VAN HOUTEN S Cacao Scliilderskneclit. 2 Timmerlieden. Kerk en School. Burgerlijke Stand. A d v e r t c n t i n. DANKBETUIGING. Bekendmaking. Terstond gevraagd Gevraagd direct Bekendmaking. Openbare Yerkooping. L* VAN WAESBERGHE^JANSSENS, Grof-, Hoef», Scheeps- en Kachelsmederij. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - Hulst C. P. VAN NOORD, Inktstellen en Rookstellen Landbouwinspan, HULST en TER NEUZEN, houdt 's Zaterdags Zitdag te AXEL. Het muziekgezelschap van de Vereenigde Werklieden alhier behaalde op het festival te Middelburg, Pinkstermaandag den tweeden prils. Verder behaalde de vereeniging een verguld zilveren medaille voor het grootst aantal leden waarmede zij aan het feest deelnam, eene bron zen herinneringsmedaille en de 6e geldpremie, f 20. De vereeniging maakte gisterenavond met de verworven medailles de traditioneele muzikale wandeling door de stad. Bij de Woensdag door B. en W. dezer gemeente gehouden herbesteding van het bouwen van een muziektent werd ingeschre ven Voor het metselwerk door Joh. en Jac. Kolijn voor f670 en W. P. Nieuwelink voor f 617. Voor het timmerwerk door I. P. Casteleijn voor f 567 en C. C. Nobels voor f 546. Voor het ijzerwerk door A. Dhaeze voor f 530. Voor het loodgieters- en zinkwerk door A. Dhaeze voor f375 en de wed. Guequierre voor f 359. Voor het schilderwerk door Alph. Guilliet voor f 175. Voor het timmer-, smids- en schilderwerk door C. C. Nobels voor f 1155. Voor de massa door H. Kaijser voor f2120. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen. Op Dinsdag 13 Mei had alhier door den architect L. de Bruijne de aanbesteding plaats voor het bouwen van een woonhuis voor den heer W. Bedet te Ter Neuzen. Voor het metselwerk werd ingeschreven door: J. M. van der Velden f2547, W. Rein- houd f2395, W. P. Nieuwelink f2394, Ge broeders Kolijn f2250 en J. van der Velden f2230. Voor het timmerwerk doorH. Kaijser f 1750, I. P. Casteleijn f 1594 en F. Romeijnsen f1495. Voor het ijzerwerk door: J. Harte f80, C. Verhage f72.60 en A. Dhaeze f60. Voor het loodgieterswerk door: Wed. D. J. Guequierre f 175 en A. Dhaeze f 155.50. Voor het schilderwerk doorJ. J. Verjaal f 455, Alph. Guilliet f 149, O. C. F. de Pauw f 418 en A. L. van Duijsse f 400. Voor de massa door: J. A. Rijnberg f 4165, aan wien het werk gegund is. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen. Zaterdag 10 Mei, den laatsten dag van de examens L. O., behaalde de heer P. van Vliet van Axel zijn acte. Genoemde was ook een leerling der Chr. Normaalschool alhier. Zaterdag werd door het bestuur van den calamiteuzen Margaretha-, Kleine Huissens-en Eendragtpolders, in het directielokaal aan den Margarethapolder aanbesteed le. Het onderhoud enz. der cal. polders Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt, ge durende het dienstjaar 1913/14. Raming f7928. Als laagste inschrijver gegund aan den heer C. Klaassen te Zaamslag voor f 7103. 2e. De dijksverbeteringswerken aan deze polders, dienst 1913/14. Raming f4719. Hier voor waren de laagste inschrijvers de heeren J. de Bree Fzn. te Ter Neuzen voor f3800 Jac. Jansen voor f 3289. Onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten gegund aan den heer J. de Bree Fzn. De minste inschrijver had wegens misreke ning verzocht, van zijn inschrijving te worden ontslagen. Zaamslag, Bij de Chr. Geref. Kerk alhier is tot predikant beroepen Ds. J. W. Polman van Hoogeveen. Axel. Op Zaterdag 10 Mei j.l. werd door B. en W. van Axel aanbesteed het leveren en plaatsen van een ijzeren hek rondom de muziektent op het Marktplein alhier. Ingeschreven werd door Jac. Brakman voor f 148.50, A. Maas voor f112 en C. J. Schieman voor f75.75. Aan 'aatstgenoemde werd het werk gegund. Alle inschrijvers wonen te Axel. Axel. Op Zaterdag 10 Mei j.l. had alhier weder een paardenmarkt plaats waarop 25 stuks werden aangevoerd. 8 prijzen waren beschikbaar gesteld, elk van f5, die werden toegekend als volgtAdr. Wiemes (2 stuks), L. Wolfert Jz., C. Haak Az., L. Wiemes, J. v. d. Wege en Jan Scheele Jz., allen te Axel en C. D'hert te Zuiddorpe. Nog kan worden vermeld dat ook aan dhr. Ph. J. van Dixhoorn alhier een prijs werd toegekend doch deze wilde buiten mededinging blijven en nam den prijs dus niet aan. Handel was er niet. Groote diefstal te Hulst. Zelandia meldt dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door een dief of dieven den hor logewinkel van den heer P. J. Bosch in de Steenstraat bijna geheel leeggeplunderd is. Nadat de heer Bosch en zijne echtgenoote zich tusschen half elf en elf uur ter ruste hadden begeven op hun boven den winkel gelegen slaapkamer, schijnen de dieven zich langs achter toegang tot het huis te hebben verschaft. Vermist worden een 100 horloges, waar onder een 25 gouden, verschillende gouden sieraden, benevens verschillende ter reparatie aanwezige horloges, waaronder een repeteer- horloge van een waarde van f600. Men schat het gestolene op een waarde van f3000. Het dochtertje van den heer Bosch, dat ook boven slaapt, meende omstreeks 11 uureenig gerucht gehoord te hebben, maar zij dacht, dat hare ouders nog op waren en heeft er geen verdere aandacht aan geschonken. Ook bij een der buren zou men eenig gerucht vernomen hebben, maar ook dezen meenden, dat het de mm EN VOORAL 's MORGENS, 'S MIDDAGS en'SAVONDS EEN KOP bewoners waren, die dit veroorzaakten. Van een fietslantaarn, welke in den winke op de toonbank stond, hebben de dieven zich bediend om licht te hebben. Eerst des morgens bij het ontwaken werd de diefstal ontdekt en daarvan aangifte ge daan bij de politie. Deze stelde dadelijk een onderzoek in, doch niet met het gewenschte gevolg. Een politiehond volgde een spoor, dat |in de richting liep der stadswallen. Het onderzoek duurt voort. Oostburg. Bij een dezer dagen gehouden veekoopdag werden zeldzaam hooge prijzen besteed, Voor 14 paarden werd in liet geheel de kapitale som van bijna f 10.000 betaald. 1 paard bracht zelfs f 1110 op. De koeien wer den verkosht van af f200 tot f300 en twee- jaaige vaarzen van f225 tot f260. Ook voor de varkens werden hooge prijzen betaald. Ellewout8dijk. lederen dag komt een kip, in een ligtentje van het Groene Kruis, waar een meisje te bed ligt, haar ei leggen. Thans is deze kip vervangen door een andere die eiken dag in den schoot van het meisje een ei legt. Vlissingen. Maandagmiddag brak hier bij den bakker de Vlieger in de Glacisstraat brand uit. De Vlieger, die lag te slapen kon zich nog juist door het raam redden. Huis en in boedel zijn verbrand doch waren verzekerd. Door de feesten was de brandweer niet spoe dig ter plaatse. Gereformeerde Kerken. Beroepente Voorburg J. H. Jonker te Nunspeet. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Hellendoorn E. G. J. Bal te St. Philipsland. Bedanktvoor Rotterdam door A. B. te Winkel te Arnhem. Christ. Gereformeerde Kerk. Beroepente Zaandam J. W. Polman te Hoogeveen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 MEI 1913. Gereformeerde Kerk. Langs dezen weg brengen wij onzen bijzon deren dank voor de meer dan gewone belang stelling, ondervonden tijdens de herdenking onzer 25-jarige echtvereeniging. W. BEDET en Echtgenoote. Ter Neuzen, 16 Mei 1913. Ondergeteekende bericht het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken dat bij GEOPEND heeft een Hopende door een prompte bediening zich het vertrouwen waardig te maken beveelt hij zich beleefd aan. JACOB WILLEMSEN, Korte Dijkstraat 7, TER NEUZEN. Het Bestuur van den BONTEPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal worden gehouden op WOENSDAG 28 MEI 1913, des nam. te 2 uur, in het „Neder- landscb Logement" te Ter Neuzen, en dat gedurende 8 dagen vóór en na dien datum ten huize van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaars van gronden in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1912/13 en b. de begrooting voor 1913/14 met memorie tot toelichting. Ter Neuzen, 17 Mei 1913. Het Bestuur voornoemd, Kn. DEES Gz., Dijkgraaf. JOHs SCHEELE, Ontvanger-Griffier. Glas- Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurree- rende prijzen. Geruimen tijd werk. Schilder, TER NEUZEN. C. H. A. Vermeulen, SLU is KI L. Nieuwe soorten Cs DE KOK - Ter Neuzen. Het Bestuur van den GROOTE HUISSENS. I OLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording overliet dienstjaar 1912/13, en de ontworpen begrooting voor |het dienstjaar 1913/14, met de memorie van toelichting, van heden af en gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van Ingelanden is belegd in bet logement van C. P. de Regt te Zaamslag tegen Donderdag den 29 Mei 1913, des namiddags ten half twee ure; dat de begrooting, na de vaststelling door do vergadering van Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vast stelling ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 16 Mei 1913. Het Bestuur voornoemd, F. DE RUIJTER, Dijkgraaf. II. J. VAN DEN OUDEN, Ontv.-Griffier. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Honte- nisse, zal ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe A. E. DE MOOR— Buijck, op do alsnog door haar bewoonde hofstede in den Groot-IIuijssenspolder onder de gemeente Zaamslag, op Donderdag 19 Juni 1913, voormiddags 9,/3 uur, in liet openbaar ver- koopen den aanzienlijken bestaande 0. m. uit 28 beste Paarden, als zwarte ruin looppaard oud 9 jaar, bruine merrie oud 9 jaar met veulen, vosse merrie oud 8 jaar, blauwe merrie oud 8 jaar met veulen, bruine merrie oud 8 jaar, bruine merrie oud 6 jaar, vosse merrie oud 5 jaar, bruine merrie oud 5 jaar, vosse merrie beveulend oud 4 jaar, vosse merrie oud 4 jaar, bruine ruin loop- en werkpaard oud 3 jaar, bruine merrie oud 3 jaar met veulen, bruine merrie oud 3 jaar, vosse merrie oud 2 jaar, vosse merrie oud 2 jaar, bruine merrie oud 2 jaar, bruine merrie oud 2 jaar, bruine ruin oud 2 jaar, bruine merrie oud 1 jaar, bruine merrie oud 1 jaar, zwarte merrie oud 1 jaar, zwarte ruin oud 1 jaar, vosse hengst oud 1 jaar, en 2 vosse merrieveulens, 30 stuks Hoornvee, Hollandsch ras 3 gekalfde en 2 bekalfde koeien, 7 bekalfde vaarzen, 2 anderbalfjarige vaarzen, 1 spring- stier, 12 eenjarige runders en 3 kalvers, ïo Varkens 6 beviggende zeugen en 4 vette varkens. 3 Rijtuigen 1 buggy, 1 dogear en 1 breack. Landbouwgereedschappen 6 men wagens met toebehooren, beerwagen, driewielskar, veerkar, R. S. zaaimacliine, dorschmachine, 4 R. S. eenscliarploegen met voorstel, 4 tweescliarploegen zonder voorstel, 2 bouten waalsche ploegen met ijzeren onder stel, 4 Zeeuwsche kleine ploegen met ijzeren onderstel, schoffel, kettiogegge, 14 verschil lende eggen, 2 rolblokken, 3 sleden, 2 slepers, zwingen, aanschijnen, tochten en beugels, 2 hand wied machines, stofmolen, bietenmolen, veebascule, geeselsteen, wagenlicliter, 3 lad ders, 2 trapladders, slijpsteen, waterbak, kleine bascule, zeefden, zadel met beugels, toornen, rijtuigtuigen, stalbanden, vorken, stalgereedschap, mestplanken, cementen bak ken, kruiwagen, 2 fornuizen, 1500 mutsaards, verdeeld in koopen enz. K A RN G E R IEF alshandkarn, roomtobben, zinken melk- bakken, emmers, teelen, zeefd, boterbak, enz. Verder eenig HUISRAAD. Om één uur stipt verkoop der Paarden, daarna liet Hoornvee en Varkens. De levende have behoeft niet terstond te worden vervoerd, maar mag tot den volgenden dag op de hofstede blijven. Betaaldag 1 Januari 1914. Onkosten 10 Bij contante betaling van koopen van f 50,— en daarboven wordt 2% korting gegeven. Koopt en verkoopt wissels, cheques, vreemde bankbiljetten en munten tot de voordeoligste koersen Geeft voorschotten in rekening-courant. Neemt gelden op in rekening-courant (a deposito), ncasseert wissels en ander handelspapier op binnen- en buitenland. Belast zich met het bezorgen van hypotheken op landerijen, buizen en schepen. Koopt en verkoopt effecten op alle binnen- en buitcnlandsche beurzen. Verzilvert coupons en aflosbare stukken. Sluit alle voorkomende soorten van verzekeringen als. op het leven, tegen brandschade, diefstal, ongelukken, hagclscliade enz. enz. (Inlichtingen en tarieven ten kantore verkrijgbaar). Belast zich met alle bankzaken in den ruiinsten zin des woords. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Cornelis Overdulve, oud 21 j., jm. en Jacoba Riemens, oud 27 j., jd. Abraham de Blaaij, oud 23 j jm. en Maria Elisabeth vau Tatenhove, 9ud 25 j., jd. Theodorus Marinus Back, oud 21 j jm en Virgenie Maria Dieleman, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Bartel Nicolaas van Dijke, oud 31 j., jm. en Suzanna Leunis, oud 30 j t jd. 8 Mei. Abraham de Bree, oud 21j.,jm. en Sara Catharina de Feijter, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Andries Jacob, z. van Anthonie Geensen en van Maartje Suzanna Jozina Florusse. 6 Mei. Geert Ruurd, z. van Ruurd Visser en van Maria Sophia Agnita van Oppen. 7 Mei. Gilles Desiderius, z. van Adriaan Kaan en van Mathilda Verstraeten. 8 Mei. Frederik, z. van Frederik Johannes Pieter Kegels en van Emma De Windt. Adriaan. z. van George Jacob Will en van Johanna Maria Elisabeth Visser. 9 Mei. Johannes Marinus, z. van Gustaaf Adolf Peters en van Elisabeth Maria Potters. Krijn, z. van Reinier Dees en van Pieternella de Jonge. 10 Mei. Blaas, z. van Pieter Verboons en van Johanna Cornelia Vaes. Overlijden. 6 Mei. Hendrika Janna Abrahammina Meertens, oud 15 d., d. van Jozias Hendrik en van Johanna Frederika de Regt. 7 Mei. Cornelis Ver- eijke, oud 82 j., echtg. van Maria de Feijter. 10 Mei. Adrianns Jacobus van Driel, oud 2 j., z. van Leendert Jacobus en van Suzanna Geertruida van Wijck. Tei Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn. Axel A 9 en 2 uur Ds. J. H. Lammertsma. Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. II. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur Ds. A. Timmerman. Sluiskil 2 uur Ds. Den Boer. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenlioltz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i unr, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. Bij

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 2