5 °|o RosM, tog vao 1854. De taleMer" JILIPPÜS" Tentoonstelling Ls. vaa Waesberghe-Jaossens, Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Hoogwatergetij te Teriieuzen. Telegrafische Berichten. A d v e r t e n t i it. Handelsberichten. tot het slachten van rundvee en varkens, Ambachtsschool voor Hulst en Omstreken. Winteraardappelen. J. L. Jurry-Hoebé, Ter Neuzen. CHENILLE DOEKJES. MIRRE, ALOË en KASSIE K. HAAK. D. VISSER, en zou Aldus wordt z. h. s. besloten. De heer De Feijter maakt aanmerking op den post van f 187,20 voor een fittersleerling en vraagt of die wel noodig is, waar zooeven i«; gezegd dat er zoo weinig werk moet wor den gedaan. De Voorzitter deelt mede dat men het in den aanvang wel gemakkelijk achtte dat er iemand was/naast den fitter, die er in groeide, die, bij ontstentenis van den fitter deze kunnen vervangen. In elk geval acht spreker behoud van den post gewenscht, om eenige ruimte vau bewe ging te hebben. Dit wordt goedgevonden. Dë heer Oggel merkt op dat hij onder de uitgaven geen post heeft opgemerkt voor af schrijving op machines en gebouwen. Deze belmoren er toch ook op voor te komen? De heer Kruijsse geeft hieromtrent mlich- tingeu. De uitgaven worden alsnu z. li. s. vastge steld op een bedrag van f 14,200. Bii den eersten post der ontvangsten, ver koop van 150.000 M3 gas f 10,000 merkt de heer Oggel op, dat dit z. i. wel te laag is. In verband met de ten dienste staande ge gevens meent hij dat dit per jaar wel tot een verbruik van 150,000 M8 zal klimmen. De Voorzitter erkent, dat dit zeer wel mo gelijk is maar de directie heeft het juist niet te gunstig willen ramen, daar het aangenamer is dat het wat mee- in plaats van tegenvalt. De heer Oggel geeft verder te kennen dat de post geraamd als ontvangst voor de straat verlichting, hem zeer hoog voorkomt. In 1911 werd voor de staatverlichting uitgegeven f 451,82%, en nu is er voor geraamd f1600. Dat is een zeer groot verschil. Is dat juist, dan zou daaruit blijken dat men met de gas verlichting zeer duur uit is. De Voorzitter geeft toe dat het verschil in eindcijfer zeer groot is, maar bij nadere be schouwing zal blijken dat het verschil niet zoozeer voortspruit door het verschil in den prijs tusschen de petroleum en de Igasverlich- ting, maar omdat men nu zooveel meer lichten heeft dan vroeger en omdat ze nu langer en veelvuldiger branden. Er zijn nu 58 avond- en 19 nachtlantaarns, benevens twee lantaarns op de muziektent. Vroeger waren er 46 lantaarns, waaronder 10 nachtlantaarns, Spreker heeft vervolgens een overzicht van de brandtijden der lantaarns, waaruit blijkt dat ze alle ook steeds meerdere uren hebben gebrand dan vroeger, terwijl tijdens de petroleumverlichting op 164 avonden lantaarns werden ontstokeu en nu de lantaarns op 364 avonden van het jaar hebben gebrand, De begrooting der gasfabriek geeft verder geen aanleiding tot bespreking. De vaststelling wordt aangehouden tot na de behandeling van de gemeentebegrooting, met het oog op mogelijke wijziging der cijfers tengevolge eener wijziging in de regeling der straatverlichting. De Etoile Beige doet een uitvoerig ver haal van de ontvluchting van de jongeNeder- landsche barones v. C. uit het krankzinnigen gesticht Fort-Jaco bij Brussel, waar zij tegen haar ziu en, volgens haar advokaat, mr. De- jardin, uit Oostende, geheel ten onrechte, op gesloten werd gehouden. Naar uit het ver haal van het Belgische blad valt op te maken, heeft de heer Dejardin de hand in de bevrij ding van het jonge meisje gehad. De ont vluchting had Zondagavond om half elf plaats. De barones had zich in manskieeren onken baar gemaakt en bereikte, zonder eenige moei lijkheid te ontmoeten, de voor het gesticht wachtende auto. Met tende vrienden reed zij Peruwelz bij Doornik, mevrouw Dejardin de Den volgenden ochtend (Maandag) vertrok barones v. C. met mevrouw Dejardin naar Parijs. Mr. Dejardin is hen daar Dinsdag ge volgd om een bezoek te brengen aan Briand, den Franschen minister van justitie, dien hij van het geval op de hoogte wilde brengen en aan wien hij de bescherming van de Fransche justitie voor zijn cliente wilde vragen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur de in den wagen zit- toen in den naclit naar waar verwanten ontvluchte opnamen. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,90 a f 2,20. Hillegommer Eigenheimers f 2,40 a f 2,80. Eigenheimer Drentsche f 1.80 a f 2, Duinzand Eigenheimers f 3,40 a f 3,60. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.60 kf 47.621/3. Engelsch per 12.— n 12.—. MIDDELBURG, 3 Oct. Ter graanmarkt van heden was van ver schillende artikelen een goeden aanvoer. Kwa- liteit zeer uiteenloopend, tarwe hoog, kroon- erwten en lange bruineboonen 50 cent lager. Noteering van boter en eieren. Boter f 0.70 a 0,76 voor particulieren 0,78 per kilo. Eieren f 6.20, voor particulieren fG.60 per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f6.20 a f6.50. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 6 OCT. 1912. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag o 6 7 8 9 10 11 Oct. j Voorm. Narti. I 8.10 9.5 9.57 10.44 11.20 11.50 12.16 0.39 1.1 1.21 1.40 1.58 2.16 Getrouwd E. HOPMA C. J. WOLFERT, welke mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 1 October 1912. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer A. THOLENS, in leven aannemer, na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam, Wed. A. THOLENS—Paape. Ter Neuzen, 2 Oct. 1912. Tot onze infiige droefheid overleed heden onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, de heer A. THOLENS in den leeftijd van ruim 56 jaar. Ter Neuzen, 2 October 1912. Wed. D. SCIIEELE—Rookus. M. L. v. VESSEM. E. v. VESSEM—Tholens. A. VISSER. N. VISSER—Tholens en Familie. C. B. v. d. Beek—Wed. Schiphorst en Families Middelburg. Heden werd alhier ter Arrond. Rechtbank veroordeeld wegens huisvredebreuk D. van W., roeier te Ter Neuzen conform den eisch tot 15 gulden boete of 15 dagen hechtenis Berlijn. De bladen alhier verzekeren dat gisteren de vrede tusschen Turkije en Italië gesloten is. Dogger. De Engelsche onderzeeboot B II is gezonken, na aanvaring door een onbekende Duitsche zeeboot. Alle opvarenden, 14 in getal, verdronken behalve één luitenant. Konstantinopel. Bulgaarsche soldaten zijn de Turksche grens overgezet. Varna. Ernstige mishandelingen van Muzel mannen door de Bulgaren komen hier voor. 4 Muzelmannen zijn gedood. De omtrek wordt geplunderd, waarbij vele dooden vallen en nog meer gewond worden. AMSTERDAM, 3 Oct. 1912. V Donderdagnacht overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Man en Vader, JACOBUS VERLINDE Wz., 45 jaar en 5 in den ouderdom maanden. van Uit aller Naam Wed. J. VERLINDE—IIamelink. Ter Neuzen, 3 October 1912. Nir de slachttijd a. s. is, biedt ondergeteekende zich beleefd aan zoowel binnen als buiten de gemeente. GERARD VAN DER BENT. Ter Neuzen. Zandstraat 5. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - Huist. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. f" Winkeliers en kooplieden bezoekt onze Magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. AFLOSSING op 14 October 1912, ingevolge Keizerlijk decreet van 5 Juni 1912. De ondergeteekende verzoekt inlevering vóór 10 OCTOBER e. k., ter overmaking en wederbelegging. F. S. P. WIJNMAN, Effecten, Assurantiën, enz. met premie, getiteld Ds. G. DOEKES te Nieuwdorp, is ter verzending^ereed. De prijs van dezen fraaien kalender met de zeer belangrijke premie is slechts f 1,00 Kalender afzonderlijk f 0,40 Premie afzonderlijk t f 0,75 Gebonden Kalender met Premie ing. f 1,25 Namens het Bestuur van het Traktaatgenootschap Firma F. P. D'HUIJ. Middelburg, Oct. 1912. van door de leerlingen vervaardigde alsook van de P R IJ Z E N, bestemd voor de in dit jaar te houden Verloting, op Zondag 6 en Maandag 7 October a.s. 's Zondags van P/a- 4 ure n.m., 's Maandags van 9—12 ure v.m. en van P/2-4 ure n.m. LOTEN ad f 0,50 aan de School verkrijgbaar. Steeds voorhanden Voor de zeer talrijke bewijzen van belangstelling ondervonden bij gele genheid van mijne 25-jarige dienstvervulling bij de Posterijen, betuig ik, mede namens mijne echtgenoote en kinderen, mijn oprechten dank. M. J. CENSE. Ter Neuzen, 4 Oct. 1912. De door den Rechter-Commissaris goedgekeurde eerste uitdeelingslijst in liet faillissement van de nalatenschap van P. J. WORTMAN, in leven Burgemeester van en wonende te Zaamslag, is door den curator op heden ter Griffie der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg en in afschrift ter Griffie van het Kantongerecht te Ter Neuzen neder- gelegd, om aldaar gedurende tien dagen te liggen ter kostelooze inzage der schuldeischers. De Curator voornoemd, Mr. P. DIELEMAN. Middelburg, 1 October 1912. in linnen en katoen, gemakkelijk passend. Verkrijgbaar puike AARDAPPELEN, zeer ge schikt voor Winterprovisie. Volkomen vrij van ziekte. Monsters te verkrijgen bij Dijkstraat, Ter Neuzen. Ontvangen: benevens het nieuwste in zwarte en gekleurde WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. Sluit beleeningen en prolongaties op Effecten. Voor de toezending van no. 953 uwer courant mijnen dank in de meening verkeerende dat uw geëerd blad Woensdagochtend verschijnen moest, vervoegde ik mij Dinsdag tegen 12 uur bij den Uitgeverdaar vernam ik dat de beslissing over de al of niet opname van ingezonden stukken bij de Redactie behoorde en dat in geen geval dien zelfden dag nog opname kon plaats hebben van daar dat ik gemakshalve een afdruk van het ook aan de andere plaatselijke bladen ingezonden stukje zond en wel eerst des avonds te circa zes uur. Ik zou het op prijs gesteld hebben, wanneer U de motieven op grond waarvan ik een verbinding per Prov. boot met Hoedekenskerke en Hansweert verdedigde in uw artikel, voorkomende in boven vermeld nummer, medegedeeld had de lezer zou dan in de gelegenheid geweest zijn die te beoor- deelen. U beveelt een verbinding aan met Ellewoutsdijk nieuw is dit denkbeeld niet, ben ik goed ingelicht, en ik geloof dat wel, dan is dat reeds overwogen vóór dat de steiger te Borssele gemaakt istech nische bezwaren verzetten zich daartegen en al moge het waar zijn dat die bezwaren thans niet zoo groot meer zijn, zij bestaan nog. Hoedekenskerke en Hansweert liggen aan het groot vaarwater, zijn dan ook bij avond te bereiken hetgeen met Ellewoutsdijk niet het geval is. Het verschil in afstand tusschen NeuzenHoe- dekensk. en Neuzen—Ellewoutsdijk is in werkelijk heid niet zoo heel groot en zal het, wanneer later de tramplannen in Z.-Beveland tot uitvoering ge komen zijn, nog een voordeel opleveren door betere aansluiting op Goes, misschien zelfs over Catseveer op Zierikzeè. Hoedekenskerke heeft reeds een haven, een steiger voor aanleg van de Prov. booten, Neuzen en Hans weert zijn in het bezit van een ponton, op genoemde drie plaatsen is het noodige personeel aanwezig en waar de dienst vermoedelijk met één schroef boot kan worden onderhouden, evenals zulks met Wal soordenHansweert het geval is. zal de uitgaaf voor de provincie niet zoo groot zijn of de vooruit zichten zijn zoodanig dat, zoo zij geen voordeel, dan toch slechts een gering verlies zullen geven. Met Ellewoutsdijk zijn die vooruitzichten minder gunstig de afstand tusschen Ellewoutsdijk en Bors- selen is slechts kleinwil men den dienst V lissingen Breskens niet bederven dan dient toch een boot speciaal voor dien dienst op Ellewoutsdijk in de vaart te worden gebracht. Bekijkt men de zaak door den bril van algemeen belang', dan zal Z.-Beveland meer gebaat zijn met een verbinding op Borssele, Hoedekenskerke en Hansweert dan enkel op Borsselede voordeelen een verbinding op Hansweert deelde ik reeds in mijn vorig stukje mede, wellicht vindt U thans nog termen, deze aan uwe lezers mede te deelen. Mijn dank voor de opname. Uw dr., S. '-[De geachte Inzender schijnt vóór hij onzen uit gever bezocht, niet geweten te hebben, dat de be slissing over de opname van Ingezonden Stukken behoort bij de redactie. Wij hadden zooveel naïve teit bij een man van zijn ontwikkeling niet durven veronderstellen. Van den uitgever ontvingen we eene eenigszins andere lezing omtrent hunne onderhandelingen op den bewusten Dinsdagmiddag. Men zal het ons ten goede houden, dat we hier niet in komen. In elk geval staat vast, dat wij van 't stuk niets hebben geweten, vóór we den afdruk ontvingen, d.i. 's avonds toen de courant reeds bijna afgedrukt was. We kunnen den inzenders van Ingezonden Stukken geen beteren raad geven, dan deze, dat ze hunne stukken aan ons adres zenden. Dit kan men trouwens ook lezen aan 't hoofd van ons blad. En achten ze het stuk die moeite niet waard, welnu dan kunnen ze zelf ook wel hun epistel naar de papiermand brengen. Toch hebben we om deze informaliteit nooit de opname van eenig stuk geweigerd. Ook het thans geplaatste niet. Wat nu dit nader schrijven betreft, we vinden r ge.ene aanleiding in, om onze opinie te wijzi; Wij blijven van gevoelen, dat als de tram c Zuid-Beveland ligt, we veel eerder van de Provincie eene aansluiting zullen verkrijgen bij Ellewoutsdijk dan eenen dienst Hoedekenskerke—Hansweert. En eveneens meenen we nog, dat de kortste ver binding met den wal van Z. B. en aansluiting aan het eventueele tramnet op dat eiland voor Ter Neuzen om verschillende redenen de meest aanbe velenswaardige is. Red.] ANTWERPEN, 3 Oct. 1912. Chilisalpeter kalm Dec. fr. 27,40, per Nov./Dec. fr. 27,50, per Jan. fr. 27.85, per Febr./Maart fr. 27,95. TER NEUZEN, 4 Oct. 1912. Boter per K.G. f 0.67 Va- Eieren 104 stuks 4.80 Axel A Axel B Zaamslag Hoek Kloosterzande Ter Neuzen Sluiskil Axel Zaamslag Hoek Hulst Sas van Gent Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn en 2 uur, Leeskerk. 9 en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. 9 en 2 uur, Ds. M. Uijtenhoudt. 9 en 2 uur, Ds. H. v. d Wal. 2 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn van Ter Neuzen. Hervormde Kerk. 9.en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Bediening H. Avondmaal. 2 uur, Dhr. H. J. v. d. Ouden. 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. 9 uur, Ds. Den Boer. uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Dhr. J. Fraanje- Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9, 2 en 5V2 uur, Ds. Hubregtse van 's Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 6'/i uur, Dhr. J. J. Kense. EN Lijnolie Jan./April f831/»- Suiker lusteloos, Oct./Nov. fll3/8 te koop, Jan./Maart f ll3/* genoteerd, Meiflll5/i« geboden. Aardappelen per H.L. Friesche Borgers f 1,80 a f 2,—. Friesche Blauwen f 2,60 a f 2,80. Zeeuwsche Bonten f 2,80 a 3, Zeeuwsche Blauwen f 2,80 a f 3,—. DOOR

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3