tionemioskneeht bcnoodigd, EEN WOONHUIS, LANDBOUWERSINSPAN, Gemengd Nieuws. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie li. Openbare A erkooping. Ongeveer 2 H.A. Tarwe, Openbare Aerkooping. 6 H.A. GERST, ±5 ROGGE, ERAVTÉN, Openbare Verknoping. Openbare A erkooping. Opdibare Aerkooping. BOUWLAND, Openbare A erkooping. „VREDERUST" Bergen op Zoom. 3 Eenige huishoudelijke goederen, den bekenden schoonen 9. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. In den vijver van het kasteel te Wijchen van mevrouw de douairière Van Andringa de Kempenaer worden ieder jaar pl. m. 40 eendjes uitgebroed, die gewoonlijk tot een half dozijn verminderen. Reeds lang begreep men, dat dit op het debet behoorde van de zich in het water bevindende snoeken. Een dezer dagen werd een snoek ontdekt. De heer Berben, mr. bakker een zeergroot jager, werd gevraagd om met zijn jachtgeweer te komen en den snoek te schieten. Dit ge lukte volkomen. De aangeschoten snoek werd dp 't droge gebracht en verder in de keuken van zijn kop bevrijd. Uit den onthoofden snoek kwam de kop van een klein eendje te voor schijn. Zeer voorzichtig werd het diertje er uit getrokken, liet bleek volmaakt gezond te zijn. Toen men de maag van den veelvraat verder opensneed, kwam er een tweede eendje uit te voorschjjn, en vervolgens een derde, het laatste in staat van ontbinding. Tengevolge van de geweldige regenbuien is in verscheidene dorpen van het Kaukasus- gebied ontzaglijke schade aangericht. In één der dorpen stortte het leemen dak eener hut in, waardoor vier vrouwen werden gedood. De te veld staande oogst is voor het grootste deel vernield. Een gezwollen bergstroom heeft zes vrouwen meegesleurd. Ook veel vee is verdronken. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 30 JUNI 1912. Gereformeerde Kerk. Middelburg. Heden werd tot leeraar aan de Bijz. Kweekschool voor onderwijzers alhier be noemd in plaats van den heer Z. Muller, tot leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde de heer D. van Buren te Utrecht, die de be noeming heeft aangenomen. Den Haag. In de heden voortgezette ver gadering der Tweede Kamer trok de heer Beau fort zijn amendement op Art. 49 aangaande het vallen van de positieve beslissing omtrent de taak der Raden, in. TER NEUZEN, 28 Juni 1912 Boter per Va K.G. f 0.65.- Eieren 104 stuks 3.40 KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.525 a f 47.55. Engelsch per 12.— 12.—. MIDDELBURG, 27 Juni. Ter graanmarkt van heden was weder weinig aanvoer. Tarwe verkeerde in een vaste stemming en werd door benoodigden 25 cent hooger betaald. Noteering van boter en eieren. Boter f 0.70 a 0,75 voor particulieren f 0,77^5 per Vs kilo. Eieren f 3.60, voor particulieren f 4.per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f3.a f3.60. DAG E N. Voorin. Nam. Zaterdag 29 Juni 1.37 1.57 Zondag 30 2.15 k 2.34 Maandag 1 Juli 2.51 3.10 Dinsdag 2 3.27 3.45 Woensdag 3 4.2 4.20 Donderdag 4 4.38 4.56 Vrijdag 5 5.1G 5.35 Voor de ontvangen blijken van deel neming, bij het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, de heer I. A. POUWER, betuigen wij onzen vriendelijken dank. J. A. LITTOOIJPouwer. D. H. LITTOOIJ Az. Ter Neuzen, 28 Juni 1912. Tegen I SEPTEMBER a. s. wordt op het gesticht „VREDERUST" te Ber gen op Zoom gevraagd een loon bij 20 jaar f 100.— tot f 125.-. Zich aan te melden bij den GEN EESH EER- Dl IIECTEU R. Terstond een bekwame voor geruimen tijd werk. Zich aan te melden bij den GENEESHEER- DIRECTEUR. H. A ERH0EA EN. - Ter Neuzen. - Hulst. Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porceiein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze Magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. De Notarissen J. A. Dregmans te Axel en L. J. van der Moer te Ter Neuzen zullen ten verzoeke van de Erven F. DIELEMAN Buijze op VRIJDAG den 5 JULI 1912, des namidags 21/i ure, verkoopen 2 1 1 Gerst, Rogge, Haver, wassende op landen van de verkoopers in de polders Capelle- en Beoostenblijbe- noorden, gemeente Axel. Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede. I)e Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van Mej. de Wedc en de Erven dhr. TI I. BU1JSSE te Zuiddorpe op Dinsdag den 9 Juli, 1912, des namiddags 2 ure, verkoopen verdeeld in koopen, alles wassende in den Oudenpolder en Canisvlietpolder te Zuid dorpe. Te vergaderen aan de hofstede in den Oudenpolder. De Notaris J A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van JOOST GEENSEN en de Erven zijner overleden echtgenoote Antje Goossen, bij de Wed" Schellem^ aan de Sassing te Axel op Zaterdag den 6' Juli 1912, des namid dags 2]/o ure, verkoopen KOOP verdere aanhoorigheden, erf en tuin te Axel (Sassing) kadastraal aldaar bekend in Sectie A nos. 418, 746 en 747, samen groot 5 aren 46 centiaren. Aanvaarden 8 dagen na de toewijzing. Betaling koopsom 2 maanden na de toe wijzing. koop li. Eene zitplaats in de Ned. Herv. Kerk te Axel Bank 40 no. 105. DADELIJK DAARNA aan voormeld huis: als: 2 Kabinetten, 2 Tafels, Stoelen, Kachel, Pluimenbed, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Wasch-, Keuken- en Schuur- gerief enz. enz. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van de Heeren Gebrs. STEYAERT te Westdorpe op Woensdag den 10 Juli 1912, des namiddags 21/3 ure, verkoopen Ongeveer 4 H.A. Gerst, 5 Tarwe, wassende in de polders Canisvliet en Autrichen, gemeente Westdorpe verdeeld in koopen Te vergaderen bij Ed. de Grof „Platte Kil" te Westdorpe. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de familie A. W. VAN DE BILT te Axel, krachtens verleend rechterlijk bevel, bij Eduard de Vleeschouwer te Koewacht (Zand), op Donderdag den 11 Juli 1912, des voormiddags IM/g' ure, bij INSTEL en op Vrijdag den 26 Juli 1912, des namiddags 2 ure bij V E R B L IJ F, verkoopen KOOP I. Ongeveer 1 Hectare 23 aren 10 centiaren of 2 gem. 227 roeden gelegen te Koewacht, Nieuw Beoosten- blijpolder, sectie E no. 152. KOOP II. Ongeveer 1 Hectare 18 aren 80 centiaren of 2 gemeten 199 roeden BOUW LAND gelegen als voren, sectie E no. 307. Boomprijs f 75,—. KOOP III. Ongeveer 77 aren 24 centiaren of 1 gemet 220 roeden BOUWLAND gelegen als voren, sectie E no. 295 geheel en sectie E no. 294 gedeeltelijk. Boomprijs f70. KOOP IV. Ongeveer 76 aren 49 centiaren of 1 gemet 215 roeden BOUWLAND gelegen als voren, sectie E 293 geheel en sectic E no, 294 gedeeltelijk. Boomprijs f55,— In pacht koop I bij Ferdinand Duym en Emile Davids te Koewacht voor f 64,91 per den hoop. Koop II bij Seraphinus Steenaert te Koe wacht voor f70,20 als voren. Koop III bij Charles Louis Rottier te Koewacht voor f42,20 als voren. Koop IV bij Petrus Steenaert te Koewacht voor f40,34 als voren. Betaling der koopsommen binnen 3 maanden. Ingenottreding pachtsommen October 1912. Onkosten 8° 0- Instelpremie Va Gelag Notaris Van der Moer te Ter Neuzen zal op Dinsdag 2 Juli 1912, aanvangende des voormid dags te 9 uur, ten verzoeke van den heer A. BEGIIEYN, op de nog door hem bewoonde hofstede bij het station Sluiskil, Koegorspolder, Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen bestaande uit: 20 paarden, van 1 tot 6 jaar en 4 veulens, alle Belgisch ras, 23 stuks hoornvee, Hollandsch ras, varkens, kippen, ganzen, landbouw-, melk- en karn- werktuigen, gereedschappen en benoodigd- heden, enzoovoorts, enzoovoorts. iLevende have te 1 uur. Personen aan den notaris niet of niet vol doende bekend zullen niet als koopers worden aangenomen, tenzij zij contant betalen of een bij den notaris bekend persoon zich tot borg stelt. Bij contante betaling van koopen van f 50.— en daarboven 2% korting op de onkosten. Uitvoerige beschrijving op aanvrage te ver krijgen ten kantore van den Notaris, Thans wordt artikelsgewijze behandeld de vol gende instructie 1. De ambtenaren zijn ter secretarie aanwezig van des morgens 9 tot des namiddags 4 uur. Tusschen 12 en 2 uur wordt hen beurtelings ten hoogste 1 uur gelegenheid gegeven tot het ge bruiken van ververschingen. Deze bepaling geldt niet voor Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen, alsmede voor den Zaterdag. Dien dag wordt hun tegenwoordigheid tot 2 uur 's namid dags vereischt. Onverminderd het bepaalde bij ar tikel 2 zijn ze voorts ter secretarie aanwezig op zoodanige uren als door den secretaris voor eene richtige vervulling hunner taak wordt noodig geacht. Van de beslissing van den secretaris staat beroep open bij burgemeester en wethouders. Ze mogen zich gedurende de in dit artikel be paalde uren niet. van de secretarie verwijderen, tenzij in het belang van den dienst of met toe stemming van den secretaris, noch andere werk zaamheden verrichten dan ten dienste der gemeente- 2. Bij vergaderingen van den raad of van bur gemeester en wethouders, zal minstens een dei- ambtenaren, die daartoe wordt aangewezen, ter secretarie tegenwoordig zijn. Ingeval van stoornis der openbare orde, brand, watersnood of andere buitengewone voorvallen be geven zij zich onmiddellijk ter secretarie en stellen zich daar ter beschikking van den burgemeester, het college van burgemeester en wethouders en van den secretaris. Zij blijven ter secretarie totdat öf door den bur gemeester óf door den secretaris verlof is verleend om te vertrekken. 3. Ze zijn den secretaris binnen den kring van zijn ambt in alles behulpzaam en verrichten de werkzaamheden, welke hij hun daartoe opdraagt. 4. Ze zijn verantwoordelijk voor de waarheid en deugdelijkheid van de stukken door hen samen gesteld en mogen geen geschrift ter onderteekening voorleggen, dan nadat dit behoorlijk is gecollation- neerd en voorzien van de paraaph van hem, die het geschrift heeft nagezien. 5. De ambtenaren zijn verplicht tot geheim houding van allés wat zij in hun ambt vernemen. liet is hun verboden aan anderen dan aan den burgemeester of de wethouders inzage van stukken te geven of afschriften daarvan uit te reiken, zonder toestemming van den secretaris. Voor zoover stukken, hetzij krachtens opdracht, hetzij krachtens toestemming van den secretaris door hen ter afwerking huiswaarts worden mede genomen, zijn zij persoonlijk aansprakelijk voor het geval die stukken door hun toedoen of onachtzaam heid verloren gaan. 6. Indien zij aan eenige commissie, hetzij als secretaris of voor het verrichten van schrijfwerk worden toegevoegd, zullen zij de bevelen dier com missie opvolgen. 7. Het is hun verboden eenige giften of gaven van welken aard of onder welke benaming ook aan te nemen, zonder vergunning van burgemeester en wethouders. 8. Ieder jaar wordt aan hen een verlof van 2 weken toegestaan met behoud van jaarwedde. Dit verlof wordt onderling geregeld in overleg met den secretaris. Kan geen overeenstemming worden verkregen dan beslist de Burgemeester. Verlof niet bedoeld in het eerste lid van dit artikel, voor één dag of minder wordt verleend door den secretaris voor meer dan één dag doch niet' meer dan een week door den burgemeester en voor meer dan een week door burgemeester en wet houders. Ingeval van ongesteldheid of andere wettige verhindering geven zij den secretaris daarvan on middellijk kennis. Zoodra burgemeester en wethouders het vorderen, leggen zij eene door een geneeskundige afgegeven verklaring over waaruit blijkt, dat zij niet in staat zijn ter secretarie werkzaam te zijn. 9. De ambtenaren mogen zonder toestemming van burgemeester en wethouders geen andere ambten, bedieningen of beroepen bekleeden of uit oefenen. Deze bepaling is niet van toepassing op de bij het in werking treden dezer instructie in dienst zijnde ambtenaren, ten aanzien van de door hen bekieed wordende betrekkingen. 10. Van de uitspraak van burgemeester en wet houders omtrent geschillen over de toepassing dezer instructie kunnen de secretaris en de ambte naren in beroep komen bij den Raad. Bij art. 1 stelt de heer Waalkes voor te lezen „van des morgens 9 tot des middags 5 uur." Dit voorstel, ondersteund door enkele leden, wordt in stemming gebracht. Hierover staken de stemmen. Vóór stemmen de heeren Lensen, de Feijter, Donze, Waalkes, De Jager en Scheele. Tegen de heeren Drost, de Bruijne, Eijke, Visser, Dees en Moggré. In een volgende vergadering zal dit voorstel opnieuw in stemming worden gebracht. Voorts worden door enkele leden nog eenige vragen gedaan over sommige artikelen, welke echter geen wijzigingen bedoelen. Deze worden voldoende toegelicht en beantwoord, waarna de verordening wordt vastgesteld. Deze benoeming is noodig geworden door de vacature van wijlen den heer J. A. P. Geill. Aan bevolen worden de heeren J. Huizinga, burge meester en A. Visser, wethouder. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer J. Huizinga, die zijne benoeming aanneemt. 11. Z. h. s. wordt besloten B. en W. te machtigen tot aanwijzing van den kantoorhouder voor het liulptelefoonkantoor te Sluiskil. 12. Aanvraag van de Industriëele Maatschappij tot wijziging van de voorwaarden van de haar ver leende concessie. De Industrieele Maatschappij verzoekt toestem ming om eventueel op de Rijksterreinen, gelegen bij en in exploitatie bij de spoorweg-maatschappij MechelenTer Neuzen, alsook op de terreinen en in de gebouwen dezer maatschappij stroom te leveren tot een lageren prijs als bedoeld in artikel 4 sub b der voorwaarden, waarop aan adressante concessie is verleend. De stroomprijs op die terreinen zdn dan in overleg met B. en W. vastgesteld kunnen worden. De redenen waarom adressante dit ver zoekt, zijn van groot belang èn voor haar èn voor de gemeente, daar bij het thans vigeerende stroom- tarief het niet mogelijk zou zijn deze terreinen aan te sluiten. Nadat de heer Lensen zijne meening omtrent dit verzoek te kennen gegeven had, stelt hij voor eene Commissie te benoemen, om mpt de Industriëele te onderhandelen. Hierop volgt eenige bespreking, waarna de heer Dees, met het oog op het gewicht der zaak, voor stelt hierover in gesloten vergadering te handelen. Het voorstel wordt voldoende ondersteund en de vergadering wordt geschorst. Na heropening der vergadering stelt de Voorzitter voor het verzoek te renvoveeren naar de Commissie van Fabricage z. h. s. aldus aangenomen. Bij de rondvraag merkt de heer De Jager opdat enkele maanden geleden gesproken is over de tegen woordige begraafplaats, dat deze nl. zoo vol wordt dat het wenschelijk was over te gaan tot aankoop van een nieuwe begraafplaats en dat aan den Mi nister gevraagd zou worden een stuk grond, het zoogenaamde „boschje" en hoeverre is hieraan vol daan. De Voorzitter antwoordt dat wat het laatste betreft, men met het Rijk in onderhandelipg is over het slechten der wailen en dat er dan bij de gepro- tecteerde gronden van af de Axelsche weg tot het ziekenhuis rekening gehouden zal worden om daar van een stuk te reserveeren voor begraafplaats. De heer Drost vraagt, nu de provinciale dienst van hier op Hoedekenskerke gestaakt wordt, of het niet op onzen weg ligt bij de Provincie po gingen aan te wenden tot het verleggen van dien dienst naar Ellewoutsdijk. De Voorzitter zegt toe hierna te informeeren. De heer De Bruijne deelt mede dat de inwoners van Driewegen gaarne van gemeentewege zouden willen hebben een stukje grond voor slachtplaats. Het branden der varkens zooals het thans geschiedt dicht bij den openbaren weg, levert moeilijkheden en gevaar op. De Voorzitter zegt, dat wanneer er een verzoek dienaangaande komt, B. en W. gaarne bereid zijn hieraan de noodige aandacht te wijden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn. Axel A 9 uur Ds. J. H. Lammertsma en 2 uur, Leeskerk. Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 uur Leeskerk en 2 uur, Ds. M. Uijtenhoudt. Hoek 9 uur Leeskerk en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma van Axel. Kloosterzande 9 uur Ds. M. Uijtenhoudt van Zaamslag. Hervormde Kerk. Ter Nenzen 9 en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 2 uur, Ds. Akersloot v. Houten Roos. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Sas van Gent 9 uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. P. de Groot van Noordeloos. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Dhr. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9, 2 en 5*/2 uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 6 uur, Ds. Chr. Bruins van Axel. AMSTERDAM, 27 Juni 1912. Lijnolie, Juli f421/», Aug. f 40'/i, Sept./Dec. f 383/i, f 38s/a, Jan./April f 36'/i- Suiker prijshoudend, Juni f l35/s te koop, Aug. f 135/s gedaan, Oct./Dec. f 11®/10 geboden. Aardappelen per '/i H. L. Friesche Muisjes f 2.36 a f 2.60. Friesche Pooters f 2,— Westlandsche Zandronden f2.60 a f 2,70. Westlandsche kleine f 1,80 a f2. Westlandsche Muisjes f2.26. Katwijker Ronden f2,a f2,26. Langedijker muizen f2,66 a f2,70. Gladblaadjes f2,90 a f3, Rijper muizen f2,40 a f2,50. Schoolmeesters f2,60 a f'2,70. Andijker Muisjes groote f 2,80 a f 0. Andijker Kleine f 1,90 a f 0, ANTWERPEN, 27 Juni 1912. Chilisalpeter vast; Loco fr. 26.95, Juni fr. 25.95, Juli fr. 26,80, Febr./Maart fr. 26,60. 99 99 l/a

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3