Noortje droomt over en werkt aan een leven als musicalster LEUK WERK(T)! BI1 en Vroege voorjaarswandeling NuFormer Digital Media ontwerpt en ontwikkelt multimedia Office/Account Manager (m/v) At rreumt Column FEBRUARI 2 9 5 Elfjarige Noortje van Beveren uit Dreischor heeft haar eerste rol te pakken overlijden Verdrietig en geschokt, maar met dankbare herinneringen aan wat hij voor onze vereniging heeft betekend, is na een ernstige ziekte overleden. AD DE GRAAF Lid in de Orde van Oranje-Nassau Erelid van tafeltennisvereniging Scaldina Zierikz.ee In de leeftijd van 60 jaar Ad was mede oprichter van onze vereniging in 1974 en meer dan 30 jaar in vele functies actief. Scaldina is aan hem veel dank verschuldigd. Wij wensen Marry, Paul, Mieke en verdere familie veel kracht toe om dit grote verlies te dragen. Namens tafeltennisvereniging Scaldina Kees Sonneveld, voorzitter DREISCHOR-„Ze danst ookaltijd als we in de stad zijn," roept zus Merel ineens uit. En met ze bedoelt ze de elfjarige Noortje van Beveren uit Dreischor. Noortje weet precies was ze later wil worden: musical ster. Nou ja, later. In april van dit jaar heeft ze al een rol in Robin Hood de Musical. Toen ze drieënhalf was is ze begonnen met dansen, maar om de één of andere reden verdween dat weer. Noortje werd - volgens moeder Alinda - meer een jongetje in haar gedrag. Karate en voetbal spraken haar lange tijd meer aan. Dat komt haar nu goed van pas, want in de musical Robin Hood heeft ze de rol van Samuel gekregen; een jongen. Maar na haar jongenachtige periode, kwam de drang naar zang en dans weer helemaal terug. Ze is regelmatig in de plaatselijke gymzaal te vinden, waar ze met andere kinderen jazzdance 'doet' onder leiding van Ellie Geelhoed. „Dan De hele dag zit ze met haar gedachten in de musical. Waar ze gaat of staat damt ze. dansen we op popmuziek," vertelt ze. Maar Noortje wilde meer. En toen er vórig jaar een artikel in de krant stond over Fan work, een opleiding voor musicals, was het besluit snel genomen. Op dit moment is het de Stichting MusicalXpres in Poortvliet, dat kinderen de eerste stappen op dat terrein aanleert. Noortje heeft er tien lessen gevolgd met aandacht voor zang, dans en drama en als afsluiter een optreden. En nu weet ze het helemaal zeker: Noortje wil een ster worden. Musicals spreken haar zo aan „omdat je jezelf niet hoeft te zijn." De hele dag zit ze met haar gedachten in de musical. Waar ze gaat of staat danst ze. „Ja, mama roept wel eens van hou nou eens op," lacht ze. MaarNoortje's moeder Alinda vindt het ook allemaal erg leuk en stimuleert haar dochter door te gaan. Een vergelijk met de ballade Annelies uit Sas van Gent in Zeeland van de Belgische volkszanger Louis Neefs is snel gemaakt. Annelies droomt ervan een ster te worden. En terwijl haar moeder overal in Zeeuws-Vlaanderen vertelt, dat het fantastisch gaat met Annelies, kwijnt ze in werkelijkheid weg in een klein kamertje in Amsterdam. Het was haar niet gelukt, maar kon onmogelijk nog terug. Maar zo zit het gezin in Dreischor niet in elkaar. Moeder Alinda legt uit, dat ze haar dochter ondersteunt. Meer leden van de familie offeren de zater dag op om Noortje naar Poortvliet te brengen. Maar het zal lastig worden om door te zetten als Noortje de basis school verlaat en gaat verder studeren. Het is een pientere meid en alleen een VMBO-opleiding in Goes biedt haar de richting Kunst en cultuur.Noortje hoopt een niveautje hoger te gaan. Alinda moet er nu nog even niet aan denken, dat haar dochter dan richting Rotterdam moet op een passende opleiding te volgen. „Ach, ze zit nu in groep zeven. We hebben nog even," lacht ze. Ondertussen timmert Noortje aan de weg. Onlangs nog werd haar groep gevraagd om mee te doen in de clip Tijdmachine; de megahit van dit moment. Uitgerekend die dag kon ze er in verband met haar verjaardag niet bij zijn. Maar ze houdt zich aanbevolen voor andere 'klussen'. Ook castingbureau's hebben haar telefoonnummer. Noortje van Beveren weet wat ze wil. Oefenen doet ze het liefst met oudere kinderen „omdat ik daar meer van kan leren." Inmiddels heeft ze een uitnodiging gemaakt voor Robin Hoed, dat in april wordt opgevoerd in Bergen op Zoom. Ze hoopt veel vriendjes en vriendinnetjes in de zaal te zien. Het idee, dat ze tegen die tijd zenuwachtig is, komt nog niet bij haar op. Het gesprek met de krant kostte haar meer moeite en met „Mama, kan ik nog even buiten spelen," rond ze het vraaggesprek vrien delijk af. Ontluikende rode bosmierenhoop. BURGH-HAAMDSTEDE - Wandelen in Boswachterij Westerschouwen. Genieten van de stilte en de natuur, misschien een ontmoeting met een ree. Een gids van Staatsbosbeheer neemt op 17 en 24 februari zijn gasten mee op stap. Staatsbosbeheer organiseert in de voor jaarsvakantie twee excursies in de bos wachterij Westerschouwen onder lei ding van een deskundige gids. De tocht gaat over smalle zandpaadjes waar niet vaak iemand komt en langs stekelig struikgewas. Stevige kleding en een verrekijker zijn gewenst. De gids vertelt alles over het beheer van het gebied en de invloed van de wind op de het gebied tussen de zee en het bos. De boswachterij is tussen 1921 en 1942 aangeplant met dennen bomen om het verstuiven van de duinen tegen te gaan. Nu gaan houtproductie en recreatie samen. Staatsbosbeheergaatde komende tijd het dennenbos omvormen naar een gemengd bos met loofbomen. Een gemengd bos heeft een veel rijker vogel en dierenleven. De rondleiding in de boswachte rij Westerschouw.en start om 13.30 uur vanuit de Excursieschuur aan de hoofdingang van de boswachte rij aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschouwen. De wandeling duurt ongeveer 2 uur en de hond mag aange lijnd mee. Deelnemers aan de excursie moeten zich tevoren aanmelden aan de balie van VW Schouwen Duiveland of per telefoon op nummer 0900 2020233. VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE Het mediabureau produceert onderscheidende film- en videoproducties zoals promotionele films voor bedrijven, organisaties en producten. Daarnaast is het bedrijf sterk in 3D modellering, animaties, sfx en video post-production Wij zijn op zoek naar een gedreven en ervaren Meer informatie over deze vacature is te vinden op www.nuformer.nl/vac Werk moet leuk zijn, dat roept iedereen. Maar, is het dat ook? Bij De Zeeuwse Stromen werken we aan leuk werk. Omdat leuk werkt! Want een omgeving met positieve, behulpzame en-vrolijke mensen, daarin willen we onze gasten graag verwelkomen. Werk jij daar aan mee? Voor onze supermarkt op camping Julianahoeve zijn wij op zoek naar een enthousiaste: Verkoopmedewerker M/V en Vakantiemedewerkers Heeft u interesse of wilt u meer informatie neem dan contact op met Hans Verduyn of Nathalie Berrevoets op telefoonnummer 0111 671367 RECEPTIONISTE) M/V (38 uur); Je bent bedreven en gedreven in ijbt 'stralend ontvangen van orizé gasten, het'maken van reserveringen, informatie ver strekken en de administratie ve werkzaamheden die daarbij horen. Samen met je collega's zorg je ervoor dat het verblijf van onze gast onvergetelijk is, van aankomst tot vèrtrek. MEDEWERKER BEDIENING (M/V) (24-38 uur); Saai? Nooit! Je werkt wis selende diensten voor ontbijt, lunch, diner in het restaurant én de vergader- en feestzalen. Je hebt er het grootste plezier in om onze gasten vriendelijk en attent service te verlenen, samen met je team. Tja. alles wat nodig is om onze gasten een plezierig verblijf te bieden. BARMAN/VROUW (30-38 uur); Als barkeeper ontvang je onze gasten in het gezellige café. Als jij daar staat, schenkt en (lunch-gerechten) serveert zijn ze bij jou te gast en dat zullen ze weten! 's Avonds neem je ook enkele taken over van het receptieteam. Samen met je collega's zorg je ervoor dat het verblijf van onze gasten onver getelijk lekker en gezellig is. MEDEWERKER ZALEN (M/V) parttime/fulltime Je bent verantwoordelijk voor de juiste inrichting van de zalen en je onderhoudt de contacten met de trainers. Je werkt over het algemeen van maandag t/m vrijdag. Ook kun je ingezet worden bij feesten en partijen, waardoor je soms in het weekend aan het werk bent. Werken bij De Zeeuwse Stromen? Da's leuk! Want je bent zelf mede-verantwoordelijk voor de goede sfeer. We verwachten dus wel wat van je: een goede, positieve èn behulpzame instelling, ook naar je collega's, Want als jij. en je collega's prettig werken (daar werken wij aan) hebben ook onze gasten het naar de zin. Zo simpel is dat! Wat staat daar tegenover? Prima salariëring volgende dé Horeca-CAO, verrassende secundaire arbeidsvoorwaarden, maar bovenal die prettige werksfeer en dynamische teamgeest. Reageren voor 16 februari 2009. Bel voor meer informatie over deze functie of stuur je brief met CV (per post of e-mail) naar: Hotel De Zeeuwse Stromen T.a.v. Gilda den Boer, Postbus 70. 4325 ZH Renesse, 0111 462040 administratie@zeeuwsestromen.nl www.zeeuwsestromen.nl VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE VACATURE ZIERIKZEE-Theatergroep Zierik kan er geen genoeg van krijgen: opnieuw een hilarische en cynische komedie van Alan Ayckbourn. Onder regie van Cees Möhimann zet de Zierikzeese toneelgroep in maart weer een vrolijk stuk voor jong en oud van de Engelse grootmeester van de "bitterzoete" komedie op de planken in het MFC. Met: Cora Hoogstrate, Marco Reedijk, Ria Willemse, Margaret van Velthoven, Gabri de Groot, Carina Kik, Remi Schoemaker, Kalijn de Groot en Jora Möhimann. In het MFC in Zierikzee neemt Theatergroep Zierik de bezoekers mee terug naar de voorbije Kerstdagen: Zoals ieder jaar komen familie, vrienden en kinderen van de familie Bunders onder de kerstboom bijeen om de feestdagen gezellig samen te vieren. Het huis is vro lijk versierd, iedereen is op zijn paasbest, de cadeautjes liggen onder de boom, de warme chocolademelk staat klaar, én er wordt nog een speciale gast verwacht. Ja, het wordt ontzettend gezellig. Nou ja, door zowel beroeps- als amateurgezel schappen met enorm succes gespeeld wor den, heeft al vaker bij Theatergroep Zierik op het repertoire gestaan. De komedie "Bedkwartet" en ook "Verre vrienden" trokken in Zierikzee volle zalen met scha terende toeschouwers. Toch is zijn humor nooit oppervlakkig of platvloers; altijd wordt het publiek op humoristische wijze een spiegel voorgehouden. "Lachen bij Ayckbourn is lachen om jezelf." In "Prettige Feestdagen" schotelt Theatergroep Zierik het publiek weer een aantal herkenbare, krankzinnige karakters voor, zoals een knorrige vuur- gevaarlijke tante, een oom die het decor opzet voor zijn gevreesde jaarlijkse pop penspel en niet te vergeten zijn door pech achtervolgde echtgenote die altijd weer het kerstdiner op grondige wijze weet te ruineren. Gooi er nog een doldwaze vrijage onder de kerstboom tegenaan en je hebt alle ingrediënten voor een hoeveelheid klas sieke Ayckbourn humor, die de kerstge dachte grondig om zeep helpt. Prettige Feestdagen", een stuk zo prikkelend als de naalden van de kerstboom, garandeert een heerlijke avond theater. Op zaterdag 7, vrijdag 13, zaterdag 14, vrijdag 20 en zaterdag 21 maart. Aanvang 20.00 uur Toegang 10,00. Reserveren: www.thea- tergroepzieriknl óf 0111-417149 De Engelse toneelschrijver Alan Ayckbourn befaamd om zijn "bitter zoete" komedies, die over de hele wereld I li II A PccU Columnist ,<rt Lianne Holty-van der Wekken, arts Doodgewoon Als ik uitleg hoe je bij ons in de Mauritslaan komt, vertel ik dat je eerst richting het Ziekenhuis moet. Vervolgens voorbij het Verpleeghuis en tot slot richting het Hospice. Ikgrap er dan altijd bij: "gezellige buurt dus!" Zeg dan dat we bewust daar zijn gaan wonen, omdat we dan alle zorgfaciliteiten bij de hand hebben. Onze doodlopende straat loopt bijna letterlijk en figuurlijk dood. Je rijdt, als je niet zou stoppen, zo het Hospice binnen. Ach, ook over de dood moet je grapjes kunnen maken, vind ik. Niets is zo onlosmakelijk met het leven verbon den als de dood. Nog steeds is de dood een taboe. Maar bij elke navelstreng die doorgeknipt wordt begint het aftellen tot de dood. Dat is de enige zekerheid die je een kind meegeeft bij de geboorte. Gek dat we daar zo weinig aandacht aan schenken en de dood nog steeds wegstoppen alsof het ons niet ooit ook zal overkomen. Toen er sprake was van het feit dat er een Hospice in onze wijk zou komen, waren sommige buurtbewo ners fel tegen. Men vreesde een af en aan rijden van lijkauto's en een veelvuldige confrontatie met de dood. Het leek een eng idee om een sterfhuis in de buurt te hebben. Maar wij zijn in al die jaren nog nooit een lijkwagen in de straat tegen gekomen. Hebben helemaal geen "last" van het Hospice. Integendeel, ik zou wensen dat er veel meer gebruik gemaakt zou worden van deze prachtige voorziening. Bent u er al eens geweest op een open dag? Onlangs las ik in het Hospice-blaadje dat het aantal bewoners ofwel stervenden tegenvalt. Nu sterven er velen op ons eiland, maar blijkbaar verkiezen weinigen het Hospice als sterfplek. Terwijl daar deskundige hulp verleners en vrijwilligers klaar staan om de stervende en familie bij te staan. Ik vergelijk de situatie van het sterven wel eens met die van een geboorte. Het zijnvoormij de meest intieme momenten in een gezin. Situaties waarin je als familie dicht bijeen bent en de buitenwereld bijna geen vat meer op je heeft. Je keert steeds meer in jezelf. Zeker diegene die baart of sterft; diens wereld wordt al maar kleiner. Sommigen willen persé thuis bevallen omdat een ziekenhuis zo onpersoonlijk lijkt. Maar als het moment 4 Volgende week: Jan Geluk, dijkgraaf. Waterschap Hollandse Delta II I III 1 iii 111 m u 1 11 111 daar is heb je helemaal geen oog voor je omgeving, dan wil je goede hulp en zorgzame mensen om je heen. Dat geldt eens te meer voor het sterven wat veelal veel langer duurt. De stervenden hebben dagen tot maandenlang zorg nodig. Zorg die in een thuissituatie steeds moeilijk op te brengen is, zeker voor mantelzorgers. In het Hospice is veel mogelijk. Je kunt er spullen van thuis mee naar toe nemen. Familie kan er verblijven en men is vreselijk betrokken en ingesteld op belevingsgericht zorgen. Welke zorg en aandacht bepalen de stervende en de familie, die hebben immers de regie. Niemand dringt zich op. Het heet niet voor niets Hospice ofwel gastenverblijf. De eilandelijk huisartsen kunnen het verhuizen naar het Hospice in terminale situaties misschien vaker ter sprake brengen. Ook zou men een film kunnen maken over ons Hospice. Die overal vertonen om zodoende meer bekendheid te geven aan de mogelijk heden. Sterven is een ingrijpend moment in een familie en ik zou het jammer vinden indien men de mogelijkheid van het Hospice daarbij niet overweegt. Er achteraf mogelijk spijt van heeft er geen gebruik van te hebben gemaakt. Het Hospice is inmiddels een vertrouwd huis in onze straat. Wij zeggen dan ook: "wij vinden het nu doodgewoon!". I II II 1 I I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 3