Gemeenteraadsverkiezing. R. SCHEELE Dz., Aftr. Lid., Kiezers W. BEDET. D. SCHEELE Az. R. SCHEELE Dz. (aftr.) P. DE BAKKER (R.K.), Gemengd Nieuws. B li r g e r 1 ij k e Stand. Laatste Berichten. Telegrafische Berichten Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneiizen. A d v e r t e 111 i n. De Chr.-Hist. kiesvereeniging te Ter Neuzen beveelt voor de a. s. verkiezing ten zeerste aan den heer tevens geeft zij den kiezers in ernstige overweging hunne stem uit te brengen op de rechtsehe candid ate 11. HET BESTUUR. gjgp> De Kiezers worden dringend aanbevolen a. s. VRIJDAG hun stem uit te brengen op den heer Een man VOOP en uit het volk, die de belangen onzer Gemeente zal helpen behartigen. Het Comité R. K. Kiezers. waarop niet genoeg de nadruk kan gelegd worden. Het chilisalpeter doet de bieten groeien, maar spaart ook heel wat wiedloon uit. Later, wanneer de bladeren grooter zijn en bijna aan mekaar komen, geeft men weer, en wel voor de laatste maal een overbemesting met chilisalpeter. Den eersten keer geeft men de grootste hoeveelheid. De meeste bietenverbonwers geven dan 150 200 K G. per Hectare. Dat hangt er van af, hoeveel men reeds bij het zaaien gegeven heeft en hoe de stand der bieten is. Willen deze niet te best groeien, dan geeft men wat meer. De laatste gift, in Juli gewoonlijk, bedraagt zelden méér dan 100 K.G. per Hectare. Slechts wanneer de stand beneden de verwachting is, geeft men wel een 150 K.G. Natuurlijk zijn dat uitgaven, maar de boeren, die het doen, weten wel, dat het geen weggeworpen geld is, dat het integendeel met interest terugkomt. Vrijdagavond is te Alkmaar, in de na bijheid van de zwemschool, de 9-jarige J. N. K., die met zijn 7-jarig broertje in een roei bootje op het Groot N.- IIoll. Kanaal aan het spelevaren was, door het verliezen van het evenwicht, toen hij over het zitbankje wilde stappen, te water geraakt en verdronken. Kinderzegen. De vrouw van een manu- facturier te Schönthal in Beieren, heeft bin nen 14 maanden het leven geschonken aan zeven kinderen. In April 1912 kreeg zij vier meisjes tegelijk, Donderdag drie jongens. De 29-jarige vrouw van den 37-jarigen F., wonende te Oude Wetering, blijft haar onschuld in den dood van haar man volhou den |en is thans op vrije voeten gesteld. Het lijk is naar Leiden vervoerd om aldaar onderzocht te worden. Vrijdag hebben een 15-tal manschappen van het 1ste regiment veldartillerie te Utrecht hun korps zonder verlof verlaten. Deze deser tie moet, naar beweerd wordt, haar oorzaak vinden in ontevredenheid over het voedsel der laatste dagen. Deze soldaten waren Zater- namiddag nog niet in de kazerne teruggekeerd. Te Amsterdam is voor de tramconduc teurs, die een of meerjvreemde talen machtig zijn, het dragen van vlaggetjes op de mouwen ingevoerd, ter aanduiding van do talen, die door hem gesproken worden. Twee jongens, oud 14 en 17 jaar, dje van de Kruisberg waren weggcloopen, zijn door de gemeentepolitie te Spankeren aange houden en wederom naar Ambt Doetinchem teruggebracht. Een commissie uit den Geneeskundigen Bond in Canada heeft rapport uitgebracht over de resultaten, die de üuitsche geneesheer Friedmann in Amerika met zijn serum tegen tuberculose heeft bereikt. Zij komt tot de slotsom dat in geen enkel geval eenige ver betering bij de behandelde patiënten is inge treden. Friedmann heeft intusschen wel „zaken" ge maakt. Te New York alleen moet hij ruim f 33,000 verdiend hebben. Men herinnert zich, dat Briand, de ge wezen Minister-president ruim drie weken geleden een ongeluk met zijn auto gehad heeft. Briand en het Kamerlid Wilm, dat met hem in de auto zat, hebben zich toen beide bezeerd, De kwetsuren van Briand schijnen toch nog leelijker aangekomen te zijn, dan men aan vankelijk gedacht had, want zijn geneesheeren hebben nu verklaard, dat hij zeker niet vóór over een maand als hersteld beschouwd zal kunnen worden. Te Berlijn heeft deze week een proces gediend tegen eenige beambten van de zeden politie, waarbij vooral een politie-agent Thiede veêren heeft gelaten. Thiede had zich, zooals gebruikelijk is bij de zedenpolitie, de mede werking verzekerd van een meisje Ortmeyer, een vrouw van de straat, die voor hem spioneer de en hem alles aanbracht wat zij voor hem als beambte van belang achtte. 'Gaandeweg was de verhouding tusschen de twee zeer ver trouwelijk geworden en het eind was, dat Thiede's medewerkster dol verliefd op hem raakte en hem allerlei geschenken toestopte, die zij van haar in zonde verdiend geld kocht of van anderen gekregen had. Zoo behoorde er een agrariër tot hare vereerders, die haar zijdeu spek en worsten toezond, zooveel dat zij dat alles ajleen niet op kon. Thiede voer daar wel bij, en zijn vrouw wist ervan. Volgens zijn zeggenj beeft hij dergelijke dingen altijd behoorlijk aan vrouw Ortmeyer betaald. Maar de rechters geloofden dat niet. Zelfs de mooie uniformen, waarvoor hij bekend was, moeten gesneden geweest zijn uit laken, dat de vrouw hem ten geschenke had gegeven. De rechters hebben Thiede schuldig ver klaard aan overtreding van het souteneurs verbod en hem deswege drie maanden ge vangenisstraf opgelegd. De overige van veilheid beklaagde beambten en de vrouw van Thiede, wie koppelarij ten laste was gelegd, werden vrijgesproken. De Czaar heeft toestemming gegeven tot het instellen van een onderzoek tegen den adjunct van den Minister,van Buitenlandsche Zaken, de kamerheer Neratof en den chef van het Departement van Buitenlandsche Zaken Azimowitzj, die door een ondergeschikte be schuldigd worden van ernstige vervalsching van oflicieele stukken. Het proces tegen Neratof is op touw gezet door den consul-generaal van Rusland te Bag dad, Jakimowitsj, die op aanzetten van Nera tof, naar hij zegt uit persoonlijke wraak, om dat hij dezen beschuldigd had van willekeur, overgeplaatst in een lagere betrekking als secretatis van het consulaat te Ueskjoeb, Ja kimowitsj diende bij den Senaat een aanklacht tegen Neratof in. 'Daarin wordt Neratof be schuldigde en staatsstuk, dat door ,den gezant Tsjarikof uit Konstantinopel naar St. Peters burg was gezonden, en dat mededeelingen over Jakimowitsj bevatte, te hebben ver- valscht, en den Senaat willens en wetens een valsch afschrift daarvan te hebben voorgelegd Jakimowitsj beschuldigt Sasonof die valsch- heid bewust te hebben goedgekeurd. De Czaar heeft nu een onderzoek gelast, waarin o.m. Tsjarikof zal worden gehoord. Te Almeria ontsnapten drie stieren, die naar de arena gebracht werden en renden door de straten der stad. Vele wandelaars werden verwond, onder wie drie oude menschen, wier toestand zeer ernstig is. Een van hen is reeds overleden de stier had hem de borst kas ingedrukt. Slechts met de grootste moeite kou men de stieren bemachtigen. Tengevolge van een staking van boot werkers kunnen de schepen in de haven te Leith niet geladen of gelost worden. De spoorwegmaatschappijen geven kennis, dat zij niet aansprakelijk zijn voor de alleve- ring óf de verscheping van goederen. Onge veer 130 kolenwerkers hebben zich bij de stakers aangesloten. De politiemacht is ver sterkt. Op een vraag van Liebkneclit over de commissie van onderzoek naar de levering van oorlogsmateriaal, is Vrijdag in den Rijks dag meegedeeld, dat die commissie vermoede lijk pas in het najaar bijeen zou komen. Op zijn Schotsche landgoed Dunrobin is de hertog van Sutherland overleden. Hij was verreweg de grootste landeigenaar in Enge land, vermoedelijk ook na den Tsaar van Rusland, van Europa. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Juni Jan Albert Eerdmans, oud 24 j., jm. en Catarina van Wijck, oud 25 j., jd. Francois Pieter Schutz, oud 31 j., jm. en Dina Guequierre, oud 34 j., jd. Jacob Pieter de Groen, oud 43 j., weduwn. en Cor nelia Wieles, oud 42 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Adrianus Jacobus Jacobs, oud 23 j., jm. en Paulina de Wijn, oud 21 j., jd. Marinus Dieleman, oud 22 j., jm. en Johanna Wilhelmina Dekker, oud 21 j., jd. Eng- bert Arp, oud 24 j., jm. en Maria Josepha Aude- naert, oud 21 j., jd. Geboorten. 22 Juni, Jan, z. van Marinus Stout- hamer en van Hendrika van den Hout. 23 Juni. Pieter, z. van Jacob van Es en van Franciua Oppeueer. Catharina Santina, d. van. Hendrik Overdulve en van Maria Donze. Maria Prudentia, d. van Oscar Maria Verbiest en van Sara Jozina van der Peijl. 27 Juni. Arij, z. van Adrlaan Ver- poorte en van Adriana Dieleman. 28 Juni Cornelia Elizabeth, d. van Gerard van Driel en van Cornelia Elizabeth Sanderse. Overlijden. 23 Juni. Pieter de Feijter, oud 71 j., echtg. van Janna Scheele. 25 Juni. Cornells Jacobus Kroon, oud 7 m., z. van Geleijn en van Pieternella Wiskerke. Vlissingen. De gisteren gehouden herstem ming voor de Prov."Staten had tot uitslag: Aantal kiezers 5678, uitgebracht 5207 gel dige stemmen. C. Booue Pzn. (antirev.) 2440 mr. P. Dieleman (antirev.) 2342P. Mercker.s (antirev. aftr.) 2490J. G. van Niftrik (V.-D.) 2794; J. C. Paap (lib.) 2636; J. P. Vermaas (V.-D.) 2639, zoodat gekozen zijn de heeren van Niftrik, Paap en Vermaas. [Ter vergelijking laten wij hier de cijfers volgen van de stemming op 24 dezer Uitgebracht 5066 geldige stemmen. Vol strekte meerderheid 2534C. Boone Pzn. (A.-R.) 2290; mr. P. Dieleman (A.-R.) 2193; P. Merckens (A.-R., aftr.) 2292J. G. van Niftrik (lib.) 2205; J. C. Paap (lib.) 1708: J. P. Vermaas (lib.) 1714; A. C. van Hal (S. D. A. P.) 585 G. F. .Lindeijer (S. D. A. P. 740 J. de Meij (S. D. A. P.) 922.] Men schrijft uit Sneek aan Het Volk, dat dr. Scheurer zijn Kamerzetel wil afstaan aan den oud-miuister Colijn. De Leeuw. Ct. meldt, dat de centrale der a. r. kiesvereenigingen over dit plan nog niet vergaderd heeft. Wel is te kennen gegeven, dat men voor den heer Colijn wel, doch niet voor ds. Talma of mr. Heemskerk het district van anti-revolutionaire zijde zou willen be schikbaar stellen. Zaamslag. Bij de heden alhier gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad is de uitslag als volgt Joh. de Feijter (a.-r.) verkreeg 301, C. A. Wisse (a.-r.) 333, W. Scheele (c.-b.) 339, J. de Putter Cz. (a.-r.) 269 en Abr. Dees (lib.) 259 stemmen. Alzoo gekozen de heeren de Feijter, C. A. Wisse en W. Scheele. Herstemming tusschen de heeren J. de Putter Cz. en Abr. Dees. Axel. Bij de heden alhier gehouden stemming van drie leden voor den gemeenteraad, was de uitslag als volgt Uitgebracht 726 stemmen Hiervan ver kregen de heeren P. Buijze (a.-r.) 313, W. Die man Pz. (a.-r.) 388, de Kraker (lib.) 227, A. E. C. Kruijsse (lib.) 355, J. M. Oggel (a.-r.) 471, J. K. Vink (lib.) 187 stemmen. Alzoo gekozen de heeren J. M. Oggel en W. Dieleman Pz. Herstemming tusscheu de heeren Kruijsse en Buijze, Amsterdam. Mr. Troelstra zal zich naar het Loo begeven om door JH. M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen. Amsterdam. H. M. de Koningin-Moeder bracht lieden een bezoek aan de Ned. Herv. Diaco nessen-inrichting op de Overtoom, en aan de tentoonstelling De Vrouw 18131913. Hengelo. Hedenmorgen is een spoorwegar beider door een zandtrein overreden en direct overleden. Leiden. Vrouw Pieneuian te Oude-Wetering heeft bekend haar man vergiftigd te hebben. Ook bekende zij, dat zij den vader van 13., met wien zij in verstandhouding leefde door vergiftiging van het leven heeft beroofd. Zij is onmiddellijk gevangen genomen. Sofia. Het Bulgaarsche legerbestuur heeft aan de troepen bevel gegeven dat zij alle operatiën moesten staken en slechts de aan vallen van de Serviërs en de Griekenmoeten afslaan. AMSTERDAM, 30 Juni 1913. Lijnolie vliegend, f28, f273/», Juli f 27'/4, Juli/ Aug. f 27, Dec. f 26, f 26'/8, 1 26, Jan./April f 26 Mei/Aug. f 26'/i. Suiker kalm, Juli f ll9/a en Aug. fll'/i geno teerd, Dec. f llIS/32 te koop, waarde van Juni i ll'/w- Aardappelen per mand. Andijker Muizen f 1,70 a f i ,80. Andijker Kleine f 1,20 a f0,— Langedijker Muizen f 1,70 a f 1.80. Langedijker Schoolmeesters f 1,60 a f 1,80, Bijper Muizen f 1,S0 a f 1,50. Rijper Kleine f 0,80 a f 0,90. Streeker Muizen f 1,60 a f 1,80. Streeker Kleine f 1,— a fl,10. Westland Zand ronde f 1,80 a f 2, ANTWERPEN, 30 Juni 1913. Chilisalpeter kalm, loco fr. 24,40, per Juni fr. 24,40 per Febr./Maart fr. 26 75. TER NEUZEN, 30 Juni. 1913. Boter per K.G. f 0.62Vs. Eieren 104 stuks f 4. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.721/. &f 47.75. Engeïsch per 12— 12 ROTTERDAM, 30 Juni. Binnenlandsche granen. Tarwe matig nnngeboden, prijshoudend geheel op te ruimen. Essex per 100 K.G. van f 10,50 tot f 12,25. Wilhel mina f 10,75 tot f 11, overige soorten van f9,50 tot f 10,25. HULST, 30 Juni 1913. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 10,20,Rogge 8,25, Wintergerst 0,—, Zomergerit 0,—, Haver 9.—, Erwten 11,—, Witte Boonen ƒ13,— BruineBoonen ƒ11,—, Duivenboonen/—- Paardenboonen Boekweit^ 0,—, Lijnzaad f 10,50, Koolzaad Aardappels 2,25. Boter per kilo 1,15. Eieren per 26 stuks 1,10. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 25 stuks rundvee, 30 varkens, schapen, waar van verkocht 14 stuk» rundvee en 26 varkens. DAGEN. Yoorm. Nam. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 2 3 4 5 6 7 8 Juli 12.17 0.40 1.3 1.25 1.47 2.9 2.31 2.54 3.18 3.41 44 4.27 4.50 Ondertrouwd J. A. EERDMANS CATARINA VAN WIJCK. Boskoop2g Junj 1913 Ier Neuzen Ondergeteekendo betuigt zgn har- telijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangeD bij zjjne her verkiezing tot lid der Prov. Staten. C. IJSEBAERT. Daar sommige kiezers in weerwil van mjjne verklaring, tóch het voor nemen schijnen te hebben hunne stem aan mij te geven, verzoek ik nog eens geene stem op mij uit te brengen. VAN DER MOER. Bij de op Vrijdag 4 Juli te houden stemming voor leden van den gemeenteraad worden ten zeerste aan bevolen de heeren Tevens worden alle reehtsehe kiezers uitgenoodigd bij deze heeren hunne stem uit te brengen op den heer van wie we vertrouwen, dat indien hij gekozen wordt, hij de belangen der gemeente op waardige wijze zal voorstaan. Eenige Antir. kiezers. EN P. DE BAKKER.

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3