Puike Zaaihaver. Een WOONHUIS, Woonhuis en Erf Een Woonhuis, Een Woonhuis, is en Erf Gemengd Nieuws. Advertentie 11. T erstond Flinke Jongen of Halfwas N. J. ACKE. Ter Neuzen. J. L. Jurrij'-Hoebé, geheel nieuwe dessins gekleurde Zijde, Telegrafische Berichten. Openbare Verkooping Burgerlijke Stand. Laatste berichten. Handelsberichten. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Hoogwatergetij te Terneuzen. H. H. Landbouwers. Voorhanden 1 het voorstel in een volgende vergadering opnienw in stemming. De heer Drost vraagt of de Voorzitter iets be kend is omtrent een feestelijke opening van het Kanaal Gent—Ter Neuzen, waarbij ook H. M- de Koningin tegenwoordig zon zijn. De Voorzitter zegt, dat het plan bestaat om de opening te doen plaats hebben tijdens de Gentsche tentoonstelling en dat daarbij tegenwoordig zou zijn de koning ven Engeland, doch omtrent H. M. kan spr. niets zekers zeggen. De heer Drost vraagt of die feestelijke opening voor Ter Neuzen wel wenschelijk is daar z. i. het kanaal niet in het belang van Ter Neuzen is, doch geheel in het belang van België. Spr. zou liever zien dat er een stem van hier uitging tot niet- feestelijke opening. Meer en meer blijkt toch dat we van hooger hand niet gesteund worden en nu gjg ware gedwongen te worden tot een kunst matige feestelijkheid, dat zou spr. treurig vinden. De Voorzitter zegt toe, dat hij gaarne wil trach ten tegen een volgende vergadering omtrent deze zaak eenige zekerheid te verkrijgen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Men schrijft uit Urk aan het „Vad." Aan boord van het Urker visschersvaartuig no. 160 van schipper Jelle Kaptein, viel de vorige week voor de Noordzeekust bij Noord- wijk een der opvarenden de 53-jarige Teunis Ras, overboord, bij het optrekken van het zwaard, waarvan het touw brak. Er woei een stevige bries, en terwijl de inmiddels voort- gezeilde botter gewend en teruggekeerd was, had de in oliegoed gekleede drenkeling zich al zwemmende boven water gehouden en door zijn hulpgeroep «je aandacht van een ander llrker visschersvaartuig getrokken. Dit snelde ter hulp, een touw werd uitgeworpen maar bereikte den man niet, en toen 't eenige minuten later ten tweeden male werd toege gooid, staken van den reeds zinkenden Ras alleen de handen boven water. Doch daarin viel juist het reddende touw, dat stevig vast gehouden werdzoodat niet lang daarna de man binnen boord was opgehaald. Naar het Vad. meldt, is het de Haagsche recherche gelukt de hand te leggen op een dienstbode, die er haar werk van maakte om dames op te lichten door de z.g. godspenning in ontvangst te nemen en niet in haar dienst te verschijnen. Verschillende dames hebben haar reeds herkend. Te Elshout bij Waalwijk is bij het om graven van grond een groote pot met goud stukken gevonden. De geldstukken hebben de grootte van een rijksdaalder en dateeren uit de 15de eeuw. Men schat de waarde van het gevondene op f3000. Toen de landbouwer Witting te Erica (DrJ in het begin van October jl. met de dorschmachine aan het dorschen was, geraakte hij een van zijn kippen kwijt. Er werd over al tevergeefs 'gezocht, totdat dezer dagen bij het opruimen van de stroopakken {het dier levend voor den dag kwam. Het was, gelijk zich laat denken, geheel vermagerd en zeer zwak. Wel een bewijs, dat een kip het lang zonder eten of drinken kan uithouden. De strafzitting van het Gerechtshof te Amsterdam had Woensdag een onverwacht en interessant slot door de bekentenis van een beklaagde, die in de instructie en voor de rechtbank niet had willen bekennen maar die nu zijn hart uitstortte, vertelde dat hij tot een bende inbrekers behoorde en een verhaal deed, hoe hij onder den druk en de slavernij van die bende was geraakt. Indien deze man waarheid heeft gesproken, is zijn yerhaal ook vooral daarom merkwaardig, omdat daaruit zou blijken, dat de misdadigersbende in relatie stond met een rechercheur van het politie bureau in de Warmoesstraat en met een ge vangenbewaarder uit het Huis van Bewaring, die hun bemiddeling verleenden bij het over brengen van briefjes en zelfs bij een poging tot ontvluchting. De. beklaagde, die deze bekentenis deed, was de 24-jarige bootwerker H. Dekker, die op 27 Dec. j.l. door de rechtbank tot 5 jaren gevangenisstraf was veroordeeld wegens dief stal met braak in de perceelen Singel 66 en 68, en tegen wien thans voor het Gerechtshof door den advocaat-generaal bevestiging van het beroepen vonnis werd geëischt. (N. v. d. D.) Men meldt uit Uden aan de Msb. De landbouwer M. Veldpaus, die op Vasten avond te Volkel door een vijftal personen werd mishandeld en daarbij zulke ernstige wonden kreeg, dat hij sedert dien tijd in het gasthuis alhier werd verpleegd, is thans na een smar telijk lijden overleden. Het lijk is naar het raadhuis vervoerd om gerechtelijk onderzocht te worden. Een paar knapen te Winterswijk waren aan het stoeien. Een van hen gaf den 10-ja- rigen Weijenborg met de klomp aan de voeten een zoodanigen schop tegen den buik, dat de kleine ineenzakte. Men vreest voor buikvlies- ontsteking. Hij is terstond naar het zieken huis te Arnhem overgebracht. Men vreest echter voor het behoud van zijn leven. (Tel.) Terwijl de klokkennist van de Geref. Kerk aan de Loolaan te Appeldoorn bezig was de klok op te winden, viel met donderend ge raas het 250 kilo gewicht door de staaldraad naar beneden en richtte daarbij vrij wat schade aan zonder persoonlijke ongelukken te ver oorzaken. Het viel eerst door den zolder, ver brijzelde daarna een balk om door het plafond heen in het voorportaal den beganen grond te vinden, waarbij een vrij groot gat in den gra nito-vloer ontstond. (Tel.) Vrijdag zijn reeds de eerste binnenland sche aardbeien ter fruitveiling te Poeldijk aan gevoerd. Tot nu toe kwamen heel vroege aard beien uit de stookkassen steeds uit het buitenland, hoofdzakelijk uit Frankrijk. Padvinders moeten eiken dag ten minste een goede daad doen. Daar zullen zeker wel eens zonderlinge goede daden onder zijn, zoo als die jeugdige Brit, die naar wij in een Engelsch blad lazen toen zijn zusje hem op een avond vroeg of hij al een goede daad had verricht, antwoorddeja, ik heb mijn witte muizen aan de kat gegeven. Een dergelijke opvatting schijnt de kies rechtvrouw te hebben, die te Londen Don derdagavond op een vergadering haar strijd- genooten aanvuurde om voor zij naar bed gingen nog „iets te doen. Als de brieven bussen te goed bewaakt worden, zeide zij, doe dan wat anders. Doe het dadelijk. Gij zult het interessant werk vinden, gij zult er meer en meer lust in krijgen. Het is verbazend, wat een wetten we kunnen overtreden en op vrije voeten blijven. 36 millioen voor advertenties. Op een vergadering van handelslui, in het Cecil-Hotel te Londen gehouden, waar over het belang van adverteeren gesproken werd, deed de bekende „chairman" van de Pearszeep onderneming mr. Barrait enkele interessante mededeelingen over het succes, dat het goede en vele adverteeren en reclame-maken mede brengt. Mr. Barrait verklaard, dat hij in dé 23 jaren, dat hij aan het hoofd der onderneming stond, voor 36 millioen gulden „veradverteerdof voor reclame uitgegeven had. Daaraan alleen schreef hij het succes van de Pear's-zeep toe. Hij kwam ook op tegen «Ie bewering, dat advertentiekosten noodzakelijk den prijs van de aanbevolen artikelen moesten doen stijgen. Het tegendeel was waar. De groote omzet door de advertenties veroorzaakt, had hem in staat gesteld zijn zeep tegen 30 perc. lager prijzen te verkoopen dan wanneer hij niet geadverteerd had. Mr. Barrait kan het weten(Msbd.) De ramp te Gyon. De Madridsche correspondent van het Jour nal meldt nader omtrent de ontploffing te Gyon, waarover Reuter uitvoerig seinde In de eerste schrik en verwarring heeft men het aantal slachtoffers geducht overdreven. Thans blijkt het volgende: Dinsdag was bekend gemaakt, dat men 's namiddags groote rotsen, die de haven van Musel (dicht bij Gyon gelegen) gevaarlijk maken, zou laten springen. Bij dergelijke gebeurtenissen is het gewoonte de autoriteiten enz. uit te noodigen en het publiek, op behoorlijken afstand, toe te laten. Precies om zes uur ontploften de aangelegde mijnen doch deze bleken te zwaar te zijn geladen. Geweldige rotsblokken werden in de lucht geslingerd en kwamen te midden van het publiek neer. Onmiddellijk was de grond overdekt met bloedende en verminkte lichamen een ontzettende verwarring volgde. Maar spoedig werd het reddingswerk begonnen. Achttien onherkenbare lijken werden geborgen; vijftig gekwetsten, o. w. ongeveer twintig levensgevaarlijk, werden naar de ziekenhuizen in de buurt gebracht. De ingenieur die het werd c. Mededeeling van de heer P. de Bruijne dat hij wegens vertrek bedankt als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. 2. Het aangeboden beredeneerd verslag ingevolge Art. 52 der Woningwet, werd den Secretaris gedeponeerd ter inzage van de leden. 3. De rekening van ontvangsten en uitgaven der bewaarschool werd gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren F. van Driel, Jac. de Feijter en M. Wolfert. 4. Besloten werd tot het aangaan eener geldleening ten behoeve der gasfabriek ad f 4000. 5. De voorstellen tot wijziging der instructie voor den gasdirecteur, werden aangehouden tot een volgende vergadering. 6—9. De voorstellen tot af- en overschrij ving en wijziging van de gemeente-begrooting voor 1912 en 1913 werden goedgekeurd. 10 en 11. Inzake de voorstellen tot wijziging der begrooting van de gasfabriek voor 1912 en 1913 werd aan B. en W. volmacht gegeven om deze zaak in orde te maken. 12. Aangaande het verzoek van A. Moes en H. C. v. d. Hil, stokers aan de gasfabriek om hog hun adres inzake verhooging van hun salaris in behandeling te willen nemen, werd besloten het vorige raadsbesluit te handhaven, zoodat deze zaak bij de eerstvolgende begroo ting ter sprake zal komen. 13. Aan den heer M. L. van Vessem werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 April 1913 als boekhouder der gemeente-gasfabriek, terwijl aan B. en W. wordt opgedragen om een tijdelijk boekhouder in zijn plaats te benoemen. 14. Eindelijk werd met algemeene stemmen tot Hoofd der Openbare Lagere School alhier benoemd de heer D. van Houte, van Lobith. gevraagd een voor het RIJW IEL VAK. Uitstekende gele genheid om grondig het vak te leeren of verder zich te bekwamen. T ER NEUZE N. ONTVANGEN: lederen dag wachtende: in vijf kleuren. Aanbevelend, J. SCHEELE PJz. Markt, TER NEUZEN. werk leidde, is zwaar gewond. De bevolking verdrong zich voor de hospitalen, waar vreeselijke tooneelen zich afspeelden, als verwanten de verminkte lijken aan de kleeren of andere kenteekenen herkenden. CORRESPONDENTIE. Het verslag van de vergadering van de Nat. Chr. Geheel-onth.-Vereen, waarbij Maandag avond alhier optrad Ds. J. de Visser van Middelburg moet wegens plaatsgebrek tot het volgend nummer blijven liggen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Febr. Cornelis Lennis, oud 26 j., jm. en Lideweij Johanna Loof, oud 23 jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Febr. Willem Mul ler, oud 24 j., jm. en Sophia Anthonia van Aalst, oud 19 j.. jd. 27 Febr. Jacobus de Iluijter, oud 23 j., jm. en Tona Kaijser, oud 23 j., jd. Geboorten. 23 Febr. Jacoba Cornelia, d. van Jacobus Cornelis Sol en van Janna Maria Frede- riksen. 24 Febr. Elisabeth Cornelia, d. van Johan nes Feij en van Jacoba van Dijke. 25 Febr. Maria, van Willem Dieleman en van Maatje de Putter. Cornelia Maatje, d. van Jozias Herrebout en van Tanneke Janna Versluijs. 26 Febr. Cornelis, z. van Jan van Doezelaar en van Sara de Bree. Overlijden. 23 Febr. Karei de Koeijer, oud 42 j echtg. van Janna Huijssen. 25 Febr. Petrus Dyse- linck, oud 48 j., echtg. van Florentina Coleta van Graefschepe. Axel. Heden (4 Maart) had alhier een ver gadering plaats van de gemeenteraad, waarin 10 leden aanwezig waren. Van de heer Oggel was een kennisgeving ngekomen, dat hij wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. 1. Ingekomen was a. Goedkeuring van verschillende raads besluiten b. Schrijven der Commissie tot wering van schoolverzuim, met medecjeeling, dat in plaats van den heer C. Hagers tot voorzitter gekozen was de heer A. Esselbrugge, terwijl de secre taris, de heer M. L. van Vessem, herbenoemd Nijmegen. Een landbouwei alhier was bezig zijn geladen geweer na te zien, dat afging en den man in den buik trof. Eenige uren daarna overleed hij. Den Haag. Generaal majoor Hoogeboom is heden te Scheveningen door het schrikken van zijn paard, gevallen. Hij werd bewuste loos opgenomen. Zijn toestand is ernstig. 's Hertogenbosch. De rechtbank veroordeel de heden Schel te Oss wegens moord op W. van H. tot 8 jaar gevangenisstraf. Den Haag. Tot lid der Eerste Kamer, vaca ture Havelaar werd heden gekozen de burge meester van Leiden Jhr. de Gijzelaar. Rotterdam. Alhier is een 5 jarig kind al spelende te dicht bij het vuur gekomen in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Tokio. Het winterverblijf van den Keizer is in den afgeloopen nacht geheel afgebrand. AMSTERDAM, 3 Maart. 1913. Lijnolie vliegend, f281/», Maart f 277/s, f 273/B, f27Vi, April f 26'/j, f 263/b, Mei/Aug. f25'/j, Sept./ Dec. f243/,. f 245/s- Suiker kalm, Maart f ll5/i6 te koop, Aug. f 125/ig gedaan, Oct./Dec. fll'/te geboden. Aardappelen per H L. Friesche Borgers f 1.65 a f 1,80. Friesche Blauwen f 2,20 a f '2,40. Zeeuwsche Bonten f 2,70 a f 2,80. Zeeuwsche Blauwen f 2,40 a f 2,60. Zeeuwsche Bravo's f2,— a f 2,30. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,75 a f2.— Eigenheimers Duinzand f 2.50 a f 3,50. Geldersche Blauwen f2,20 a f2,30. Malta's per kilo 6'/j a 7 ct. V ANTWERPEN, 3 Maart. 1913. Ohilisalpeter vast, loco fr. 29,25, per Maart fr. 29,20, per April fr. 28,85, per Mei fr. 27,85, per Febr./Maart 1914 fr 26.75. TER NEUZEN, 4 Maart. 1913. Boter per Va K.G. f 0.70 Eieren 104 stuks 3.60 KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.72Vü a f 72.75. Engelsch per 12.— 12.—. HULST, 3 Maart. 1913. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9,50, Rogge /7,,75, Wintergerst 10,40, Zomergerst 9,50, HaVer ƒ9.50, Erwten 11,—, Witte Boonen ƒ14,— Bruine Boonen 11,50, Duivenbooncn ƒ11,60, Paardenboonen ƒ10,50, Boekweit 0,—, Lijnzaad f 13,—, Koolzaad Aardappels 2,40. Boter per kilo f 1,45. Eieren per 26 stuks 0,80. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 21 stuks rundvee, 17 varkens, schapen, waar van verkocht 4 stuks rundvee, en 15 varkens. ROTTERDAM, 3 Maart. Binnenlandsche granen. Tarwe met tameiijk aanbod onveranderd verkocht. Essex per 100 kg. van f 9;50 tot f 11,60. Wilhelmina puike van f 9,75 toe f 10, uitgezochte partijtjes daarboven betaald. Tusschensoort f8,75 tot f 9,25, afwijkende f 7,75 tot f 8,25. Bruineboonen ruimer aangeboden puike onveranderd, afwijkende slechts lager te ver- koopen. Per H.L. van f 6 tot f 10 uitgezochte par- tijes en zaai daarboven. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van de Erven Wed. R. ,VAN DE REE—Weijns in het Hotel „Pays Bas" te Ter Neuzen op WOENSDAG den 19 MAART 1913 des namiddags 2 ure, verkoopen KOOP I. aanhoorigheden en erf, staande te Ter Neu zen (Tuinpad) kasdastraal aldaar bekend in Sectie L no. 240, groot 1 Are 54 c.A. Verhuurd aan J. van de Ree Junior voor f 2.50 per week. KOOP II. als voren (Molenzicht) kadastraal aldaar bekend in Sectie L no. 246, groot 60c.A. Bewoond door J. van de Ree Senior. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer L. VAN DIXHOORN, Notarisklerk aldaar, bij de Erven Rolff te Axel, op Donderdag den 20 Maart 1913, des namiddags 2 ure, verkoopen KOOP I. verdere Aanhoorigheden en Erf, te Axel (Stationsstraat), kadaster Sectie Gno. 2256, gedeeltelijk, groot 1 are 10 centiaren. Bowoond door den eigenaar-verkooper. Te aanvaarden L Mei 1913. KOOP II. verdere Aanhoorigheden en Erf, te Axel (Nieuwstraat), kadaster Sectie no. 2256, gedeeltelijk, groot 78 centiaren. Verhuurd aan F. P. Orlebeke voor ƒ2,25 per week. Aanvaarden 1 Juni 1913. Genot huur bij betaling koopsom. Betaling koopsommen 1 Mei 1913. De goederen worden geveild afzonder lijk en in massa. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Honte- nisse zal ten' verzoeke van Mr. P. J. VAN BORTEL fe Oostburg, als carator in het fail lissement van JACOBUS DU BOIS, in liet openbaar verkoopen DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 5 Maart 0.37 12.58 Donderdag 6 1.16 1.32 Vrijdag 7 1.49 2.3 Zaterdag 8 2.17 2.31 Zondag 9 2.44 2.58 Maandag 10 3.11 3.24 Dinsdag 11 3.38 3.51 te Ossenisse, dorp, kadastraal bekend in sectie A nummer 1102, groot 3 aren 70 c.a. Betaling koopsom 6 weken na den toeslag. Instel Vg INSTEL op DINSDAG 18 MAART 1913, VERBLIJF op VRIJDAG 28 MAART 1913, telkens des namiddags 2 uur, bij den heer Gijs Hermans te Ossenisse. Nadere inlichtingen ten kantore van ge noemden Notaris. 7) n 77 n 77 V

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3