Eene irootepartij Pakkisten Mr. P. Dieleman. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzeii. A d v e r t e 111 i 11. tot wijziging van de voorwaarden van de haar verleende concessie. Naar de Tern. Courant verneemt is op het verzoek van een aantal ingezetenen van Ter Neuzen aan H. M. de Koningin gedaan tot vernietiging van liet Raadsbesluit omtrent de oprichting eener II. B. S. afwijzend beschikt. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot rijksklerk 3e klasse ter inspectie Ter Neuzen (tijd.) de heer A. II. van Dalen, thans partic. klerk te Gemert. Aan de Theologische School te Kampen slaagde voor het propodeutisch examen in de Godgeleerdheid de lieer Fr. Tollenaar van Zaamslag. Te Middelburg slaagde bij het eind examen voor het gymnasium voor afd. B., de heer H. L. C. Kok van Zaamslag. Zaamslag. De heer W. Scheele is bij Kon. besluit benoemd tot dijkgraaf van den Willem III polder, alhier. Hulst. De heer H. A. v. d. Woude, directeur van de gemeente-gasfabriek alhier is benoemd in gelijke functie te Numansdorp en Klaaswaal voor de gemeenschappelijke gasfabriek. St. Jansteen. Op 24 Juni j. 1. had alhier de toewijzing plaats van 5 II. A. 37 A. 20 c.A. bouw- en weiland te St. Jansteen, kad. sectie C no. 281 en sectie E nos. 236, 237, 238 en 240. ten overstaan van den notaris J. A. Üreg- mans te Axel, en ten verzoeke van de Erven Ed. Steyaert, zulks in de herberg van Cam. Steyaert alhier. De goederen werden in 5 perceelen geveild en toegewezen als volgt Koop I voor f 1470 den hoop en koopen II—V voor f 6560 den hoop, alles aan dhr. P. van Daele, landbouwer te Koewacht. Tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Blijkens het afdeelingsverslag der Tweede Kamer had het plan om het tramnet in Zeeuwsch Vlaanderen op zoo ruime mate uit te breiden als waarvan sprake is in het wetsontwerp be treffende de toekenning van rentelooze rijks voorschotten resp. voor den spoorweg Honte- nisse—Belgische grens in de richting van Moerbeke en voor de spoorweglijnen IJzen- dijke—Sas van Gent—Drie Schouwen, Hoofd plaatPyramide, PhilippineTer Neuzen— Zaamslag en Sas van Gent—Belgische grens in de richting van Selzaete, de algemeene in stemming. Alleen omtrent de wenschelijkheid, in dat uitbreidingsplan ook op te nemen de lijn Py ramide—Hoofdplaat, was bij eenige leden twijfel gerezen. Zij vreesden, dat daarvan een ver legging van het verkeer, ten nadeele van Neder- landsche plaatsen, het gevolg zal zijn en vroegen van den Minister de verklaring, dat de aan neming van dit wetsontwerp niet in den weg zal staan aan nadere subsideering hetzij van een tramlijn HoofdplaatBreskens, hetzij van een stoombootverbinding HoofdplaatVlis- singen. Van andere zijde werd er daarentegen o.a. op gewezen, dat opnemng in het net van de lijn Pyramide-Hoofdplaal was aangewezen met het oog op de goede haven, welke laatstge noemde plaats bezit. Het goederenvervoer van Zeeuwsch-Vlaanderen naar andere deelen van Nederland wordt door die opneming zeer bevorderd. Voorts werden uitgebreide beschouwingen gevoerd en weersproken over het, mede door anderen ontkende feit, dat in de maatschappij, die aanleg en exploitatie zal ondernemen, de Belgische invloed grooter zal zijn dan de Ne- derlandsche. Eenige leden meenden, dat de regeering in meerdere mate zelve het initiatief moest nemen voor den aanleg van tramlijnen en niet steeds het plaatselijk initiatief moest afwachten. Daar toe ware li. i. een ambtenaar aan te stellen, wiens taak zou zijn de streken op te sporen, waar zich de behoefte aan een nieuwe lijn doet gevoelen, en vervolgens plannen daarvoor te ontwerpen. Verscheidene andere leden bestreden dit denkbeeld en verdedigden de bestaande praktijk. Middelburg. Vrijdagmorgen jl. werd uit het kanaal door Walcheren het lijk van een jonge vrouw opgehaald. Ofschoon de ongelukkige gevonden werd dicht bij de grens van Middel burg was het toch nog onder de gemeente Koudekerke, dus moest de politie aldaar voor vervoer van het lijk zorg dragen. Het duurde van 's morgens 7 uur tot 's middags 1 uur eer het lijk vervoerd werd, en al dien tijd lag het in de brandende zon, het gelaat alleen bedekt door een deel van den mante). Dit is reeds de tweede maal in be trekkelijk korten tijd, dat op dergelijk erger lijke wijze met een lijk wordt gehandeld. liet is zeker zéér te wenschen, dat de autoriteiten maatregelen beramen om voor de toekomst daarin verandering te brengen, hetzij door het plaatsen van een draagbaar in de buurt van het kanaal de kom van het dorp is ruim één uur van het kanaal verwijderd hetzij door in overleg te treden met de Middelburg- sclie autoriteiten, om in zulke gevallen spoe dige en afdoende hulp te erlangen. Een paar agenten van politie uit Middelburg en een der gemeente-geneesheeren aldaar hadden wel kunstmatige ademhaling toegepast, maar tot vervoer van het lijk waren zij niet gerechtigd. (T. Crt.) Gereformeerde Kerken. Drietalte Dutten a. d. DedemsvaartO. Boersma te EzingeA. Scheele te Veere en H. te Velde te Zwartsluis. Ned. Hervormde Kerk. Zestal te Zutfen IT. Cannegieter te Drumpt dr. II. Th. de Graaf te Veenhuizen A. II. v. d. Hoeve te Kollum J. J. Meijer te Me- naldum J. W. C. Ort te Aardenburg en H. C. S. Wantink te Purmerend. Aangenomen: naar Jutfaas door J. de Jong te Hellouw (G.) Bedankt: voor Brakel door J. G. Woelderink te Ottoland. Te Tholen bedankte voor het beroep in de 2de vacature bij de Ned. Herv. gemeente ds. Beekenkamp te Delft. Naar wordt mede gedeeld is deze vacature reeds bijna dertig jaren loopende en is men het vorige jaar be gonnen beroepen uit te brengen sedert heeft men reeds een groot getal predikanten aange wezen, maar niemand schijnt geroepen deze openstaande betrekking te aanvaarden. De Chr. Jongelingsvereeniging „Onze hulpe zij in den naam des Heeren" vergadert a. s. Zondagavond om half 8 uur in de consistorie kamer der Geref. Kerk in de Nieuwstraat alhier. Drie kinderen door hun vader vermoord. Een gruwelijk misdrijf is Zaterdag in de hoofdstad gepleegd. Het was omstreeks drie uur, toen een tuinder, dicht bij Sloterdijk, een man in de Haarlemmer trekvaart zag springen. Onmiddellijk snelde hij toe, en het gelukte hem, door middel van een vaartuig, den drenkeling te redden. De man bleek te zijn de omstreeks vijftig jarige kleermaker Van Bilderbeek, wonende Van Hegendorpstraat 193 drie hoog te Amster dam. Tijdens de afwezigheid van zijn 39-jarige vrouw, van wie deze kleermaker de tweede man is, had hij de drie kinderen, gesproten uit dit tweedr huwelijk, van het leven beroofd, door hen den hals af te snijden zoo ver telde hij. De tuinder, die het verhaal niet geloofde, achtte het toch raadzaam om hem in handen van de politie te Sloterdijk te stellen, door welke hij naar Amsterdam werd vervoerd. Dadelijk stelden politie en justitie een onder zoek in loco in. Het bleek, dat de woning gesloten was. De vrouw van Van B. was om twaalf uur uitgegaan en zou eerst om halftwee terugge komen zijn, en in dien tijd had Van B. de vreeselijke misdaad gepleegd, om daarna de woning achter zich te sluiten en weg te hollen. Want inderdaad bleek, dat hij bedreven had wat hij vertelde. Toen politie en justitie binnengedrongen waren, troffen zij daar een schouwspel aan zóó ontzettend, als zelfs een rechterlijk ambtenaar in een lange loopbaan zelden te aanschouwen krijgt. In het keukentje lagen de lijkjes van de twee meisjes. Het oudste had blijkbaar nog getracht aan het mes te ontkomen en was onder de tafel gekropen, waar het den laatsten adem had uitgeblazen. Haar zusje lag midden op den vloer, beiden met diep-afgesneden hals. En zoo mogelijk nog droeviger was het tooneel dat den ambte naar in de werkplaats van den kleermaker wachtte. In zijn bloedig bedje lag daar het kleine jongske dood. Van B. gaf bij de politie als reden van zijn onnatuurlijke misdaad op. huiselijke omstandig heden. Hij is voor de tweede maal getrouwd, en dat huwelijk, waaruit de drie vermoorde kinderen gesproten zijn, was niet gelukkig. Om zich op zijn vrouw te wreken en zelf uit de ellende te zijn, zou hij toen besloten hebben zichzelf te verdoen. De misdaad werd vol voerd met een groot mes, dat hij kortgeleden gekocht had. Bij zijn verhoor, Zaterdagavond, maakte de dader, een ongeveer 50-jarig man, groot van gestalte, een normalen indruk. Toen hij ver* telde van zijne huiselijke omstandigheden, trachtte hij de schuld daarvan op zijn vrouw te schuiven, die hem o. a. vaak zou hebben verweten, dat hij zoo weinig verdiende. Er moet altijd vreeselijke oneenigheid in het gezin bestaan hebben. Toen zij ongeveer 7 jaar geleden hun huwe lijk aangingen, waren zij beiden gescheiden. De man had uit zijn eerste huwelijk geen kinderen, de vrouw een zoon, die thans als koloniaal in het Oost-Indisch leger dient en een dochter, die in een dagdienst is, en 's avonds thuis kwam slapen. Uit den tweeden echt waren drie kinderen gesproten, twee meisjes en één jongen. De meisjes waren 6 en 3 jaar, het jongetje 1 Va- Deze kleinen zijn nu plotseling op een wreede wijze uit het leven gerukt. Toen de politie en justitie het huis binnen drongen, door de deur in te trappen, zat de moeder van de vermoorde kinderen, die de woning gesloten had gevonden, bij de beneden buren te wachten. Men deelde haar zoo voor zichtig mogelijk het gruwelijke nieuws mede. Met geweld moest men haar daarop beletten binnen te gaan. De Justitie heeft de woning verzegeld. Men begrijpt, welk een sensatie het hart verscheurende drama in de volksbuurt buiten de Muiderpoort geeft. Den geheelen middag en avond stond een dichte menigte voor het huis, en meermalen klonken hartstohhtelijkc bedreigingen aan het adres van den moorde naar. Nader meldt men dat B, ter beschikking van de Justitie is gesteld, en bekend heeft. Te Ransdorp is een gemeenteveldwachter op den weg plotseling aangevallen door een stentel De woedende vogel vloog hem in kleine kringen om 't hoofd en trachtte hem telkens te pikken. Toen het dier zich niet liet verdrijven, moest de politie van den gum mistok gebruik maken, waardoor een einde aan den strijd kwam. Men meldt nog dat wanneer de vogel na de gebruikmaking van den wapenstok liet niet opgegeven had, de veldwachter assistentie had ingeroepen. Een koe op visite. Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur, kregen de bewoners van het bovenhuis Oude Vest 13, te Leiden, bezoek van een koe, die zich uit een schuit had weten los te rukken en de trap was opgeklauterd. De bewoners, die nog in Morpheus' zachte omhelzing vertoefden, waren over de vroegtijdige visite niet zeer gesticht, vooral toen de (vier-)pootige bezoek ster in de kamer een dansje ging uitvoeren waarbij het huisraad tot scherven en splin ters werd herleid. Met vereende krachten en een stevig touw slaagde men er tenslotte in, het dartele rund te bewegen, op den be- ganen grond terug te keeren, maar nauwe lijks veilig; daar aangeland, nam het opnieuw een vaartje, rukte zich weer los en sprong in het water. Toen 't daaruit was gehaald, bleek ons koetje zóó van streek, dat men voor alle zekerheid met een welgemikt schot een einde maakte aan zijn kortstondig bestaan. Zóó was het droevig einde van 'n braaf Hollandsch rund, dat zich aan de beroemde Hollandsche gastvrijheid te buiten ging. Van een feestje terugkeerend, bemerkten eenige personen te Vianen brand in een hout opslag. De eigenaar werd opgebeld en met eenige emmers water werd het vuur gedoofd. Den volgenden morgen bemerkte men, dat eenige planken met petroleum waren over goten, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat hier opzet in het spel was. Den zelfden nacht werden in een tuin te Vianen de aardbeibedden vertrapt en eenige jonge boompjes uitgetrokken. De politie brengt beide feiten met elkaar in verband. Door onbekende oorzaak is er brand ont staan in een huis aan den West Zanddijk te Hellevoetsluis, bewoond door den schilder H. van der Linde Sr. De aanwezigheid van allerlei brandbare stoffen was oorzaak, dat de vlammen zich meester maakten van het geheele pand, dat geheel uitbrandde. De spuiten van de gemeente en die van de marine samen zes waren den brand om 12 uur meester. Verze kering dekt de schade. De automobielhandelaar F. J. G. C. te Baarn, is op last van de justitie gevankelijk naar Utrecht gebracht, als verdacht van ver duistering van goederen, behoort hebbende tot zijn faillieten boedel. Een huisvader van Boissiere (Frankrijk) verzocht na den dood zijner vrouw om een ondersteuning van staatswege, ten einde hem in staat te stellen de opvoeding zijner 7 kinderen te voltooien. Het verzoek werd afgewezen en in een schrijven van den onder-prefect, waarin hem dit werd meegedeeld, werd als grond aangegeven, dat zijn kinderen niet de Staatsscholen, maar de r.-katholieke Bijzon dere sochol bezocht hadden. Naar verluidt, zal het Verbond der menschen- rechten zich den man aantrekken, die reeds een recht op ondersteuning heeft, wijl hij een familie van zeven kinderen, in plaats van drie of viér, zooals in de meeste andere families het geval is, heeft te onderhouden. Naar de Fransche bladen melden, is bij de werf te Cherbourg een drijvend dok ge zonken. Daar het niet gelicht kan worden, zal men het met dynamiet laten springen. De hieruit voortvloeiende schade bedraagt 300.000 fres. Een belangrijke diefstal te Keulen. Donderdagnacht drongen dieven het gemeen telijk museum te Keulen binnen zij braken verscheidene kasten open, waarin zich de be haalde prijzen van de Keulsche zangvereeni- gingen bevinden. Zij stalen o.a. de zoogenaamde Keizerketen, die de Keulsche mannenzangver- eeniging tweemaal bij den Keizerwedstrijd ge wonnen had. De dieven moeten met een touwladder langs den bliksemafleider op de bovenste verdieping zijn gekomen. Zij braken drie kasten open, waaronder die van de „Keulsche Mannen- zangvereeniging" en den „Liederkrans". Be halve de Keizerketen werden nog een aantal andere prijzen, bestaande uit gouden munten, ontvreemd, De dieven verlieten het gebouw door den in ingang, nadat zij den jn het slot stekenden sleutel op zij schoven. Tot dusver ontbreekt ieder spoor van de dieven. De Keizerketen is voor 18.000 Mark bij de assurantie maatschappij „Thuringia" te Erfurt verzekerd. Middelburg. Voor de betrekking van ge meente-secretaris alhier hebben zich 14 solli citanten aangemeld. Amsterdam. Door de Middernachtzending is van de meest betrouwbare zijde bekend geworden dat pogingen aangewend worden om te komen tot oprichting van een Naaml. Ven nootschap tot exploitatie van bioscopen in christelpken geest, om daarmede de christe lijke scholen, vereenigingen, enz. te dienen. AMSTERDAM, 24 Juni 1912. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 26 Juni 11.44 Donderdag 27 0.7 12.32 Vrijdag 28 0.55 1.16 Zaterdag 29 1.37 1.57 Zondag 30 2.15 2.34 Maandag 31 2.51 3.10 Dinsdag 32 3.27 3.45 TE KOOP. Goedkoope Winkel, Noordstr. 70, H. VERHOEVEN. Advocaat en Procureur, te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bij J. v. i). BON, vroeger L'Ecluse—Mahu. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 22 Juni. Jan van der Hor, oud 24 j., jm. en Francina Wilhelmina Lansen, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni. Pieter Ma- rinus de Ruijter, oud 21 j*, jm. en Dina Stoffels, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Juni. Jan Marinus, z. van Cor nells Adriaau Witte en van Jacomina Geertruida Scheele. Maria Paulina, d. van Emanuel Franciscus Willems en van Maria Smet. Anthonius Jacobus, zoon van Floris van Damme en van Elisabeth Cornelia van Gelderen. 17 Juni. Karei Ludovicus, z. van Leopoldus Geers en van Sara Cornelia de Jonge. Yirgini Pieternella, d. van David van Wijck en van Adriana Meeuwsen. Jacob, z. van Louis Alexis Frederic Le Mat en van Hendrika Adriana Turkenburg. 18 Juni. Levinus Jan, z. van Jan de Putter en van Johanna van Wijck. Maria Elisabeth, d. van Jacobus van der Welle en van Lidewij van Es. Maria Geertruida, d. van Aarnout de Feijter en van Geertruida Paulina Dieleman. 22 Juni. Cornelia Pieternella, d. van Johannes van der Gouwe en van Janna Cornelia Pieternella Bedet. Overlijden. 17 Juni. Jan van Dixhoorn, oud 33 j., z. van Jan en van Jacomia Huijssen [de laatste overl 18 Juni. Suzanna van der Hooft, oud 10 m-, d. van Johan Marie en van Levina de Kraker. 21 Juni Eduardus de Vos, oud 58 j., z. van Pieter en van Maria Josepha van Brussel [overl.] AXEL. Huwelijks-aangiften. 7 Juni. Michiel de Visser, oud 24 j., jm. en Dina van Bendegem, oud 23 j., jd. 14 Juni. Dirk Rouw, oud 20 j-, jm. en Adriana Elizabeth Overdulve, oud 18 j., jd. Pieter Schieman, oud 24 j jm. en Maria Elisabeth Ortelée, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Maarten Cor- nelis Stoffels (van Zaamslag), oud 37 j., jm. en Catharina Koster, oud 35 jjd. 13 Juni- Willem Bakker, oud 22 j., jm. en Cornelia Koekkoek, oud 22 j., jd. Geboorten 1 Juni. Juliana Madeleina, d. van Cijrillus van Rumste en van Adèle Céline Mattens. Overlijden. 11 Juni. Adriana Petronella Hen- drika Vink, oud 1 j., d. van Johannes Christiaan en van Tanneke Cornelia van Vessem. 12 Juni. Adriaan Aarnout van Cadsand, oud 1 j.. z. van Levinus en Krijna Tanneke Rouw. 16 Juni. Augustinus Charles van de Bilt, oud 6 m., z. van Camillus Theodoras en van Anna Maria Josepha van Bouchaute. Lijnolie vliegend, f46, f 44%, Juli f 43s/., f44, f 43Juli/Aug. f 42%, f 43, Sept./Dec. f 397/„ f 40%, Jan./April f 3o%. Suiker oude oogst flauw, nieuwe kalm, Juni f 14%t genoteerd, Aug f 14%, gedaan, Oct./Dec. f 11%( geboden. Aardappelen per H. L. Friesche Muisjes f 2.60 a f 2.60. Friesche Kleine f 1,90 a f 2,—. Westlandsche kleine f 2 a f 2.20. Westlandsche Ronden f 2.30 af 2,60. Westlandsch Klei f 1,75 a f 1,90. Gladblaadjes f 3,a f 0, Andijker Muisjes f 2,70 a f 2.80 per mand. Andijker Kleine f 2,— a f 2,20 per mand. Zandronden Westlandsche f 2.70 a f 2,80. ANTWERPEN, 24 Juni 1912. Chilisalpeter vast Loco fr. 26.—, per Juli fr. 26.80, per Febr./Maart f26,40. TER NEUZEN, 25 Juni 1912. Boter per Va K.G. f 0.62]/3. Eieren 26 stuks 0.90 KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.525 a f 47.55. Engelsch per 12.12. ROTTERDAM, 24 Juni. Binnen 1. Granen. Kalme graanbeurs zooals gewoonlijk in den zomertijd. Tarwe en Haver hoofdzakelijk ter markt. Meelprijzen onveranderd. Eenige zaken werden gedaan in bekende inlandsche en Duitsche merken. Roggebloem zeer vast gestemd. Tarwe per heet. puike f 8,70 a f 9,goede f8,60. Per 100 kilo Essex f 11,25 a f 11,76. Haver per heet. lange f5,a f6,25; dikke f5,76 a f6, per 100 kilo f 10,50 en daarboven. HULST, 24 Juni 1912. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe/11,—Rogge ƒ9,25, Wintergerst f Zomergerst Haver f 10,50. Erwten 14,50, Witte Boonen ƒ17,— Bruine Boonen 16,Duivenboonen Paardenboonen Boekweit ƒ0,Lijnzaad f 0,—, Koolzaad per 100 L. Aardappels ƒ0,-. Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 0,90. Er waren Ier veemarkt te koop gesteld 4 stuks rundvee en 21 varkens, waarvan verkocht 1 stuks rundvee, en 10 varkens.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3