Doelder, oud 28 j jd. Geboorten. 20 Juli. Maria Johanna, d. van Eduardus Bernardus Kaas en van Octavie Hamer- linck. 21 Juli. Pieter, z. van Jan Pladdetenvan Catharina van Hoecke. Arie Cornelis, z. van Willem de Feijter en van Adriana Margaretha den Exter. 22 Juli. Anthoine Theodore Marie, z. van Francois Bernard Gustaaf de Meijer en van Fran- cisca Maria Wauters. 23 Juli. Helena, d. van Jacobus de Ruijter en van Toua Kaijser. 24 Juli. Maria Johanna, d. van Willem Polderman en van Cornelia den Hollander. 25 Juli. Dirk Rietvelt, z. van Johannes van Eijsden en van Johanna Dina de Hondt. Frijda Alida, d. van Philippus Fran- ciscus Pieters en van Maria Juliana de Coninck. Overlijden. 20 Juli. Francois Jacobus Balnikker, oud 6 w., z. van Jacobus Hendrik en van Elisabeth Amelia Christina van Kerkvoorde. Axel. In de Raadsvergadering van heden wa ren aanwezig 10 leden. Afwezig wegens onge steldheid de heer Lemaitre. Ingekomen stukken. 1. Kennisgeving van dhr. I. J. Brakman dat hij de benoeming tot lid van het Alg. Burgerl. Armbestuur aanneemt. 2. Dankbetuiging van den polder Beoostenblijbe- noorden voor de bijdrage in de kosten van onder houd van een weg in dien polder. 3. Idem van de schietvereen. „Prins Maurits" alhier voor de verleende medaille. De geloofsbrieven der herkozen raadsleden werden gesteld in handen eener Commissie, bestaande uit de heeren F. Dekker, P. Dekker en M. Wolfert, welke bij monde van den heer Wolfert mededeelde, dat de stukken in orde waren en adviseerde tot toelating. De overgelegde Gemeenterekening werd gesteld in handen eener Comm van 3 leden. Dit geschiedde eveneens met de rekening van het Alg. Burg- Armbest. welke gesteld wordt in handen eener Commissie, bestaande uit de heeren P. Dekker, J. Smies en M. Wolfert. Door dhr. P. v. Vessem was een verzoekschrift ingediend tot verhooging zijner jaarwedde als Ont vanger van het Alg. Burgerl. Armbestuur. Na in gewonnen advies van het B. Armbest. werd be sloten om bedoelde jaarwedde te verhoogen met een bedrag van f 15. Tot leden der commissie van onderzoek van de reclames inzake den Hoofdelijken Omslag werden benoemd de heeren F. van Driel, Smies en M. Wolfert. Het voorstel van B. en W. inzake de vernieuwing AMSTERDAM, 28 Juli 1913. Lijnolie, vliegend, f 283/4, f28'/ï, in de stad f28, Aug. f 28'/',, f28, f 28'/a, Sept./Dec. f281/,, Jan./April f283/,,, f285/„ f 283/*, Mei/Aug. f 29'/8, f291/,. Suiker kalm, Juli/Aug. en Oct./Dec. f 107/8 ge boden, Jan.Maart f li1/» te koop. Aardappelen per '/j H.L. Friesche Borgers f 1,10 a f 1,15 Friesche Muizen f 1,10 a f 1,15. Langedijker Muizen fl,20 a f 1.80. Langedijker Schoolmeesters f 1,20 a f 1,30 Streeker Muizen f 1,20 a f 1,30. Rijper Muizen f 0,90 a f 1,—. Westland Zand f 2,— a f 2,25. Westl. Zand ronden f 1,50 a f 1,75. Andijker Blauwen f2,60. Andijker Muisjes f 1,30 a f 1,40. Andijker Bonten f 1,60. Westlandsche Kleine f 0,70 a f 0,80. ANTWERPEN, 28 Juli 1913. Chilisalpeter kalm, loco fr. 24,60, per Juli fr. 24,60 per Febr./Maart fr. 26.— Middenprijs per 100 K.G. Tarwe/12,—,Rogge 8,25, Wintergerst Zomergerst/ Haver f 9.—, Erwten 11,—, Witte Boonen ƒ14,Bruine Boonen 11,—Duivenboonen/—- Paardenboonen Boekweit/—,—, Lijnzaad f 11,—, Koolzaad 20,—, Aardappels 2,50. Boter per kilo 1,30. Eieren per 26 stuks 1, Er waren ter veemarkt te koop gesteld 22 stuks rundvee, 18 varkens, schapen, waar van verkocht 4 stuks rundvee en 12 varkens. ROTTERDAM, 29 Juli 1913. Ter graanmarkt van heden was tarwe te ruim aangeboden voor de behoefte. Nadat begin markt enkele prima partijtjes tot onveranderde prijzen waren uitgezocht, moest overigens lager worden afgegeven en was niet alles op te ruimen. Essex f 12.50 tot f 13.50, Wilhelmina puike f 12 tot f 12.50, overigens f 10 tot f 11, per 100 kilo V - I i

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3