KATOENTJES Ingezonden Stukken. Burgerlyke Stand. Telegrafische Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. Advertentiën. DANKBETUIGING. Vergadering 18 cent per uur. 18 centen per uur. Coöperatieve Beetwortelsuiker-fabriek te Sluis. Nieuwjaarsnacht is het huis van den landbouwer K. te Zuidwolde door een troep jongelui belegerd en gebombardeerd. Daar men van te voren vermoedde, dat de Nieuw jaarsnacht hiervoor zou worden gekozen (de bevolking van Zuidwolde is K. kwaad gezind), waren de rijks- en gemeenteveldwachter te zijnen huize verstopt. Een groot aantal jongelui kwam in den laten avond tierende en schreeu wende op de boerderij af en begon met stecnen, palen, geweer- en revolverschoten het achter huis te bombardeeren en te vernielen. De politie liep vlug het huis rond om hen zoodoende te verrassen, waarbij veldwachter Ebbinge het ongeluk had te vallen, toen hij over een slootje sprong, waardoor zijn revolver, die hij in de vuist liield, afging en de middelste teen van een zijner voeten werd verbrijzeld. Zijn col lega bracht hem in de boerderij in veiligheid en men moest het nu kalm aanzien dat de woedende menigte voortging het huis te ver nielen. Gistermorgen is de gewonde veld wachter naar Groningen vervoerd, om zich onder heelkundige behandeling te stellen. („N. R. Ct."( Rondom Den Bosch staat het water in de polders. Daar de rivieren zeer gewassen zijn, kan het Drongelsch kanaal het water niet ter af voering opnemen. Het bebouwen der nieuwe terreinen heeft daardoor veel belemmering ondervonden o.a. moest de bouw van de groote machinefabriek der firma Grasso worden ge staakt en vertrokken talrijke werklieden naar Duitschland om werk te zoeken. Dat men nooit te voorzichtig kan zijn, in het verkoopen van zaken, is wederom te Helmond gebleken. De gezusters v. I). hielden daar sinds jaren een druk bezocht café met restaurant en hotel. Eenige dagen geleden kwam een zekere heer P. bij hen en bood aan hun zaak te koopen. Alles werd klaar ge maakt. P. logeerde en dineerde enkele dagen in het café zonder een cent te betalen, nam, zooals beweerd wordt, aldaar geld op, hielp met het bedienen in het restaurant, doch toen het op betalen aankwam, was de vogel ge vlogen. Een schadepostje voor de eigenaressen. De directie van de E. S. M. te Haarlem heeft per aanschrijving haar personeel ver zocht te breken* met de oude gewoonte en voortaan niet meer door toezending van een kaartje van zijn beste wenschen voor liet nieuwe jaar te doen blijken. De directie is overtuigd van de goede onder linge verstandhouding en verklaart harerzijds evenzeer overtuigd te zijn van de goede be doeling van het personeel, zooals zij eveneens zonder bijkomstigheden het personeel een gelukkig jaar toewenscht. Bovendien wordt er op gewezen, dat hier door overbodige arbeid aan het personeel van de posterijen kan worden bespaard. Een koloniaal, die sedert eenigen tijd uit zijn garnizoen wordt vermist en die onder verdenking staat van het verbrijzelen van een ruit en diefstal van een paar schoenen, was op Oudejaarsavond met een paar jongens nit Zutfen uit geweesthij stelde aan een hunner voor, om voor de grap van kleeding te ver wisselen. Deze vloog er in. Nauwelijks had de kolo niaal zijn uniformpet en jas verwisseld voor de grijze pet en grijze overjas van den ander, of hij verdween in de richtiug van Voorst, zonder terug te keeren, zooals men begrijpt. Ergens in Brabant had, zoo vertelt liet Huisgezin, eene familie een varken geslacht en zou daarvan met de feestdagen eens heerlijk smullen. Men had het varken goed ingezouten, om het voor bederven goed te bewaren. Korten tijd daarna kwam men tot de ont dekking dat men in plaats van zout fijne suiker gebruikt had. Zoodoende was er een groot gedeelte van het vleesch onbruikbaar geworden. Dat de kattenvangst en kattenslachterij hier en daar nog in vollen gang is, blijkt wel daaruit, dat tijdens het vervoer van Gouda naar Engeland via Rotterdam een partij van 200 kattenvellen gestolen is, welke einde December uit Gouda verzonden werd. Voor een paar weken ging een 18-jarig meisje uit Heerenveen elders logeeren en keer de niet terug. Bij onderzoek is thans gebleken, dat zij met haar verloofde op reis gegaan is naar Indië, met een stoomboot van de Rotter- damsche Lloyd. Namens de ouders is telegrafisch haar terug keer gelast. Het water in de waal is zoo ver gezakt, dat de gierpont bij Tiel weer gelegd kan worden. Toen een zetkastelein te Rotterdam in den nacht thuiskwam, ontdekte hij, dat er in zijn woning en café was ingebroken. Het café en de woonkamer zijn geheel doorzocht en uit een paar kasten zijn gestolen een gouden horloge met ditoketting en twee linnen zakjes, te zamen f450 aan zilvergeld bevattende. Op de toonbank heeft de bestolen kastelein een ring met zeven sleutels gevonden, en op het biljart hebben de dieven met krijt geschreven „bedankt voor je centen." In het gezin van W. H. E. te Haarlem zijn twee dochters na het eten van appelmoes, van droge appeltjes bereid, ziek geworden. Ook de hond, die van de appelmoes gehad heeft, werd ziek. Er wordt aan vergiftiging gedacht. De resten van de moes, tie pan waarin ze gekookt werd, en een monster appelen zijn in handen gesteld van den directeur van den keuringsdienst, dr. Bos Pauwels. Op den avond van Nieuwjaarsdag zijn in de Surhuisterveensterheide op den gemeente veldwachter Brouwer revolverschoten gelost. Hij werd niet-ernstig gewond. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Woensdagmorgen wilde een 7-jarig meisje van IIte Gouda, terwijl haar moeder afwezig was, een ketel van de kachel nemen ze ge raakte daarbij te dicht bij het vuur, haar kleeren geraakten in brand. Toen er hulp kwam opdagen, had het kind reeds zeer ern stige brandwonden gekregen, waaraan zij kort daarna is overleden. In Duitschland bestaan reeds twee vogel stations, die zich vooral bezighouden met de bewegingen der trekvogels; de z.g. Vogel- warten vindt men te Rositten op de Nehrung aan het Kurische Haf, en op Helgoland. Er komt nu een derde bij n. b. bij Lübeck. De Vrije Stad geeft een subsidie voor dat doel. Lübeck wordt beschouwd als een gunstige plaats voor de vestiging van zoo'n station, wijl het zoo te zpggen op den weg ligt van de groote scharen trekvogels uit Noord- en Noordwest-Europa, die jaarlijks naar het Zuiden gaan. In het afgeloopen jaar werden in de Londensche volksscholen verbruikt 1.700.000 schriften voor schoonschrijven, 6.360.000 ge wone schriften. Bovendien werden 11.400.000 losse vellen papier uitgegeven. Tegelijkertijd wei'den ongeveer twee millioen potlooden ge bruikt, terwijl de onderwijzers gemiddeld 6.750.000 stukken krijt gebruikten. De omzet van penhouders becijferde men op 350.000; verder 660 000 stuks gomelastiek en 684.000 flesschen inkt. Het Engelsche Koningspaar is den SOsten December te Calcutta aangekomen, en daar volgens de Reuter-telegrannnen, door de be volking bijzonder hartelijk ontvangen. Koning George sprak in zijn antwoord op de wel komstrede van den Burgemeester de ver wachting uit, dat het overbrengen van den regeeringszetel naar Delhi aan de beteekenis en positie van Calcutta als eerste stad van Indië geen afbreuk zou doen. De zoogenaamde vloedgolf, die Zondag nacht te Folkestone is waargenomen, blijkt veroorzaakt door de storting der Abbotsklippen tusschen Folkestone en Dover. Deze aard storting geldt voor de omvangrijkste, die sedert 1810 is voorgekomen. Men raamt de massa in zee gestorte rots en aarde op een millioen ton, die over een lengte van vier honderd meter een dam in zee vormt. Er worden nog meer aardstortingen verwacht. In Clamorgan, in Wales, staken 4500 mijnwerkers, omdat er 20 man aan de mijn zijn die geen lid van de vakvereeniging willen worden. Uit een postwagen te Stuttgart heeft men ter waarde van M 30.000 aan gelds waardige brieven gestolen. Geachte Redactie In verband met de door mij in dit blad geplaatste advertentie, betreffende het Centraal Bureau van Weldadigheid, gevestigd te Utrecht, zou ik gaarne eene enkele opmerking willen maken, die U misschien wel als ingezonden stuk zal willen plaatsen. Gelijk de advertentie vermeldt, beoogt ge noemd Bureau besparing van onkosten bij het inzamelen van giften voor allerlei Christe lijke doeleinden. Het heeft daartoe het land verdeeld in onderscheiden districten en in elk daarvan een correspondent en een of meer collectanten aangesteld. Zoodoende wordt aan merkelijk bezuinigd op de reis- en verblijf kosten, die, wanneer een collectant heel het land doortrekt, soms zeer hoog loopen. De bedoeling van het Bureau verdient dan ook aller sympathie. Binnenkort zal in het district „Land van Axel" de eerste collecte door den nieuw be noemden collectant worden gehouden. Wij bevelen deze collecte hartelijk aan in de welwillendheid uwer lezers, hun toezeggen de dat onze collecten hoogtens slechts drie malen per jaar een beroep zal doen op hunne offervaardigheid. Namens het C. B. v. W., De correspondent, J. C. JANSEN. Ter Neuzen Driewegen 2 Jan. 1912. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekking. 27 Deo. Johannes Hermanus van Breugel, oud 28 j., jm. en Cornelia Levina Leijntje Riemens, oud 29 j., gescli. v. echt. Geboorten. 28 Dec Jacobus Cornells, z. van Pieter Leunis en van Wilhelmina Riemens. Overlijden. 27 Dec. Elisabeth Janna Riemens, oud 6 m., d. van Jan Antbonie en van Elizabeth Krina van der Hooft. 28 Dec. Johanna Maria van Tatenhove, oud 16 j., d. van Willem en van Maria Cornelia Maas. 29 Dec. Levinus Koster, oud 82 j. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 JANUARI 1912. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9 en 2 uur, Ds. J. F. van Hnlsteijn. Voorm. openb. belijdenis. Axel A 9 en 2 uur. Ds. J. H. Lammertsma. Axel B 9 en 2 uur, Ds Chr. Bruins. Zaamslag 9 en 2 uut Ds. M. Uijtenboudt. Hoek 9 en 2 n*(n Ds. II. v. d. Wal. Kloosterzande geen dienst. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j on 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil Geen dienst. Axel 9'/2 en 2 uur Ds. .T. B. T. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. G van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams Jr. Sas van Gent 9'/j uur, Ds. H. Akersloot v. Houten Roos. Hulst 9 uur, Ds. Den Boer. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Lokaal ,,Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen, ö'/i uur, Dhr. J. J. Kense. Zaamslag. Heden werd alhier benoemd tot hoofd der openbare school in de Groote Iluis- senspolder de heer Maas te Castricum. Amsterdam. Op de Noord- en Zuiderzee is het afgeloopen nacht zwaar stormweer ge weest. Een tweetal tjalken zijn met groote averij binnengebracht. Een houten tjalk is bij de Lemmer vergaan. De opvarenden kon den gelukkig gered worden. Boston. De havenarbeiders, een 1500 in getal, hebben het werk neergelegd, omdat hunne looneischen niet ingewilligd werden. Zij verlieten de half geloste booten. Londen. De Times verneemt uit Salonika dat de algemeene vredesvoorwaarden tusschen Italia en Turkije reeds zijn vastgesteld, en spoedig het einde der vijandelijkheden kan worden tegemoetgezien. Sevilla (Spanje). Een schoolgebouw stortte ineen. Een aantal menschcn werden onder de puinhoopen bedolven. Reeds 7 lijken zijn er van onder gehaald. AMSTERDAM, 4 Jan. 1912. Lijnolie Febr. f44, f 44'/,, Febr./April f 433/4, f44'/s, Mei,/Aug. f 403/^ Sept./Dec. f 38. -.Suiker kalm, Jan. f 17j/ig koop, Mei f 179/le en Aug. f L73/4 geboden, Oct./Dec. f 13s/i« genoteerd. Aardappelen per H. L. Friesche Borgers f2,— a f2,10. Friescbe Blauwen f2,95, a f3,10. Zeeuwscbe Bonten f 3,10 f3.25. Zeouwscbe Blauwen f 3.10 a f 3,20. Geldersche Blauwen f 3,10 a f 3,15. Drentsche Eigenh. f2,— a f2.20. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.10 A f 2.25. Eigenheimers zand f 3,50 a f 4,25. Zeeuwsche Pooters f 1,80 a f 2,20. Andijker Blauwen f 2,90 a f 3. Aanvoer weinig. Handel stil. ANTWERPEN, 4 Jan. 1912. Chili salpeter vast, loco fr. 23.90, Febr/Maart fr. 24,10, Maart/April fr. 24,15, Mei fr. 24,20. TER NEUZEN, 5 Jan. 1912. Boter per 1/i K.G. 0.65. Eieren 104 stuks 6.— Fransch pér 100 fr. 47.5772 a 47.60. Engelsch per „12.— 12. MIDDELBURG, 4 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe in een vaste stemming. Overige artikelen onveranderd. Kroonerwten 75 cent lager. De prijzen waren als volgtjarige tarwe 0,a ƒ0,— nieuwe dito 7,25 a 7,50 rogge 6,50 a 7,— wintergerst 0,a ƒ0,— zomergerst 5,75 a ƒ6,— haver ƒ0, a f 0,paardenboonen 8,50 a ƒ9,— groene erwten a kroonerwten 14.a ƒ16,tuinboonen 8.50 a ƒ9.— witteboonen 23,50 a 24,50 ronde bruine boonen 22,— a 24,— lange dito 17, a ƒ18.— koolzaad af—.— allesper mud. Karweizaad af—,per 50 kilo. Noteering van boter en eieren. Boter 0.60 a 0,70 voor particulieren f 0,70 per 1/3 kilo. Eieren 5.10, voor particulieren 5.50 per 100 stuks. Noteering van de Veilingsvereeniging Walcheren a 1 h i e r. Eieren f4,60 a f5, HULST, 2 Jan. 1912. Middénprijs per 100 K.G. Tarwe ƒ9,25, Rogge ƒ8,60, Wintergerst 10,15, Zomergerst 10.— Haver f 8,50, Erwten f 17,Witte Boonen' ƒ20,Bruine Boonen ƒ20,Duivenboonen ƒ12.— Paardenboonen 10,50, Boekweit Lijnzaad f 21,Koolzaad Aardappels 3,75. Boter per kilo 1,50. Eieren per 26 stuks 1,25. Ter weekmarkt waren aangevoerd -. 11 stuks rundvee en 23 varkens waarvan verkocht 5 stuks rundvee en 9 varkens. DAGEN. Voorm. Zaterdag Zondag Maandag 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 6 Jan. 7 2.46 3.36 4.25 5.14 6.5 6.57 7.55 Nam. 4.49 5.39 6.30 7.25 8.26 GERARD VAN DEN BERGE CORNELIA M. STASSE, die mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Ter Neuzen, 3 Januari 1912. De Heer en Mevrouw D1ELEMAN Magendans betuigen, met wederkee- rigen gelukwensch, hun dank voor de bewijzen van belangstelling bij de wisseling des jaars ontvangen. Middelburg, 3 Januari 1912. Bij de intrede van 1912 zij vrienden en begunstigers Gods onmisbaren zegen tocgowonscht. J. DONNER. Goes, Jan. 1912. De Heer en Mevrouw EIJKE Van dek Swan betuigen hun hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling bij de intrede van het nieuwe jaar ontvangen en wenschen wcdcrkcerig aan allen heil, zegen en voorspoed toe. M. EIJKE. De Burgemeester van ZAAMSLAG en zijn Eclngenoote betuigen bij dezen hun hartelijken dank voor de vele gelukwensclien, ontvangen bij de wisseling des jaars en bidden allen wederkeerig Gods besten zegen toe. JOHs I)E FEIJTER Pz. Zaamslag, 6 Januari 1912. Hartelijk dank voor de vele geluk wensclien, ons op den eersten Januari toegezonden. Met wederkeerige heilbede, Ds. en Mevr. VAN HULSTEIJN. Ter Neuzen. Met wcderkcerigen hcilgroet be tuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die ons op 1 dezer hunne gelukweriSchen zonden. J. A. KLAASSEN. J. C. KLAASSEN-v. d.-Ouden. Ter Neuzen, 4 Januari 1912. Onder dankbetuiging voor de har telijke gelukwensclien op l dezer, wenscht ondergeteekende zijne vrienden Gods zegen toe. JAC. VAN DE REE, Arts. Bolnes, 4-1-T2. Met wederkeerigen gelukwensch zeggen de Heer en Mevrouw SRRUI- TENBURGBuijze dank voor de belangstelling op 1 Jan. j.I. De Familie VAN WAESBERGHE- Janssens zegt vriendelijk dank voor de vele blijken van belangstelling op 1 dezer, ontvangen en biedt wederkeerig hare beste heilwenschen voor het nieuwe jaar aan. Hulst 5 Jannari 1912. De ondergeteekenden hebben de eer het geachte publiek van TER NEUZEN en Omstreken te berichten dat het loon gebracht is van 16 op De gezamentiijke Timmermansknechten. Ter Neuzen, 5 Januari 1912. De ondergeteekenden hebben de eer het geachte publiek van TER NEUZEN en Omstreken te berich ten, dat zij het loon hebben gebracht van 16 op De gezamentiijke Metselaarsknechten. Ter Neuzen. 6 uur. ONDERWERP: SPREKER Notaris JAMES, Sluis. Nieuwe gekleurde en roode voor doeken. M. J. VAN DIXHOORN, Ter Neuzen. KOERS VAN HET GELD. 3.11 4.1 Getrouwd EN Ingaande 8 Januari 1912. Ingaande 8 Januari 1912. te Zuidzande op Dinsdag 9 Januari, des avonds

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 3