Laatste berichten. Burgerlijke Stand. H a n (1 e 1 s b e r i c li t e ii. Hoogwatergetij te Terneuzeii. Advertentie 11. BEURTVEER Uit Leiden meldt men: In verband met het lek van een schuifgas- lamp door een breuk in de gasbuis waarvan, naar gevreesd werd, de heer J. N. V., medisch student, het slachtoffer van verstikking dreigde te worden, kunnen we thans mededeelen, dat de student gelukkig bijgekomen is. In een gezin in de Blankenstraat te Amsterdam is men na het eten van groenten- soep onwel geworden onder verschijnselen van vergiftiging. De toestand van moeder en kinderen is bevredigend. De politie onder zoekt het geval nauwkeurig. Een mooi stukje van jeugdigen moedis, meldt de Leeuw. Crt., te Terhorne vertoond. Een jongetje van 10 jaar reed in een wak. De angstkreten bereikten een knaap, die, met een haakje gewapend, zich naar de plaats des onheils spoedde. Omdat hij op klompen was en dus niet snel kon vorderen, trok hij onderwijl zijn jas uit, wierp die, bij den drenkeling gekomen, naar den hulpbehoevende, maar door den harden wind woei de jas weg. Een tweede jas werd aan het haakje bevestigd en de drenkeling greep, liet los, zonk diep in, greep voor de tweede maal, hield toen vast, maarwas nog niet uit het water. Op den buik kroop de knaap naar den drenkeling, kon diens arm bereiken en trok hem toen met hulp van andere jongens op het ijs. De redder is 15 jaar. Vrijdagavond heeft te Groningen de 19-jarige meubelmakersknecht K. een moordaanslag ge pleegd op de 18-jarige dienstbode A. S., van den puddingfabrikant Polak aan het Viaduct. K. belde aan, de dienstbode opende de deur en ontving dadelijk een revolverschot in de linkerborst. De lieeren M. en E. Polak snelden toe, waarop K. den eerstgenoemde in den linkerarm, den laatstgenoemde in de lies schoot. K. wilde door den tuin ontvluchten bij zijn pogen om over de hooge schutting weg te komen, viel hij en verstuikte den enkel, hij kon niet verder loopen. Zoo werd hij gevonden door menschen, die aanvankelijk aan een on geluk dachten en hem in een café droegen. Weldra bleek echter, dat men met misdaad te doen had. De politie arresteerde K., die twee revolvers met scherpe patonen, alsmede een zakje met zuringzout, touwen en papieren proppen bij zich had. De beide heeren Polak zijn jin het ziekenhuis opgenomen. De dader bekent. De dienstbode beweert hem niet te kennen. De drijfveer tot de daad is onbekend. Ons werd ter inzage gegeven een brief, ontvangen door iemand, die geschreven had op een advertentie, waarin geld werd aangebo den tegen accept. Bedoelde persoon wenschte f1500 te leenen, d.w. z. in handen te krijgen en moest daartoe f2280 aanvragen. De ont vangen brief luidde als volgt WelEd. Heer, Uw schrijven kwam in mijn bezit, waarop het volgende Indien de informatiën omtrent U en Uwe borgen goed zijn, ben ik bereid een crcdiet voor U in behandeling te nemen groot f2280, voor 2 jaren, met drie-inaandelijksche aflos singen van f 285, en met vooruitbetaling, bij het sluiten, der navolgende rente en kosten, te weten als volgt: f228 aan rente, f 106 aan administratiekosten, f228 aan risicopremie, en f 228 aan afsluitprovisie, alzoo totaal f 790 aan rente en kosten. Kunt U zich hiermede vereenigen, dan verneem ik wel iets naders van U. Inmiddels hoogachtend, enz. Ongetwijfeld een goedkoope manier van geldleenen en die verdere aanbeveling van dit administratiekantoor wel overbodig zal maken. („N. R. Ct.") Vrijdagmiddag zijn in den Witten Singel te Leiden de wachtmeester De Swart en de onderofficier Dubbelaar, die met elkaar reden, door het ijs gezakt. Ook twee andere onder officieren trof hetzelfde ongeval, doch dezen, benevens sergeant Dubbelaar wisten zich te redden. De wachtmeester De Swart schoot onder het ijs en toen men eindelijk door uit een bootje te dreggen hem na vele andere vruchtelooze pogingen te voorschijn trok, was hij bewusteloos. Hij werd naar het Diakon- essenhuis vervoerd, waar dr. Iterson, na een half uur getracht te hebben de levensgeesten weer op te wekken, den dood constateerde. Sedert Zaterdag heeft Schiermonnikoog geen verbinding meer met den vasten wal. De overtocht naar Oostmahorn is onmogelijk door den aanhoudenden Oostenwind. Zelfs bij vloed is geen water op het Wad te zien. Langs den Noorderkant ligt een breede dam van ijs. De gist is zoo goed als verbruikt, zoodat de bakkers gedwongen rust hebben. Ieder moet nu z'n dagelijksch brood maar zien te vinden. Eenige bladen meldden, dat de seinhuis- wachter, die bij het spoorwegongeluk van Vrijdag te Haarlem betrokken zou zijn, ge schorst is. Dit is onwaar, zegt het Haarl. Dbld. De directie der Ilollandsche Spoor heeft wel is waar een onderzoek ingesteld, maar tot een resultaat is zij nog niet gekomen. In afwachting daarvan heeft de directie den seinhuiswachter een anderen werkkring doen geven. Hij is thans voorloopig bij den goe derendienst geplaatst. Van schorsing is geen sprake. Een vreemd geval doet zich te Oud-Loos- drecht voor. Dezer dagen ontvingen diakenen der Ilerv. gemeente aldaar een schrijven van den be waarder van de hypotheken en 't kadaster te Utrecht, volgens hetwelk iemand teOud-Loos- drecht heeft verkocht een perceel water, ge legen in de Loosdrechtsche plassen, in éigen- dom behoorende aan de diaconie der Ilerv. gemeente aldaar, en dat sedert onheuglijke jaren als eigendom van die diaconie heeft ge golden, gelijk het dan ook hij 't kadaster als zoodanig bekend staat en op de kaart ten ge meentehuize te Oud-Loosdrecht is aangeduid als behoorende aan deze diaconie. Bij dezen verkoop is bezwaarlijk sprake van vergissing, daar aan nog 15 of 16 eigenaren of corporaties te Loosdrecht, of elders woon achtig, bericht is gezonden van het kantoor der hypotheken, dat ook sommige hunner per- ceelen op dezelfde wijze en door denzelfden persoon zijn verkocht. Daar bij eene eventueele droogmaking der Loosdrechtsche plassen, waarvan sprake is, deze bezitting waarde zou verkrijgen, heeft de kerkeraad der Herv. gemeente te Loosdrecht besloten deze zaak bij den burgerlijken rechter aan te brengen en hierover een proces te voeren. Naar men verneemt, zullen ook andere eige naren en corporaties 't zelfde doen. Of deze verkoop van 't rijk of van de pro vincie is uitgegaan, is nog niet bekend. De 17-jarige Karei Knippenberg, uit Am sterdam, was eergisteren met zijn ouderen broer een wandeling gaan maken in de richting van Haarlem. Even voorbij Sloten staken zij de dicht gevroren Haarlemmervaart over. Halverwege gekomen brak het ijs. Hendrik K., die een goed zwemmer is, trachttjè nog zijn jongeren broeder boven water te houden, maar mocht daarin niet slagen. Eenige bogen- blikken later werd het lijk opgehaald. Prof. Chauveau heeft in een zitting van de Akademie van Wetenschappen te Parijs meegedeeld, dat door hem onlangs een merk waardig verschijnsel is waargenomen. Om streeks den middag het was mooi, alleen eenigszins nevelig weer wandelde hij door de Avenue de la Bourdonnais, plotseling den Eiffeltoren tegeji den hemel geprojecteerd ziende. De top wees naar het zuiden, en scheen den heuschen top te raken. De beide torens vormden ten opzichte van elkaar een rechten hoek. Van uit een ander gedeelte van de stad scheen het, alsof de geprojecteerde Eiffeltoren omgekeerd op den echten geplaatst was. Chauveau vergeleek het merkwaardig verschijnsel met het Broeken-spook. Tit Bits vertelt van een jonge dame, die tot verbazing barer zeezieke medereizigers saevis tranquida in undis bleef, en dit bereikte door bij ruw weer watten in haar ooren te stoppen. Zij had dit geleerd van haar vader, een kapitein, die eens een gezelschap van vijftig doofstommen over de Oceaan had te vervoeren, en had opgemerkt, dat zij allen vrij bleven van zeeziekte. Sedert dien tijd heeft hij al zijn minder zeewaardige passagiers met goed gevolg aanbevolen, zich voor zoover mogelijk doof te maken. Misschien is het verhaal, dat Odysseus door een soortelijk middel voorkwam, dat zijn Jantjes zich overboord lieten naar de Sirenen, slechts een allegorie, die er op wijst, dat de veelervarene den kapitein van Tit Bits reeds is voor geweest. (N. T. v. G.) Waarvoor een kalender al niet goed is. Ten tijde van Napoleon werd van regee- ringswege een kalender uitgegeven. Deze keizerlijke tijdaangever was een omvangrijk ambtelijk boek, rijkelijk voorzien van allerlei astronomische medodeelingen. Een dagelijks daarin voorkomende opgave was het juiste oogenblik van op- en ondergang van de zon. Daarom stond deze kalender in zoo'n hoog aanzien, en daaraan ontleende het ook zijn ambtelijke waarde. Immers een goede hon derd jaar terug bestond nog de gewoonte, dat men iemand wegens schulden kon laten ge vangennemen. Zulks mocht echter alleen maar overdag gebeuren. Was eenmaal de zon in het Westen gezonken, dan konden de schuldenaren herademen tot het lichten vap den nieuwen dag. Geen wonder dus, dat deze heeren groot belang stelden in de offï- cieele tijdstippen voor dag en nacht. Zoo was al jaren lang de keizerlijke hof leverancier Ouvrard gewoon om na den ofli- cieelen zonsondergang uit te gaan tot den volgenden morgen en dit uilenbestaan had hem altijd voor minder aangename ontmoe tingen gevrijwaard. Niemand die dan ook zoo goed den almanak kende als Ouvrard. Maar eens op een morgen, toen hij huis waarts keerde werd hij aangehouden. En hoewel hij zicli op den almanak beriep, werd hij toch meegenomen, want door een drukfout kwam de officieele zon 10 minuten te laat op. Ouvrard moest dus zijn schulden betalen, maar hij deed den uitgever van den keizer lijken almanak een proces aan tot schade loosstelling en kreeg zoodoende een groot bedrag terug. In Oost-Tyrol heerschen zware sneeuw stormen, welke sneeuwverschuivingen ten gevolge hebben gehad. Zoo is de nachttrein uit YVeenen tusschen Fieberbrunn en Pfaffen- schwend in de sneeuw blijven steken. Alle pogingen verder te komen waren vruchteloos. Ook uit Venotië wordt gemeld, dat daar de laatste dagen de temperatuur 1 of 2 gr. onder 0 is gedaald en dat cr dichte sneeuw viel. Groote massa's sneeuw zijn ook ge vallen in de omgeving van Venetië. Venetië ziet er dan ook op het oogenblik nog schilderachtiger uit, dan gewoonlijk, de lagunenstad ligt n.l. dik onder de sneeuw, tot groot verdriet van de Venetianen, die minder goed ingericht zijn op een kouden winter dan de bewoners van noordelijker ge legen landen. Herstemmingen Rijksdag. Berlijn. In de stad is liet in den laten avond, anders dan op de andere verkiezings dagen, veel drukker geworden. Op de hoofd punten staan om middernacht groote troepen menschen bijeen, die de bulletijns gretig in ontvangst nemen, maar zich overigens van alle betoogingen onthouden. De Berlijnsche soci aal-democraten raken door het onverwacht succes van hun partij blijkbaar niet uit hun evenwicht. Anders is het in de groote lokalen, waar weer door lichtbeelden de uitslagen be kend gemaakt worden. In de groote stedelijke concertzaal, waar een groote menigte op le deren uitslag reageert, klinkt aanhoudend een oorverdoovend gejuich, gefluit en geloei. Uit den aard der betoogingen blijkt duidelijk, dat hierde burgerlijke partijen verreweg het sterkst vertegenwoordigd zijn en men kan daardoor weer de zelfbeheersching bewonderen, die de Berlijnsche sociaal-democratie haar aanhangers geleerd heeft. Rabat, 21 Januari. In den nacht van 19 op 20 dezer is de post Soek el Arba in het ge bied der Zenmoers door een honderdtal roovers aangevallen, die werden afgeslagen, verschei dene dooden achterlatende. De opstand in China. Londen, 22 Januari. Een heden uit Tien tsin ontvangen telegram behelst, dat de jongere Mantsjoe-prinsen vergeefs gepoogd hebben om sommige troepen van Joeansjikai om te koopen, teneidne hem af te vallen. TER NEUZEN, 23 Jan. 1912. Boter per J/s K.G. f 70. Eieren 104 stuks f 4.40. KOERS VAN HET GELD. Fransch per 100 fr. f 47.55 a f 47.577s- Engelsch per 12.— 12. HULST, 22 Jan. 1912. VEEHANDEL IN BELGIË. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,60 tot fr. 1,85, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,40 tot fr. 2,70 per kilo, geslacht vleesch; schapen van fr. 1,30 tot fr. 1,50 per kilo, geslacht vleeschvarkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, gol den van fr. 0,90 tot fr. 1,10 volgens kwaliteit. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 24 Jan. 4.43 5.2 Donderdag 25 5.20 2.39 Vrijdag 26 5,59 6.20 Zaterdag 27 6.43 7.9 Zondag 28 7.40 8.9 Maandag 29 8.46 9.24 Dinsdag 30 10.3 10.46 Heden overleed in de hope des Eeuwi gen levens onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder, NEELTJE FRANSE, Wed. Jozias van de Velde, in den ouderdom van ruim 91 jaar. Namens de Familie, CATII. VAN DE VELDE Zaamslag, 19 Jan. 1912. ■■■MBMnm—BBH maGS?** Ondergeteekende bericht aan het BW geachte publiek TER NEUZEN en Omstreken, dat hij een wekelijks geopend heeft tusschen Ter Neuzen, Vlissingen en Middelburg, hopende door een vlugge en nette bediening het vertrouwen waardig te maken. C. M. LEUNIS. Ter Neuzen, Januari 1912. VutfK Ondergeteekende maakt door dezen bekend, dat hij zijn SCHILDERSZAAK overgedaan heeft aan den Heer C. P. VAN NOORD Czn. Dankend voor het door hem zoo ruimschoots genoten vertrouwen beveelt hij zijn opvolger beleefd in ieders gunst aan. JAN VAN HERP J.P.zn. Aansluitende aan bovenstaande mededeeling bericht ik door dezen het geachte publiek dat ik de door den lieer VAN I1ERP gedreven SCHILDERSZAAK over genomen heb. Hopende door een vlugge en nette bediening ieders verrtouvven waardig te maken, beveel ik mij door dezen beleefd in uw gunst aan. Aanbevelend, C. P. VAN NOORD Czn. Mr. Schilder Lange Kerkstraat 26. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 19 Jan. Augustus Aernout, oud 57 j,, weduwn. en Angelique Sophia Hufkens, oud 60 j.. wed. Huwelijks-voltrekkingen. 18Jan. Edinond Adolph van den Eeckhout, oud 26 j., jm. en Maria Louisa Geers, oud 22 j., jd. Geboorten. 15 Jan. Maria Suzanna Jacoinina, d. van Francois Jacobus van de Plassche en van Janna Jacomina de Bree. Jacomina, d. van Jan Pladdet en van Catbarina van Hoecke. 16 Jan. Maria Francina Elisabeth, d. van Johannes Baptista Slock en van Cornelia Adriana Veekman. Jan ■Gorrit. z. van Govert Frederik Pieter van der Peijl éh van Cornelia van der Have. 19 Jan. Gilles Jan, z. van Hendrik Kiel en van Catbarina den Deur waarder. Abraham, z. van Cornelis Mels Leunis en van Johanna Adriana Vroegop. Overlijden. 15 Jan. Joost Cornelis van Taten- liove, oud 6 m., z. van Willem en van Maria Maas. Jobau Adam Pieter Geill, oud 60 j., echtg. van Ludovica Adelaide Maria Geill. Hendrika Adriana Koevoets, oud 10 m., d. van Godefriedus Josepbus en van M.aria van Aalst. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 14 Dec. Cor nelis van Alten, oud 22 j., jm. en Johanna Krane, oud 23 j., jd 5 Jan. Hendrik Cornelis Moens, oud 22 j., jm. en Cornelia Janneke Dees, oud 23 j., jd. Johannes Wilhelmus Koel (van Axel), oud 57 j., -tfeduwn. en Krijna Snap, oud 42 j., jd. 12 Jan. Marinus Kaijser (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Tanneke Adriana de Ruyter, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Dec. Cornelis van Alten, oud 22 j jm. en Johanna Krane, oud 23 j., jd. 18 Jan. Hendrik Cornelis Moens, oud 22 j., jm. en Cornelia Janneke Dees, oud23j.,jd. Johau- Wilhelmus Koel [van Axel], oud 57 j weduwn. en Krijna Snap, oud 42 j jd. Geboorten. 3 Dec. Sara Suzanna, d. van Maarten van Kerkvoort en van Elisabeth de Ridder. 16 Dec. Maria Geertruida, d. van Meenwis Dieleman en van Cornelia Maria Dieleman. 17 Dec. Daniel, z. van Berend de Visser en van Helena Johanna Stoffels. 18 Dec. Maria Cathariua, d. van Cornelis Hamelink en van Anthonina Romeijnsen. 29 Dec. Helena, d. van Pieter Hamelink en van Janna Maria Geense. 1 Jan. Cornelis, z. van Jacobus de Regt en van Sara Johanna de Kraker. 6 Jan. Willem Jacob, z. van Abraham Jan Lensen en van Elizabeth Wisse. I'ieternella. d. van Maarten de Vos en van Cornelia Donze. 8 Jan. Janna, d. van Cornelis Jansen en van Janna Verplanke, Overlijden. 20 Dec. Salomon Gerardus Verlinde, oud 51 j., echtg. van Dina Scheele. 21 Dec. Anna van Kerkvoort, oud 71 j., echtg. van Hermanus de Jonge. AMSTERDAM, 22 Jan. 1912. Lijnolie vliegend f 43'/2, f43'/»- Febr. f 427/a, 423/i. Maart/April f 42. f 417/s- Mei./Aug. f 37./363/a. Sept./Dec. f35. Suiker oude oogst flauw, nieuwe kalm, Jan. f IS1/,,, geboden. Meifl8'/j te koop. Aug. f 185/s gedaan, Oct./Dec. f 13s/ie genoteerd. Aardappelen per H. L. Friesche Borgers f2,10 a f 2,20. Friesche Blauwen f2,90 a f3,10 ZeeuwscheBonten f 3,20 f3.30. Zeeuwsche Blauwen f 3.15 a f 3,30. ürentsche Eigenh. f 1,80a f2.10. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.30 f 2.50. Eigenheimers zand f3,50 a f4,20. Zeeuwsche Pooters f 1,60 a f 1,90. ANTWERPEN, 22 Jan. 1912. Chilisalpeter vast, loco fr. 23.90, Febr./Maart fr. 24,20, Maart/April fr. 24,25, Mei fr. 24,25. AXEL, 20 Jan. Eierveiling van de V. P. N. Aanvoer kippen eieren 1325 stuks. Prijs f 6,20. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe ƒ9,40, Rogge ƒ8,40, Wintergerst ƒ10,30 Zomergerst 9 75, Haver 8,50, Erwten 16,—, Witte Boonen ƒ20,— Bruine Boonen 19,50, üuivenboonen/" 12,50, Paardenboonen 11,—Boekweit Lijnzaad f 19,—, Koolzaad Aardappels 3,60. Boter per kilo 1,60. Eieren per 26 stuks 1,30. Ter weekmarkt waren aangevoerd 4 stuks rundvee en 21 varkens waarvan verkocht 1 stuks rundvee en 13 varkens. ROTTERDAM, 22 Jau. Binnenlandse he granen. Wegens af wezigheid van vele schippers was de aanvoer van alle artikelen beduidend minder. Tarwe. Essex onveranderd. Por 100 kg. van f 10 tot 10in bijzondere gevallen iets meer be taald. Overige soorten van f9.40 tot f9.75. Haver vast gestemd. Per 100 kg. vanf 9'/* tot f 9'/i Overige artikelen niet noemenswaard ter markt GENT 19 Jan. Vlas. De aanvoer van inlandscli iu belangrijk en wordt tot zeer vaste prijzen opgeruimd. In Rus sisch is er niet zooveel omgegaan als vorige week. De verkoopers zijn zeer terughoudend en de prijzen zijn verder gestegen. Garens van vlas eu van snuit met levendigen handel. De prijzen zijn zeer vast eu voor sommige qualiteiten hooger. Jutegarens genieten levendige vraag tot opnieuw hoogere prijzen. Katoenen garens prijshoudend, met goeden handel. Van linnen gaat de verkoop goed.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3