Gemengd Nieuws. Heil en Zegen Stalhouderij „Wilhelniina," Ter Neuzen. Een gelukkig jaar gelukkig jaar Ingezonden Stukken. Hoogwatergetij te Terneiizen. Advertent iën. Hellg^roet alle re- HEIL en ZEGEN Heil en Zegen. I. R. I)E F0UW, Hook, P. FRAANJE, Ter Neuzensche Emailleerinrichting. Gods besten Zegen een gelukkig jaar Gods besten Zegen D. BUT, Fotograaf, Heil en Zegen een gezegend jaar M. J. van Oixhoorn, Noordstraat, Bij elk der vier onderwerpen viel veel goeds te leeren. Het aantal aanwezigen was vrij groot. Onge veer 40 leden der aangesloten vereeniging waren tegenwoordig. Dit verslag werd ons van bevriende zijde toegezonden. De heer H. Willems, geboren te Oostburt en vroeger onderwijzer aan de Chr. scboo aldaar is benoemd tot leeraar in het recht lijnig teekenen aan een Hoogere Burgerschool te Rotterdam. Was te Hoedekenskerke tal van jaren het visschen op schorren met vaststaande netten voor de ingezetenen niet meer loonend, zoodat het bedrijf tijden aaneen gestaakt is geweest, thans vertoont die visch zich wederom in die mate op de Wester-Schelde, dat door ver schillende personen reeds netten zijn geplaatst, voorloopig met bevredigend resultaat. Te Hoedekenskerke kwam Donderdag wederom een geval van mond- en klauwzeer voor, en wel in den stal bij den landbouwer Johs. Boone. Dat is een groote teleurstelling daar reeds enkele maanden geleden de ziekte als geweken was beschouwd. Door bemiddeling van eenige liefdadige Middelburgsche heeren is de 85-jarige F. v. A., geboortig uit Nieuwvliet, die kort geleden wegens iandlooperij werd veroordeeld, geplaatst in het gesticht voor oude mannen te Middelburg om (laar zijn verdere levensdagen in rust te kunnen doorbrengen. Te Dinxperlo heeft de 15-jarige klompen maker J. Pluckers de onvoorzichtigheid begaan een bus carbid met petroleum gedrenkt, in brand te steken. Er ontstond een hevige ont ploffing, waarbij de jongen zoo zwaar werd gekwetst, dat zijn onmiddelijke overbrenging naar het ziekenhuis te Arnhem noodig bleek hij zal een van zijn oogen moeten missen. De heer J. W. H., scheikundige aan de gemeentelichtfabrieken te Haarlem, heeft bij het doen van proeven door het leegzuigen van een buisje vergif binnen gekregen. Hij is in het diaconessenhuis te Haarlem opgenomen en niet buiten gevaar. M J. ADRIAANSEN. 's Lands Welvaren." tn. y. Ter Neuzen. De afd. Ter Neuzen van den Algemeenen Nederlandsche Geheel Onthouders Bond wenscht allen een gelukkig nieuwjaar, en wenscht tevens, dat niemand zich in dit jaar en op nieuwjaarsdag in 't bijzonder, moge schuldig maken aan het drinken of schenken van alco holische dranken. Door zich daarvan te onthouden bevordert men z'n eigen geluk en dat van anderen. HET BESTUUR. Bij de intrede van 1912 zij allen toegewenscht door Gebr. L. C. DEIJ en C. L. DEIJ. Metselaars Ter Neuzen. Bij de verwisseling van het jaar wensch ik aan vrienden en begunstigers, zoowel buiten als binnen deze plaats, een voorspoedig jaar toe. P. DEES. Voerman van Ter Neuzen op Hulst. Aan vrienden en begunstigers, zoowel buiten als binnen deze gemeente, een gelukkig jaar toegewenscht. J. A. DONZE. m. h. y. Ter Neuzen. vensch ik mijn begunstigers, vrienden en >ekenden toe. J. VAN ES. Vlooswijkstraat. Slager. Bij den aanvang van het nieuwe jaar, aan allen Heil en Zegen toegewenscht. Ter Neuzen. Timmerman. Bij den aanvang van 1912 wensch ik mijne begunstigers en vrienden een toe. Met dank voor het genoten vertrouwen, I. GUEQUIERRE-Kuijk. Nieuwediepstr. In oen der New Yorksche gevangenissen bestaat de gewoonte, dat op Kerstavond een zekere categorie van gevangenen met den hoofdcipier aanzit aan eenfeestmaal. Deze gevangenen zijn allen lieden, die straf ondergaan wegens het uit beginsel niet uitkeeren van het jaargeld aan hun ge scheiden vrouwen, tot welke uitkeering zij bij het uitspreken der scheiding veroordeeld waren. Er waren dit jaar in de bewuste gevangenis 12 heeren in deze omstandigheden, en deze 12 zaten met den hoofdcipier aan. Op het menu ontbraken noch de traditioneele kalkoen, noch de plumpu dding. Ook werd wijn ge schonken. De hoofdcipier presideerde en kreeg van de gasten een zilveren herinnerings beker ten geschenke. Onder de uitgebrachte toosten was er een, gewijd aan „de afwezige vrienden, onze vrouwen niet te vergeten De vergiftiging in het Berlijnsch asyl. Het geheele aantal zieken in het asyl is tot over de honderd gestegen, van wie er vijftig waren bezweken. De sterfte onder de Berlijnsche vagebonden neemt vootdurend, niet slechts door omvang, maar ook door karakter schrikwekkender vorm aan. De toeloop van het zorgelooze volkje naar het asyl Die Palme was Woensdagmiddag niet verminderd. Twee-en-veertig honderd zwervers werden opgenomen en geen enkele ging terug op de waarschuwing, dat zij gevaar liepen dat zij den volgenden dag het asyl niet zouden mogen verlaten, als de oorzaak van de sterfgevallen een besmettelijke ziekte zou blijken te zijn. De mogelijkheid met meer dan 4000 menschen in een gebouw, waar een doodelijke ziekte heerscht, te worden opge sloten, scheen hen niet af te schrikken. Dit zpu echter in den loop van den nacht anders worden. Omstreeks middernacht had men de hoop opgevat, dat het getal en bet ernstige karakter der ziektegevallen aan het vermin deren was. In die geest werd ook een offici- oele mededeeling verspreid. Toen begon het weer. In de eene zaal na de andere vielen menschen in hevige kramp zich wringende op den grond. De aanwezige dokters moesten van den eenen zieke naar den anderen snellen. Van uur tot uur steeg de opgewondenheid in het asyl. De angst had de duizenden, die daar een' onder komen gevonden hadden, eindelijk aangegrepen. Velen begonnen te smeeken dat men er hen zou uitlaten, doch dat was om hygiënische redenen alleen niet mogelijk en inmiddels wer den de ziektegevallen steeds heviger. Een reeks aangetasten stierf onder het vervoer naar de ziekenhuizen, vele anderen onmiddelijk na aankomst onder de handen der doctoren. Een onrustbarend bericht, dat helaas maar al te waar was, verhoogde de ontsteltenis In een ander mannenasyl, in de Wiesen- strasse, was een man door dezelfde ziekte verschijnselen aangegrepen cn op weg naar het ziekenhuis gestorven. Kort daarop stierf op gelijke wijze een man in de politiewacht. Donderdagmorgen kwamen ook sterftege- vallen op straat voor. Zoo is het den geheelen orgen doorgegaan. Voortdurend worden er zieken en dooder. in de hospitalen aangebracht. Het getal der dooden overtreft reeds volgens de Lokal- Anzeiger de 50, zonder dat de hevigheid dei- verschrikking in het riiinst afnam. De twijfel of al deze gevallen door vergiftigden bokking veroorzaakt zouden zijn, wordt voortdurenc grooter. Wel verklaren de meeste zieken bok king gegeten te hebben, maar dat is stellig niets ongewoons bij het Berlijnsche zwervers volkje. Aan eenzelfden oorsprong der ziekte valt nanwelijks meer te denken, daar nu bijna twee etmalen na de eerste ziekteverschijn selen de gevallen zoo acuut zijn, dat zelfs de meeste aangetasten van vijftien tot dertig minuten na de eerste teekenen der ziekte stierven De lijkschouwing schijnt het ver moeden van vergiftiging te bevestigen, ofschoon de ingewanden niet in die mate aangetast blijken als bij sterftegevallen ten gevolge van vischvergiftiging gewoonlijk het geval is. Ziektekiemen heeft men tot r.og toe niet gevonden. Het is in dit opzicht ook gerust stellend dat geen lid van het personeel van het asyl en niemand van de dokters, die zich met de patiënten bezig houden, door de ziekte is aangetast. Desniettemin stijgt de ongerust heid met alle bijzonderheden, die er bekend worden. De overheid, die totdusver lijdelijk is gebleven, beraadslaagd nu, door de onge rustheid van de bevolking genoopt, over ge ruststellende maatregelen. Vrederust. Woensdagmiddag had in de gestichtskerk van „Vrederust" de viering van het Kerstfeest plaats. De kerk, die keurig met groen versierd was, waaruit overal vriendelijk kaarseulicht flikkerde, was geheel gevuld. Om halfvier opende de voorzitter Ds Donner, het samen zijn met gebed en deed daarna een kort woord hooren waarin hij sprak over de blijdschap, die boven al op 't Kerst feest word aanschouwd en die ook ons hart moet vervullen. Hierop gaf de zangvereeniging „Excelsior" eenige liederen ten gehoore. Het wijdingslied en de Kerstzang werden met stille aandacht aangehoord. Nadat men gemeen schappelijk gezongen had het bekende kerst lied „Veertig eeuwen van tevoren" ving men aan met traktatie van alle aanwezigen. Onder- tusschen deed „Excelcior" zich weer hooren, terwijl daarna Dr. Gezelle Meerburg ons een treffende bekeeringsgeschiedcnis vertelde, die eenmaal op 't Kerstfeest plaats had. In de pauze, die nu aanving, werd men wederom getracteerd. Daarna zongen enkele zusters onder orgelbegeleiding eenige schoone liederen. De diepe stilte, waarmee ze werden aan gehoord, bewezen wel hoezeer men er van genoot Niet minder schoon was hierop de voor dracht van een zuster, die ons de bekeering van een actrice vertelde, waarin wel het lied „Neem de wereld, geef mij Jezus" het tref fendst was. Ter afwisseling werd gemeen schappelijk gezongen het altijd schoone. „Daar ruist langs de wolken" en 'toen tegen 6 uur Ds. Donner een slotwoord sprak en met ge bed sloot, had vervolgens de gewone uitdee- ing plaats, waarbij ieder der kranken een kerstgeschenk werd ter hand gesteld. Allen verlieten dankbaar en tevreden het kerkgebouw. Wij mogen wel zeggen, dat dit kerstfeest in alle opzichten uitmuntend geslaagd is. DAGEN. Voorin. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 1 2 8 4 6 7 8 Jan. 10.49 11.45 0.13 1.4 1.56 2.46 3.36 Nam. 11.17 12*40 1.30 2.20 3.11 4.1 Aan vrienden, bekenden en begunstigers zij een gezegend Nieuwjaar toegewenscht. Ter Neuzen. N. J. ACKE, Bondsrijwielliersteller. Bij de wisseling van liet jaar wordt aan allen begunstigers, vrienden en bekenden, Gods besten Zegen toegewenscht. P. VAN ARENTHALS. Ter Neuzen. Grenulaan. Begunstigers, Familie en Vrienden zij een gezegend Nieuwjaar toegewenscht door Axel. P. BAKKER - Eekman. Bij de wisseling des jaars toegewenscht aan begunstigers, vrienden en bekenden, zoowel buiten als binnen deze gemeente. G. v. n. BENT, Ter Neuzen. Zandstraat aan Dijk straat 26, Ter Neuzen. H. D. BOL, Schoenhandel. J. DE BREE Fz., Aannemer, Ter Neuzen, wenscht allen een gelukkig jaar toe. Veel Geluk en Zegen in 1912. JOZ. J. BLIEK. Noordstraat, Ter Neuzen. Bij de intrede van 1912 wensch ik mijn be gunstigers en bekenden, zoowel liier als elders, toe. S. I. DE BRAAL, Stalhouderij, Bier-, Wijn-, Likeurenhandel, Ter Neuzen. Bij de intrede van het jaar 1912 wensch al mijn begunstigers, vrienden en bekenden, zoo buiten als binnen deze plaats, in ruime mate toe. M. DE BRUIJNE—Deij, Axel, 1 Jan. 1912. Molenaar. Ter Neuzen, wenscht zijne geachte clientèle een gelukkig en voorspoedig jaar toe. wordt in ruime mate bij de intrede van het jaar toegewenscht aan alle begunstigers, vrien den en bekenden, zoo buiten als binnen deze plaats. J. DE BRUIJNE. Mandenmaker, Winkelier en Meubelmagazijn. Ter Neuzen, Noordstraat 44, over het Stadhuis. aan begunstigers, vrienden en bekenden, zoo buiten als binnen deze plaats. M. DE BRUIJNE. Ter Neuzen, 1 Jan. 1912. Bakker. Aan al mijn vrienden, bekenden en be gunstigers zoo buiten als binnen deze plaats wenscli ik een voorspoedig jaar. J. VAN DER BURGT, Fruithandel, Donze Visserstraat, Ter Neuzen. Nieuwstraat 28, Ter Neuzen. Modes. I. BUTLER-Klaassen. Manufacturen. Ter Neuzen. Bij de intrede van het nieuwe jaar wensch ik mijnen begunstigers, vrienden en bekenden toe. G. VAN DRIEL—Sandeiise. Ter Neuzen (Driewegen). Bij den aanvang van 1912 mijne beste wen- schen aan vrienden en begunstigers. Wed. A. DONZE. Ter Neuzen, Noordstraat. B. N. VAN DIGRE. Expéditenr. P- f- Ter Neuzen. Bij de intrede van het Nieuwjaar wensch ik allen veel Ter Neuzen, 1 Jan. 1912. G. DEES Jr., Agentuur en Commissiehandel, Lange Kerkstraat 84. Bij den aanvang van het Nieuwjaar wenscht ondergeteekende allen Heil en Zegen. Onder hartelijke dankzegging voor het zoo ruimschoots genoten vertrouwen, beveelt hij zich weder in ieders gewaardeerde gunst be leefdelijk aan. Ter Neuzen. M. DEES Az., Dijkstraat 31. Confectie. wenscht allen een voorspoedig jaar toe. aan vrienden en begunstigers. C. N. VAN DIJKEDe Feijter. Gelukkig Nieuwjaar toegewenscht aan vrien den en begunstigers door J. M. VAN DAMME, Ter Neuzen. Timmerfabriek. JAN DONZE. In Kruidenierswaren. Pf- Ter Neuzen. Bij de wisseling des jaars Gods besten Zegen toegewenscht aan vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel buiten als binnen de gemeente. P. J. DRABBE, Schoenmaker en Barbier, Vlooswijkstraat. Aan bekenden en begunstigers wensch ik een gelukkig jaar toe. ECKHARDT, Ter Neuzen. Bakker, Donze-Visserstraat. S. R. ELiZINGA, F otograal'. Pf- Heil en Zegen aan vrienden en begunstigers toegewenscht door P. VAN ES, Ter Neuzen, Noordstraat. Slager. J. VAN EIJSDEN, Coiffeur en Postichcur. I JOH. A. FEU, Architect en Waterbouwkundige. m. y. Ter Neuzen, Donze-Visserstr. 4. wenscht allen een gelukkig jaar toe. Hoek, Jan. 1912.

Luctor et Emergo | 1912 | | pagina 2