Grootepartij Pakkisten. Bekendmaking. Aanbesteding. VERHUISD De Goedkoope Wintel T'r^ IA van Waesber^he-Janssens, Uit Stad en Provincie. Kerk e 11 School. Gemengd Nieuws. Lijst Tan Aanbestedingen. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertent ië ii. H. VERHOEVEN, Ter Neuzen. Jacs de Kok - Ter Neuzen. JACs DE KQK, Terneuzen. noemd. Ook wijlen Frederik VIII was du?j aan vele vorstenfamilies verwant. In 1869 huwde hij Louise van Zweden en Noorwegen. DeV: is thans 62 jaar oud. De koning laat zeven kinderen achter. Hij wordt opgevolgd door Christiaan Karei Frederik, Albert, Alexander, Willem, die 26 September 1870 het levenslicht zag en in 1898 huwde met Alexandrine van Mecklenburg. Uit dezen echt werden reeds twee kinderen geboren, welke thans dertien en elf jaar oud zijn. De nieuwe koning heet Christiaan X. Gisterenavond had in het lokaal „Bethel" alhier een openbare vergadering plaats van de afd. van den Chr. Nat. Geheelonthouders- Bond. Geopend met Psalmgezang gpbed en het lezen van 1 Cor. 13 door den voorzitter B. N. van Dijke, werd door dezen een breedvoerige be spreking gehouden, waarin hij allereerst zeide dat deze vergadering een propagandavergade- ring was. Hunne afd., zei spr., was wel niet groot, doch zij tracht toch zooveel te arbeiden als in haar vermogen is Voorts handelt spr. over de verschrikkelijke drinkgewoonte met al den nasleep van dezelve somt op de vele onheilen en de stoffelijke en geestelijke na- deelen die door den drank ontstaan, en dringt aan, in verband met Gal. 5, om den drank te vlieden en haar te bestrijden. Een en ander wordt geillustreerd door enkele geestige voorbeelden uit het dagelijk- sche leven, die de lachspieren nu en dan in beweging brachten. Ter afwisseling werden nu enkele voor drachten gehouden door enkele leden der af- deeling, allen betrekking hebbende op de geheelonthouding, waarna de Chr. Znngver- eeniging „Looft den Heer" enkele nummers ten beste gaf, o. a. ook het lied „Nader, mijn God, bij U In de pauze was gelegenheid om zich als lid op te geven. Hiervan werd gebruik ge maakt door een 20-tal personen. Ten slotte werden nog lichtbeelden vertoond, voorstellende een gelukkig gezin, dat echter in ellende gebracht werd doordat de vader een dronkaard werd, doch later door zijn eigen kind tot inkeer kwam, waarna de blijde dagen van vroeger weer terug kwamen. Na een voordracht en een lied van genoemde Ver. werd deze vergadering met dankgebed ge sloten. De zaal was eivol. Op Pinkstermaandag zal van hier des morgens om 7 uur een Prov. boot afvaren, die een extra reis naar Middelburg zal doen, ter gelegenheid van het Muziek- en Zangersfeest aldaar. Des avonds om 7 uur denkt men uit Middelburg af te varen, om de terugreis te aanvaarden. Voor de oproeping van tijdelijk onder wijzer aan school B alhier hebben zich 4 solli citanten aangemeld. Alhier is opgericht een jongelingsver- eeniging, afdeeling van l^t Kruisverbond. De vergadering had plaats in het gebouw der Katli. School, onder leiding van den voorzitter en commissaris van het Kruisverbond. Een twaalftal jongelingen zijn toegetreden, waaruit een bestuur gekozen werd. Naar het Huis van bewaring te Middel burg is overgebracht L. d. C., 36 jaren, varens gezel wonende te Brussel, verdacht van dief stal te Hoek. Bij het Dinsdag te Middelburg gehou den examen voor de onderwijzersacte is o. m. geslaagd de heer S. Brouwer van Zaamslag. De examens zijn afgeloopen. Axel. In de laatst gehouden vergaderiug van de Vereeniging van Zeeuwsche Fokkets van het zware trekpaard, werd met algemeene stemmen besloten om een gebouw, bestaande in restauratiezaal met buffet en kantoor, te doen plaatsen, zooals daarvan in de vergadering teekening werd getoond en begrooting was gemaakt ten bedrage van ƒ1900. Het bestuur werd gemachtigd die zaak dermate te bespoe digen, dat het gebouw bij de eerstvolgende tentoonstelling, enz. in gebruik kan worden genomen. Hulst. Dinsdag werd alhier door het bestuur van het waterschap Oude Graauw en Langen- dam aanbesteed het maken van 7125 M. lengte bestrating van Lessinische of Quenastkeicn van 8 a 10 X 14 a 16 c.M. aan den kop en Door- niksche kantsteenen, zwaar 10 a 12 c.M. Voor het eerste perceel was minste inschrij ver de heer F. Duijnhouwer te Goes voor f 24696 en voor het tweede perceel dezelfde voor f 31049. Voor het eerste en tweede perceel gecom bineerd werd het laagst ingeschreven door den heer M. C. Duijnhouwer te Goes voor f56,500. Het werk werd niet gegund. Schoondijke. Begunstigd door het prachtigste weer, had Dinsdag ^le verkooping van den kapitalen landbouwinspan plaats van den heer J-.B- van den Hemel alhier. Een enorm aantal bezoekers bezocht de zoo gunstig gelegen hofstede op slechts 10 minuten afstand van de kom der gemeente. De 16 paarden, oud en jong, brachten de hooge som op van f9395. Een van vijf jaar met jong veulen, ging voor f 1060, zonder de 10 °/Q opgelden. De 42 stuks hoornvee waren een lust voor de oogen en gingen ook voor geen prikje. Het totaal bedrag dat door den heer v. d. Hemel werd gemaakt, bedraagt f 16,135, waarbij nog gevoegd moet worden de inspan van werk tuigen enz. 16 Mei 1485. De Sluizenaars plunderen Vlissingen op den eersten Pinksterdag. Zij dooden den schout Wouter van Domburg in de Sacristy der Kerk. 16 Mei 1690. Het doodvonnis voltrokken aan Jacob Martinet en Gornelis Roolands, die Sluis verraden wilden aan de Franschen. 16 Mei 1795. Zeeuwsch-Vlaanderen afge staan aan Frankrijk. Zuidzande. Door den gemeenteraad alhier is benoemd tot hoofd der school de heer S. de Klerk, hoofd te Waterlandkerkje met 6 van de 7 stemmen. Vlissingen. Dinsdagavond is aan de Keer sluis, de 32-jarige S., werkzaam in de electrische centrale, uit de tram gesprongen terwijl deze nog reed. De man kwam onder de aanhang wagen terecht en werd onmiddelijk gedood. Het lijk werd naar het gasthuis vervoerd Gereformeerde Kerken. Tweetal te Lutjegast G. II. Dijkstra te Drachster Compagnie en F. Wiersma te Eng- wierum. Beroepen te Nieuw-Dordrecht L. II. Duin te Zweelo. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Loon op Zaud II. Doornveld te Oudewater; te Kimswerd dr. W. Swart te Iluins. De raad van Enschéde verleende aan de vereeniging „De Volkswoning" voor den bouw van 250 arbeiderswoningen een voorschot van f 600.000. Een Juffrouw te Overschie had op 3 April bezoek gekregen van den 36-jarigen recidivist J. M. GW. H., kantoorbediende alhier, ge detineerd. Deze deelde haar mede, dat hij bode was van het Genootschap tot zedelijke verbetering van ontslagen gevangenen. Haai man zou wanneer hij uit de gevangenis ont slagen werd, een betrekking krijgen bij de fir ma v. Stolk alhier en zij moest nu drie gulden betalen, voor het aanschaffen van kleederen voor haar man. De juffrouw was heel blijde dat haar echtgenoot ee'n betrekking had en gaf gaarne de drie gulden, waarvoor de op lichter haar een kwitantie gaf. Bekl. zeide, zich niets van het voorgevallene te herinneren. Zijn vrouw was met een vriendin gaan samenwonen en weigerde, bij hem te komen. Dit had hem zoo overstuur gemaakt, dat hij zich niet meer kon herinneren de juffrouw te hebben bedrogen wel was hij meermalen te Overschie geweest. De laatste getuige deelde mede, dat bekl. bij het Genootschap tot zedelijke verbetering hoogst ongunstig bekend staat. Geëischt werd wegens oplichting acht maan den gevangenisstraf. Mr. A. J. v. Schelven trachtte aan te toonen, dat de opgave van bekl. een grond van waar heid kan hebben en verzocht een onderzoek naar bekl.'s geestvermogens te laten instellen Russisch recht. De rechtbank te Warschau heeft uitspraak gedaan in een strafgeding, dat gevoerd werd tegen een Engelsche piano-onderwijzeres, juf frouw Malecka. Zij is veroordeeld tot vier jaar dwangarbeid. Het vonnis berustte, wae de strafmaat betreft, op de nieuwe Russische strafwet van 1903, welke een ieder, die be hoort tot een revolutionnair lichaam, dat de afscheiding van deelen van het keizerrijk be oogt. bedreigt met een minimhmstraf van le venslange ballingschap in Siberië en een maxi mum van 20 jaar dwangarbeid. In antwoord op de begrijpelijke vraag, of juffrouw Malecka zich dan schuldig gemaakt heeft aan zulk een misdrijf, kunnen we mede- deelen, dat niets anders in dit proces bewezen is kunnen worden dan dat de beklaagde in Warschau ontmoetingen had met een zekeren Filipowitsj, een socialist, waarmede juffrouw Malecka in Londen had kennisgemaakt. Be wezen was ook, dat de beklaagde in Londen geweten had, dat haar socialistische vriend een politieke balling was. De beschuldiging steunde uitsluitend op die ontmoetingen van juffrouw Malecka met den socialist. Dat zij een aanhangster was van 's mans politieke overtuiging, is niet eens aan getoond voor de rechtbank, die niettemin ter men aanwezig achtte voor de veroordeeling van de beschuldigde. Engelsche bladen maken uitvoerig melding van het geval, omdat de veroordeelde Britsch onderdaan was. Om dezelfde reden werd het geheele proces bijgewoond door den vice con sul, die Engeland vertegenwoordigt in Wai'schau, zonder natuurlijk in staat zijn, zijne landgenoote door zijn tusschenkomst te redden uitdehan- der hardhandige Russische justitie. PREDIKBEURTEN. W alzoo.rd.en. Calam. waterschap Wal- zoord'en. Logement van J. F. Adriaansens, 12 uur het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1913 van de aarde-, kram-, rijs-' en glooiïngswerketi aan de waterkeering van bovengen, waterschap. Aanw. Zaterdag 11 en Dinsdag 14 Mei, vm. 9.30 u. Samenk. directiegebouw. Middelburg. Tot agent van den Ned. Bank, alhier is benoemd Mr. G. D. Sprenger, Gem.- Secretaris, alhier, ingaande 1 October a. s. Middelburg. Heden werd veroordeeld door de Arr. rechtbank alhier, de vrouw van P. K., oud 21 jaar wonende te Axel tot 2 maanden gevangenisstraf, wegens het plegen van dief stal. De eisch was 3 maanden. 's Gravenhage. De oud-minister Wentholt heeft ontslag aangevraagd als vice-admiraal, en vertrekt de volgende week naar het buiten land, tot het nemen .van rust. Amsterdam. Heden is, op reis zijnde, over leden Mr. G. Sprenger, Griffier bij den Hoogen Raad te 's Gravenhage. Zijn lijk wordt van hier naar den Haag vervoerd. MIDDELBURG, 15 Mei. Ter graanmarkt vin heden was de aanvoer zeer gering. Tarwe is het eenige wat ter markt komt en welke heden 25 cent lager werd genoteerd. Voor de overige artikelen werd geen noteering meer opgemaakt voor volgend seizoen. De prijzen waren als volgtjarige tarwe ƒ0,— a 0,— nieuwe dito 8,25 a 8,50 rogge 0.a 0.wint/ergerst i 0,a ƒ0,— zomergerst ƒ0,—a ƒ0,— haver ƒ0, a O,-»paardenboonen 0,— a ƒ0, groene erwten a kro.onerwten Ofa 0,tuinboonen ƒ0,— a f 0,— witteboonen a ronde bruine boonen a lange dito a koolzaad aallesper mud. Karweizaad a f per 50 kilo. Noteering van boter en eieren. Boter 0.54 a 0, 62 voor particulieren 0,63 per Vs kilo. Eieren 3.80, voor particulieren 4.20 per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f 3.40 a f 3.85. DAGEN. Voorm. I Nam. Zaterclag 18 Mei 1 2.23 2.44 Zondag 19 3.4 3.26 Maandag 20 3.48 4.12 Dinsdag 21 4.36 5.3 Woensdag 22 5.32 6.5 Donderdag 23 6.39 7.17 V rijdag 24 7.58 8.38 Bij dezen betuigen wij onzen innigen dank voor de vele bewijzen van deel- deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader den Heer CORNELIS VAN DIJKE. De familie VAN DIJKE. Ter Neuzen, 17 Mei 1912. H. A ERH0EA EN. Ter Neuzen. - Hulst. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. HetBestuur van den polder EENDRAGT maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1911/12, en de ontworpen be grooting voor het dienstjaar 1912/13, met de memorie van toelichting, van heden af gedu rende acht dagen, ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage zullen liggen; dat eene vergadering van ingelanden is be legd in het logement van C. P. de Regt te Zaamslag tegen Vrijdag den 24 Mei 1912, des namiddags ten 3 ure dat de begrooting na de vaststelling dooi de vergadering van Ingelanden,, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vast stelling ten voormelden kantore ter inzage zullen liggen. en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 17 Mei 1912. Het bestuur voornoemd, M. DE PUTTER, Dijkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den NIEUWE PASSA- GEULEPOLDER te Sint Kruis c. a. zal trachten aan te besteden Dinsdag 28 Mei 1912, dns namiddags één ure, in het hotel Aerts te IJzendijke Het maken eener KEIBE STRATING ter lengte van 145tj M. op den dijk van den St. Marguentepolder nummer 24 en in den Verkortingsweg nummer 23 ligger gemeente Sint Kruis. Aanwijzing 24 Mei 1912, des namiddags vier uren te vergaderen aan den dijk van den St. Marguentepolder nabij de hofstede bewoond door den heer Th. Sturm. Bestekken ad f0,50 verkrijgkaar bij den Ontvanger-Griffier van af 15 Mei 1912. IJzendijke, 9 Mei 1912 Het Bestuur voornoemd, C. J. STURM, Dijkgraaf. V. HENDRIKSE,' Ontv.-Griffier. .GILETTE." Geen slijpen- 75 CBnt met garantie. van de VLOOSWIJKSTRAAT naar de Ter Neuzen, 17 Mei 1912. 1. W. LENSEN. H. VERHOEVEN. BLOUSESPELDEN, BROCHES, COLLIERS, ARMBANDEN, HOEDENSPELDEN, KUIF-, ZIJ-, ACHTERKAMMEN en STELLEN KAMMEN, PORTEMONNAIES, PORTEFEUILLES, ZAKCOUVERTS, SIGARENKOKERS, ZAKTOILETS, en verdere LEDERWAREN. HORLOGEKETTINGEN. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. TER NEUZEN, 17 Mei 1912. Gedenkdagen voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Een laag individu. ZONDAG 19 MEI 1912. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn. Axel A 9 en 2 uur, Ds. J. H. Lammertsma Axel B 9 en 2 uur, Ds. Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uur, Hoek 9 uur, Ds. H. v. d. Wal en 2 uur Leeskerk. Kloosterzande 2 uur Ds. H. v. d. Wal van Hoek. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur. Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9 uur Ds. E. Baams van Hoek. Axel 9 en 2 uur, Ds. J. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 Uuren 2 uur, Ds. E. Baams. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Sas van Gent 9 uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. F. P. L. C. van Lingen, oud-Docent te Velp. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Dhr. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9, 2 en 5Va uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5'/j uur, Dhr. J. J. Kense. Saterdag 18 Mei 5? V V Goedkoope Winkel, Noordstraat 70, Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Vraagt mijn veiligheids scheerapparaat Geen aanzetten. Almede gewoon model. SCHEERMESSEN van af fl.10 met garantie. Sluit beleeningen en prolongaties op Effecten.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3