Ls. van Waesbergbe-Jansseiis, Ingezonden Stukken. "predikbeurten. Laatste borichtou. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Teriieuzeii. Advertentie 11. Uit Stad en Provincie. Kerk en School, Gemengd Nieuws. Men vindt uitvoerig de straffen opgesomd, waartoe de auto-bandieten veroordeeld zijn. Daarmee is dus aan de terreur, die gedurende maanden in de omstreken en tot in de straten van Parijs heeft gewoed, een definitief einde gekomen. Ongeveer drie weken heeft dit proces ge duurd. Gistermiddag om drie uur is de drie- en-twintigste en iaatste zitting geschorst. De correspondent van de N. R. 0. beschrijft, hoe benauwend het einde der debatten was. Een talrijk publiek verdiong zich in de zaal, om deze historische oogenblikken mee te leven. Ten slotte mochten de beklaagden nog een verklaring afleggen. In doodsche stilte werden deze aangehoord. Sommigen zwegen, anderen verwarden zich in hun woorden. Carouy zeide„tot mijn 27ste jaar was ik een eerlijk man, daarna deed ik dingen, die ik betreur, maar ik ben geen moordenaar". Toen Soudy eenige woorden had gesproken, zonk hij uitgeput neer. Door de zaal voer een beweging van emotie. Schreiend vroegen de vrouwen medelijden. Toen Kibaitsjisj zijn omgang met moordenaars loochende, vielen Callemin en Soudy hem heftig in de rede, Vnv voor een lafaard uitscheldend. Den gezworenen werden 400 vragen ter beantwoording voorgelegd Om zeven uur in den avond daagden advocaten, journalisten en belangstellenden weer in grooten getale op. Een uur later bood het restaurant van het justitiepaleis een feestelijken aanblik. Een luidruchtige stemming heerschte daar, aan verscheiden tafels werd champagne geschon ken, terwijl in de nabijgelegen gevangenis der Conciergerie de beklaagden zeker de angstigste oogenblikken huns levens doorbrachten. Om negen uur stroomden allen naar de gerechts zaal, maar de uitspraak der jury heeft nog tot kwart over zeven in den ochtend op zich doen wachten. Een nacht heeft ze voor de beantwoording der 400 vragen noodig gehad. Het gerechtshof was toen betrekkelijk spoe dig met het bepalen der straffen gereed. Drie kwartier is dit in raadkamer gebleven. Op het te Marseille gehouden congres van den republikeinsch-socialistischen bond van het Departement Bouches du Rhöne, is besloten bij het uitvoerend comité der partij het voorstel te doen om Millerand te schrappen als lid, op grond, dat hij als Minister van Oorlog verschillende maatregelen heeft geno men, die in strijd zijn met de republikeinsch socialistische beginselen. Jaarlijks worden van Europa naar Ame rika voor ruim 100 millioen gulden aan parels en diamanten geëxporteerd. Op tragische wijze is in Berlijn een 71- jarige smid in zijn woning om het leven ge komen. 'Sedert twee jaren was de grijsaard weduwnaar en bleef toen geheel alleen wonend ondanks zijn hoogen leeftijd, zijn zwaar beroep uitoefenen. Nadat hij eenige dagen niet meer in zijn smidse gezien was, begon men naar hem te zoeken. Toen men de gesloten deur der woning geopend had, vond men den armen grijsaard als verkoold lijk. Naast hem lag een uit elkaar gesprongen petroleumlamp. Uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat het lijk reeds een week daar gelegen had. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur Dezer dagen was er iemand op Zaamslag, die een z. g. n. Zendingsblad met nog een blaadje er bij aanbood, dat iets meedeelt van „de vrije Evan gelische Zending" in Nederland en België. Het Zendingsblaadje is onderteekend met „Evangelie dienaar D. Hilberding, De Bosschaertstraat 225 Antwerpen - Kiel. Mag ik de lezers van Uw blad er op attent maken toch eerst zich op de hoogte te stellen van den inhoud dier genoemde blaadjes, vóórdat men er eenig geld voor geeft of eene vrye gift. Ik mis er onder namen van een bestuur, bond of comité, en dat is, zegt men, al te vrij. Met dank voor de plaatsruimte, Ds. VAN DIS. Zaamslag, 27 Febr. '13. ZONDAG 2 MAART 1913. LONDEN, 27 Februari. Daar mevrouw Pankhurst enkele waarborgen heeft gegeven voor goed gedrag, zal zij vanavond tegen bprg- tocht in vrijheid gesteld worden. Haar proces zal vermoedelijk in Old Bailey (den zetel van het Central Criminal Court in de City) plaats hebben. Het orgaan der kiesrechtvrouwen „The Suf fragette" deelt heden mee, dat de minister van binnenlandsche zaken de vrijlating van drie in de Holloway-gevangenis opgesloten kiesrechtvrouwen, onder wie ook Sylvia Pank hurst, bevolen heeft. Zij hebben de honger- kuur toegepast, waatouder haar gezondheid leed, en dit gaf den minister aanleiding haar vrij te laten. De voorzitter van de rechtbank te Rich mond en de burgemeester hebben hun ver ontwaardiging geuit over het bevel van den minister, om ook Lilian Lenton. een der vrouwen die beschuldigd worden van de brand stichting in het paviljoen te Kew, vrij te laten, te meer omdat geen doktersattest kon worden overgelegd, waaruit bleek dat haar gezondheidstoestand door de gevangenschap geleden heeft. De voorzitter der rechtbank dreigde haar opnieuw te zullen laten gevangen zetten, doch zag daarvan af toen de politie mededeelde dat zij wist, waar zij haar altijd kon vinden. Middelburg. In de plaats van wijlen den heer P. J. Siegers te Vlissingen, werden als leden van Gedep. Staten van Zeeland genoemd de heeren A. S. J. Dekker te Goes, Gerlach van St. Joosland, Burgemeegter van Koude- kerke en dr. Merckens, van Vlissingen. Gekozen werd heden de heer Gerlach van St. Joosland. AMSTERDAM, 27 Febr. 1913. Lijnolie, Maart f 2S1/2, April f 27Vi, Mei/Aug. f257». Sept./Dec. f25'/4. Suiker vast, Febr. f ll7/5 te koop, Mei f 12 ge daan, Aug. f l2l/4 geboden. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 1.75 a f 1,90. Friesche Blauwen f 2,20 a f 2,40. Zeeuwsche Bonten f 2,80 a f 3,—. Zeeuwscbe Blauwen f 2,50 a f 2,70. Zeeuwsche Bravo's f 2,— a f 2,40. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,85 a f 2. Duinzand Eigenheimers f 2.50 a f 3,50. Geldersche Blauwen f 2.20 a f 2,30. Springmalta's per kilo a 7 ct. ANTWERPEN, 27' Febr. 1913. Chilisalpeter vast, loco fr. 29,25, per Maart fr. 29,25, per April fr. 29,—, per Mei fr. 28,per Febr./Maart 1914 fr. 26.90. TER NEUZEN, 28 Febr. 1913. Boter per Va K.G. f 0.70- Eieren 104 stuks 3.60 KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.70 a f 72.50. Engelsch per 12.— 12. MIDDELBURG, 27 Febr. Ter graanmarkt van lieden wag de aanvoer matig. Handel traag, voor alle artikelen was de stemming flauw. Noteering van boter en eieren. Boter f 0,65 a 0,71 voor particulieren 0,73 per x/a kilo. Eieren f 3.80, voor particulieren f 4.20 per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f ^,60 a f 4.20. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Maart 7.19 8.33 Zondag 2 9.25 10.18 Maandag 3 11.5 11.43 Dinsdag 4 12.13 Woensdag 5 0.37 12.58 Donderdag 6 1.16 1.32 Vrijdag 7 1.49 2.3 De eerste samenkomst tusschen Milowano- wits, den Servischen minister-president, met den Bulgaarschen minister Gesjof, vond plaats in een sneltrein tusschen Belgrado en Nisj. In den winter van 1911 op 1912 voerde Spa- laikowits, de nieuwe Servische minister te Belgrado de onderhandelingen verder en den 13den Maart van verleden jaar werd te Sofia en te Belgrado gelijktijdig het verdrag onder teekend. De chefs van den Servischen en den Bulgaarschen generalen staf hadden daarna verscheiden bijeenkomsten te Boekowa, nabij Negotin. De militaire overeenkomst werd in Augustus geteekend. Het verbond was niet uitsluitend in verband met een oorlog met Turkije gesloten, maar nam alle mogelijke oorlogskansen in acht. Intusscben verhaastten de moordpartijen te Istip en Kotsjana den loop der gebeurtenissen. Daar Turkije niet tot hervormingen bereid was, maar militaire maatregelen nam, besloten de bondgenooten te mobiliseeren, wat daarna geschiedde, weet men. Slechts zeer weinig lieden zijn met den woordelijken inhoud van het verdrag bekend. De zegsman van bovengenoemden correspon dent beweert, dat de demarcatielijn, die het veroverde Turksche land tusschen Servië en Bulgarije verdeelt, reeds voorgoed en nauw keurig in het verdrag is bepaald. Volgens die lijn kan Servië geen aanspraak maken op Weles, Prilip, Ochrida en Monastir. Latere overeenkomsten zouden niet zijn getroffen en waren ook overbodig, omdat het verdrag, in alle mogelijkheden voorziet. Ofschoon in een deel van de Servische en van de Bulgaarsche pers zekere ontevredenheid tot uiting komt, zijn de regeeringen volmaakt eensgezind. In de a. s. Dinsdag, des voormiddags te 10 ure, te houden openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling kohier hondenbelasting voor het jaar 1913. Behandeling kohier hoofdelijken omslag voor idem. Naar de „Gazette van Gent" meldt, heeft de „Handels- en Nijverheidskring" van die stad aan het gemeentebetuur verzocht er bij de Nederlandsche Regeering op aan te dringen, dat te Ter Neuzen een tweede nieuwe sluis gebouwd wordt. Als gronden voor dit verzoek worden aan gewend het steeds toenemende scheepvaart verkeer, terwijl de sluizen bij Ter Neuzen niet breed genoeg zijn. Mocht zich aan de groote nieuwe sluis een ongeluk voordoen, dan zou het verkeer op het kanaal en in de Gentsche haven een enorme onderbreking ondervinden. Gevraagd wordt de nieuwe sluis te maken op eene breedte evenals die te Sas van Gent. Axel. Van de leden van onzen Gemeente raad moeten dit jaar aftreden de heeren W. Dieleman, A. E. C. Kruijsse en J. M. Oggel. Oostburg. Alhier had in het Patronaatsge- beuw eene vergadering plaats van de Centrale besturen der Roomsch-Katholieke Kiesver- eeniging in Zeeuwsch-Vlaauderen Westelijk Deel en der anti revolutionaire kiesvereeniging in het district Oostburg. Uit de beraadsla gingen ter vergadering bleek dat beide par tijen het over de in het district Oostburg bij de aanstaande Kamerverkiezingen te volgen gedragslijn volmaakt ééns zijn. Do vergadering vereenigde zich eenparig met de candidatuur Mr. P. Dieleman, welke door de antirevolutio naire Kiesvereeniging gesteld werd, zoodat in dien geest aan de afdeelingen der R.-K. Kiesvereeniging zal worden bericht, aldus de Z. Koerier. Vlissingen krijgt zijn eerste auto-vracht- wagen. Door de directie der gasfabriek zal zoo'n voertuig, waarvan de eigenlijke naam stoomwagen is, weldra worden in gebruik genomen. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboek jes, uitgegeven in de maand Februari en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven,'" zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebeschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ont vang. Gereformeerde Kerken. Tweetalte Zonnemaire Z. IRek te Zeven hoven en H. v. d. Wal te Hoek. Beroepen te Ooster-Nijkerk J. Tiemersma te Drogebam te Engwierum W. L. Korfker te Hommer iNed. Hervormde Kerk. Be* ocpen te GamerenP. Zandt te IJsel- muiden. Aangenomen naar Hoenderloo door H. C. Ruijs te Etersheim en Schardam. Bedanktvoor Wezep door P. Kruijt te Zegveldvoor Jelsum door E. W. ten Oever te Gorredijk. Ingewikkelde weersgesteldheid. Zaterdag 22 Februari schrijft het „N. v. d. D." kon men in het noorden van Noord-Holland het volgende waarnemen terwijl de koesteren de zonnestralen zich over de groenende weiden goten en' de leeuwerik zich klapwiekend en zingend tot den helder-blauwen hemel verhief, zwierden de menschen lustig op schaatsen op slooten en kleine kanalen. Intusschen ver zamelden de bijtjes ijverig het stuifmeel uit de vroegste bloemen en zongen roodborstje en mees hun lieflijk voorjaarslied. Bijna onge looflijk, maar toch waar. Men meldt uit Amsterdam aan de N. C. Tengevolge van het geratel van een gemeente- reinigingswagen in de Vossiusstraat werden Woensdagmorgen de paarden van een lecgeri celwagen schichtig en sloegen op hol. De koetsier werd van den bok geslingerd en be kwam eenig letsel, evenals een achterop ge zeten veldwachter, die op de keien terecht kwam. Te Delft is het 1 Va-jarig zoontje van den werkman Van H. in een onbewaakt oogen- blik op een fornuis gevallen en aan de ge volgen overleden. Een fraai uithangbord. Op een uithang bord van een meester-spekslager en barbier te Amby Lij Maastricht leest men „J B verhuurt ezels zooals zijn vader, slacht varkens, rookt hespen en houdt zich bezig met alle zwijnerijen, ook met. scheren, behalve des Zondags." Te Noordwijk zou een hardrijderij gehou den worden. Toen echter plm. 50 man aan wezig waren, zakten allen tot het middel door het ijs, en moest tot latere gelegenheid de rijdenj worden uitgesteld. De Gemeenteontvanger te Teraar ont ving nadat hij de waarschuwingen had doen uitreiken van een der aangeslagenen het vol gende briefje, waarin wij de namen zullen weglaten Lange Raar, 17 veberrewarie Naam Me Heer Den 17 veberrewarie Hep ik een waarzuwen ge Hat van den Heerwe gen mijn Honje Die De 29 Mei ver Dronke is, wegens zijn ouweder Dom 17 en een Jaar was hij oudt. Dus Me Heer ik Dagt niet Dat ik van een Dode liont betaalle moest, want zo lante ik Hem gehat heeft was ik Altijt De eerste die betaalde. Maar Nu Hat ik er geen gedagte op om dat Hij doot is. Maar meheerik ben nu omrnagtig om te betaale van Ottober Hep ik al 8 Dage gewerkt. Dat was Bij. Bij me ouwe baas. ik ben nu geheel onmachtig. Zondagavond heeft zich te Lobith bij de fam. L. het geval voorgedaan dat man, vrouw en een zoon door het gebruik van gebakjes, enz. plotseling ernstig ongesteld werden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en braakmiddelen teegediend. De toestand van alle drie is thans bevredi gend. (Hbl.) Zaterdag werd Victor de Laat, de dader van den kerkdiefstal te Nispen, voor den onder zoeksrechter te Antwerpen ondervraagd. Toen het verhoor was afgeloopen, zeide de reenter tot den bewakenden gendarme: „De man kan gaan", hiermede bedoelende, dat zijn tegen woordigheid niet langer noodig was en de ge vangene naar zijn cel kon worden terugge voerd. De gendarme begreep het echter ver keerd, bracht De Laat naar buiten en zeide hem, dat hij vrij was. De dief maakte hier een dankaar gebruik van om zijn eigen weg te kiezen. Zijn vrouwelijke huisgenoote is ook uit Calm- thout vertrokken naar Antwerpen, doch wordt daar door de politie in het oog gehouden. In Ostende is kort geleden een man voor de veertiende maal gehuwd. P a r ij s, 27 Februari. Het hof trok zich hedenmorgen terug om 7,15 en kwam om 8 uur weer bijeen, waarna de volgende veroordeelingen werden uitge sproken Dieudonné, Callemin, Monier en Soudy werden ter dood veroordeeld, Carouy en Me- tae tot levenslangen dwangarbeid, de Boe tot 10 laar opsluiting, Bonnard eveneens, Kibait sjisj tot 5 jaar, evenals Poyer en de Fleury. Dettweiller kreeg 4 jaar, evenals Belonie, Gauzy 18 maanden. Jordan eveneens en Rei- nert 1 jaar. Madame Maitrejean, Marie Schoofs, Barbe Leclercq en Rodriguez werden vrijge sproken. Callemin heeft verklaard dat Dieudonné onschuldig is en dat hij niet in de Ordener straat was. „Garnier en ik", zoo verklaarde hij, „heb ben den kassier aangevallen en ik heb aan den procureur van de republiek geschreven". Een bewaker van de gevangenis la Santé die hedenmorgen de rondte deed, vond Carouy dood op den vloer van zijn cel liggen. Hij bleek door vergif een eind aan zijn leven te hebben gemaakt. Men vermoedt dat hij het vergif tijdens het proces heeft weten te ver krijgen. Hedenmorgen was hij nog bij de uitspraak van het vonnis aanwezig geweest en hoorde toen levenslangen dwangarbeid tegen zich eischen. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn. Axel A 9 en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. K. J. Kapteijn van Giessendam. Hoek 9 en 2 uur Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande - Geen dienst. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/, en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/j uur. Ds. Hugenlioltz, Bed. II. Avondm. Axel 9'/., uur Leeskerk en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenlioltz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis, Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Ds. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en 6V2 uur, Ds. v. d. Garde van Opkeusden. Lokaal „Bben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 51/, uur, Evangelisatie. Naamlooze Vennootschap „Hotel der Nederlanden", ALGEMEENE VERGADERING van aandeelhou ders op Vrijdag 7 Maart des avonds 7 uur in het „Hotel des Pays Bas" te Ter Neuzen, ter behandeling en vaststelling der balans en de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1912. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 15 der Statuten. DE DIRECTEUR. Ter Neuzen, 26 Febr. 1913. (Herplaatst wegens misstelling. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Het laatste bedrijf. De kiesrechtvrouwen. rt n TER NEUZEN 28 Februari 1913. Rijkspostspaarbank. Het vonnis der Auto-Bandieten. TE TER NEUZEN. Geeft Voorschotten in rekening-courant.

Luctor et Emergo | 1913 | | pagina 3