AANBESTEDING. Een net DAGMEISJE BEESTIAAL Gemengd Nieuws. B u r g e r 1 ij k e S tand. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Laatste berichten. Zaterdag 26 April 1913, aanbesteden: Hoogwatergetij te Teriieiizen. A dverteiitiën. HUI K E MALTA - AARDAPPELEN Openbare Verkooping. Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1914, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooi- ingwerken. H. HARTOG, Ter Neuzen. Landbouwgereedschap zaak van het hoofd der m. u. 1. en en die van den directeur H. B. S. zoodat men zich afvraagt „komt daar nu niets van." De Voorzitter geeft hierna een opsomming van werkzaamheden en wijst o.m. op de stagnatie die zij hadden met de II. 13. S. en het m. u. 1. o. on derwijs, waaraan de heer Dees nog toevoegt dat de hoofdelijken omslag ook 6 weken eerder in be handeling is gekomen. De heer Drost dankt voor de gegeven inhchtin gen en constateert met genoegen dat de lang- zamen tred niet aan B. en W. te wijten is. De heer de Jager interpelleert den Voorzitter over de toestemming die door dezen wordt gegeven om op de feestdagen en op de kermis gelegenheid te geven tot het plaatsen van de zeer rumoerma- kende muziekinstrumenten. In het kort is dit in het vorig nummer vermeld geworden. Volledig heidshalve geven we hier het antwoord van den Voorzitter.- Het gaat hier over 2 kwesties aldus de V oorz le dat hij vrijgeviger is geweest dan zijn ambts voorganger en 2e dat privé-gesprekken geen in vloed gehad hebben. Mij is niet bekend dat ik meerdere vergunningen geef dan mijn ambts voorganger, wel is door mij verandering toegestaan in des vorm der orgels. Naar aanleiding van vechtpartijen door de bezoekers der herbergen en het personeel der orgels, waaronder vrouwen en dochters, gaf mijn voorganger alleen vergunning tot het plaatsen van piano-orgels. Toen ik hier kwam verzochten verschillende herbergiers om in plaats daarvan draaiorgels te mogen plaatsen. Deze vergunning is verleend onder voorwaarde dat geen vrouwelijk personeel moest meekomen en dat de trommels er af moesten genomen worden. Hierdoor is m. i. geen meerdere overlast veroorzaakt. Wat betreft de prive-ge- sprekken, wil ik meedeelen dat de kerkeraad bij me geweest is, die het bedenkelijk vond dat ik toestemming gaf tot het plaatsen van groote orgels. Als men nu nagaat dat een hier verschijnend orgaan over die vergunning is gaan schrijven, met de be doeling om de burgerij tegen mij op te zetten, dan laat het zich verklaren dat die deputatie in ge noemden geest sprak. Toen de heer de Jagër bij me geweest is, heb ik hem gezegd dat hij bij de ophanden zijnde her ziening der politieverordening gelegenheid had om over die kwestie te spreken. Dan heeft er in genoemd orgaan nog een bericht gestaan, dat er onder de godsdienstoefening is ge speeld. Ik 'vind het echter niet verstandig op dergelijk geschrijf in te gaan. Ik wil alleen zeggen dat dit gebeurd is op den 2en Paaschdag in een herberg in de Dijkstraat, waar men om 10 uur is begonnen te draaien. Nu valt m. i. dezen dag niet meer onder de erkende chr. feestdagen, zoodat het een private aangelegenheid is wanneer een kerk genootschap dan nog kerk houdt, en derhalve de Zondagswet niet meer in aanmerking komt. Het was echter tegen mijn zin dat men om 10 uur begonnen is, overigens vind ik het ten slotte om het even of men om 10 uur dan wel om 12 uur begint te draaien, dit is een kwestie van smaak De heer Donze vraagt welk motief B. en W gehad hebben om hem niet ter benoeming voor te dragen. De Voorzitter zegt dat hij deze vraag aan den Raad richten moet, die benoemt. Er is echter geen opzet in 't spel, het is misschien toe te selirijven dat voor de aanbeveling gebruikt is een lijst van 1905, waarop de naam van den heer Donze niet voorkwam. De heer Waalkes vraagt naar de kosten van uit breiding der electrische verlichting tot den Baandijk, waarop de Voorzitter antwoordt dat deze op 1200 gld. zijn geraamd- Hij weet echter niet of de een trale tot die uitbreiding bereid is. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Viervoudige moordaanslag. Aan de N. R. C. meldt men omtrent den aanslag in de Villa Schoonenberg te Vclzen Aan den weg tusschen het dorp Velsen en Driehuis ligt de villa „Schoonenberg", bewoond door de familie De Vr. Bij deze woonde ge durende eenigen tijd in een broeder van den heer De Vr., welke voor dien als zenuwpatiënt in een inrichting te Loosduinen was verpleegd. Den laatsten tijd verergerde zijn toestand, hoe wel hij volkomen vrijheid van beweging ge noot, dermate, dat besloten moest worden hem weer naar de inrichting terug te brengen. Dit zou Zaterdagnamiddag plaats vinden, waarom zich de heer dr. Bom, een zieken broeder en een helper, derwaarts begeven hadden. Nauwelijks was dr. B. in de kamer, waar zich de patiënt bevond, of deze trok plotseling een revolver, loste daar twee schoten mede op den dokter, die in den neus en naast het oog getroffen nederviel. De ziekenbroeder, die wilde toeschieten, bekwam een schot in den schouder en viel op den grond de overige aanwezigen vluchtten daarop. Wel trachtte de koetsier van den heer De V. nog ter hulp te komen, maar deze moest voor eigen levens behoud vluchten. Terwijl naar alle kanten om hulp gesneld werd, was juist de slagersknecht K. de Boer ter plaatse. Deze drong de kamer binnen, maar hem werd, onder bedreiging neergescho ten te worden, gelast mede te helpen de in zijn bloed badenden dokter uit de kamer te verwijderen. Toen dit was geschied, was in middels hulp opgedaagd in de personen van den burgemeester mr. VerLoren van Themaat, den chef-veldwachter De Ruiter, den spoor wegarbeider J. Hamers, de heeren Waterschot en Slot. Toen deze de kamer binnendrongen werden zij met kogels begroet. De chef-veldwachter JJe Ruiter kreeg aan beide zijden in de borst een kogel, de spoor wegarbeider Hamers een kogel in den buik, zoodat beiden neerstortten. De Ruiter had echter nog tegenwoordigheid van geest, de boeien uit den zak te halen, terwijl van een ondeelbaar oogenblik de anderen gebruik wis ten te maken om den woesteling te overmannen en in boeien te slaan. Intusschen waren dr. Heslinga en wijkzuster Van der Hoek ter plaatse gekomen om de eerste hulp te verleenen. Aan Hamers moesten direct de II. Sacra menten toegediend worden. De toestand van den dokter moet zeer ern stig zijn, terwijl de toestand van den veld wachter evenais die van den verpleger, be vredigend wordt geacht. Per ziekenwagen en -auto zijn allen naar Haarlem vervoerd. De ongelukkige dader is per auto naar het rijkskrankzinnigengesticht Meerenberg over gebracht. Een groote verslagenheid heeft dit drama alom verwekt. Naar geruchten zou de dader Zaterdag nog naar Haarlem zijn geweest en zich daar den revolver hebben aangeschaft. Men meldt nog uit Haarlem De bij den aanval van den lieer de V. ge wonden zijn allen opgenomen in het Diaco- nessenhuis alhier. De geneesheer en de spoor wegbeambte, die een schotwond in de maag ontving, zijn er het slechts aan toevooral de laatste,' die dadelijk geopereerd moest wor den. De geneesheer is nog bij kennis, doch zijn toestand is hoogst ernstig. Veldwachter De Ruiter en de gewonde ver pleger klagen niet over pijn. Titanic-ramp. Drie weduwen van bekende passagiers van de „Titanic", die met dat schip den dood in de golven vonden, zullen den vijftienden a.s., op welken datum voor een jaar de ont zettende ramp plaats had, zich op de plaats in den oceaan bevinden, waai het schip zonk. Bloemenmanden zullen ze daar in den oceaan werpen, terwijl de geestelijke een doodendienst zal houden en het gedaclitenislied „Dichter bij u, o God", gezongen zal worden. Alle weduwen van passagiers van de „Ti tanic", die toen om het leven zijn gekomen, zullen zich kunnen aansluiten bij wat de „Temps" een vromen pelgrimstocht noemt. HOEY, 14 April. Over 3000 werklieden zijn hier 2000 stakers. CHARLEROI, 14 April. Hier staken 30,800 steenkolendelvers, 15,600 arbeiders bij de hoogovenindustrie, 10,600 arbeiders in de glas fabrieken en 2800 andere werklieden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 April. Jan Dooms, oud 20 j., jm. en Louisa de Bock, oud 18 jjd. t Huwelijks-voltrekkingen. 10 April. Luaovicus Franciscus Berckman, oud 27 j.t jm. en Janna Dieleman, ond 18 j., jd. Geboorten. 6 April. Cornells Pieter, z. van Cor nells Martinus 't Gilde en van Pieternella van IJk. 8 April. Jan, z. van Willem Johannes Jansen en van Pieternella Adriana van Tatenhove. Cornells, z. van Cornelis de Visser en van Lijntje Verhelst. 9 April. Maria, d. van Cornelis Hendrik Albertus Vermeulen en van Cornelia Marie Johanna Vlaander. 12 April. Elisabeth, d. van Fieter van den Hout en van Cornelia Adriana Deij. Overlijden. 7 April. Theodorus van Kouteren, oud 48 j., echtg. van Maria Dobbelaar. Catoro. De blokkade is opgeheven. Monte negro zou toegegeven hebben. Brussel. In België zijn er thans 350000 stakers. Uitbreiding verwacht. Overal rustig. Aan de gebouwen der tentoonstelling wordt doorgewerkt. CORRESPONDENTIE. Het verslag van de vergadering der a.-r. kiesvereeniging te Axel, waarop Mr. Dieleman j.l. Zaterdag gesproken heeft, hopen we in het volgend nummer te plaatsen. Red.) Gisterenavond arresteerde de gemeente politie alhier een tweetal Rotterdammers, die te Hulst oplichterij hadden gepleegd. Ze tracht ten valsch porcelein voor echt tegen hooge waarde te verkoopen. Ze zullen hedenavond ter conTrontatie naar Hulst worden vervoerd. De staking in Belgie. BRUSSEL, 14 April. Alle takken van openbaren dienst functionneeren volgens de N. R. C. op normale wijze in Brussel en in de voorsteden. De trams rijden. In de steen kool- en ijzernijverheid staakt een derde deel van het aantal arbeiders. Te Charleroi is de staking in de steenkool- nijverheid op enkele uitzonderingen na alge meen, maar in de voornaamste takken van openbaren dienst wordt gewerkt door van elders ontboden arbeiders. In de metaalnij verheid is de staking niet algemeen die in het glasbedrijf is nog niet begonnen. In La Loiivière is de staking algemeen. In het centrale bekken zijn 25,000 stakers. Een enkele fabriek werkt met volledig personeel. De buurt-tramwegen hebben den dienst ge staakt. Langs de lijnen Houdeng—Roeulx en Mignaux— Brussel heeft men de telegraaf draden doorgeknipt. Te Luik is staking in bijna alle bedrijven. Tien mijnbedrijven liggen stil. De 1400 a 1500 arbeiders van de Nationale wapenfabriek ar beiden. Te Bergen is de staking in de kolen-nijver heid volkomen. Ongeveer 35,000 mijnwerkers staken er. Twee duizend arbeiders in de steengroeven staken. In de metaalnijverheid en de aardewerkfabrieken ligt alle werk stil. Te Quievrain is waargenomen, dat het aan tal arbeidskrachten, dat in Frankrijk gaat werken, tot op de helft verminderd is. GENT, 14 April. Bijna alle straatwerkers staken de meeste spinners en wevers werken in het metaal-vak is de staking zoo goed als algemeen. In het bouwvak zijn enkele stakers en de sjouwers werken. ANTWERPEN, 14 April. De Red star Line heeft maatregelen genomen om den geregelden dienst van haar schepen te handhaven. Het ge wone aantal arbeiders heeft zich voor het werk in de havens aangemeld. De bootwerkers wer ken als gewoonlijk. BRUSSEL, 14 April. In het arrondissement Brussel zijn ongeveer 6000 stakers. AMSTERDAM, 14 April 1913. Lijnolie vliegend, f28'/j> f28'/i, Mei f2772> f 273la, Mei/Aug. f277„, Sept./Dec. f2672, f26'/4 Jan./April f26 f 261/a- Suiker vast oogst flauw, nieuwe kalm, April/ Mei f 11*/* genoteerd, Aug. fl27ie en Oct./Dec. fllJ/« te koop. Aardappelen per II.L. FÏiesche Borgers f 1.10 a f 1,30. Friesche Blauwen f 1,70 a f 2, Zeeuwsche Bonten f 2,40 a f 2,60. Zeeuwsche Blauwen f 2,a f 2,30. Zeeuwsche Bravo's f 1,75 a f 1,90. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,40 a f 1.60. Drentsche Eigenheimers f0,90 a f 1,—. Zeeuwsche Pooters f 0,90 a f 1,20. Geldersche Blauwen f 1.50 a f2,—. Geldersche Bravo's f 1,65 a f 1,75. Malta's per kilo 67i a 77i et. Duinzand Engelschen f 4,a f 4,50. Duinzand Thomassen f 3,— a f 4,—. ANTWERPEN, 14 April 1913. Chilisalpeter prijshoudend, loco fr. 28,65, April fr. 28,30, Mei fr. 27,25, Febr./Maart 1914 fr. 26.35. TER NEUZEN, 15 April. 1913. Boter per Va K.G. f 0.577». Eieren 104 stuks 3.40. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.70 a 47.727». Engelsch per 12.— 12. ROTTERDAM, 14 April. Binnenlandsche granen. Tarwe minder ruim ter markt, tot iets hoogere prijzen opgeruimd Essex per 100 kg. van f 10.50—11.76. Wilhelmina puike per 100 kg. van f 1010.50. Tusschensoorten per 100 kg. van f 9.9.75. Af wijkende niet getoond. Bruine boonen met tamelijk aanbod, in alle soorten onveranderd verkocht. Per H.L. van f710 ;zaai daarboven. Van overige artikelen blijft het aanbod van geen beteekenis. HULST, 14 April. 1913. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe ƒ10,—Rogge 8,10, Wintergerst ƒ10,15, Zomergerst 9,60, Haver ƒ10.—, Erwten 10,30, Witte Boonen ƒ13,— Bruine Boonen ƒ10,60, Duivenboonen7rll,50, Paardenboonen ƒ10,30, Boekweit 0,Lijnzaad f 12,—, Koolzaad Aardappels 2,26. Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 39 stuks rundvee, 28 varkens, schapen, waar van verkocht 16 stuks rundvee en 25 varkens. Het Bestuur der waterkeering van den calamiteuzen polder NIEUW NEUZEN zal op des namiddags ten 2 ure, in het „Hotel Cen traal" bewoond door den Heer P. J. Visser te Ter Neuzen, in het openbaar De besteding geschiedt volgens 1 der A. B. Het bestek zal, van 1& dezer af, ter inzage liggen in het Directiegebouw en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger, waar het tevens, tegen betaling der kosten, ad 0,50, ver krijgbaar is. De aanwijs zal plaats hebben op Maandag 21- en op Vrijdag 25 April a. s., telkens des voormiddags van 10 tot 11 ure, waartoe zal worden bijeengekomen aan het Directiege bouw. Ter Neuzen, 11 April 1913. Het Bestuur voornoemd, D. SCHEELE Pzn., Voorzitter. J. A. KLAASSEN, Secretaris-Ontvanger. DAGEN. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 16 17 18 19 20 21 22 April Voorm. Nam. 9.38 10.24 11.1 11.31 11.57 0.21 12.43 1.3 1.23 1.43 2.1 2.20 2.40 BIJ J. P. VROEG OP Donze-V isserstraat, TER NEUZEN. 0,50. SOEPVLEESCH - fl. 0,277». GEHAKT0,327». LAPPEN0,377». ROLLADE0,40. ROSBIEF0.40. BIEFSTUK Alles per 7a K G- Gedurende de zomermaanden lijks versche aanvoer. Aanbevelend, GEVRAAGD. Adres: Vlooswijkstraat 21. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van den Heer L. W. DE JONGE te Hoek, en de Erven zijner overleden echtge- noote J. Dieleman, op dé thans nog door hem bewoonde hofstede, op Donderdag 15 Mei 1913, des voormiddags 10 ure, verkoopen: 10 Paarden, als Bruine merrie oud 9 jaar, vosse merrie oud 13 jaar, bruine merrie oud 17 jaar (dik van veulen), bruine merrie oud 4 jaar (dik v^n veulen), vosse merrie oud 8 jaar, vosse ruin oud 5 jaar, bruine merrie oud 2 jaar, bruine hengst oud 1 jaar, vosse merrie oud 1 jaar en bruine mexrie oud 1 jaar. N.B. De ouderdom der paarden wordt gewaarborgd. 18 stuks Hoornvee, als 4 baatgevende melkkoeien, 3 bekalfde vaarzen, 4 tweejarige vette vaarzen, 4 één jarige vaarzen, 1 éénjarige stier en 4 vaars kalveren. 22 Varkens, als 2 groote zeugen, 3 loopvarkens en 17 biggen. Voorts 90 hoenders en lianen, 7 eenden. 2 staken Bijen. Bandhond met hok. Chais op veeren met getuig, 4 Menwagens met toebehooren, Stortekar met kussen, 2 Sleden, 2 Zaaimachines, Wiedmacliine, 4 ijzeren Waale-ploegen, Zeeuwsche ploeg, Aardappelploeg, 2 groote en 2 kleine Vijf- balkseggen, 4 Vierbalkseggen 4w- o. 1 met ijzeren tanden) 2 Spijkereggen, Kettingegge, Rolblok met ketting, Molbord met ketting, Slepers, Zwingen, Aanschijnen, Snijmolen, Peeënmolen, Windmolen, Snijbak, Geesel- paard met steen, Bascule met gewichten, 3 Zeefden, Graanmolen, Graanzakken, Balen, Paardentuig, Touwwerk, Rieken, Schoppen, Spaden, Vorken, Houweelen, Mesthaken, 2 Zeisen met stokken, Slijpsteen met bakje, Fornuis, Voederkisten, Kruiwagen, Wagen- lichter, Ladders, Mestplanken, IJsbakken, Vleeschblok, Waterbak met goot, Kuikens- hok, Kliefhamer met keggen, 3 Snoeibeitels, Trekzaag, Bijl enz. enz. Karngereedschap, als Karnmachine met karn, Roomtonnen, Boter vaten, Emmers, Teelen en Teeltuin. VERDER: 2000 droge en groene Mutserd, Planken, Balken, Stijlen en Klief hout, Koebeeten, 17, H. A. Klavers en de Mest in den mestput Koopen tot en met f 3 contant. Het overige op tijd van betaling, onder borgtocht dèsgevorderd. Onbekende personen en achterstallige be talers worden niet als koopers of borgen aan genomen. Orgeldraaiers, liedjeszangers en dergelijke woiden op de hofstede niet toegelaten. Op de hofstede is geen gelegenheid tot af spanning maar wel bergplaats voor fietsen.

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3