Uit Stad en Provincie. Kerk en School. Landbouwberichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Lijst van Aanbestedingen. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. In de op morgen, Woensdag 3 Juli, des voormiddags te 10 uren te houden spoed- eischende vergadering van den Ilaad dezer gemeente komen de volgende punten in be handeling 1. Stemming over het amendement van den heer Van Borssum Waalkes e. a. op art. 1 van de instructie voor de ambtenaren ter secretarie. 2. Behandeling van eene missive van deir Minister van Binnenlaudsche Zaken inzake de stichting van eene hoogere burgerschool. Bij Kon. besluit is benoemd tot opzichter- electricien bij de Rijks-electriciteitswerken te IJmuiden de heer P. Middelraad, thans tijde lijk tnachinist-electricien alhier. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche reis met de leerlingen der drie hoogste klassen van de openbare scholen alhier dit jaar weder gemaakt worden naar Middelburg en Vlissin- gen, met eene der Prov. booten op a. s. Don derdag 11 Juli. Een aantal kinderen van de school te Sluiskil gaan ook mede. Aan den heer J. de Bree aannemer al hier werd door het Polderbestuur van Baar land gegund het maken van glooiingswerken enz. voor f 7050. Sluiskil. Met ingang van Woensdag 3 Juli a. s. wordt alhier een hulptelefoonkantoor voor het algemeen verkeer opengesteld. De diensturen zijn gelijk aan die van het betrokken hulptelegraaf kantoor. Hoek. Zaterdagmiddag werd door de coöpe ratieve vereeniging „Vooruitgang is ons Stre ven" voor het eerst aanbesteed de levering van 3700 Kg. tarwegrind, 1700 Kg. tarwegries, 2200 Kg. inais en 350 Kg. schepmeel. Het tarwegrind werd bij loting gegund aan J. Robijn voor f7,65 de 100 Kg. bruto. Het griesmeel aan W. de Feijter voor f 8,75 de 100 Kg. bruto en het schepmeel aan W. de Feijter voor f 10,30 de 100 Kg. en de mais aan P. van Dixhoorn voor f7,65 de 100 Kg. netto. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald dat door de zee- en kust visschersvaartuigen, tehuis behoorende te Zaamslag, moet worden gevoerd het letter- teeken Z. M. Axel. De installatie van den heer L. J. den Hollander tot burgemeester van deze ge meente zal op Dinsdag 9 Juli a. s. plaats hebben. Axel. Zaterdagmiddag had alhier bij het Concours hippique een treurig ongeval plaats. De berijder Alph. de Clercq van Astene reed tegen een boom met gevolg dat hij van zijn paard tuimelde en in het veld neerviel waar hij bleef liggen. Dr. Spruitenburg uit Ter Neuzen bevond zich onder de toeschouwers en constateerde na onderzoek dat de berijder zijn linker onderbeen en het rechter sleutelbeen gebroken had. Dr. Bom, die terstond was ter hulp geroepen kwam spoedig op het terrein en legde een voorloopig verband, waarna Jhr. Vredenburg aanbood De Clercq naar huis te rijden. Nader bleek dat deze rijder ook eenige ribben gebroken had. Op het terrein werd voorts nog eene inza meling gehouden van gelden ten bate van den rijder, welke inzameling ongeveer f 50 opbracht. Een tweede incident deed zich nog voor, doordat een rijder bij het nemen van den sprong, van het paard stortte, gelukkig zonder ongeval te bekomen daar hij weer den loop vervolgde. Na het passeeren van de eind streep, bij het beëindigen van den loop begon „Jack" van den heer Van Dixhoorn eensklaps te hinken. Bij het onderzoek naar hetgeen het paard scheelde bleek den rechter voorpoot even boven den hoef te zijn gebroken. Zaterdag had in het hotel Aerts te IJzendijke de publieke aanbesteding plaats van 620 duizend kilo macadam 1—3 ten behoeve van verschillende polders. Er warén zes in schrijvers, allen Ter Neuzenaars. Aan den minsten inschrijver, den heer Jac. P. de Vos, werd de levering gegund voor f 1777 als nl. zijn in te zenden monster voldoet. Te Biervliet is Zaterdagnamiddag een laveerende fietsberijder uit IJzendijke in de Oudelandsche straat in aanraking gekomen met een anderen fietser, waardoor deze viel en zijn pols brak. Even te voren was de zwaaiende fietser door de politie in het dorp verbaliseerd we gens te veelvuldig gebruik van sterke drank. Middelburg. Donderdag a.s. zal alhier een landbouwtentoonstelling plaats hebben, uit gaande van de afdeeling Middelburg van de Maatsch. t. bev. van L. en V. in Zeeland. Om 12 uur wordt op het terrein aan den Noordsingel de tentoonstelling geopend. Om 2 uur worden de bekroonde dieren rond ge leid. Om 3 uur zal een wedstrijd van be spannen paarden gehouden worden. Om half 11 zal een vuurwerk ontstoken worden, het hoofdnummer daarvan is een karnende boerin Na afloop hiervan vertrekt er nog een extra trein richting Bergen op Zoom. Om 8 uur vaart een extra boot naar Breskens. In 1914 zal te Middelburg een Provinciale Land bouwtentoonstelling gehouden worden. Westkapelle. In de laatst gehouden gemeen teraadsvergadering alhier, was o. m. ingekomen het verzoek van den heer L. J. den Hollander om tegen 15 Juli a. s. eervol ontslag als ge meentesecretaris en ambtenaar van den bur gerlijken stand wegens zijne benoeming als burgemeester te Axel. Er werd met alle stemmen onder dankbetuiging alzoo besloten, waarbij de burgemeester nog opmerkt, dat hij met den secetaris (hoewel veel in ouderdom verschillende), 'steeds goed kon omgaan, hem toewenschende, dat het hem in zijne nieuwe betrekking steeds moge welgaan, waarbij de leden zich aansloten, waarop de secretaris aan den burgemeester, alsook aan de raads leden zijnen dank betuigde, toewenschende dat het hun öok steeds moge welgaan De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboek jes, uitgegeven in de maand Juli en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebeschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ont vang. Gereformeerde Kerken. Beroepente Lutten a. d. Dedemsvaart A. Scheele te Veere. Aangenomen naar Bunschoten door H. A. Munnik te Fijnaart. Bedanktvoor IJlst door R. M. Westerink te Voorburg voor Loppersum door B. J. Lambers te Avereestvoor Zaitbommel door H. Ilaspers te Garrelsweervoor Knijpe door G. M. van Rennes te Dussen voor Gameren door G. H. de Jonge te Scharnegautum. Ned. Hervormde Kerk. Beroepente Rhenen B. J. C. Rijnders te Doornspijk. Aangenomen naar Nieuw Buinen door J. Beks te Hoogersmilde naar Wissekerke door J. F. Th. van der Linde te Burg. De Chr. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Ileeren" vergadert a. s. Donderdagavond om 8 uur in de consistorie kamer der Geref. Kerk in de Nieuwstraat alhier. Als een paard vreesachtig voor iets is, moet men niet trachten het met geweld naar het vreesopwekkend voorwerp te drijven. Want komt dan het dier een anderen keer weer zoo iets voorbij, dan is het tamelijk zeker dat het paard zal trachten er van door te gaan. Het herinnert zich de laatste maal bij zulke ge legenheid kennis te hebben gemaakt met de zweep en tracht nu door wegloopen er aan te ontkomen. Het paard heeft een uitmuntend geheugen. Daarom moet men het paard lang zaam onder vriendelijk toespreken naar het gevreesde voorwerp heenleiden en den tijd geven, de zaak nauwkeurig te bezienten laatste wordt het nieuwsgierig, nadert het voorwerp uit zich zeiven, besnuffelt het, raakt het aan en overtuigt zich daarbij dat geen ge vaar dreigt. We voegen er nog bij, dat men bij zulke gelegenheid het paard nooit met knorrigen blik in de oogen moet zien, want in zulke blikken ligt dikwijls, meer, dan een paard rustig kan verdragen. Daarentegen is liet voor een vriendelijken blik zeer gevoelig. (Onze Boerenstand). Men schrijft aan het „Volk" Wat is het publiek nog oliedom en wat moeten de oplichters een boel geld verdienen Tot deze conclusie kwam ik na mijn proefneming, waarbij ik een onderzoek wilde instellen naar de opbrengst van het oplichtersbedrijf hier te lande. In navolging van een berucht Haagsch bureau, dat gelijk een kameleon van kleur, telkens van naam verandert, plaatste ik een tweetal volksbladen een advertentie, waarin een vaste positie werd aangeboden tegen borgstor- ting van f 100. Achttienhonderd brieven kwa men in ik moest me beperken en beantwoordde een klein honderdtal, waarbij ik de positie zoo aanlokkend mogelijk voorstelde en een zeker bedrag, van f 2.50 tot f 5 varieerende vroeg als de helft der informatie-kosten. Ik ontving een bedrag van f 37.50, dat natuurlijk aan de afzenders werd geretourneerd. Maar hoe olie dom is het groote publiek dat op zulke dingen ingaat en dat door zijn onverstand het oplich tersbedrijf in stand houdt. Met vreeze vragen we ons af, hoeveel deze goedgeloovigen wel kwijtgeraakt zouden zijn, indien ze in de han den van een „heuschen" oplichter gevallen warenDe administraties der dagbladen zou den hieraan veel kunnen doen, indien zij der gelijke advertenties weigerden. Bij aankomst te Rotterdam van het stoom schip Noordam van de Holland-Amerikalijn zijn door de rivierpolitie aangehouden de Duit- schers A. S. en A. E., jonge mannen van 20 en 22 jaar. Zij worden verdacht zich te Karls ruhe, ten nadeele van hun patroon, aan ver duistering van 2700 mark te hebben schuldig gemaakt. Van dit geld was nog 400 mark in hun bezit. Daar hun aanhouding door de Duitsche Justitie verzocht was, werd hun het aan land gaan te New-York geweigerd en keer den zij met de Noordam hier terug. Beider uitlevering wordt aangevraagd. Eerstgenoemde is voorloopig naar het Huis van bewaring, laatstgenoemde, die ziek is, naar het Zieken huis gebracht. Zaterdagavond, toen een waker zijn rondë in de Wittenstraat te Amsterdam deed, werd hij door eenige opgeschoten jongens gesard. Een heer, die juist voorbij kwam en het geval gade sloeg, maande de jongens aan door te loopen. Een der belhamels vloog op den heer toe en sloeg deze met een ijzeren bout op het hoofd, zoodat hij bewusteloos neerviel en naar het gasthuis moest worden overge bracht. De vermoedelijke dader is gearresteerd. De Hollandsche justitie moet, naar „De Maasbode" vertelt reeds voldoende aanwijzin gen hebben gehad, waar de gebr. Van Eijk zich ophielden, alvorens van particuliere zijde de politie te Boston op het spoor werd ge bracht. Of de Nederlandsche justitie van meening was, dat de schuldigen reeds voldoende wa ren gestraft door de vrijwillige ballingschap, waartoe zij zelf moesten besluiten en de treu rige levensomstandigheden waarin zij dien tengevolge verkeerden, of wel, dat de groote onkosten f 20.000 a f 25.000 welke deze procedure voor den Nederlandschen Staat me debrengt de aanleiding zijn geweest van een verzoek tot arrestatie af te zien, kunnen we in het midden laten. Hoe vriendelijk de gezindheid van het pu bliek echter tegenover de ex-bankiers is, mag blijken uit de mededeelingen, die het blad van betrouwbare zijde werden gedaan, als zou een der crediteuren in Zeeland den Minister van Justitie het bedrag hebben aangebodeu, voor de procedure-Van Eijk noodzakelijk. Beestachtig. Mag men een bericht uit Warschau aan het Central New-agentschap gelooven, dan is, bij het dorp Kurdio in het gouvernement Nieuw Ladoga, een afschuwelijke misdadenreeks ont dekt. Het had de aandacht getrokken, dat mannen, die op bezoek waren gegaan in de woning van een boerenvrouw, die met haar 17-jarige dochter even buiten de grens van het dorp woonde, verdwenen waren. Verder had men in een naburig bosch lijken aange troffen, die tot onherkenbaarheid verminkt waren. Er werd besloten een nader onderzoek naar het mysterie in te stellen en het huis der boerenvrouw werd door gendarmen omsingeld en bestormd. De vrouw en haar dochter bo den tegenstand, maar dat baatte haar niet zij werden overweldigd en het huis werd door zocht. In een bijgebouw werden 27 lijken ge vonden verder een groot aantal horloges, beurzen en andere artikelen van waarde en een berg mannnenkleeren. Het bleek ook, dat in de vloer van het huis een valluik was, waar door de slachtoffers in een kelder vielen. In dien kelder vond men moordtuigen, boeien, ketens e. d. De vrouwen bekenden, dat zij aan het hoofd stonden van een moordenaars bende waartoe 39 boeren uit den omtrek be hoorden. De bende had 40 mannen omge bracht, die stuk voor stuk naar de eenzame woning waren gelokt en daar afgemaakt. Dertig medeplichtigen zijn gegrepen, negen zijn nog voortvluchtig. De Titanic. Voor heden werd het einde van het Britsche onderzoek in zake den ondergang der „Titanic" verwacht. Zaterdag heeft de procureur-gene raal een algemeen overzicht vak de gebeur tenis gegeven en is hij tot de slotsom gekomen dat de ramp aan te snel varen te wijten is. Ellewoutsdijk. Herstel, vernieuwing en onderhoud aarde-, kram- en steengl.-werken en van de suatiesluis. Herstel of vernieuwing van enkele duikers. Raming f 10.833.14. Aanw. Woensdag 10 Juli, 2 uur. Ellewoutsdijk. Het uitvoeren van steenbestorting aan den oever bij Everinge. Raming f5700. Café Wed. v. d. Hage, 1 uur. Aanw. Woensdag 10 Juli, voorm. 1 uur. Samcnk. bij de haven. Middelburg. Hedenmiddag om 1 uur had ten stadhuize alhier de officieele ontvangst plaats van het bestuur c. s. en werd de Landbouw tentoonstelling geopend. Namens het gemeente bestuur sprak de waarn. burgemeester, de wethouder Den Bouwmeester, een welkomst woord, wees op het nut, en hoopte dat de tentoonstelling prachtig zou slagen. De heer Dominicus dankte voor de ontvangst bij deze eerste afdeelings-tentoonstelling. Jhr. Boogaerdt riep allen welkom namens de afdeeling Middelburg. Aan de orde was o. m. een verzoek van 41 leden, allen fokkers van het Zeeuwsch Belgische Trekpaard om voortaan ook te Ter Neuzen in de maand Juni |eene premiekeuring te houden van merries van 3 tot 8 jaar. Dit werd toegestaan, hiervoor is echter eene regle mentswijziging noodig. Den Haag. De heer Jansen heeft ontslag aangevraagd als lid van de Staten van Z. Holland. Den Haag. Naar uit goede bron vernomen wordt zullen de drie ontwerpen van de Bak kerswet, die door drie groepen van verschillende richting zal worden ingediend, tot één ont werp worden saamgevoegd. Den Haag. In de heden gehouden zitting der Tweede Kamer lichtte de heer Patijn het amendement toe in het slotartikel der Raden- wet, aan de bepaling dat de geldelijke uit- keering op nader te bepalen dag zal geschie den, toe te voegen, dat dit echter in geen geval zal plaats hebben voor dat de ziekte verzekering zal zijn tot stand gekomen. Mi nister Talma wil dit amendement absoluut niet aanvaarden, omdat de bedoeling van de linker zijde is omverwerping van de Ziekte- en Invaliditeitsverzekering heiden. De heeren Borgesius, Schaper en Van Karnebeek bevelen het amendement aan. AMSTERDAM, 1 Juli 1912. TER NEUZEN 2 Juli 1912. Rijkspostspaarbank. KANTONGERECHT TETER NEUZEN. Zitting van 28 Juni 1912. Veroordeeld zijn P. M. O., metselaar te Drie wegen, ter zake van overtreding arbeidswet tot twee boeten van f 0,60 subs 1 dag hecht, voor elke boete. P. M. O., aannemer te Driewegen ter zake van overtreding der Bouwverordening van Ter Neuzen, tot eene boete van f 3 subs 3 dagen hechtP. F. v. K. bootwerker te Ter Neuzen F. D., schip persknecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 5 subs 3 dagen hecht.J. C. v. A., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 6 subs 3 dagen hecht. A. V., timmerman G. J. M., varensgezel P. S., bootwerker M. V., bootwerker, allen te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs 2, dagen hecht. D. C. d. R., opperman te Ter Neuzen, ter zake als voren, 2 maal gepleegd, tot 2 boeten van f 2, subs 2 dagen hecht, voor elke boete. J. C. v. A., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren tweemaal gepleegd, tot 2 boeten elk van f 2 subs 2 dagen hecht, voor iedere boete J. R., werkman te Axel, ter zake als voren tot eene boete van f 2. subs 2 dagen hecht. A. S., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij derde herhaling tot 14 dagen hecht. P. S., leurder te Ter Neuzen, ter zake van open bare dronkenschap bij herhaling tot drie dagen hecht. M. S. metselaar te Axel, ter zake van een trek dier onbeheerd laten tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht.J. d. B., arbeider te Hoek en E S., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete van f 0,50, subs 1 dag hechtJ. K., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht.A. D., bootwerker te Ter Neuzen, tap zake als voren, tot eene boete van f2, subs 2 dagen hecht.J. d. F., arbeider te Axel J. B. d. D., herbergier te Axel en J. K., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Leer plichtwet bij herhaling, ieder tot eene boete van f3, subs 3 dagen hecht. P. F. O., arbeider te Ter NeuzenH. v. P., arbeider te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 6, subs 3 dagen hecht. F. d. W., bootwerker; J. C. v. B., koopman D. H., kelner, allen te Ter Neuzen C. H., arbeiderC. J. H., arbeiderC. v. A. onder wijzer J. O., knecht, allen te Hoek. D. F. v. C., landbouwer; W. D., knecht; J. V., smid; J. M. H., arbeider; H. D., knecht; W. D., landbouwer; A. V., knecht; H. D., arbeider, allen te AxelM. A. B., zonder beroep te Zaamslag, allen ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f2, subs 2 dagen hecht. A. D. v. d. B,, voerman te Axel, ter zake van rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht. S. M. S. d. M., zonder beroepA. W. C. F., zonder beroepE- L. K., zonder beroep, allen te Ter Neuzen, ter zake van het op der, openbaren weg met meer anderen, een ander persoon weder rechterlijk op hinderlijke wijze blijven volgen, ieder tot eene geldboete van vijf en twintig gulden, subs 10 dagen hecht. E. P., dienstbode P. d. J., zonder beroep; M. S. J. F., zonder beroep E. F., zonder beroep, allen te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene geldboete van vijf gulden, subs 3 dagen hecht. Schichtige paarden. „Wat is 't menschdom toch dwaas!" Arrestatie Gebr. van EIJk. TER NEUZEN. Huwelijksvoltrekking. 27 Juni. Laurens Cornelis Verhage, oud 33 j jm. en Fran- cina Wilhelmina Maria van Langevelde, oud 27 j., jd. Geboorten. 23 Juni. Abraham Pieter, z. van Jan Lensen en van Jacoba Harte. 25 Juni. Pieter, z van Jan de Feijter en van Magdalena Brandes. 27 Juni. Gerardus August, z. van Emilius Stockman en van Clemence Delemarre. 28 Juni. Jan, z. van Abraham Beun en van Janna de Feijter. Cornelis, z. van Jan Baptiste Dooms en van Magdalena Francoise Kaan. Overlijden. 27 Juni. Abraham Johannes Vroegop, oud 21 j., z. van Jan Cornelis en van Susanna de Groot. Woensdag 17 Juli. Lijnolie vliegend, f 44, f 43%, Juli f 43'/j, f 42%, Aug. f 41%, f 4L%, Sept./Dec. f 39'/„ f39%, f 89%, Jan./April f 37%, f 37%. Suiker flauw, Juli f 13% geboden, Aug. f 13% te koop, Oct./Dec. f 11%6 genoteerd. Aardappelen. Friesche Muizen f 2. a f 2.10. Westlandsche kleine f 1,60 a f 1.76. Langedijker muizen f2,25 a f2,35. Langedijker Kleine f 1,50 a fl ,60. Gladblaadjes f2,70 a f2,80. Schoolmeesters f2,10 a f2,20. Andijker Muisjes f 2,60 a f 2.60. Andijker Kleine f 1,60 a f 1,60. Zandronden Westlandsche f2.20 a f 2,50. ANTWERPEN, 1 Juli 1912. Chilisalpeter prijshoudend Loco fr. 26, Juli fr. 25.80, Aug. fr. 25,80, Febr./Maart fr. 26,60.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3