Zaterdag 14 Juni 1 nor te Philippine Bewaarschool. OPEN BRIEF Binnenlandsch Nieuws. Kerk en School. Buiteiilandsch Overzicht. Uit Stad en Provincie. Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Telegrafische Berichten. Advertentie 11. J. van Best Dr. Mr. Jhr. De Muralt, Bekendmaking. KTIET VERSCHENEN D. H. LITTOOIJ Az. Ter Neuzen. gevaarlijke voor de vrijzinnigen en hun propa gandisten moesten dit puntje van de preek maar schrappen. En luister nu nog even, wat De Nieuwe Courant over minister Colijn zegt. Colijn bleek een onschatbare aanwinst." Colijn maakte zich in korten tijd populair Over het leger werd een geest van energie en opgewektheid vaardig." Ook al door de maatregelen van minister Colijn. Dank u wel, „Nieuwe Courant" We willen graag een ministerie van eerlijke, actieve, bekwame mannen behouden, en stem men in Oostburg op 17 Juni a. s. als één man op den coalitie-candidaat De Radenwet, Invaliditeitswet en Ziektewet is door de Eerste Kamer aangenomen met 24 tegen 12 stemmen. Rechts tegen links. Voor de Tweede Kamerverkiezingen werden officieel candidaat gesteld in het district Oost burg. Mr. P. Dieleman (a.-r.), G. F. Lindeijer (s.d.a.p.) en Jhr. R. R. L. de Muralt (lib.; Hontenisse. H. A. van Dalsum (Volks- wilpartij), P. F. Fruijtier (aftr. r.k.), J. Osse- waarde (s.d.a.p.) en J. Wellemau (v. d.) Middelburg. J. H. Blum (aftr. a. r.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.), Mr. E. E. van Raalte (lib.) Z i e r i k z e e. Ds. H. C. Hogerzeil (a. r.), H. A. Koomans (s.d.a.p) en Mr. R. J. H. Patijn (aftr. lib.) Goes. G. Middelberg (s. d. a. p.), J. G. Mooijen (lib.) en Jhr. A. F. de Savornin Loh- man (c. h., aftr.). Voor de Prov. Statenverkiezingen werden officieel candidaat gesteld in het district Hulst. E. Buijsse te Sas van Gent. Mr. P. Dieleman te Middelburg (aftr. lid), Ph. J. van Dixhoorn te Axel, P. F. Fruijtier te Hon tenisse (aftr. lid), F. C. O. M. Hombach te Hulst (aftr. lid), F. Kaan te Hoek, H. W. R. Kramer te Ter Neuzen en C. Ysebaert te St. Jansteen (aftr. lid.) Sluis. L. Basting (c. h.), M. Bleiker (lib.), Mr. P. J. van Bortel a.-r.), P. Erasmus (lib A. Hendrikse (r. k.) en D. H. van Zuijen (lib.) V1 i s s i n g e n. Mr. P. Dieleman (a.-r.), A. C. van Hal (s. d. a. p.), K. Houterman (aftr. a. r.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.), J. de Meij (s. d. a. p.), P. Merckens (aftr. a. r.), J. G. van Niftrik (v. d.), J. C. Paap (v. d.) en V. L.J. P. Vermaas (lib.) Middelburg. H. P. den Bouwmeester (aftr., v. d.), P. K. Peerlkamp (s. d. a. p.), W. A. de Rijcke Sr. (a. r.), Mr. F. J. Sprenger (aftr. v. d.), H. R. Struve (a. r.), Jhr. W. Z. van Teijlingen (lib.) en L. J. van Voorthuijzen (aftr. a. r.; Goes. P. Bruggeman (lib.), A.S.J. Dekker (aftr. a. r.), J. 0. Dominicus (lib.), J. N. Elen- baas (lib.), G. F. Lindeijer (s. d. a. p.), D. Mulder (aftr. a. r.), M. Noordijke (aftr. a. r.), J. Osse waarde (s. d. a. p., jac. Welleman (v. d.) en J. Wondergem (aftr. a. r.) Z i e r i k z e e. M. Bolle *Lzn. (aftr. lib.), J. H. C. Heijsse (aftr. lib.), C. A. J. Hocke Hoogenboom (aftr. lib.) en A. Timmerman Cz fa. r.) T h o 1 e n. Jhr. Mr. E. A. 0. de Casembroot faftr. lib.; en R. G. Brinkman a.-r.) Eerste Kamer. De Eerste Kamer zal na de stemming voor de Tweede Kamer weer vergaderen ter af doening van de onderwerpen, die nog ter behandeling zijn overgebleven, om daarna op zomerrecès uiteen te gaan. Zij zal vermoedelijk Woensdag 18 dezer weer bijeenkomen. De correspondent der N. R. C. te Batavia meldt De agent te Weltevreden van de Escompto- Maatschappij, die malversaties heeft gepleegd tot een bedrag van ƒ40,000, is gearresteerd. De vrije socialisten in het district Schoter- land, die voor de Provinciale Staten van Fries land den heer G. L. v. d. Zwaag, <candidaat hebben gesteld, zullen bij de Kamerverkiezing niet den candidaat der S. D. A. P., mr. Men- dels, steunen. jaar. Reeds meermalen!is zij veroordeeld voor wandaden, die zij als kiesrechtvrouw bedreef. O. a. heeft zij destijds den baptistischen pre dikant te Aberdeen, dien zij voor minister Lloyd George aanzag, geslagen. Naar het schijnt, heeft zij het paard niet bij den teugel gegrepen, doch is er met opgeheven armen vlak voor gaan staan. Het paard steigerde en sloeg achterover, boven op den jockey. De vrouw werd op den]jgrond gesmakt, toen het paard weer overeind sprong. De jockey, wiens voet nog in den stijg beugel zat," werd enkele meters meegesleept. De Koning liet onmiddellijk den doktoren naar den toestand der gewonden vragen. De jockey Jones heeft een lichte hersen schudding gekregen. Hij heeft geen beenderen gebroken, maar zijn linker arm is vrij erg ge kwetst. Toen de Koning en de Koningin van Epsom naar het Buckingham-paleis terugreden, wer den zij geestdriftig toegejuicht. De jockey Earl, die het voorval goed waar genomen heeft, verklaarde dat de vrouw onder de afsluiting doorkroop en in bukkende hou ding op bet paard van den Koning toeliep, dat haar als een kanonkogel wegslingerde over de renbaan. De jockey Jones vloog hals over kop van het paard. Twee bioscoopondernemers hebben de hel dendaad der kiesrechtvrouwen vereeuwigd. De Koning was zeer bewogen toen Jones werd weggedragen. Hij ging onmiddelijk de Koningin op de hoogte brengen. De geneesheeren deelden Z. M. mede dat zijn jockey een lichte hersenschudding heeft, maar geen beenderen heeft gebroken. Het is mogelijk dat hij morgen per auto naar Londen wordt vervoerd. De chirurg van het ziekenhuis te Epsom heeft geconstateerd dat mej. Davison een zware hersenschudding heeft gekregen. kunnen betalen. Na uitvoerige bespreking komt men tot de conclusie, dat het bestuur zich niet met deze zaak kan inlaten, maar dat het gaarne zien zal, dat stappen werden gedaan in de rich- door Serooskerke {aangewezen, waartoe men dan eens moet samenkomen om tot op richting van een fonds te geraken, ten einde minvermogende krankzinnigen te ondersteunen. Thans was het woord aan Dr. H. Schokking van den Haag, die eene zeer belangrijk refe raat houdt over „Krankzinnigheid en bezeten heid." Na door den Voorzitter bedankt te zijn, wordt de welgeslaagde vergadering gesloten met het zingen van Ps. 72 11 en dankgebed bij monde van Dr. Schokking. een ENGELAND. De kiesrechtvrouwen. Een voorval, dat geweldige sensatie ver wekte, heeft te Londen de Derby wedrennen gestoord. Tijdens een ren wierp zich een vrouw voor Anmed, het paard van den Koning, en wilde het bij den teugel grijpen. De jockey werd van het paard geworpen en gekwetst. De vrouw viel. eveneens op den grond en is zeer ernstig gewond aan het hoofd. Zij is be wusteloos naar het Epsom Cottage ziekenhuis gebracht. Onder haar blouse, om den middel, had zij vlag van de kiesrechtvrouwen gewonden. TER NEUZEN 6 Juni 1913. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school in de Jozinastraat alhier, mejuffrouw T. P. W. Koelmans, thans werkzaam aan de Chr. school te Zoute Spui (gem. Axel). De benoemde komt in de plaats van mej. P. D. Koelmans, die wegens voorgenomen huwelijk tegen 1 September eervol ontslag verkreeg. Mejuffrouw S. Fonteijn, de hulptelefoniste aan het telefoonkantoor alhier, Rotterdam verplaatst. Axel. Voor de loting voor de Nationale Militie werden dit jaar 48 jongelingen inge- schreven. Hiervan hadden er 12 vrijstelling wegens broederdienst en kostwinnerschap. Op 4 Juni j.l. werden er 7 afgekeurd, terwijl 1 te klein is naar Axel A 9 en 2 uur Ds. J. H. Lammertsma. Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande Geen dienst. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur Ds. A. Timmerman. Sluiskil 2 uur Ds. Akersloot van Houten Op haar Davison, siteit te kleeren stond haar naamEmily Zij is gepromoveerd aan de univer- Londen en tusschen de 30 en 40 Axel Zaamslag Hoek Hulst Zaamslag Kerken. J. G. Geelkerken P. Jukkenekke te D. Fleurke te Ter Kerk. Lans te St. Anna- P.Jzn. Gereformeerde Beroepente Renkum te Epete Doesburg Kockengen te Zuidwolde Aar. Ned. Hervormde Beroepen te Tholen G. land. Aangenomen naar Brouwershaven Proost te Nijehorne. f3500,— zoek. De in Utrecht verdwenen portefeuille met f3500 is zoek en blijft zoek, ondanks alle pogingen. Het U. D. meldt o. m. hierover De eigenaar van de portefeuille doet aan spiritisme. Gelooft in de kracht van het spi ritisme. En toen hij tot de beklagenswaardige ontdekking kwam, dat z'n portefeuille met f3500 verdwenen was, welke portefeuille on danks al den ijver van onze Utrechtsche re cherche verdwenen bleef, nam de eigenaar toevlucht tot het spiritisme. Om langs z n spiritistischen weg z'n binnenzak van z'n nooit weten En de hoop verlevendigde, toch eens portefeuille weer in de jas te krijgen. Je kunt gelooven Er er bleek, zoodat er dus 28 aan de loting moeten deelnemen. Middelburg. Het Walchersche Zendingsfeest te Valkeuisse is Woensdag goed geslaagd. Niettegenstaande de vele regens waren er aan de 1200 programma's nog te kort. De aange kondigde sprekers traden allen op. Ds. Blijd, de negerpredikant uit Suriname, sprak in keurig Hollandsch. Vereeniging tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen in Zeeland. In het Schuttershof te Middelburg werd 4 Juni de 9de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde Vereeniging. Ds. J. H. Donner opende ten 10 ure de vergadering en geeft het woord aan Ds. J. B. Netelenbos uit Mid delburg, die voorgaat in gebed en spreekt naar aanleiding van Matth. 57. Na deze rede zingt de vergadering Ps. 146: 5, waarna Ds. Johs. Kyne van Yerseke spreekt over Coll. 124 en voorgaat in dankgebed. Hierna brengt de Secretaris, de lieer P. J. Kruyter een jaarverslag uit. De Stichting neemt toe, de belangstelling klimt. Dr. Ge- zelle Meerburg en Dr. Tumbelaka waren neesheereu over 1912. Ds. Donner bleef voorzitter, doch leide zijn taak als Geestelijk- Verzorger neer, waarin hij werd opgevolgd door Ds. L. Aalders. Met dankbaarheid werd herdacht de bazaar te Middelburg gehouden. Ds. Donner dankt den Secretaris voor zijn verslag en doet nog mededeeling, dat de ter reinen van „Vrederust" productief worden gemaakt door groententeelt, aardappelenbouw en weide. De Penningmeester, de heer Gerlach van St. Joosland brengt financieel verslag uit, waaruit blijkt, dat ook de financieele toestand tot dankbaarheid stemt. De exploitatiereke ning van de Stichting wijst aan voor ontvangst f 131.589,65, voor uitgaven f 142.677,65, voor vermeerdering van den exploitatie-inventaris f5377,22, zoodat als saldo verlies moet worden geboekt f5710,78, een zeer gunstig resultaat, gelet op het aantal van 290 patiënten. De balans van de Vereeniging wijst aan als totaal der schulden f886.872, waar tegenover aan bezittingen f 819.615,Sö^s, zoodat een be drag van f 67.256,13Va op oprichtingskosten moest worden geboekt. Dit alles stemt tot hoop en dank jegens God. Alsdan heeft de Bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren S. v. d. Putte (aftr.) Jac. Boone, Ds. N. M. de Ligt, L. G. James en C. B. Vogelaar. Behandelt wordt een voorstel van de afdeeling Driewegen— Ovezande om middelen te beramen om finan- eieelen steun te verleenen inzake de verple ging van patiënten, aan hen die niet armlastig zijn en die toch de volle verpleegkosten niet 2 uur Boos. 9 en 2 9 en 2 9 en 2 9 uur, uur Ds. J. B. uur, Ds. G. T. Hugenholtz. van Dis. uur, Ds. E. Raams. Ds. Den Boer. Chr. Geref. Kerk. 9 en 2 uur, Ds. Joh. v. d. Vegt van Steenwijk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en 5l/i uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen b'/i uur, Evangelisatie. AMSTERDAM, 6 Juni 1913. Lijnolie, Juli f 263/s, Juli/Aug. 1 267a> Sept./Dec. f25'/2, Jan./April f 253/8, Mei/Aug. f 25«/a- Suiker flauw, Juni f 11'/2 genoteerd, Aug. f 1 l5/a geboden, Oct./Dec. fll7/16 te koop. Aardappelen per H.L. Friesclie Bravo's f 1.60 a f 1,80. Friesche Blauwen f 1,90 a f 2,40. Geldersche Bravo's f 1,60 a f 1,80. Zeeuwsche Bonten f 2,a f 2,50. Zeeuwsche Blauwen f 2,— a f 2,50. Zeeuwsche Bravo's f 1,90 f 2,20. Andijker Muisjes f 5,— a f5,50 per mand. Andijker Kleine f4,50 a 4,75 per mand. Springmalta's 11 a 12 ct. per kilo. Malta's 6 a 7 ct. per kilo. ANTWERPEN, 5 Juni 1913. Chilisalpeter kalm, loco fr. 25,80, Juni fr. 25,60, Febr./Maart 1914 fr 25.90. TER NEUZEN, 6 Juni. 1913. Boter por Va K.G. 0.60. Eieren 104 stuks 3.60. KOERS VAN HET Fransch per 100 fr. 47.75 Engelsch per 12 GELD. a 47.77%. 12.-. op een behouden terugkomst Groeide op. Als de portefeuille a la spiritisme terecht kwam, dan was dat een overwinning voor allen, die aan geestverschijningen, werd niet lang over gedacht. De eige naar zocht een beroemd medium op, aan wie de heele historie van de verdwenen porte feuille nog eens haar-fijn werd verteld.* Het medium knikte, viel in slaap en droomde. Zag de portefeuille, zag de f 3500, en wat nog méér zegt, zag de daders. Zag de twee chique gekleede heeren, waarvan in de krant sprake is geweest. Zag dat het tweetal met de portefeuille en de f 3500 via Amsterdam naar Rotterdam was gegaan. Waar do daders woonden. Het medium zag de straat en zag het huisnummer. En zag toen niets meer. Want de droom was uit. De eigenaar in verrukking. Dat dankte je toch maar aan het spiritisme^ En hij holde naar de recherche: „'k Weet maar m'n por tefeuille is eu waar de daders zitten." En toen de recherche hem vroeg, hoe weet gij dat, antwoordde de eigenaar in triomf„Door het spiritisme." Men had dus de portefeuille en de f 3500 en de daders in den droom. Een rechercheur ging met den eigenaar naar Rotterdam. Naar het opgegeven adres. Dat foutief bleef te zijn. Foutief allereerst het nummer van de straat. Wat te doen? Zon der het medium kon je natuurlijk nietsdoen. En daarom gingen rechercheur en eigenaar weer naar Utrecht terug. Zonder portefeuille zonder daders. De eigenaar is wéér naar het medium gegaan, dat heeft wéér geslapen en wéér gedroomd, en is tot de conclusie ge komen, dat het zich ten aanzien van het huis nummer had vergist. Vreeselijk jammer. Het medium zag heel duidelijk, dat het een ander nummer moest wezen. Met dat andere, gerectificeerde,nummer is de eigenflar nu weer naar Rotterdam gegaan Maar het resultaat is weer nihil geweest. 't Is alles nog droomen. En werkelijkheid is er nog niéts. Voor 't eerst van z'n leven heeft de rec herche te dezer stede gewerkt met behulp van 'n medium. Middelburg. Heden werd ter Arr. rechtbank geëischt tegen P. B. E. te Spui, gein. Axel, wegens het plegen van onzedelijke handelingen met kinderen, 6 maanden gevangenisstraf. Maastricht. Door de vergadering van Schuld- eischers der Z. Limburgsche Bank is eene commissie van crediteuren benoemd voor het onderzoek naar het beheer. De directeur is verdwenen. Sittard. Thans is officiéél dat de Koningin de Nijverheids-tentoonstelling zal bezoeken. Liverpool. Hedenmorgen brak een ernstigen brand uit in het "Militair-depót. De patronen zijn gesprongen. Men denkt dat suffragettes de brand veroorzaakten. Er zijn geen gewonden. Petersburg. De vijandelijkheden tuschen de Mongolen en Chineezen zijn aangevangen. De Mongolen hebben reeds een stad ingenomen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 JUNI 1913. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. vaü Hulsteijn. MIDDELBURG, 5 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering. Prijzen onveranderd. Noteering van boter en eieren. Boter 0,63 a 0,69, voor particulieren/ 0,71 per kilo Eieren 4.10, voor particulieren ƒ4.50 per 100 stuks. Het Centraal Bestuur der R.-K. Kies- vereeniging voor het district Oostburg maakt bekend dat dat in de zaal van den lieer G. VOERMANTael- man zal optreden, doch in de 99 99 candidaat bij de a.s. Kamerverkiezingen voor liet district Oostburg, H. KOELMANS. Prijs 10 cent. Per post 12 cent, na overmaking in postzegels of per postwissel. 17 bladzijden groot. STOOMDRUKKERIJ: Het Bestuur van den NIEUW OTIIENE- POLDER maakt aan de eigenaren van grond in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over liet dienstjaar 1912/13 en de ontworpen be- grooting voor het dienstjaar 1913/14 met de memorie van toelichting, van heden af gedu rende acht dagen, ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat eene vergadering van Ingelanden is be legd in het „Hotel Centraal" te Tef Neuzen tegen DINSDAG den 10 JUNI 1913, des namiddags 3 ure dat de begrooting, na de vaststelling dooi de vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vast stelling ten voormelden kantore ter inzage zullen liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Ter Neuzen, 2 Juni 1913. J. J. HUIJSSEN, Dijkgraaf. II. J. VAN DEN OÜDEN, Ontv.-Griffier. AAN DOOB

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 2