Gemeente bindt strijd aan met ongezond leven Temps Faible met film en muziek in Bewaerschole I A Marco Borsato op Concert at Sea MSD naar Kerkrade Schouwen-Duiveland EilandSPORT Weekendweer m kort en goed te gaan.. zierikzee BINNENKORT IN MïqïïkfTï: SPECIAAL V00RU. ZORGELOOS WONEN EN KOKEN Rentree Kerkhove aanstaande 1111 wereld Wekelijks met twee pagina's We I even in een WereldRegio. Daar hoort een kritische, onderhoudende krant bij. Want nieuws heeft vele gezichten. Net als al die inwoners van Schouwen-Duiveland. I R U A R I Jaargang 3 week 06 nummer 78 Er wordt teveel gerookt en gedronker kinderen zijn te dik en zien de tandarts Wethouder G. Houtekamer ZIERIKZEE - Inwoners van Schouwen-Duiveland leven langer dan in de rest van Nederland. Maar echt gezond gaat het er nog niet aan toe. Er zijn teveel dikke kinderen. Ook te veel kinderen die niet of nauwelijks bij de tandarts komen. En op het eiland wordt er te veel gerookt en gedronken. Tel daarbij op dat scholen en woningen onvoldoende geventileerd worden en de noodzaak voor de lokale overheid om actie te ondernemen, is gemotiveerd. In de politiek wordt momenteel gesproken over de lokale gezond heidsnota. Eind deze maand moet de raad haar vaststellen. Om op het netvlies te hebben welke acties er en en niet ondernomen moeten worden, heeft de Gemeenschappelijke Gezondheid Dienst, de GGD, de problemen in kaart gebracht voor Schouwen-Duiveland. Het eiland telt heel wat chronisch,zieke mensen (gelijk aan de rest van Zeeland). Psychosociale problemen komen veel voor en de meeste ziektelast wordt veroorzaakt door hart- en vaatziekten en psychische stoornissen. Wie minder te besteden heeft, leeft beduidend ongezonder en er worden onvoldoende kinderen gevaccineerd. Daaraan ligt op het eiland vooral de geloofsovertuiging ten grondslag. Verder is het tandarts bezoek van kinderen onder de maat, zijn ze vaak te dik en wordt ook het grote aantal tekenbeten als aandachtspunt opgevoerd. Aan de hand van het GGD-onderzoek is een lijstje met zeven speerpunten ontwikkeld. De gemeente wil de strijd aanbinden met het roken, schadelijk alcoholgebruik, overgewicht, diabetes, depressie, drugs/medicijnen en legionella in leidingwater. De gemeenteraad moet deze speer punten eind deze maandnogvaststellen, maar burgemeester en wethouders hebben een voorzet gegeven. Het gaat op actiepunten voor de periode van nu tot 2012. Daarna wordt de balans gebeurt er al het een en ander. Er is een sportproject voor ouderen in het leven geroepen, ondersteunt de gemeente preventieprojecten voor alcohol, drugs en tabak en wordt de verminderde geestelijke gezondheid met trainingen aangepakt. Door de nota heen wordt ook aandacht besteed aan de vergrijzing op het eiland. „Er zal in de toekomst een sterke groei zijn van de groep ouderen van vijfen zeventig-plus", schrijft de gemeente. De GGD doet onderzoek naar deze groep en adviseert de gemeente vervolgens. Ouderenorganisaties wil len dat er naast de reguliere zorg een laagdrempelig adviesbureau komt voor senioren. Wethouder GHoutekamer is verantwoordelijk voor het gezondheids beleid. De gemeente ontwikkelt alleen beleid. In het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (de WMO) heeft de gemeente allerhande taken in het kader van de gezondheid. Binnen die wet bepaalt de gemeente waar ze haar accenten legt en hoeveel geld er naar de deelterreinen gaat. De uitvoering van het gezondheidsbeleid ligt bij andere organisaties. De zeven speerpunten: Roken schadelijk alcoholgebruik overgewicht diabetes depressie drugs/medicijnen legionella in leidingwater Martin de Jonge uit Zierikzee, één van de MSD-muzikanten. Volgens burgemeester en wethouders ZIERIKZEE - De Marchingband Schouwen-Duiveland gaat deel nemen aan het vermaarde Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade. De wereldkampioenschappen voor muziekverenigingen worden eens in de vier jaar gehouden. Zaterdag 25 juli lopen de muzikan ten marswedstrijden in het Parkstad Limburgstadion van Roda JC. MSD is geplaatst in de Marchingcontest First Division. Er zijn twee Divisions, waar bij de Worlddivision nog boven de First Division staat. MSD is erg blij met dit optreden. Hiervoor dien je namelijk formeel toe gelaten te worden. Er zijn nog twee andere Zeeuwse deelnemers: Drum Buglecorps Juliana uit Middelburg (showwedstrijden) en de Deltaband uit Vlissingen (marswedstrijden Worlddivision). Zaterdag 7 februari 5°C 3-c Neerslagkans: 30% W 5 bft Zondag 8 februari 4°C o-c Neerslagkans: 10% iU - Z4bft Kijk voor het actuele weer op: www.wereldregio.nl Banninklaan 8 Zierikzee 0111 413551 Haringvlietplein 4, 4301 XG ZIERIKZEE Afsluiting Vierentwintig duinovergangen BURGH-HAAMSTEDE - In de film maar ook in de muziekwereld bestaat de term Temps Faible, tijd dat er niets gebeurt, afwachtende tijd. Na Temps Faible komt Temp Fort, heftige tijd, krachtig moment. Als je filmt gebeurt er soms tijden lang niets (temps faible) en opeens heb je dan toch nog onverwachts schitterend mooie beelden of een gebeurtenis van bijzondere klasse. In de klassieke muziek idem dito, je hebt eerst de rustige tijd nodig om de heftige periode zijn eigen waarde en intensiteit te laten hebben. De Bewaerschole in Burgh Haamstede heeft het collectief Temps Faible gevraagd een avond met film muziek te verzorgen. Aanleiding voor die uitnodiging is dat het jaarprogramma 'vierentwintig duinovergangen, de modes van het landschap' afgesloten gaat worden in het weekend van 7 en 8 februari. De Bewaerschole is kort samen gevat het moderne kunst centrum van Schouwen-Duiveland. Temps Faible zal live film, muziek, poëzie en documentaire mengen waarbij alles samen één totaal gebeurtenis wordt. De film wordt als een (muziek) instrument gebruikt. Zaterdagavond 7 februari zal voor het eerst in deze samenstelling opgetreden worden. Drie muzikanten, James van de Water —gitaar—, Frans Blanker —sax midi manipulatie— en Michael de Miranda —percussie— zijn de musici. Rob van der Pauw verzorgt het camera werk. Gasten zijn dichter Dieuwke Parlevliet die uit eigen werk voordraagt beeld muziek) en onderzoeker Marnix van Stralen zal live een korte documentaire toelichten die over Mossel Zaad Invang gaat. De beelden worden rondom op 4 schermen vertoond. Jaap Verseput is regisseur en zorgt voor het beeld materiaal en de geluid samples. Dus nu de vraag, waarom heet het project niet Temps Fort....? Omdat het simpelweg veel meer tijd Temps Faible dan Fort is. Dat geldt voor het gewone leven trouwens ook. Het optreden zelf zal naar men hoopt Temps Fort worden, maar het blijft afwachten natuurlijk. De avond in de Bewaerschole begint om 20.00 uur. I BROUWERSDAM - Marco Borsato treedt op tijdens Concert at Sea op de Brouwersdam. Dat heeft de organisatie deze week bekend gemaakt. Borsato staat op voor vrijdagavond 26 juni. Hij wordt voorafgegaan door Racoon en VanVelzen. De organisatie van Concert at Sea is vorig jaar begonnen met het steviger neerzetten vanhetvrijdagprogramma. Veel fans van het festival komen namelijk al op vrijdag naar Schouwen- Duiveland om daar te overnachten. Wat begon als een aardigheidje op vrijdagavond, is met Borsato een vol waardige festivalavond geworden. Het feit dat Borsato komt, kan betekenen dat de vele tienduizenden bezoekers van het zaterdagpro gramma nu in grote getale op vrijdagavond afreizen naar het eiland. Het verdere programma is behalve Ilse de Lange nog niet bekend. Achter de schermen wordt gewerkt aan het contracteren van een grote act. Blof is er vanzelfsprekend wel; deze Zeeuwse band is de initia tiefnemer van Concert at Sea. Ook Golden Earring is aanwezig. Een dagkaart voor Concert at Sea gaat dertig euro kosten. Wie twee dagen wil genieten van het festival betaalt vijftig euro. ZIERIKZEE - Na twee laatste, succesvol verlopen tests kan Lesley Kerkhove haar rentree maken in het tenniscircuit. Haar eerste toernooi is in het Portugese Albufeira, waar komende week een Future- toernooi begint. Deterugkeervan de zeventienjarige tennisster heeft lang op zich laten wachten, langer dan de Zierikzeese lief was. Liefst vijf maanden heeft Kerkhove geen officiële wedstrijd kunnen spelen vanwege een hard nekkige peesirritatie in haar knie. Haar laatste duel was begin sep tember 2008 toen ze in de eerste ronde van een Future in Alphen aan den Rijn in drie sets van de Duitse Martina Muller verloor. Daarna volgde een lange periode zonder ook maar een tennisrac ket aan te raken. Pas in december mocht Kerkhove weer voorzichtig gaan trainen. Nog even was er de hoop op deelname aan de Australian Open, maar die trip kwam volgens de artsen te vroeg. Derhalve wordt het Albufeira haar eerste optreden. Wil ze zich plaatsen voor het hoofdschema, moet ze eerste vier ronden in de kwalificatietoernooi winnen. Zodra Kerkhove haar eerste wedstrijd heeft gespeeld, is het resultaat terug te vinden op www.wereldregio.nl.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 1