lel Bijbelverklaring M. HENRY Mr. P. Dieleman. I BOUWLAND, VAN DALEN, 2 0. Burgerlijke Stand. Lijst van Aanbestedingen. Laatste berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e li t i ïi. L. DEKKER en C°. HEERENHUIS Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. tandarts, Zijn patroon, die zelf de waarschuwing aan de politie had doen toekomen, was van het plan van zijn bediende, die spoorloos was ver dwenen, op de hoogte gekomen, doordat hij een brief geschreven had aan zijn vrouw waarin hij meldde, dat het moordplan in zijn hoofd zat en hij er gevolg aan moest geven. Dit schrijven werd met een portret ter hand gesteld, die tengevolge nog tijdig maatregelen kon nemen. De naam van den patroon, evenals van den geai/resteerde, worden geheim gehouden om liet onderzoek te vergemakkelijken. In Old Bailey, waar het centrale crim- mineelo gerechtshof te Londen gevestigd is, hebben inbrekers hun slag geslagen. Zij stalen op liet kantoor van den concierge een som geld en haalden alles overhoop. Geen van de politie-agenten, die in de na bijheid op wacht stonden heeft iets gemerkt. Te Hohengöschen aan de Elbe schuilden deze week de burgemeester, zijn zoon, zijn schoondochter, een knecht en twee meiden voor het onweer onder een hooiwagen. De bliksem sloeg in den wagen en alle zes werden gedood. Ook de twee paarden kwamen om. In Italië zijn kerkdiefstallen aan de orde van den dag. Zelden echter verloopt er een zoo tragi-comisch als wat onlangs in de kerk van Sacta Maria sopra Minerva plaats had. Daar had de koster al verscheiden malen zilveren ex-voto's en andere voorwerpen van edel metaal vermist. Toen nu weder een vijftigjarig man, die trouw iederen dag de kerk bezocht, hartstochtelijk biddend, het bedehuis betrad en zeer lang voor het altaar in een bepaalde kapel in vroomheid bleef verzonken, vatte de man argwaan op. Een geheimzinnige schemer omhulde den vrome. Toen de kerkwachter hem werkelijk den diefstal had zien plegen, sloot hij het hek, dat de kapel van het overige der kerk afsluit. De andere bezoekers van het heilige huis schoten toe en bespotten op luimige wijze den armen gevangene, die smeekte, vrijgelaten te worden, daar hij weder zijn godsdienstplichten had vervuld. Doch de koster had de politie gewaarschuwd en die nam den man mee, die zulk een brandende belangstelling voor votief, voorwerpen aan den dag legde. Te Genua zijn de twee eerste „woestijn kruisers" of auto-mitrailleuses ingescheept met bestemming naar Boekames. Elk van deze gepantserde voertuigen kan 12 manschappen en 4 snelvurende kanonnen medevoeren met den daarbij behoorenden schietvoorraad, be-, nevens benzine voor 300 kilometer. De wagens kunnen 40 kilometer per uur afleggen. In den loop van deze maand zal het arsanaal te Turijn nog 10 van dergelijke oorlogsmonsters afleveren. Te Gateshead, aan de Tyne tegenover Newcastle, is het volgende schrikkelijk geval aan het licht gekomen. Een familie lid wilde daar twee bejaarde zusters, beiden boven de zeventig, opzoeken. Daar niemand op haar schellen open kwam doen, werd de deur opengebroken. De oudste zuster vond men als geraamte de tweede zuster in een toestand van uit putting naast haar, onbekwaam om eenige opheldering te geven over de omstandigheid van den dood van de andere. Een dokter verklaarde, dat de vrouw in den nachtjapon al een jaar dood moest ge weest zijn. De twee zusters hadden vroeger een goed beklante mode-zaak met vele bedienden ge had. Toen die verloopen was, gingen zij in een klein huisje woneu. Middelburg. Prov. bestuur.: het ver richten van baggerwerk in de geul in het Veer- gat, toegang gevende tot de buitenhaven van het kanaal door Walcheren Veere, behoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland. Raming f 7000. Inlichtingen bij den hoofding.-dir. J. C. Ramaer te Middelburg, den arr.-ing. Van den Broek te Vlissingen en den opzichter Scholtens te Middelburg. Hedenmiddag ten 2 ure had te Axel eene vergadering van den gemeenteraad plaats, welke bijgewoond werd door 10 leden, afwezig was de heer P. Dregmans. De oudste wet houder de heer L. Lamaitre, presideerde. De notulen der vorige vergadering werden onge wijzigd goedgekeurd. Door den secretaris werden de ingekomen stukken voorgelezen afkomstig van Gedep. Staten, benevens eene kennisgeving dat de heer P. Dregmans niet aanwezig kon zijn. Voorts eene kennisgeving van den Commissaris der Koningin dat de heer L. J. den Hollander door II. M. de Ko ningin tot burgemeester dezer gemeente be noemd is. Daarna een proces verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. De Gemeenterekening werd gelegd in handen eener commissie, bestaande uit de heeren W. Dieleman, J. Smies en M. Wolfert. Het verzoek der wed. De Bruijn om van haar grond de gemeente in koop af te staan, werd goedgekeurd. De koopprijs zal f 1,— bedragen. Twee ingekomen verzoeken van H. Pot en H. de Regt, inzake verbouwingen werden in gewilligd. Bij de rondvraag vroeg de heer Smies, of het Rapport der Commissie inzake de Gas fabriek nog niet was ingekomen, waarop de Voorzitter antwoordde, dat dit nog niet het geval was. Hierna werd eene Commissie benoemd om den Burgemeester binnen te leiden. Aan de orde is nu de installatie van den nieuwen Burgemeester. Door den heer Lamaitre werd tot den nieuwbenoeinden een korte toespraak gehouden als volgt Mijnheer Den Hollander Het is mijne aangename plicht, U in deze vergadering namens den gemeenteraad hartelijk welkom te heeten, en 1 met uwe benoeming tot Burgemeester van Axel van harte geluk te wenschen. Daar het H.M. onze geëerbiedigde Koningin heeft mogen behagen U te benoemen tot Bur gemeester der gemeente Axel, hopen wij dat die keus in het werkelijk belang onzer ge meente zal mogen zijn en dat het U moge gegeven worden, de belangen der gemeente op een waardige wijs te behartigen en ook alles in het werk stellen zult, om zooveel mogelijk de bloei en welvaart dezer gemeente te helpen bevorderen. Wij hopen dat U, staande buiten en boven alle partijschap, de belangen onzer gemeente en die van al hare ingezetenen zult willen voorstaan. Daardoor zult U van de hoogachting en waardeering der ingezetenen verzekerd zijn. En hiermede verklaar ik, dat U zijt geïn stalleerd en geef aan U het Voorzitterschap en den ambtsketen over. Hierop overhandigde hij aan den nieuwen Burgemeester de heer D. J. den Hollander, den ambtsketen, waarop deze het Voorzitter schap overnam, en aldus het woord nam Geachte Vergadering Bij de aanvaarding van het ambt van Bur gemeester van Axel betuig ik mijn eerbiedigen dank aan H.M. de Koningin, wie het behaagde mij tot Burgemeester dezer gemeente te be noemen, aan Zijne Excellentie den Minister van Binncnl. Zaken en aan den HoogEdel Gestr. Heer Commissaris der Koningin voor de medewerking daartoe. Dan mijn oprechten dank aan U, oudste V ethouder, voori de hartelijke woorden mij toegesproken bij het overhandigen van het teeken mijner waardigheid. Het zal mij een groot voorrecht zijn van Uwe bijzondere bekendheid met personen en toestanden in deze gemeente met bescheiden heid gebruik te mogen maken en ik spreek do hoop en het vertrouwen uit zoowel met U als met den jongsten wethouder aangenaam te mogen samenwerken. Ik had reeds het genoegen enkele malen met U beiden een en ander te bespreken en wel op eene wijze die mij een goede verstand houding en aangename omgang met grond mag doen verwachten. Heeren raadsleden, ook U allen vraag ik beleefd uw geyvaardeerden steun mij wel te willen verleenen, ter wij! ik mijnerzijds u gaarne de verzekering geef mijn ambtseed getrouw, niets anders dan de gemeentebelangen voor oogen, te zullen houden. De gemeente Axel die ten opzichte van den Landbouw geacht kan worden hoog te staan, vertoont ook op ander gebied en dat zeker voor een groot deel als vrucht van den arbeid van mijn ambtsvoorganger, teekenen van voor uitgang en het zal mijn ernstig streven zijn aan dien gestadigen vooruitgang krachtig mede te werken. Ook met U secretaris en andere gemeente ambtenaren hoop ik aangenaam samen te werken. Gedurende 12 jaren was ik werkzaam in de gemeente-administratie en wel bijna 7 jaar als gemeente-secretaris en in dien tijd is het mij steeds duidelijker geworden dat ons ar beidsveld zoo bijzonder groot is en dat ook het administratief gedeelte steeds aanmerke lijk uitbreidt. Ik eindig met den wensch en de bede dat God zijne onmisbaren zegen moge schenken over onze gemeenschappelijken arbeid, eri wij het mogen aanschouwen dat onze gemeente onder dien zegen steeds in bloei moge toenemen. Hedenmorgen om half elf werd te Ter Neuzen de heer den Hollander van de Prov. boot afgehaald door de beide wethouders en den secretaris uit Axel. In een open landauer begaf men zich naar Axel. Op het Spui waren nog al vlaggen uitgestoken en werd stapvoets gereden. In Axel was de vlaggentooi zeer groot. Na afloop van de installatie werd Z. Ed. Achtb. door den Raad een diner aange boden. Hedenavond om acht uur zullen de twee Axelsche muziekcorpsen, een serenade aan den heden gëinstalleerden burgemeester brengen. Liet is aangenaam voor de gemeente naren uit Axel dat het zulk goed weer is. TER NEUZEN, 9 Juli 1912 Boter per Vs K.G. f 0.65. Eieren 104 stuks 8.60 Fransch per 100 fr. f 47.526 a f 47,55. Engelsch per 12.— 12.—. ROTTERDAM, 8 Juli. Binnenlandsche granen. Tarwe met klein aanbod tot onveranderde prijzen verkocht. Essex per 100 kg. van f 11tot f 11,60. HULST, 8 Juli 1912. DAGEN. Woensdag 10 Juli Donderdag 11 Vrijdag 12 Zaterdag 13 Zondag 14 Maandag 15 Dinsdag 16 Voorin. Nam. 9.39 10.12 10.44 11.17 11.44 0.14 12.41 1.7 1.33 1.59 2.24 2.49 3.14 Prof. Dr. H. BAVINCK. Het Oude Testament, (Gen.—Job) is com pleet in 50 afleveringen a 30 cent, met gratis drie Stempelbanden, öf in drie prachtig ge bonden deelen a f 5,30, naar keuze. Om het geld behoeft niemand het te laten, want het boek kost slechts UflT 15 cent per week. En voor dien luttelen prijs koopt u een ware schat, een goudmijn. Gij zult u nooit beklagen over het daarvoor uitgegeven geld. Het is een goed boek, practisch, de gelijk. Hier wordt de lezing des Bijbels gebruikt, niet alleen om een leerstelsel op te bouwen, maar bovenal om 't gees telijk en zedelijk leven te verdiepen. Wij lazen somwige gedeelten (Joh. 3 en 11) met bijzonder genoegen. De inteekenaren zullen straks een boek rijk zijn, dat waard is nageslagen te worden, niet om zijn belangrijke ge zichtspunten, maar om de „stichting" in den goeden zin, de bevestiging van het geloofsleven, die er aan te ont'leenen is. Menschen van verschillende richting zullen hier menigmaal bladzijden vinden die hun goed doenals een voorbeeld noemen wij uit deze afl. de bespreking van Joh. 15. Kerkelijke Courant. Vraag proefaflevering en uitvoerig Prospectus bij uw Boekhandelaar of bij den Uitgever J. H. KOK te Kampen. is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. d. BON, vroeger L'Ecluse—Mahu. „DE LANDBOUW." Bezoekt de MELK8AL0N „DE LAND- BOl W' te Middelburg, Groote Markt, recht over het Stadhuis. Consumptie billijk. Voor schoolkinderen bij zonder tarief. Aanbevelend, Notaris C. Ie Nobel te Ter Neuzen zal op Woensdag 24 Juli 1912, des namiddags ten 2 ure, in liet Hotel „Rot terdam" aan de Westkolkstraat te Ter Neuzen, phbliek verkoopen Een zeer goed onderhouden en AANH00RIGHEDEN, (prachtig uitzicht) aan de Westkolkstraat no. 48 te Ter Neuzen met het recht van erfpacht op den grond, kad. Sectie L no. 1075 en 1076, groot 2 aren 81 centiaren. Het huis is voorzien van electrische licht- geleidingen en lift. De tuin heeft uitgang in de Korte Dijkstraat. Het perceel bewoond geweest door wijlen den Ed.Achtb. Heer J. A. P. Geill, kan dadelijk worden aanvaard. Sleutel, ter bezichtiging, op aanvrage te verkrijgen bij genoemden Notaris. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de familie A. W. VAN DE BILT te Axel, krachtens verleend rechterlijk bevel, bij Eduard de Vleeschouwer te Koewacht (Zand), op Donderdag den 11 Juli 1912, des voormiddags IP/a ure, bij INSTEL en op Vrijdag den 26 Juli 1912, des namiddags 2 ure bij V E R B L IJ F, verkoopen KOOP I. Ongeveer 1 Hectare 23 aren lü centiaren of 2 gem. 227 roeden gelegen te Koewacht, Nieuw Beoosten- blijpolder, sectie E no. 152. KOOP II. Ongeveer 1 Hectare 18 aren 80 centiaren of 2 gemeten 199 roeden BOUW LAND gelegen als voren, sectie E no. 307. Boomprijs f 75, KOOP III. Ongeveer 77 aren 24 centiaren of 1 gemet 220 roeden BOUWLAND gelegen als voren, sectie E no. 295 geheel en sectie E nó. 294 gedeeltelijk. Boomprijs f70.— KOOP IV. Ongeveer 76 aren 49 centiaren of 1 gemet 215 roeden BOUWLAND gelegen als voren, sectie E 293 geheel en sectie E no, 294 gedeeltelijk. Boomprijs f 55, In pacht koop I bij Ferdinand Duym en Emile Davids te Koewacht voor f64,91 per den hoop. Koop II bij Seraphinus Steenaert te Koe wacht voor f70,20 als voren. Koop III bij Charles Louis Rottier te Koewacht voor f42,20 als voren. Koop IV bij Petrus Steenaert te Koewacht voor f40,34 als voren. Betaling der koopsommen binnen 3 maanden. Ingenottreding pachtsommen October 1912. Onkosten 8%. Iustelpremie Va Gelag V. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van de Weezen APERS te Overslag op Vrijdag den 12 Juli 1912, des namiddags 2 ure, verkoopen 8 H.A. Rogge, 8", Haver, 4 Maaigras, alles wassende op landen bij de verkoo- pers in gebruik in den Varempépolder, gemeente Overslag. Te vergaderen op de hofstede. is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. De Uitgever van dit Blad kan telefonisch opgebeld worden onder nummer Een Kerkdief. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Petrus Pieter A rij Dieleman, oud 25 j., jm. en Janna Dees, oud 25 j., jd. Willem Dieleman, oud 22 j., jm. en Maatje de Putter, oud 19 j jd. 6 Juli. Peter Hendrik Wassenberg, oud 28 j.,jm. en Louisa Maria de Pauw, oud 29 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juli. Julianus Fer- mont, oud 43 j., weduwn. en Sophia Maria Jacobs, oud 33 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Willem Jacobs, z. van Leen- dert Jacobus van Driel en van Suzanna Geertruida van Wijck. 4 Juli. Daniel Jacob, z. van Jacobus van Damme en van Francoise Magdalena Dieleman. 6 Juli. Lea Francoise, d. van Phillippus Franciscus Pieters en van Maria Juliaua De Coninck. Dina en Pieter. d. en z. van Maarten Florussen en van Jacoba van Dixhoorn. Overlijden. 1 Juli. Hendrik Marie Aarnoudse, ond 26 j., z. van Hendrik Johannes en van Maria Haneveer. 2 Juli. Adriana Hamelink, oud 70 j., wed. van Jacobus van Wijck. Donderdag II Juli. BURGEMEESTERS INSTALLATIE TE AXEL. AMSTERDAM, 8 Juli 1912. Lijnolie vliegend f 40'/4, f 40, Aug. f 393/s. f 39'/4, Sept./Dec. f 37s/s, Jan./April f 367a- Suiker prijshoudend, Julifl4'/8 geboden, Aug. f 147» genoteerd, Oct./Dec. f ll"/32 te koop. Aardappelen per mud. Friesche Muisjes f 1.50, a f 1.75. Westlandsche Zand Ronde f 1,60 a f2,—. Westlandsche Kleine f 1 a f 1.25. Langédijker Muizen fl,40 a f 1,60. Langedijker Kleine f 0,80 a f 0,90. Gladblaadjes f2,40 a f2,50. Schoolmeesters f i ,90 a f2. Andijker Muisjes f 1,50. af 1,60. Andijker Kleine f 1,— a f 1,10. ANTWERPEN, 8 Juli 1912. Chilisalpeter kalm Loco fr. 25,80 Juli fr. 25.70, Aug. fr. 25,75, Febr./Maart fr. 26,50. KOERS VAN HET GELD. Roodkaf per 100 kg. van fll tot f ll1/.,. Wilhelmina per 100 kg. van f 10,80 tot f 11.10. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe/11,—Rogge 9,50, Wintergerst Zomergerst Haver f 10,50. Erwten 15,—, Witte Boonen BruineBoonen/Duivenboonen/ Paardenboonen 10,50, Boekweit 0,—, Lijnzaad 0,—, Koolzaad per 100 L. Aardappels 0,-. Boter per kilo f 1,25. Eieren per 26 stuks f 0,90. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 11 stuks rundvee en 24 varkens, waarvan verkocht 4 stuks rundvee, en 10 varkens. VAN OPNIEUW UIT HET ENGELSCH VERTAALD EN VOORZIEN VAN EEN VOORREDE DOOR Wie kan dat niet betalen, als hij dit werkelijk wil? fes a 01 ilBftlBQ Advocaat en Procureur, te Middelburg Geen vergunning Zondags gesloten. Betaling vóór 1 November 1912. Markt (hoek Bakkerijstraat), Tér Neuzen,

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3