Aanbesteding. HOEK Wielerfeesten Lijst van Aanbestedingen. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie u. aan te besteden op Donderdag 15 Augustus 1912, gegaan, waar de vrouw des huizes zwaar ziek te bed lag. Hij greep de zieke vrouw beet, stapte om baar beter meester te worden, in haar bed, bond haar een doek om den hals en een touw om de handen. De vrouw, of schoon ernstig ziek, heeft zich zooveel mogelijk verzetvlokken grijs haar, later in het bed gevonden, zijn haar, van het hoofd getrokken. Toen de vrouw en het dienstmeisje beiden weerloos gemaakt waren, is een van de man nen weer naar het bed van de vrouw gegaan, om haar te vragen, waar het geld geborgen was. Hem is geantwoord boven. Na de deur van de kamer, waarin de tus- sclienkamer uitkomt, te hebben afgesloten, zijn de kerels daarop naar den zolder gegaan om naar het geld te zoeken. Terwijl zij hiermee bezig waren, heeft de zieke vrou\y gelegen heid gevonden, haar handen los te krijgen: zij is opgestaan, naar een raam aan de straat geloopen en heeft toen, na het raam te heb ben geopend, om hulp geroepen. De op zolder naar geld zoekende mannen er was een bedrag geld in huis, wat zij Vermoedelijk hebben geweten hebben dit roepen om hulp gehoord, zijn snel de trap afgeloopen en de straat op gevlucht. Men heeft hen niet kunnen opsporen. Al wat de zieke vrouw en de dienstbode kunnen zeggen is, dat het een paar als heeren gekleede per sonen waren. De gelegenheid om iets te stelen heeft hun ontbroken, f Een agent van politie, door een burger gewaarschuwd, dg,t er onraad was, heeft on middellijk een onderzoek ingesteld en zijn chefs gewaarschuwd, waarna de commissaris van politie de heer L. J. C. Vuyk, met den in specteur den heer J. C. Blaauw, den toestand vonden als hiervoren beschreven. De dienst bode was bijna het bewustzijn kwijt, toen men haar gebonden vond liggen, en ook de zieke vrouw ,was door den schrik zeer van streek. Den ganschen avond bewoog zich in de omgeving op den Goudschenweg een volks menigte, die het gebeurde druk besprak. Men meldt uit Arnhem: Woensdagnacht heeft iemand het paard van den heer S. van Schaapsdrift de tong uit den bek gesneden. Het beest dat een veulen bij zicli had is af gemaakt moeten worden. De politie doet onderzoek. Men seint uit Leerdam De Directie van de Vereenigde Glasfabrieken Leerdam—Vlaardingen gelaste een half uur schafttijd in plaats van 1 uur, doch met den arbeid een half uur eerder te eindigen. De nachtploeg weigerde Donderdag aan den ar beid te gaan, waarop ontslag volgde. De dagploeg is Donderdagmorgen eveneens niet aan den arbeid gegaan. Slachtoffers van de warmte. Woensdag zijn te Amsterdam twee jongens aangehouden, die op heeterdaad betrapt weiden, terwijl zij uit een manufacturenwinkel in de Kinkerstraat ieder een zwembroekje stalen. Onweer. Donderdagnamiddag is een bewoner van de Quellynstraat te Amsterdam, die op het dak van zijn huis stond, door den bliksem getroffen' en gedood. '—Donderdagavond is de bliksem geslagen in den toren van de Nederl. Hervormde kerk te Wamel (Gelderl.) De spits werd vernield. Te Oudenbosch heeft Donderdagmiddag een halgelbui, waarvan een hevig onweer ver gezeld ging, groote schade (aangericht. De serres in de boomkweekerijen en vele ruiten van woonhuizen werden vernield. Het glazen dak van de drukkerij van de Oudenbosche Courant werd tot gruis geslagen. Ook de oogst leed veel. De hagelslag hield ongeveer een kwartier aan. Een tramwagen is te Rome bij het af rijden van een helling ontspoord en op het 3 meter lagere Forum gevallen. Achttien per sonen werden gekwetst, onder wie de bestuur der zeer ernstig. Er zijn geen dooden te be treuren. Te Toblach, in Tyrol, is een ernstig on geluk voorgekomen met een post-auto. De auto \wis tot dicht bij het hotel Toblach aan gekomen, toen zij onverwachts van den weg af de diepte in reed. Een passagier werd gedood, tien gewond. De auto was totaal vernield. Volgens de laatste berichten uit Tokio is er in den toestand van den Mikado een kleine verbetering ingetreden. Het bericht van Maandag reeds luidde Het aantal slagen van den pols is tot 85 ver minderd, de ademhaling is 24 en de tempera tuur is ook gedaald. De patiënt neemt vloei baar vóedsel tot zich en geniet van tijd tot tijd een verkwikkenden slaap. Wanneer deze verbetering aanhoudt zal de Japansche Prins Katsoera zijn Europeeschen rondreis uit St. Petersburg voortzetten in het tegenovergestelde geval keert hij Zaterdag naar Japan terug. Een ernstige auto-botsing, die twee per sonen het leven kostte, heeft Woensdag te Brussel plaats gehad. Toen een groep van 5 personen, vader, moeder en drie kinderen, de St. Bernardstraat aldaar wilde oversteken, kwam er een auto aan. Juist op het oogenblik, dat ze biervoor wilden uitwijken, naderde uit een andere straat een andere automobiel. Een hevige botsing volgde nn beide auto's reden op de groep personen in. Den man werd de borstkas ingedrukt tus- sclien de eene auto en den muur eener nabij- zijnde woning. Een der kinderen werd zoo hevig gewond, dat het spoedig daarna over leed. Ook de vrouw en de twee andere kin deren, bekwamen ernstige kwetsuren. De beide chauffeurs en de andere inzittende personen, kwamen er echter met enkele kleine verwondingen af. In Duitschland werkt men nog altijd, zelfs van overheidswege, met de wichelroede, om water te zoeken. Pas heeft weer de ge meente Langenberg, in het district Dusseldorp, naar men in de Kölnische Ztg. leest, op deze manier een wel ontdekt, die nu gebruikt zal worden om in het tekort aan water in die gemeente te voorzien. De gemeenteraad heeft een besluit in dien zin genomen. De brand te Londen brak Dinsdagavond uit in een werkplaats van celluloid kaarten, op de vierde verdieping van een pand in de Moor Lane in de City. Twintig meisjes waren er aan het werk in twee aan elkaar grenzende vertrekken. De brand kwam aan door een vlam uit den gashaard. Het licht ontvlambare celluloid vatte aanstonds vuur. Tien meisjes wisten de trap te bereiken, maar die in het aangrenzende vertrek zagen zich den weg af gesneden. Zij klommen door een luik.op dak, sommigen met brandende kleeren en haren. Van het huis er naast legde men een plank tusschen twee daken. Een paar meisjes kwa men er over. Toen de derde er op was kan telde de plank en zij stortte in de diepte. Deze brand heeft nu aan 8 personen het leven gekost. Dr. Ethel Smyth, componiste en strijdbare kiesrechtvrouw, is in hechtenis genomen onder beschuldiging van medeplichtigheid aan een poging om het huis van minister Harcourt te Oxford in brand te steken. Onlangs.werd te Londen een vrouw voor den politierechter gebracht, die volgens een agent van politie in Hyde Park heeren aan hield. Een man getuigde echter onder eede, dat zij zijn echtgenoote was, en op dat getui genis werd zij onder borgtocht vrijgelaten. Achteraf bleek, dat de man een meineed bad gedaan om de vrouw uit de gevangenis te houden. Deswege is hij veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met dwangarbeid. Een ontaarde moeder is door de recht bank te Toulouse tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Zij had haar 5-jarig zoontje langen tijd in een donker hok opgesloten en het arme kind zoo weinig voedsel gegeven, dat het tot een geraamte was uitgeteerd. Uit Moskou wordt geseind„Ten ge volge van de bemoeilijking van de scheepvaart door de Dardanellen hebben de groote buiten- landsche graanfirma's aan bun Russische ver tegenwoordigers last gegeven om voorloopig geen graaninkoopen te doen." Een dame te San Francisco is door haar hond uit een brandend huis gesleept. Zij be vond, toen zij beneden, kwam dat de brand ernstig was en liep daarom terug om baai- kostbaarheden te halen. De hitte en de rook deden haar bewusteloos neervallen, maar baai- hond trok haar naar buiten. Beiden kregen lichte brandwonden. Een ziekte-verschijnsel. Een mal verhaal komt uit Amerika, dat aan toont, welk een diepen indruk de ondergang van de „Titanic" lieefU gemaakt. Een zee kapitein, Pryal geheeten, die onder kapitein Smith van de „Titanic" op de „Majestic" heeft dienst gedaan, heeft dezen onlangs meer dan eens in New-York gezien en hem ge sproken. Volgens zijn verklaring maakte Smith zich echter van het gesprek af. Verschillende personen beweren tegelijker tijd, dat Pryal een betrouwbaar man is, die zich nooit aan alcoholica te buiten gaat. Ons dunkt, dat dit niets met de zaak heeft te maken. Het is weer eens een bewijs hoe voorvallen, die de menschelijke verbeelding heftig aangrijpen, doordat ze in geheimzinnige en onverwachte omstandigheden zijn gebeurd, sommige individuen niet met rust laten. Ze blijven bun door bet brein spoken, de beelden van de vage herinnering en de verwarde fan tasie vermengen zich met die van het wer kelijke leven, ze beginnen zich af te vragen, of het wel zóó gebeurd is, als de menschen zeggenen van dien twijfel tot het her kennen van wie daarbij de hoofdrol speelde, en verongelukte, is maar één stap. Wij herinneren slechts aan Vermeersch, die men verdwenen waande en dien verschillende menschen op de meest verscheiden plaatsen van de wereld hadden gezien, terwijl hij maanden geleden vermoord was, aan den zoon van Lodewijk XVI, die niet in den Temple zou zijn overleden, maar ontvlucht, zijn ge slacht zou hebben voortgezet, ook aan den twijfel van sommigen, of Shakespeare en zelfs Napoleon werkelijk bestaan hebben. De verschrikkingen van het Londensche straatverkeer. De heer H. R. Beasley zendt aan de „Pal Mall Gazette" een welsprekende klacht over de verschrikkingen van het Londensche straat verkeer. Verleden jaar zijn er 410 menschen te Londen op straat doodgereden, tegen 216 in 1908. In vier jaar tijds dus een vermeer dering met bijna 1U0 pet. Eiken dag werden er bovendien ongeveer 100 menscben gewond. Voeg daarbij de uitwerking van den sclirik van zoovelen nauwelijks ontkomenen op hun hart en hun zenuwen, de voortdurende uit waseming van vergiftige dampen, het rumoer, het stof en de spanning waaraan het lieele menschelijke gestel bloot staat. Men hoort nooit, dat een bestuurder, voerman of koetsier, die een slachtoffer heeft gemaakt wegens man slag vervolgd wordt. Een enkele jnaal vraagt men den doodrijder, of hij zijn hoorn gebruikt heeft. Een bevestigend antwoord is voldoende om hem van alle schuld te ontlasten. Wreedheid jegens dieren is strafbaar wreed heid jegens kinderen ookmaar het dooden en verminken van menschen op den openbaren weg mag vrijelijk geschieden. Een gewetenloos bestuurder die op den bok van een huurauto zit, dóet, alsof de straat van hem is. Een ge toeter op den hoorn en maakt den weg vrij, ellendige voetgangers De heer Beasley roept gelijkgezinden op, om een vereeniging te stichten, die haar best zal doen om de gevaren van het Londensche straatverkeer te verminderen. Dinsdagmiddag keerde een landbouwer tfan Brugge huiswaarts, na aldaar een paard te hebben verkocht. Niet ver buiten de stad werd hij door een automobiel ingehaald, waar in 4 mannen zaten. Deze sprongen daaruit en terwijl 2 van hen den man stevig vast hielden, doorsnuffelden de anderen zijn binnen zak, waar ze 1100 frank vonden en roofden. Daarop sprongen ze ijlings in den wagen terug en snorden op Oostende aan. Men ge looft dat ze tot een bende belmoren, welker leden mannen, die hun dieren verkoopen, volgen en buiten de stad voorslaan een spel letje samen te doen, waarbij de vreemdeling natuurlijk verliest. Woensdag 31 Juli. Middelburg. Rijkswaterstaat, het her stellen der schade, toegebracht door het stoom schip „Lena" aan het Oosterhoofd der Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen, behoorende tot de zee- en havenwerken in de provincie Zeeland. Raming f2560. Gebouw Prov. bestuur 11 uur. Inl. bij den hoofding.-dir. J. C. Ramaer te Middelburg, den arrond.-ing. Van den Broek te Vlissingen en den opzichter Kuyper te Vlissingen. Maandag 5 Augustus. Krabbendijke. Gemeentebestuur. Het herstellen en versterken van den Westelijken dam der haven. Aanw. Maandag 29 Juli, li1/., uur. Inl. ter secretarie. Middelburg. Garnizoensbureel. De levering van 40.000 K.G. steenkolen enz. gedurende bet tijdvak van 1 Oct. 1912—30 Sept. 1913, ten behoeve van het garnizoen te Middelburg. Inl. bij den aanbesteder. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 JULI 1912. AMSTERDAM, 25 Juli 1912. TER NEUZEN, 26 Juli 1912. Boter per Va K.G. f 0.6773. Eieren 104 stuks 3.60 KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.60 a f 47.626. Engelsch per 12.— 12. MIDDELBURG, 25 Juli. Ter graanmarkt van heden was weder weinig aanvoer, tarwe in een flauwe stemming, van het nieuwe gewas werd een monster karweizaad getoond. Noteering van boter en eieren. Boter f 0.72V» a f 0,82'/3 voor particulieren /0,82Vs per Va kil°- Eieren f 4.50, voor particulieren f 4.90 per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f4.30 a f4.75. RIJSSEL, 24 Juli. DAGEN. Voorm. Zaterdag 27 Juli Zondag 28 Maandag 29 Dinsdag 30 Woensdag 31 Donderdag 1 Aug. Vrijdag 2 0.42 1.26 2.4 2.39 3.12 3.43 4.15 Nam. 1.5 1.45 2.22 2.55 3.28 3.58 4.30 Burgemeester en Wethouders van ZAAM SLAG, zullen op VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1912, des voorm. 10 ure, ten Raadhuize dier gemeente trachten het verbreeden van den kei weg op de Nol, aan de haven in den Margarethapolder. Plaatselijke aanwijzing op Vrijdag 2 Augustus 1912, des voormiddags 8 ure. Bestek en teekening liggen op de Secretarie en bij den Gemeente-architect A. P. Wisse ter inzage. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen. - Hulst. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze Magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. opgeluisterd door Muziekgezelschappen van Hoek, Ter Neuzen, Philippine enz. Inleg 50 cent per persoon. Verschillende wedstrijden met zeer hooge prijzen. DAMES-WEDSTRIJD. Verder worden toegekend; EEN PRACHTIG RIJWIEL voor de verstkomende club van minstens 10 man. EEN PRACHTIG RIJWJEL voor de grootste club van minstens 15 man. Onder alle deelnemers worden gratis 4 Rijwielen verloot. Goedgekeurd bij besluit van Burg en Weth. van IIoek van 2 Juli 1912. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. S. O. Los van Leer- i dam. Axel A 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma. Axel B 9 en 2 uur Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. M Uijtenhoudt. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. van der Wal. Kloosterzande 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma van Axel. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9 uur, Dhr. H. J. van den Ouden. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Baams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Sas van Gent 9 uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. Jansen van Leiden. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/ï uur, Dhr. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Tér Neuzen. 9, 2 en 5'/ï uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5'/j uur, Dhr. J. J. Kense. Lijnolie, Sept. f37, Sept./Dec. f36!/e. Jan./April f 337/s. Suiker oude oogst lusteloos, nieuwe kalm, Juli f I515/i6 en Aug. f 15,3/i6 te koop, Oct./Dec. f 12'/8 genoteerd. Aardappelen. Friesche Borgers f 1.10 a f 1,15. Friesche Muisjés f 1.10, a f 1.20. Westlandsche Zand f2,— a f2.20. Westlandsche Kleinen fO,75 a f0,90. lJpolder Eigenheimers f 1,a f 1.10. Langedijker Muizen fl,10 a f 1,20. Langedijker Kleinen f 0,50 a f 0,60. Langedijker Schoolmeesters fl,50 a f 1,60. Langedijker Gladblaadjes f 1,60 a f 1,80. Andijker blauwen f 1,60 a f 1.70. Andijkcr Muisjes f 1,25 a f 1,30. Andijker Kleine f 0,60 a f 0,70. Zandronden Westlandsche f 1,70 a fl.90. ANTWERPEN, 25 Juli 1912. Chilisalpeter geen noteering. Vlas. De handel in Russisch hier ter plaatse is onbeteekenend, terwijl het aanbod zeer schaarsch is. In verband met de beperkte voorraden zijn de prijzen zeer vast. De berichten uit Rusland luiden minder gunstig dan eenigen tijd geleden. In in- landsch en Belgisch vlas is de toestand onveran derd. De voorraden worden kleiner en als gevolg wordt ook het aanbod minder overvloedig. Prijzen varieeren niet. Het trekken is thans overal ge ëindigd. Snnit met kleinen omzet. Er is weinig meer voorhanden, hetgeen tot uitdrukking komt in de prijzen. Garens van vlas en van snuit. Voor dezen tijd van het jaar is de gang van zaken bevredigend. Prijzen worden gehand haafd. Linnen met iets betere zaken. Prijzen worden gehandhaafd. n T>

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3