G. MEERTENS, Nieuwst™!, Ter Neuzen Landbonwberichten Gemengd Nieuws. Laatste berichten. B u r g e r 1 ij k e Stand. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ternenzen. Advertentie 11. Koeliaren- en gebloemde Karpetten, Denrkleedjes, Matten, Cocostapijt en Loopers aan stuk en op staal in alle breedten. Benevens een sorteering Stalen Stollen voor Heeren en öames. In de gisterenmorgen te Middelburg ge houden vergadering van de afdeeling Middel burg der Maatschappij tot Bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is besloten tot het houden eener afdeelingstentoonstelling nu de provinciale tentoonstelling dit jaar niet zal kunnen doorgaan. Deze tentoonstelling zal in het eind der maand Juni worden ge houden. Waarschijnlijk zal daaraan de ge bruikelijke rijtoer worden verbonden. KANTONGERECHT TETERNEUZEN. In overspannen toestand. In een der woningen met voortuinen aan het einde van den Rijswijkschen weg nabij 's-Gravenhage, woont bij zijn oijders in de heer R., iemand van 36-jarigen leeftijd, oud rijksontvanger te Overschie. Hij verkeerde sinds geruimen tijd in overspannen toestand en was dezer dagen bij den, in de nabijheid wonenden inspecteur van politie, van Rossen, komen vragen hem 's nachts niet te komen hinderen met allerlei uitroepen, waardoor hij in zijn nachtrust werd gestoord. De lieer v. Rossen vermoedde te doen te hebben met iemand, die niet wel bij het hoofd was en liet de zaak voor wat zij, naar hij veronder stelde, was. Zaterdagochtend kwam de heer R. evenwel in den tuin van den inspecteur en dreigde diens echtgenoote met een revolver. Mevrouw van R. vond het toe»n geraden de politie aan het Huygenspark te 's-Gravenhage te waarschuwen, waarop haar man, die met zijn chef, den hoofd-inspecteur Sundter de Be- auchène, juist in het nabijgelegen Laak-kwar- tier was, naar de woning van den heer R. ging, om diens vader te verzoeken maatregelen te nemen, dat dergelijke voorvallen, als waar over hij kwam klagen, zich niet meer zouden herhalen. Terwijl hij zich in de gang van het huis met den heer B. Sr. onderhield, klonken plotseling van boven revolverschoten, waarop de inspec teur ijlings het huis verliet. Met een politie agent teruggekeerd trachtten zij zich van den man meester te maken, doch deze bleef van uit zijn kamer, waar hij een groote voorraad revolverpatronen had, voortgaan met schieten. De inspecteur en de agent stelden zich toen ieder afzonderlijk op in een zijkamertje, ten einde bij de eerste gelegenheid de beste den man te overmeesteren. Ook zij maakten ge bruik van een vuurwapen en losten in het geheel een 4-tal schoten. Ook de hoofdin specteur Sudler de Beauchène had zich, met eenige politiebeambten, naar de woning be geven en werd daar eveneens met revolver schoten ontvangen. Plotseling verstomde het schieten en toen men in de kamer trad vond men den man daar met een schotwond in de linkerslaap. Terstond werd de gemeentelijke geneeskundige dienst gewaarschuwd, die spoe dig ter plaatse was. De directeur van dien dienst, dr. Boland legde een voorloopig ver band, waarna de verwonde per auto naar het Gem. Ziekenhuis werd overgebracht. Spoedig waren ter plaatse de substituut-officier van justitie mr. Brantjes, de hoofd-commissaris van politie, de heer Versteeg en de commis saris der 2e afd., de heer Dietz. Het voorloopig onderzoek heeft nog niet uit gemaakt of de verwonde is getroffen door de 4 schoten van de politie, of dat hij zich zelve heeft verwond. Men vermoedt het laatste, id aanmerking genomen kaliber van de politic- revolvers ee dat van de revolver, waarmede de man op de politie heeft gevuurd. Zijn toestand moet zeer ernstig zijn. De president van het gerechtshof te 'sHertogenbosch, jhr. mr. L. van Meeuwen, ontdekte in zijn huis een indringer, dien hij meende te herkennen als zijn oud-bediende Schoenmakers, thans te Antwerpen. Toen de man zag dat hij ontdekt was, heeft hij overhaast de vlucht genomen. De politie zette hem in de richting van Vught na. Zaterdagavond is Schoenmakers, de insluiper bij jhr. mr. Van Meeuwen, te 's Hertogenbosch, gevankelijk van Rotterdam te 's-Hertogenbosch binnengebracht. De wijze, waarop hij, toen hij zich ontdekt zag, wist te ontsnappen, is wel de vermelding waard. Jhr. Van Meeuwen vond, toen hij bij het vernemen van een niet, te verklaren gestommel, de ronde deed door zijn huis, oga liet closet een man in hemdsmouwen, die hem dadelijk omverliep en naar boven holde. De man was zijn oud-bediende, die boven, door het op schuiven van een raam op een plat dak hoopte te komen, om van daar te ontsnappen. Sedert zijn ontslag was dat raam echter voor zien van een traliewerk. Dan maar weer naar beneden en door de keuken een uitweg gezocht. Daar was evenwel de keukenmeid op haar post, die, geassisteerd door den heer en mevrouw Van Meeuwen, hem hier den uittocht belette. Schoenmakers wist zich los te rukken en draaide met zeldzame tegen woordigheid van geest de keukendeur op slot. In het salon ging hij vervolgens jas en hoed halen en sloot de tweede dienstbode daar op, om vervolgens kalm door de voordeur het huis te verlaten. De voorsprong, dien hij daardoor op de politie kreeg, heeft hem echter niet mogen baten. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks half-twee, werd er brand ontdekt in de sigarenfabriek van den heer J. W. Water beek, aan de Voorstraat te Dordrecht. Met behulp van een slang op de waterleiding ge lukte het de politie, het vuur meester te worden, maar niet voordat de fabriek zoo goed als geheel was uitgebrand. De gehcele voor raad sigaren en tabak verbrandde of werd door het water zoodanig beschadigd, dat het overblijvende vrijwel waardeloos is. Het in het benedenhuis gevestigde schoenen magazijn van de firma Ge*br. Hoogenbosch kreeg belangrijke waterschade. Alle schade wordt door verzekering gedekt. Een dure koe. Dat de raad om niet te procedeeren over een koe nog altijd een goede raad is, zegt de de Leeuw. Crt.", is weer eens gebleken uit de zaak, die voor den Hoogen Raad is behan deld. Hier was de koe er een van f 120, die in 1909 op de markt te Leeuwarden was ge kocht, 3 maanden later, zooals de kooper be weerde, was gestorven aan aandoening van de slijmvliezen en het strottenhoofd, een ver borgen gebrek volgens den kooper, tengevolge waarvan hij van den verkooper de koopsom terugvorderde onder aftrek van f 10, de waarde van de huid, dat was al wat er van de koe van f i20 was overgebleven. Nadat de kantonrechter te Heerenveen te zamen niet meer dan 7 vonnissen in deze zaak hadden gewezen, kreeg ten slotte de kooper gelijk en werd de verkooper veroordeeld om aan den kooper terug te geven de f120—f10 en om aan hem te betalen de van de zijde van den kooper gemaakte proceskosten, door de rechtbank te Heerenveen begroot op slechts f 536.56, waarbij de verkooper natuurlijk nog heeft te betalen zijn eigen proceskosten. Van dit vonnis ging hij in cassatie. Hoeveel koeien van f 120 de verliezende partij zal moeten toegeven is een andere vraag, die tevens, zij het dan niet uitdrukkelijk, door den hoogen raad zal worden beantwoord. Een zeer ongewone ontdekking deed Zaterdagnacht om twee uur een politie-agent; die op de Weteringschans te Amsterdam bi] het gymnasium surveilleerde. In een kuil, gegraven voor de rioleering, zag hij een jong- meusch, of liever het hoofd van een jongmenscïi. Het verdere lichaam was ouder het zand bedolven. De levend begraven jongeling werd bevrijd en overgebracht naar het bureau Leid- sclieplein hij zeide student te zijn, doch kon niet opgeven, hoe hij in deze zonderlinge po sitie gekomen was. Vermoedelijk heeft men hier met een studentengrap te maken gehad. (Hdbl.) Zaterdagnacht is in een café van Muus te Rotterdam ruzie ontstaan tusschen veer tien personen. Een der vechtenden werd zoo danig met een bierglas op zijn hoofd geslagen dat hij hoogst gevaarlijk gewond werd. Drie anderen werden ernstig en vijf minder ge wond. De daders zijn gegrepen. De oorzaak van deze twist tusschen veertien mannen was één vrouw. Een ideaal-dienstbode. Een rijke bankier te Chicago vraagt een dienstmeid. Dat gebeurt bij iedereen op zijn of haar beurt, maar deze gedienstige moet aan buitengewone eischen voldoen. Zij moet „ideaal" kunnen tafeldienen, in de oogen van de gasten weten te lezen, wat deze wenschen, nooit slecht gehumeurd zijn, zich nooit van een platte uitdrukking bedienen, uitstekend kunnen koken, een zorgvuldig dienst meisje zijn, heel goed gekleed zijn, terwijl ze toch haar japonnen zelf moet maken, geen enkele „verhouding" er op na houden, nooit babbelen. Kortom, zeer correct zijn in haar gedrag en spreken en toch den afstand weten te bewaren. De vrouw, die al deze eigenschappen in haar persoon zal vereenigen, en die het tot aan den dood van den bankier bij dezen zal uithouden, zal bij testamentaire beschikking een millioen dollars ontvangen, zonder nog het vorstelijke loon en talrijke, kleine geschen ken te rekenen. Bij Milaan wilde een 72-jarige krankzinnige gek zich ophangen aan den kabel, die dient om hout van een berg in het dal te vervoeren. De strik bleef om zijn kin haken en wurgde hem niet. De oude heer zeilde met groote vaart naar beneden. Bij het neerkomen slierden zijn voeten een eindweegs langs den grond en werk ten als rem. De man leeft nog. De auto-bandieten. Parijs, 25 Maart. Er heerscht ontsteltenis en algemeene verontwaardiging in Parijs. De poorten van de stad en de stations worden streng bewaakt. Op den weg bij Montgeron hebben de zes bandieten den mooien nieuwen auto eerst aangehouden, chauffeur en helper doen uitstijgen, toen den chauffeur doodge schoten en den helper gewond. Deze hield zich dood. De bandieten zijn in den auto ge stegen, naar Chantilly gereden, daar het filiaal van de groote bank „öociété Générale" bin nengegaan, en hebben den kassier en een be diende doodgeschoten en den loopjongen ge wond, die zich döod hield De bandieten maakten zich van de vijftigduizend frank mees ter en stegen in den auto, terwijl zij naar alle kanten schoten op ieder, die wilde nade ren. Zij reden naar Asniéres zich achtervolgd, en hun auto gesignaleerd wetend, lieten zij deze in dén steek, en verdwenen bij het sta tion Asniéres. Men denkt, dat zij in twee treinen gestegen zijn. Eén trein ging naar het station St. Lazare, de andere naar Argen- teuil. In den geroofden auto, dien men in de na bijheid van Asniéres heeft aangetroffen, vond men o. a. 3 met bloed bevlekte zakdoeken. De linkerkant van het voertuig vertoonde eveneens bloedvlekken en het raampje was door een revolverkogel vernield. Meerdere sporen van kogels vond men trouwens aan den buitenkant van het voertuig. De Société Générale looft een belooning van 100,000 frank uit aan hem die door het verstrekken van inlichtingen de schuldigen doet in hechtenis nemen. Brussel, 25 Maart. De Parijsche veiligheids dienst heeft dien te Brussel medegedeeld, dat de bedrijvers van den aanslag van Montge ron, die tot de bende zouden behooren, die indertijd den aanslag in de rue Ordener heeft gepleegd, de richting van België zouden heb ben ingeslagen. Men oefent toezicht uit aan de. stations en de wegen. AMSTERDAM, 25 Maart. 1912. TER NEUZEN, 26 Maart. 1912. Boter per V3 K.G. f 0.65. Eieren 104 stuks 3.40. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.55 a f 47,57s. Engelsch per 12.— 12.—. HULST, 25 Maart 1912. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 27 Maart 7.54 8.46 Donderdag 28 9.43 10.35 Vrijdag 29 11.17 11.51 Zaterdag 30 12.20 Zondag 31 0.45 1.6 Maandag 1 April 1.28 1.47 Dinsdag 2 2.5 2.23 Heden overleed zacht en kalm, na een korte ongesteldheid van eenige dagen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffr. JACOBA PIETERNELLA VAN DER HOOFT, Wed. van dhr. Joost Wikland, in den gezegenden ouderdom van ruim drie en negentig jaren. Hoe zwaar ons dit verlies valt, kunnen zij alleen beseffen, die haar van nabij gekend hebben. Wed. J. M. VERDONK—Wikland. G. WIELAND. G. WIELAND—Weijkman. J. WIELAND. J. M. WIELAND—Oggel. j Axel" A. WIELAND. P. 't GILDE, Wedmvn. J. P. Wiei.aInd. JOHANNA VERHEULE, SARA VERHEULE, Wed. W. A. Wikland. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, 23 Maart 1912. V* Heden overleed, te Zierikzee, in den ouderdom van bijna 75 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer P. J. BUYZE. Ter Neuzen 22 Maart 1912. I). BUYZE. M. P. F. BUYZE— Van der Vliet en Kinderen. bericht de ontvangst van een RUIME SORTEERING Linnen-, Tule- en gewone GORDIJNEN. Waschechte, Wollen- en Pluche Tafelkleeden. Veeren- en Kapokbedden. Stroomatrassen enz. BELEEFD AANBEVELEND. Zitting van 21 Maart 1912. Veroordeeld zijn A. A. G., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake van het niet voldoen der schadevergoeding voor het breken van een glasruit in een spoorwegrijtuig, tot eene boete van f 5, sub sidiair 5 dagen hechtenis. S. A. V zonder beroep te Axel J. v D., arbeider en F. S., klompenmaker, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het rijtuig van een spoortrein verlaten aan eene andere zijde, dan die, aan welke de portieren daartoe geopend waren, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. d. 11., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over den spoorweg, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. T. M. F., winkelier te Sluiskil, ter zake van overtreding der IJkwet, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht., met verbeurdverklaring dei- maat. J. v. d. H., arbeider te Ter Neuzen K. d. B., arbeidster te Hoek, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. W. d. J., voerman te Ter Neuzen, ter zake van een paard onbeheerd laten staan, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. C. B., landbouwersknecht en I. S., arbeider, beiden te Zaamslag, ter zake van straatschenderij en nachtrumoer, ieder tot 2 boeten elk van f3, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. L. E. C., arbeider te Axel, ter zake van nacht rumoer, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. S., zonder beroep en C. v. d. V., arbeider, beiden te Zaamslag, ter zake van nachtrumoer, ieder tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. J. K. K, metselaar te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Woningwet, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. d. M., schipper op „De Peijl" te Ter Neuzen, ter zake van niet stoppen voor een sluis, tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. J. v. H., arbeider te Axel en C. K., werkman aldaar, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. W., arbeider te Axel, ter zake van Leerplicht wetovertreding, tot eene boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. J. O., schipper te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. S., zonder beroep te Zaamslag, ter zake van Openbare dronkenschap, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. I TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Maart. Bastiaan Jacobus Harte, oud 36 j., jm. en Dina Suzanna Jolijt, oud 37 j wed. Geboorten. 19 Maart. Petrus, z. van Leendert de Kraker en van Francina de Feijter. Maatje, d. van JWillem Antonie Riemens en van Pieternella Maatje van' Dixhoorn. 20 Maart. Alida Cornelia, d. van Leendert de Blaeij en van Elisabeth Penne. 23 [Maart. Antonius Franciscus, z. van Joseplius Augustinus van de Walle en van Catharina van Ham. Overlijden. 17 Maart. Jan de Regt, oud 67 j., ecktg. van Neeltje Leunis. 18 Maart. Arnoldus Jan Schouten, oud 68 j echtg. van Jacomiua Adri- ana Luyten. 21 Maart. Cornells Maarten Harms, oud 16 j., z. van Cornells en van Johanna Drabbe. 22 Maart. Marinus Jansen van Rosendaal, oud 7 m.. z. van Willem en van Maria Bruggemau. 23 Maart. Simon vau der Hooft, oud 68 j echtg van Clara de Blaeij, Jacoba Pieternella van der Hooft, oud 98 j Wed van Joos Wielaud. Lijnolie vliegend, f 4-0'/2, 401//,, April f 395/s, f 391/,, Mei/Aug. f 37Sept./Dec f 347/s- Suiker oude oogst iiauw, nienwe kalm, Maart/ April f 17'/2 te koop, Mei f l77/a gedaan, Oct /Dcc. f 1215/ig geboden. Aardappelen per H. L. Friesche Borgers f 2,40 a 12,50. Friesclie Blauwen f 3,— a f 3,20 Zeeuwsche Bonten f 3,15 a f3.25. Zeeuwsche Blauwen f 3,20 a f 3,30. Zeeuwsche Pooters f 2,20 a f 2,30. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.60 h f 2.70. Duinzand Eigenheimers f 2.40 a f 4.—. Zeeuwsche Bravo's f2,90 a f3.—. Andijker Blauwen f 3,05 a f 3.10. Andijker Bonten f 3,05 a 3,10. Malta f O.lO'/ï a f 0,11 per kilo. ANTWERPEN, 25 Maart. 1912. Chilisalpeter vast: Loco fr. 26.70, per Maart fr. 26.70, April fr. 24.30 cn Mei fr. 25,30. AXEL, 23 Maart. Eierveiling van de V. P. N. Aanvoer 6850 kippeneieren, prijs f3,8272. 1450 eendeneieren, prijs f 3,8272- Middenprijs per 100 K.G. Tarwe ƒ9,50, Rogge ƒ9,Wintergerst 10,50 Zomergerst 10,—, Haver f 9,30, Erwten f 14,25, Witte Boonen ƒ20,— BruineBoonen17,—Duivenboonen11, Paardenboonen 11,—Boekweit Lijnzaad f 17,60, Koolzaad Aardappels 4,—. Boter per kilo 1,35. Eieren per 26 stuks 0,85. Ter weekmarkt waren aangevoerd1 stnks rundvee en 25 varkens waarvan verkocht 1 stuks rundvee en 17 varkens. ROTTERDAM, 25 Maart. Binnenlandsche granen. Tarwe minder ruim aangeboden. Essex blijft vooral in de afwij kende kwaliteit moeilijk te verknopen. Overige soorten prijshoudend opgeruimd. Essex per 100 kg. f9,75 tot f 10,50, roodkaf van f9,80 tot f 10, Wil- helmina van f9,50 tot f9,80 per 100 kg. GENT, 22 Maart. Vlas. Er is voor Russisch opnieuw een rijzing ingetreden. Importeurs zijn zeer terughoudend met aanbod. De verkoop heeft een kalm verloop. De markt voor inlandsch vlas begint slecht voorzien te geraken. De verkoop is levendig tot hoogere prijzen. Garens van vlas en van snuit met vrij levendige markt. De prijzen zijn zeer vast en zelfs hooger voor enkele soorten. Jute garens met zeer vaste prijzen. De omzet is van weinig beteekenis. Katoe nen garens met kalmen handel prijzen zijn onver anderd. Linnen met vrij levendigen handel tot vaste prijzen. Wed. C. WlELAND.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3