Aanbesteding. G. MEERTENS, Nieuwstraat, Ter Neuzen Rijwielen en Rijwiel-Onderdeelen DAMEShMANTELS. ONTVANGEN: Gemengd Nieuws. S Burger lij k e Stand. Telegrafische Berichten. H a imI e 1 s b e r i c li t e li. Hoogwatergetij te Ternei^zen. Advertentie 11. Openbare Verkooping. Maandag 13 Mei 1912. gaat niet door. Donderdag 4 April a. s., Koeharen- en gebloemde Karpetten, Denrkleedjes, Matten, mr VOORHANDEN: de nieuwste modellen Ter Neuzen. J. J)E SMIDT-P0TH0VEN. Voorloopig Bericht. WF Benevens een sorteering Stalen Stoften voor Keeren en Dames. aan concurreerende prijzen Rijwielhandel, SLUISKIL. behandeld de ingekomen notulen worden stukken. Voor kennisgeving aangenomen een schrijven van Ged. Staten, berichtende goedkeuring van het ontwerp van werken tot gedeeltelijke afsluiting van de gemeentehavenproces verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger, waaruit blijkt dat over 1911 en 1912 meer ontvangen was dan uitgegeven een bedrag van f 2685,78 rekening van de Nieuw jaarscommissie met een uitgaaf van f 756,496 en een ontvangst van f 754,905, alzoo een tekort van f 1,59. De Voorzitter zegt dat dit tekort is gedekt door de Commissie. Z. h. s. wordt besloten tot wijziging van art. 3 van het huishoudelijk reglement van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Het voorstel van B. en W. was dit art. in dier voege te wijzigen, dat voor de woorden „een der lokalen van het gemeentehuis" worden gelezen „het vergaderlokaal bij school C op Java." De heer Densen doet het voorstel om te lezen „een der lokalen van het ge meentehuis of het lokaal van school C," welk voorstel overgenomen wordt door B. en W. en aldus aangenomen. De voorstellen tot wijziging van de veror dening op de heffing van loon voor het keuren van vee, vleeseh en visch en tot wijziging van de instructie vau de keurmeesters worden met algemeene stemmen aangenomen. Het verzoek van mej. Wed. J. Wiskerke tot het verplaatsen van de voor haar woning staande paal van de electrische centrale, wordt op voorstel van B. en W. gewezen van de hand, met op 1 na algemeene stemmen. De heer De Jager stemt tegen. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd een voorgestelde wijziging in de begrooting van 1911 en een verzoek van het Burgerl. Armbestuur tot het doen van enkele af- en overschrijvingen. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil wordt met alle stemmen gekozen de heer J. Nijssen (aftr.). Afschrijving van belasting wordt nog ver leend wegens H. O. .aan de wed. J. Wiskerke en aan W. P. 't Gilde wegens schoolgeld. Bij de rondvraag vraagt de heer De Jager hoever het stond met de behandeling van het indertijd ingekomen verzoek van de verlos kundige mej. Van Dijk. De voorzitter antwoordt dat hieraan nog niet veel gedaan is, omreden heel de veror dening gewijzigd dient te worden. Ook vraagt de heer De Jager nog hoe het staat met het torenuurwerk, waarop de Voor zitter zegt dat men in overleg is met een torenuurwerkmaker die binnenkort hier in deze streek komt en deze zal dan eens zien in hoeverre er iets gedaan kan worden. Later komen hierover dan wel mededeelingen aan den Raad. Nadat de heer Drost nog inlichtingen vraagt in hoeverre de leden gehouden zijn aan de geheimhouding betreffende het verhandelde in gesloten vergadering en hierop door den Voorzitter van antwoord wordt gediend, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat over in geheime zitting ter behandeling" van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Zaterdag wilde de chauffeur van den heer Bierens de Haan te Haarlem op den Binnen weg te Heemstede keeren en reed daarom achteruit, waarbij de motor plotseling weigerde. Inmiddels naderde de stoomtram Leiden Haarlem en hoewel de chauffeur wenkte en zwaaide, de machinist merkte niets, omdat hij met zijn rug naar den weg stond. Een bot sing was dus onvermijdelijk en de auto werd zwaar beschadigd, het chassis zelfs werd ver nield. Per paard werd de auto naar Haarlem gebracht. 't Is nog niet zoo lang geleden ver telt het „N. v. d. D." dat het volgende gebeurd is. Een agent had des avonds aan len eenzamen Zeeburgerdijk te Amsterdam te letten op dieven, die aldaar herhaaldelijk tele graafdraad stalen. Hij had een revolver bij zich en legde zich in hinderlaag. Er kwamen twee personen voorbij, die op verdachte wijze een zak droegen. lie agent sprong te voor schijn houdt hun de revolver voor en roept: Sta of ik schiet 1 waardoor het tweetal ver schrikt geworden, staan blijft en toelaat dat de agent een onderzoek instelde in den zak, die werkelijk gestolen telegraafdraad bleek te bevatten, Alleen door hen in bedwang te houden met de revolver, kon hij toen de die ven behoorlijk naar het naastbijzijnde bureau geleiden. De dieven werden door de rechtbank vrij ernstig gestraft, maar het ongeloofelijkste volg- later de hoofdcommissaris strafte den agent, wegens het dragen van een niet tot zijne nit- rusting behoorend wapen De schilder J., die voor eenige weken uit Dinxperlo naar Anholt verhuisde en sedert eenige dagen werd vermist, is gisteren te Dinxperlo in dronken toestand in de Aalders- beek geraakt. Nadat hij door het koude bad was verfrischt zette hij zijn tocht voort, doch kwam nu in een koik terecht, waaruit hij met veel moeite werd gered. De man droeg een flesch jenever bij zich. Doordat de ijzeren ketting van een bok, waarmee op het Damrak te Amerdam stuk ken beton voor de nieuwe rioleering geheschen werden, in aarfraking kwam met de bovenge leiding der tram, ontstond Donderdagmiddag halfdrie bij het Beursplein kortsluiting. De hevige electrische ontlading, welke hiervan het gevolg was, leverde door de blauwe en roode wegschietende vlammen en vonken een fantastiscg schouwspel op, dat dadelijk hon derden nieuwsgierigen deed toestroomen. Het tramverkeer tusscheu Beursplein en Dam stond, tengevolge dezer kortsluiting, na tuurlijk eenige oogenblikken stil. Spoedig kon het echter weer voortgaan. De brandweer en een montage-wagen der Gemeente-tram waren dadelijk ter plaatse. („Hbl.") De gemeente-veldwachter van Wester voort heeft in de dorpstraat aldaar des avonds voor het huis van den predikant O. twee dynamietpatronen gevonden. Hoe ze daar ge komen zijn of van wien ze afkomstig zijn is nog niet bekend. Ze werden ten parkette van den officier van justitie te Arnhem gedepo neerd. Vrijdagmiddag is de boerderij van den heer Smits onder 's Grevelduin Capelle geheel afgebrand. Ruim 100,000 kilo hooi ging hierbij verloren. Drie koeien kwamen in de vlammen om. Er was niets verzekerd. Bij het spelen van kinderen in, een ce- mentring voor de rioleering op de Parklaan te Haarlem is een ring uit elkaar gesprongen, waardoor de 7-jarige V. K. gewond werd. Het jongetje is aan de gevolgen overleden. Naar de Zw. Ct. verneemt, is de uit Buinermond, gemeente Borger, afkomstige veehandelaar B. V., die zich de vorige week uit de voeten maakte met een bedrag van ongeveer f2300, afkomstig van door hem in opdracht en ten behoeve van den koopman S. J. Nijveen, op de markt te Zwolle verkocht vee, op verzoek van de justitie aldaar te Hattingen in Westphalen aangehouden. Zijne uitlevering zal worden aangevraagd. Toer. de brievenbesteller P. Binken te Boskoop Zaterdagnacht dienst ging verrichten ten postkantore aldaar, ontmoette hij in de bodenkamer een hem bekend persoon, zekeren Chr. de B., die zich naar 't scheen, wilde laten insluiten. De B. is aangehouden, en er heeft te zijnent huiszoeking plaats. Men brengt deze arrestatie in verband met den in 1907 gepleeg- den diefstal van 10 mille ten postkantore te Boskoop. .Het onderzoek door de justitie te Bos koop ten opzichte van den persoon, die Zater dagnacht in het postkantoor aldaar werd aan getroffen, heeft niets opgeleverdbedoelde persoon gaf voor een postzegel van 1273 ct. te willen koopen voor een brief naar Engeland, dien hij nog met de postkar mee wilde geven. De justitie heeft geen termen gevonden om een vervolging in te stellen en heeft den ge arresteerde weer op vrije voeten gesteld. De derde tweedaagsche houtverkooping in het Haagsche Bosch heeft f 23.000 opgebracht tezamen is nu voor f 53.000 verkocht. Het opruimen van het hout is nog steeds in vollen gang. Het transport van de reuzen stammen, waarvan verscheidene een omtrek van 3 a 4 meter hebben, gaat dikwijls met groote moeite gepaard. Er wordt hard door gewerkt, maar het ruimen is geen werk, dat men zoo maar in een maand of wat klaar speelt. Inmiddels wordt, waar het hout al weg is druk gespit en gepoot, en het groote stormgat ten Westen van het Malieveld is door het Staatsboschbeheer reeds geheel weer beplant met verschillende houtsoorten. Ook in de Hoofdlaan, die zoo vreeselijk verminkt is, heeft men een heel vak met mooie iepen ingeplant. Alles wordt blijkbaar gedaan om de gevolgen van den ontzettenden storm spoedig te her stellen. Een middeleeuwsche gewoonte. In de strafgevangenis te Manilla, welke meer bekend is onder den naam Bilibid, doet zich een eigenaardig geval voor. Daar bevindt zich een gestrafte, Pedro Pa- baira, die wegens moord met twintig jaar gevangenis werd gestraft. De man had zich voor den rechter verantwoord met een beroep op zijne door den vermoorde beklaagde fami lieeer, maar de rechter had daarmede geen rekening gehouden. Nu blijkt echter, dat de vermoorde een deserteur was van de consta bulary, en wiens aanhouding, dood of levend, eene premie van 500 pesos was gesteld. Nu staat de overheid te Manilla voor het dilemma, of Pedro Pabaira als een voor de wet gevaarlijk misdadiger moet opgesloten blijven, dan wel recht heeft op zijne vrijheid, onder toekenning van de op het hoofd van den vermoorde gestelde premie. Men zou hieruit kunnen afleiden, dat in bedoelde Amerikaansche kolonie het middel eeuwsche middel, om zich lastige individuen van den hals te schuiven door middel van een bloedprijs, nog in zwang is. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist, uit Brussel, door tusschenkomst van een Roomsch- Katholiek priester, van een onbekende is ont vangen f 5000, ter voldoening van niet be taalde belastingen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Maart. Otto de Kleijn, oud 45 j., weduwn. en Elisabeth Johanna Pieternella Eijke, oud 39 j., wed. Geboorten. 26 Maart. Florentina Cornelia, d. van Jakobus Arie Hamelink en van Pieternella Jacoba Hamelink. Overlijden. 26 Maart. Janna Zegers, oud 16, d. van Herrnanus en Van Tanneke Bakker. 26 Maart, Tom Baak, oud 24 j., z. van Jacobus Thomas Henri David Willem en van Jeanne Mollinger. 29 Maart. Janneke van den Berge, oud 68 jechtg. van Jan van der Peijl. Breda. Hier is een loopknecht, vader van 2 kinderen er met 1500 gulden van door gegaan Nijmegen Een gezin met 5 kinderen is na het gebruik van het middagmaal onwel ge worden. Het jongste kind is overleden. Tilburg. Een 17jarig jongmensch is Zondag middag verdronken. Heden is zijn lijk opge haald. AMSTERDAM, 1 April. 1912. Lijnolie vliegend f 403/4, f 40'/i, April f 40'/%, f 40, Mei/Aug. f 38</„ f 385/s, Sept,/Dec. f 353/4. Ruiker oude oogst flauw, nieuwe lusteloos. April f 17'/i te koop, Mei f 17'/t geboden, Aug f 17Vs gedaan, Oct/Dec. f 1213/ig genoteerjl. Aardappelen per H. L. Friesche Borgers f 2,40 a f 2,50. Friesche Blauwen f 2,95 a f 3,05. Zeeuwsche Bonten f 3,10 k f 3.25. Zeeuwsche Blauwen f 3,15 a f 3,25. Zeeuwsche Eigenheimers f2.50 f2.70. Zeeuwsche Bravo's f2,90 a f 3,—. Zeeuwsche Pooters f 2,10 a f2,20. Andijker Blauwen f2,95 a f3.10. Andijker Bonten f 2,95 a 3,10. Duinzand Eigenheimers f2.40 a f3.75. Malta f O.IOV2 a f 0,11 per kilo. ANTWERPEN, 1 April, 1912. Chilisalpetër vast Loco fr. 26.60, April fr 26.30, Mei fr. 25.40, Febr/Maart fr. 24,80. TER NEUZEN, 2 April. I§12 Boter per '/3 K.G. 0.62]/3. Eierèn 104 stuks 3.40. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. 47. a f 47. Engelsch per 12.— 12.—. GENT, 29 Maart. Vlas. In verband met de terughoudenheid van verkoopers en naar aanleiding van de hooge vraag prijzen heeft de verkoop van Russisch een kalm verloop De aanvoeren van inlandsch zijn weinig belangrijk. De vraag blijft zeer levendig en dé prijzen zijn dan ook verder gestegen. Garens van vlas en snuit met levendige markt, vooral voor garens van snuit. De prijzen zijn vast. Jutegarens met weinig zaken, maar de prijzen zijn zeer vast. Linnen met zeer levendige zaken. DAGEN. Voorm. W oensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 3 4 5 6 7 8 9 April 2.41 3.15 3.49 4.22 4.56 5.32 6.19 Nam. 2.58 3.32 4.5 4.38 5.15 5.55 6.50 V* De Heer en Mevrouw ASSIESLoot geven kennis van de geboorte van hun Zoon HENDERIKUS WINS ING. Zaamslag, 31 Maart 1912. (Eenige kennisgeving voor Zeeland.) Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen op MAANDAG den 29 APRIL 1912, des namiddags 3 uur ten Gemeentehuize, in het openbaar aanbesteden Het bouwen van een SCHOOL GEBOUW voor MIDDELBAAR ONDERWIJS, met gymnastiek- en teekenzaal te Ter Neuzen. Het bestek met 4 teekeningen zal vanaf 18 April 1912 ter gemeente-secretarie ter inzage liggen en aldaar tegen betaling van ƒ2,50 verkrijgbaar zijn. Nadere inlichtingen worden alle werkdagen van 9—12 en van 2—6 uur ten gemeentehuize verstrekt door den Ge meente-Bouwmeester. Ter Neuzen, 25 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, Lo. Burgemeester. L.'WABEKE, Secretaris. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van ANTs. CORNs. VERSCHELLING te Axel, aan het door hem bewoonde huis in den Coegorspolder nabij het Spui op Dinsdag den 9 April 1912, des namiddags 2 ure, ver- koopen EENE PARTIJ als: Boogkabinet, Kastje, 2 Tafels, 14 Stoelen, 2 Zetels, nikkelen Kachel, 2 Spiegels, Hanglamp, Regulateur, staande Klokje, houten Ledikant, Japansche Matten en Looper, Vazen, eene partij Glas-, Geleierd en Aardewerk, Emmers, Waschtobbe en Schuurgerief enz. VOORTSeen Bascule met Gewichten, 2 Kruiwagens, Ladder, Arbeiders- en Tim mermansgereedschap, eene partij hout als PLANKEN, RIBBEN en STEILEN, BRANDHOUT, enz. Aiz. Meikoopdag te ZUIDZANDE ten ver zoeke Mej. Wed. C. vVERHAGELuteijn op Notaris JAMES te Sluis. De verkooping van het Woonhu 1' s voor Mevrouw de Weduwe ZONNEVIJLLE— v. d. Plassche op Dinsdag 9 April a. s. Notaris L. G. JAMES. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voornemens op des nam. ten 2 ure ten verzoeke en ten huize van den WelEd. Heer A. F. WISSE te Bres- kens, publiek te verkoopen 1 Chiffonière, 3 Linnenkastjes, 2 Tafels, 2 Tafels met schragen, 2 Leuningstoelen, Ledikanten. Waschtafel, Nachtkastje, Keu kenfornuis,Petroleumkachel, Wasch tobben, Keukengerief, filter, droogrekken, IJsbak, Franklin, Keulsche Potten, Stoven, Hang lampen, Houten Trap, Tuingereedschap, enz. bericht de ontvangst van een RUIME SORTEERING t OCOStapijt eil Loopers aan stuk en op staal in alle breedten. Linnen-, Tule- en geworie GORDIJNEN. Waschechte, Wollen- en Pluche Tafelkleeden. Veeren- en Kapokbedden. Stroomatrassen enz. BELEEFD AANBEVELEND. Verhuren. Inruilen. AANBEVELEND, Repareeren.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3