Onderwijzer Nieuwe Stoffen P. De Goedkoope Winkel Ls. van Waesberïïlie-Janssens, Puntdraad, gegalv. IJzerdraad, Algemeene Maatschappij Kerk en Schooi. Landbouwbericliteii. Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentie u. tijdelijk ONDERWIJZER Demi-saisons en Costumes, stalen franco. JACs HE KOK. Sponzen, Zeemen, Dweilen, Borstelwerk, Poetsartikelen, Zinken en Emaille Emmers.- D. E. Wolfert Hz. JACs DE KOK Coupeur te ontbieden. Lederwaren. Reisbenoodigdheden. Krammen, Stalschoppen, Rieken, Spaden enz. enz. De Vliegenvangers gevestigd te Middelburg, ling; P. J. v. d. Bent, S. Dieleman, J. P. Geensen, G. J. Kamerik, A. J. Solleveld, J. A. Solleveld, J. Tollenaar, M. van Tatenhovm Ter NeuzenP. M. Risseeuw, Sluiskil. Axel. Voor de Dinsdag alhier gehouden stierenkeuring waren 9 stuks aangevoerd. De prijzen werden als volgt toegekend a. jGroote stierenEerste 1ste prijs of f 80 aan de vereeniging „Zaamslag", tweede lste prijs of f80 aan .1. de Putter, Steenbosch, Axel b. Kleine stieren: le prijs of f30 aan J. Scheele te Zaamslag en 2e prijs of f 30 aan S. van Hoeve te Axel. Eervolle vermelding ontvingen nog C. J. van W aes te ostdorpe en C. de Feijter te Koewacht. De heer P. Visser, vroeger buitengewoon opzichter bij de Rijks-Waterstaat te Sas van Gent, is tliafis aangesteld tot Provinciaal opzichter in de provincie üverijsel met Zwolle tot standplaats. Op het Zendingsfeest, dat op Woensdag 12 Juni a.s. op Westhove onder Oostkapelle zal gehouden worden en uitgaat van den Classikalen Zendingsraad van Walcheren, zal de openingsrede gesproken worden door us. Posthumus Meijes van 's Gravenhage. De heer J Weber van Amsterdam zal spreken over: Zingende Priesters. Zendeling J. Fort- gen« spreekt over den Walcherscheu zendings- post. De heer ds. J. J. van Noort van Am sterdam zal tot onderwerp hebben: De Hol- landsche Zending in het land van den Nijl, terwijl ds. A. F. Krull van Rotterdam de slotrede zal uitspreken. Het fanfarecorps van Oostkapelle zal liet gezang der bezoekers be geleiden en ook enkele muzieknummers ten gehoore brengen. Vele lerseksche visschers varen voor de mosselkweekers te Philippine geregeld op de Zuiderzee, om daar mossels te visschen. lot heden genoten zij een loon van 50 cent pei ton, doch wegens de schaarschte van zaad in dit,' met April begonnen, seizoen eischen zij 60'cent, wat de kweekers weigeren te geven. De visschers hebben nu allen gestaakt en zich schriftelijk solidair verklaard. In de Dinsdag te Zierikzee gehouden vergadering van het waterschapsbestuur van Schouwen was aan de orde het vooistel van het dagelijks bestuur om ou de O. en W.- havendijken te Zierikzee e<A kade van 3.2o M. 4- H. W. in beton aan te brengen, in de kosten waarvan Zierikzee f7650 zou^betalen; de rest te betalen door „Schouwen", dat ge durende vijf jaar het onderhoud der kade zou hebben en dan de kade aan de gemeente zou overdragen. Dit voorstel vond veel bestrijding, als zijnde een bevoorrechting van Zierikzee, en werd ten slotte verworpen. Aangenomen werd een voorstel om aan Zie rikzee voor te stellen de kosten van een kade in beton ter hoogte van 3.05 M. voor zijn rekening te nemen, zijnde een bediag van f 10.200. Gereformeerde Kerken. Tweetal te MiddelharnisF. Bruinsma te Glanerbrugge (O.) en C. Staal Fz.te Oosteiland. Beroepen: te StroobosJ. D. Speelman te Velsen te ZierikzeeN. H. Koers te Noor^- wijk aan Zee. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen: te Hoogeloon lh.-J. II. Israël, cand. te Doetincbem. Bedankt: voor Peperga-Blesdijke en voor Jelsum (toez.) door P. G. Dijkema, cand. te Beerta. aanstonds kainiet, liet die zoo fijn mogelijk malen en liet deze op de tarwevelden uit strooien. De uitslag was verrassend. De on kruiden werden geel, stierven af en verdwenen. De tarwe begon welig te groeien. Het is mijn vaste overtuiging zoo eindigt J. F. Beriiard zijn mededeelingen dat kainiet een uitstekend- middel is tegen tal van onkruiden. Kaïniet als middel tegen bestrijding van herik, distels, korenbloemen, klaprozen en andere onkruiden. N.B. Onderstaande mededeelingen werden gedaan door den voorzitter van de Landbouw- vereeniging Richnan, Kreis priesen, West- Pruisen, den Heer Bernard, landbouwer en grondbezitter. 1. Vijf jaar geleden deed ik voor t eerst een proef, om een stuk land, dat door Herik totaal bedorven werd, met een pulverisator te behandelen met ijzervitriool. Tevens be handelde ik een gedeelte van het stuk op gglijke wijze met opgeloste kainiet. De uitslag was bij beide dezelfde, inzooverre dat de Herik verdween het met kainiet-oplossing behandelde stuk ontwikkelde zich echter zeer voordeelig. Een overbemesting met chilisal- peter had niet beter kunnen werken. Daarbij was de kainietoplossing goedkooper dan de oplossing van Kopervitriool. Het volgende jaar nam ik een proef met gezeefde kainiet terwijl het zeer sterk dauwde, des morgens vroeg uitgestrooid. De uitslag was beslist gunstig. De herik verdween. 2. Het gebeurt, dat in sommige streken rogge, gerst, tarwe, haver geplaagd wordt door zoogenaamde akker<1 isteh Het uitsteken ervan is vaak onmogelijk. Een rijke bemesting met kainiet doet de distels verdwijnen, of houdt deze althans in hun groei zoo tegen, dat de te veld staande gewassen geen schade ondervinden. 3. Drie jaren geleden kwam ik in het bezit van een stuk grond, dat ik niet kende. Ik zaaide er tarwe op. Doch deze werd als 't ware geheel verdrongen door korenbloemen, klaprozen en dergelijke onkruiden. Ik bestelde Maandagmiddag is te Steggerda de woning van den veehouder H. Menger te Hoeve af gebrand. De geheele inboedel ging in de vlam men op. Het vee kon slechts met moeite wor den gered. Te Elshout is Dinsdagnamiddag het 4- jarig zoontje van den landbouwer A. d. G. in 'een onbewaakt oogenblik in een welput ge vallen. Toen het knaapje op het droge werd gebracht, waren de levensgeesten reeds ge weken. De recherche bij de Haagsche politie heeft gisterenochtend aangehouden zekeren P. C. J. T., een 29 jarig persoon, die verdacht wordt zich ten nadeele van een groot aantal zakenmenschen te 's-Gravenhage en elders aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. De verdachte had nl. bij hen zijn diensten aan geboden, door klanten te werven, en daarvoor bij vooruitbetaling een zeker bedrag voor reiskosten vragend, maar had, toen hij het geld eenmaal binnen had, niets meer van zich laten hooren. Toen Zondagavond eenige jongelingen gezellig bijeenzaten in de woning van zekeren T. te Witharen, gemeente Ommen, aldus lezen wij in de Zw. Ct., werd er buiten gefloten. Nadat zij zich daarop naar buiten hadden begeven, viel er een schot, waardoor de 24 jarige H. P. een kogel in den voet kreeg. De dader vluchtte. De zaak is nu in onderzoek bij de politie. Gisteren is te Oostwold geheel afgebrand de behuizing van J. Doorslag, bewoond door de gezinnen van de arbeiders J. Sprang, T. Effen en W. Poster werd slechts weinig gered. Het huis en de inboedels van Uffen en Post waren verzekerd. Oorzaak onbekend. Door de hevige vorst is in den omtrek van Hoorn belangrijke scbade aan de nieuwe aardappelen aangericht. Geheele akkers zullen nieuw bepoot moeten worden. Ook vreest men, dat er groote schade aan de vrucht- boomen is toegebracht. Ook in Friesland heeft 't Dinsdagnacht hard o-evroren, zoodat op sommige plaatsen de bloemen op de glazen stonden. De in bloei staande ooftboomen, en de vroege aardappelen hebben dientengevolge veel geleden. De begrafenis van Bonnot. De correspondent der N. R. Ct. te Parijs schreef gisteren Bonnot is ontkomen aan het sombere lot om in grauwe morgenschemering, de handen en voeten gebonden, het hoofd kaal geschoren en het hemd wijd open aan den hals, do'or Deibier en zijn 'rakkers op de noodlottige plank geworpen te worden. Hij is met twee revolvers in de hand, met een wilden vloek, in vollen opstand tégen de maatschappij, omgekomen. Zijn hoofd is niet door het mes der guillotine afgesneden en is niet, met den romp, in de lugubere mand geworpen en ook niet in het verlaten sinister plekje gronds van Ivry, waar de resten der terdoodveroordeelden heen gebracht worden, in den grond gestopt. Hij is heden om half een, met Dubois, in de grootste stilte, in bet strikst geheim in de „fosse commune" van het kerkhof van Bagneux begraven. Zoozeer vreesde men bet uitlekken van deze begrafenis en de manifestaties eter 31 nen TER NEUZEN, 3 Mei 1912 Boter per Va K.G. 0.60. Eieren 104 stuks 3.40. Fransen per 100 fr. 47.52 a 47.576. Engelsch per 12.12. MIDDELBURG, 2 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Stemming flauw, tarwe 25 cent lager, overigens onveranderd. De prijzen waren als volgtjarige tarwe ƒ0,— a ƒ0,— nieuwe dito f 8,50 a 8,75 rogge 0.— a 0.— wintergerst j 0,— a ƒ0,— zomergerst ƒ0,— a ƒ0,- haver ƒ0,— a ƒ0,— paardenboonen 8,50 a ƒ9,— groene erwten a kroonerwten /li,a ƒ13,tuinboonen ƒ8.50 a 9.— witteboonen a ronde bruine boonen a lange dito ,- a koolzaad af allesper mud. Karweizaad a per 50 kilo. Noteering van boter en eieren. Boter 0.50 a 0,56 voor particulieren ƒ0,58 per Vs kilo. Eieren 3.50, voor particulieren ƒ3.90 per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren alhier. Eieren f 3.40 a f 3.60. DAGEN. Voorm. Nam. menigte, die er het gevolg van hadden kunnï zijn, dat de voerlieden van de twee lijkwagens, die om twaalf uur aan de Morgue voor kwamen, niet eens wisten, welke beruchte dooden ze naar Bagneux voerden. Het was voor hen den gewonen dienst aan de Morgue, en de menschen uit de buurt, ook gewend aan het schouwspel der primitieve zwarte wagens, die de lijken van de Morgue wegrijden, vermoedden niet, wie daar ten grave gereden werden. De doodgravers op het kerkhof, die de wit houten kisten in het algemeene graf neerlieten en de kuilen dicht wierpen, hebben niet ge weten, wie ze begroeven. En niefs zal de plaats kunnen doen her kennen, waar de beenderen van den „be roemden man" liggen. Men zegt maar dit verdient nog be vestiging dat zelfs geen kinema de begra fenis van Bonnot „genomen" heeft Op de fabrieken in St. Petersburg staken thans ongeveer 25,000 man. De politie gaat voort huiszoekingen bij de arbeiders te houden. Zeer vele worden opgebracht. Een ingezonden stuk kwam te laat, om opgenomen te worden. (Red.) PREDIKBEURTEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag W oensdag Donderdag Vrijdag 4 Mei 3.23 3.39 5 3.56 4.13 6 4.32 4.51 7 5.1 L 5.32 6.26 8 5.57 9 6.59 7.37 10 8.19 9.3 Aan de CHR. SCHOOL voor L. en M. U. L. O. te TER NEUZEN, Jozinastraat, wordt een gevraagd. Salaris 50 gld. b. w. m. en 5 procent voor de pensioensbijdrage. Sollicitatiën in te zenden aan het hoofd der School. II. KOELMANS. II. VERHOEVEN. Ter Neuzen. - Hulst. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN noodigen hen, die in aanmerking wenschen te komen voor de be trekking van aan de openbare lagere school B, uit, hunne sollicitatiën in te zenden vóór 10 Mei 1912. De jaarwedde is gelijk aan die bepaald voor de in vasten dienst zijnde onderwijzers. Ter Neuzen, 3 Mei 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er stpedS eetie ruime sorteering aan concurreerende prijzen. VOOR Ter Neuzen Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand vanaf des morgens 9 uur in het hotel „des Pay£ Bas. (Nieuwstraat). H. VERHOEVEN. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. CÖNCURREERENDE PRIJZEN. Ter Neuzen, Mei 1912. ontvangen. Ter Neuzen. ZONDAG 5 MEI 1912. tot beleenen en aankoopen van met vruchtebruik of periodieke uit- keerinen belaste waarden, geeft 4Vo PANDBRIEVEN uit in stukken van 1000, 500 en 100, tegen den koers van lOO1/, °/i) verkrijgbaar ten kantore der Bank, alsmede bij H. H. Effectenhandelaren. De Directie, Mr. A. A. DE VEER en K. CATTEPOEL. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. J. G. Meijnen van Baarn. Bed. H. Avondmaal en Dankz. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Kloosterzande 2u. Ds. J. H. Lammertsma vaiTAxel. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur. Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9 uur. Dhr. H. J. v. d. Ouden. Axel 9 en 2 uur, Ds. .1. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Sas van Gent 9 uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. J. Hekkert van Nieu wendam. Woensdagavond 6 uur, Ds. M. den Boer van Dordrecht. Gereformeerde Gemeente (V loos wijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en ö'/j nur, Dhr. J. Fraanje. Oud=Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9, 2 en 6'/i uur, Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. B'/j uur, Dhr. J. J. Kense. AMSTERDAM, 2 Mei 1912. Lijnolie Juni f 407ü. Juni/Aug. f 393/s Suiker oude oogst vast, nieuwe prijshoudend, Mei f 163/s geboden, Aug, f 1629/32 genoteerd, en gedaan, Oct./Dec. f 13 '/16 te koop. Aardappelen per H. L. Friesche Borgers f 2.30 a f 2.40. Friesche Blauwen f3,10 a f3,15 Zeeuwsche Bonten f 3,30 a f 3.B0. Zeeuwsche Blauwen f 3,30 a f 3,50. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.50 k f 2.60. Zeeuwsche Bravo's f 2,90 a f 3,10. Zeeuwsche Pooters f 1,80 a f2, Andijker Blauwen f3,— a f3.10. Duinzand Engelschen f 4,90 a f5—. Malta f 0.08 a f 0,09'/2 per kilo. Spring Malta's f 0,12 a f 0,14 per kilo. ANTWERPEN, 2 Mei 1912. Chilisalpeter vaster; Loco fr25.60, per Nov. fr. 25.40, per Febr/Maart f25,45. KOERS VAN HET GELD. CORRESPONDENTIE. n Galanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. bericht de ontvangst van de Advocaat en Procureur te Middelburg. De grootste voorraad. De laagste prijzen. Koopt en verkoopt Belgisch en ander vreemd geld tot de hoogste koersen, alsmede binnen- en buitenlandsche Wissels en Chèques. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. v. Hulsteijn. Axel A 9 uur, Ds. J. H. Lammertsma en 2 u. Leeskerk. Axel B 9 en 2 nur, Ds. Chr. Bruins.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3