„Vrederust." 75 zware OlmeiÉomeii, Kanaflalioofflen, Uit Stad en Provincie. Kerk en School. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie u. Hammen, Spek en andere Yleeschwaren JACsDEKOK, Ter Neuzen. Openbare Verkooping. eenige Canada's, Esschen- en Wilgenboomen, Openbare Verkooping. 161 Olmenboomen van 1,30 tot 2,M. 35 Esschen 1,20 2 Eiken 1,30 7 Canada 1,20 5 Kerspopnlieren, 4 Wilgenboomen en 160 Wilgen Kopboomen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Ambachtsschool voor Hulst en Omstreken. Aanbesteding Brood, Rund- en Varkensvleesch, Krui denierswaren, Manufacturen, Emailgoederen enz. 50 Canadaboomen, Wilgen Tronkboomen, 80 zware I. 68 Canada- en 2 Wilgenboomen, II. 9 Olmen, 1 Canada III. 26 Wilgen en 2 Canada's Kerkgenootschappen." Hierin wordt o.m. gezegddat de koning de benoeming der professoren aan zich moest houden. Elke kerk Gereform., Roomsch-Kath. en Lutherschen, benoemen zelf hun professoren. Dat is zooals 't behoort. Maar volgens dit advies zal niet de Herv. Kerk zelf, maar de Koning voor haar de professoren benoemen. Met die benoeming zal dan de Koning grooten invloed krijgen op het kerkgenootschap. En het doel is dan ook om het Liberalisme in de kerk te steunen. Maar bij die benoeming moest de Koning dan te rade gaan met den Raad van State. Want als de Koning dit alleen deed, zou dit wel eens gevaarlijk kunnen worden als 't gezag in handen kwam van een zwak koning of wat nog erger is in handen van een koningin. (Slot volgt.) TER NEUZEN 29 November 1912. Op Woensdag 27 Nov. jl. hield de Geref. Jongelings-Veretn. alhier een openbare verga dering in de consistorie der Geref. Kerk. Het doel der vergadering was tweeledig, nl. lo om de werkwijze der vereen, wat meer bekend te maken, en 2o om te trachten nieuwe leden te winnen. Na opening verkreeg vr. L. J. Hillebrand het woord voor zijn opstel over „de Verloren Zoon" (Lucas 15 11—24.) Op deze inleiding volgde die van vriend P. Haak over „het nut der Jongelingsvereeniging".* De derde inleider, vriend A. Versloot, be handelde een urgent onderwerp, nl. „de Islam in Zuid-OostAfrika". Elke inleiding werd gevolgd door een uit gebreide bespreking, waaraan vele leden en begunstigers deelnamen. Als gevolg dezer bespreking werden vele zaken nog opgehelderd, doch werden andere punten hoe langer hoe duisterder. Ten slotte deed vriend W. Haak nog een voordracht getiteld „de Bijbel der Weduwe": Daarna sloot de Voorzitter de vergadering na een woord van dank aan de inleiders en vragers gpbraclit te hebben. De Eere-Voorzitter eindigde deze goedge slaagde vergadering met dankzegging. Wegens de vele copie voor dit nummer konden we hiervan geen uitvoeriger verslag geven. Het kanaal van Ter Neuzen werd 3 December 1827 voor het eerst door een han delsschip naar Gent bestemd, bevaren. Een jonge ondernemende brouwer in Zeeuwsch-Vlaanderen is van plan een drijvende herberg in te richten op het kanaal Sas van GentTer Neuzen aldus de Z. Koerier. Dus voortaan de schippers aan het roer, de bieten dragers op de plank, machinisten, stokers en matrozen, ze moeten niet meer aan land gaan om hun glaasje te gebruiken. Als nu debetrokken gemeentebesturen maar niet weigeren om Verlof" te geven. Zaamslag. Door de coöperatieve vereeniging „Ons Voordeel" werd aanbesteed de levering van 1000 K.G. maïs, 2000 K.G. tarwegries(wit), 650 K.G. grindmeel, 250 K.G. schepmeel, 250 K.G. roggemeel, 200 K.G. tarwemeel en 2450 K.G. blom (dubbele 00). De minste inschrijvers waren de lieeren, voor mais C. de Bockx, voor f7,24 voor tarwe- gries, grindmeel en roggemeel J. van der Welle, voor f8,75, f6,54 en f 9,70 voor tarwemeel en Joz. Haak, voor f 16,70 en f 9.60 en voor blom D. Koopman, voor f 12,49. Allen te Zaamslag. Alles per 100 K.G. De levering werd gegund. Axel. De politieverordening alhier is ge wijzigd, wat de straatschenderij betreft. Een achttal verschillende puntén zijn bekend ge maakt. De overtreding daarvan wordt ge straft met hoogstens tien gulden boete of 4 dagen hechtenis. Hulst. Bij de aanbesteding van de Aankoop- Commissie van den R. K. Boerenbond was voor de levering Superphosphaat te Walsoor- den_ P. J. van Ardepne te Dordrecht voor f 2,54 en voor levering te Hulst C. V. Ma- reels te Gent voor f 2,23. Goes. Donderdagmorgen, ging alhier een span paarden met een wagen op hol. De wagen botste tegen een lantaarnpaal aan en brak in tweeën. Het voorgedeelte kwam in een spiegel ruit van het magazijn van den heer Wilking welke ruit ter grootte van 3.25 bij 3 M. geheel verbrijzeld werd. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Zegwaart c. a. B. Roorda te Koevordente Middelharnis W. den Hengst te Veenendaal, te Wateringen en Ambt Vollen- hove (A.)J. W. Esselink, cand. te Stad aan 't Haringvliet. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Gallantsoog C. J. Hopster te Anna Paulowna; te Oud Beijerland (vac. Gun ning 2e maal) S. van Dorp te Bodegravente Westkapelle W. Reus te Eikenzee. KANTONGERECHT TETERNEUZEN. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1 DEC. 1912. CORRESPONDENTIE. Een verslag van de herdenking van het 25-jarig bestaan der kerk B te Axel, benevens een Landbouw-artikel moeten wegens veelheid van copie tot een volgend nummer blijven liggen. Amsterdam. H. M.'s gezant uit Londen Baron Geerick van Herwijnen ligt in België waar hij jaarlijks met verlof vertoefd ernstig ziek. Amsterdam. De in Nederland vertoevende Oostenrijkers en Hongaren zijn niet opge roepen om zich bij de Regimenten te vervoegen, zulks schijnt in 't buitenland wel het geval te zijn. Rotterdam. Hedenmorgen is een 8 jarige jongen door een handwagen overreden en spoe dig aan de gevolgen overleden. Een dienst bode viel door een glazen afdak, bekwam een schedelbreuk waardoor haar toestand hoogst ernstig is. De Lemmer. De schildersbaas H. v. Zw. is in het Lemsterwoud te water geraakt en ver dronken. St. Petersburg. Bij een spoorwegongeluk te Charbin in Mantsjoerije zijn 11 personen ge dood en velen gewond. Berlijn. In diplomatieke kringen in Kon- stantinopel loopt het gerucht, dat de Bulgaren en Turken zijn overeen gekomen tot een wa- pepstilstand van 2 of 3 dagen, om dan met de vredesvoorwaarden te beginnen. Men vreest echter dat deze onderhandelingen op de kwes tie Adrianopel zullen afstuiten. Batavia. De Telegraaf-correspondent seint dat onze troepen in het Landaksch Borneo, Dajaks ontmoetten, die zich in hinderlaag gelegd hadden. 5 Dajaks werden gedood en hunne geweren buit gemaakt. AMSTERDAM, 28 Nov. 1912. TER NEUZEN, 29 Nov. 1912. Boter per l/3 K.G. f 0.65. Eieren 104 stuks 4.80 KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.67V,& f 47.70. Engelsch per 12.— 12.—. MIDDELBURG, 28 Nov. Ter graanmarkt van heden was een ruimen aanvoer. Stemming flauw, witte boonen f 1 en kroonerwten 50 cent lager, jarige tarwe opgeruimd. Noteering van boter en eieren. Boter f 0.63 a 0,73 voor particulieren f 0,73 per 7s kilo. Eieren f 7.voor particulieren f7AO per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f7,— a f7.40. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 30 Nov. 5.32 6.5 Zondag 1 Dec. 6.38 7.17 Maandag 7.55 8.35 Dinsdag 3 9.13 9.49 Woensdag 4 10.21 10.52 Donderdag 5 n 11.20 11.45 Vrijdag 6 12.9 Allen die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen te heb ben van de nalatenschap van den Heer M.ARs RIEMENS Jz., overleden te Zaamslag 30 Juli 1912, worden verzocht vóór I DECEMBER a. s. betaling of opgaaf te doen aan de Executeuren- Testamentair JAGs RIEMENS J.v.Lzoon. AARN. DIELEMAN Jz. Zaamslag, 21 Nov. 1912. H. ERHOE V EN. - Ter Neuzen. - Hulst Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze Magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. op 13 DECEMBER a. s. de te leveren benoodigd- heden voor 1913. Voorwaarden van inschrijving bij den Huis meester, tegen 15 cent franco toezending. Bezichtiging van monsters, stalen en modellen op 2 en 3 December e. k. ten bureele van den Huismeesfer der stichting. K. J. DE KOSTER. worden zooals voorheen weer prachtig en smakelijk gerookt in de rookerij van K. VAN TATENHOVE, Noordstraat 86, Ter Neuzen Buitengewone sorteering. Van af 5 cent. 1,80, 1,75 1,90,, De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijne Principalen, op DONDERDAG den 5 DECEMBËR 1912, des voormiddag IIVa ure, verkoopen staande op de hofstede bewoond door den heer P. B o n n e, Melopolder, gemeente Graauw. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer J. L. RIEMENS Az., landbouwer te Zaamslag, op Dinsdag, den 10 December 1912, des voormiddags lO'/g ure, ver koopen alles gemakkelijk voor het vervoer, staande op de hofstede van den verkooper te Zaamslag (Reuzenhoek), alwaar te verga deren. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van het Bestuur van den NOORD POLDER op VRIJDAG den 27 DECEMBER 1912, des voormiddags II ure, verkoopen staande aan den Nieuwendijk e n eene partij staande aan den Nieuwendijk, Buitenweg en Buthdijk te Axel. Te vergaderen bij J. F. Vettenburg aan den Buthdi]k aldaar. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse, zal ten verzoeke van den Heer C. YSEBAERT, burgemeester te Sint-Jansteen, op Donderdag 12 December 1912, des namiddags l'/s uur, in het openbaar ver koopen aan het Kapersgat en aan den Heuvel, nabij Camilee Ringoot, in den Ferdinan- duspolder, gemeente St.-Jansteen. Te vergaderen aan het Kapersgat. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van Mevrouw Douairière dhr. erraaf DE KERCHOVE DE DENTERGHEM—LIP PENS te Gent op Dinsdag den 17 December 1912, des voormiddags II ure, verkoopen ter dikte van 1.70 M. tot 2 M., staande op de hofstede bewoond door de Kinderen Dion van Laere te Zuiddorpe. ter dikte van 1.70 M. tot 2.20 M. en ter dikte van 2.10 M., staande op de hofstede van Theopii. Baerke te Overslag (Varempépolder). ter dikte van 1.10 M. tot 1.30 M., staande nabij het hof van Th. Baerke voornoemd. Te vergaderen op de hofstede van Th. Baerke (Overslag). De VERLOTING van door de leerlingen vervaardigde meubelen en huish. voorwerpen zal plaats hebben in het openbaar op Maandag 9 December e.k., 's avonds ten 71/» ure in een der zalen van het schoolgebouw. Nog enkele Loten zijn tot en met 7 Dec. a.s. ad f0.50 aan de school verkrijgbaar. HET BESTUUR. Zitting van 22 November 1912. Veroordeeld zijnC. v. IJ., bierbuishouder te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten op tijd van zijn bierhuis, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. d. B,arbeider te Zaamslag, ter zake van hefc- zingen in het openbaar van voor de eerbaarheid aanstootelijke liedjes, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. J. d. It., veldarbeider te Zaamslag, ter zake van nachtrumoer, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. J. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstoren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. J. d. F. en C. v. V., landbouwersknechten te Ter Neuzen en Hoek, ter zake van in dronken schap de orde verstoren, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. J., landbouwersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 weken tuchtschool. J. v. E., arbeider te Axel, ter zake van het loopén op een anders grond, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. P. d. W., arbeider te Zaamslag, ter zake van het berijden van een zijberm, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. I., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van het laten loopen van kippen op bezaaiden grond, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. C. M., landbouwersknecht te Ter Neuzen, ter zake van in dronkenschap de orde verstoren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. P. L., bakker te Hoek, ter zake van een paard onbeheerd laten staan, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. B. D., tijman; Fr. D., zonder beroep; J. 8., bootwerker; A. d. K., bootwerker; D. C. d. R., varensgezelW. B., bootwerker, allen te Ter Neuzen J. d. B., knecht te Axel J. v. T., koopman te Zaamslag, allen ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. C. d. R., sjouwerman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij herhaling, 2 maal tot 2X3 dagen hecht. J. C. d. F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij 2e herhaling, tot vijf dagen hecht. C. B., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot vijf dagen hecht. VrijgesprokenJ. A. v. R., scheepsmakelaar te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Ver ordening op de honden te Ter Neuzen. Ontslagen van rechtsvervolging: J. P. S., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van overtre ding der Wapenwet. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 uur, Ps. J. F. v. Hulsteijn en 2 uur, Leeskerk. Axel A 9 en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Voorber. H. Avondm. Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 u. Ds. S. Huismans van Anjum. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande 2 uur, Ds. J. F. van Hulsteijn van Ter Neuzen Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/, en 2 uur, Ds. A. Timmerman- Sluiskil 9'/j uur, Ds. E. Raams van Hoek. Axel 9'/2 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hngenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. Q-. van Dis, Hoek 9 uur en 2 uur, Ds. E. Raams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Sas van Gent 9 uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Ds. G. van de Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen ö'/2 uur Dhr. J. J. Kense. Lijnolie, Dec. f 2S5/8, Jan. f 275/s, Mei/Aug. f 27</s, Scpt./Dec. f 27. Suiker kalm, Nov. f ll1/» genoteerd, Mei f ll3/» en Aug. f 12 geboden. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 1,50 a f 1,70. Friesche Blauwen f 2,30 a f 2,40. Zeeuwsche Bonten f2,40 a 2,60. Zeeuwsche Blauwen f 2,60 a f 2,60. Zeeuwsche Bravo's f2 af 2,40. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,60 a f0. Drentsche Eigenheimers f 1,60 a f 1,70. Eigenheimers Duinzand f 3.60 a f 3,90. Geldersche Blauwen f 2.30 a f 2,40. Duin Thomassen f 4,50 a f 4,60. ANTWERPEN, 28 Nov. 1912. Chilisalpeter vastloco fr. 26,30, per Dec./Jan fr. 26,30, per Febr./ fr. 27.60. per Maart/April fr. 27,76. 2

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3