Klimaatverandering kost de glazenwasser werkbare dagen disCus Februari maand van het gebit Bolle Fax 0111-453775 WF „Ik denk dat ik door die verandering nu al een dag of twee per week mijn werk niet kan doen" Strandjutten Westenschouwen Programma Straö Renesse zaterdag 14 februari 2009 Kom langs op 14 FEBRUARI van 11.00 uur tot 15.00 uur voor een GRATIS GEBITSCONTROLE van uw huisdier (hond, kat, konijn of cavia) Deze zal worden uitgevoerd door een dierenarts van DAP Schouwen-Duiveland II II S3 I I I I 12 6 FEBRUARI 2 O 9 Louis Kleingeld: „Ik ga geen ramen zemen, als de mensen alleen maar aan de factuur in de brievenbus kunnen zien, dat ik geweest ben." ZIERIKZEE - De klimaatverande ring lijkt voor veel mensen nog een ver van mijn bedshow, maar glazen wasser Louis Kleingeld uit Zierikzee heeft er volop mee te maken. „Ik denk dat ik door die verandering nu al een dag of twee per week mijn werk niet kan doen", vertelt hij. Wat veel mensen als plezierig vooruitzicht ervaren - de aarde die een paar graden opwarmt - is voor Kleingeld een directe bedreiging. Het water verdampt en komt terug als regen. Om over de wind maar te zwijgen. Kleingeld komt van origine uit Rotterdam. Daar verdiende hij in het verleden zijn boterham met Antennes. Hij leverde onderdelen. Maar Rotterdam werd bekabeld en de markt voor antennes stortte in. „Ik ben in 1980 naar Schouwen-Duiveland gekomen. Ik dacht, zo'n dunbevolkt gebied wordt vast niet bekabeld." Maar dat was een inschat tingsfout. Omdat de nu 54-jarige ondernemer goed thuis was in techniek, stortte hij zich op de reparatie van onder andere radio's en tv's. Hij zette een handel in tv's naar het Oostblok op. Daar leek iedereen te wachten op een tv. Maar de val van de Muur heeft daar de ontwikkelingen in sneltreinvaart ingezet. „Op momenten verkocht ik wel honderd tv's in een keer. Maar die handel zakte ook in op een gegeven moment." Zijn derde uitstapje was zijn cd-winkel in Zierikzee. Muziek is Kleingeld's passie en daar lieten beroep en passie zich goed combineren. Maar zoals ook met de antennes en de tv's, hield hij het op een gegeven moment ook met de cd's voor gezien. Tien jaar geleden startte hij zijn succesvol schoonmaakbedrijf. Maar nu gooit het klimaat roet in het eten. De aarde warmt op en het aantal werk dagen neemt af. „Je kunt natuurlijk wel ramen lappen als het regent, maar je wilt toch graag dat de mensen minstens een dag kunnen genieten van het uitzicht", lacht hij. „Ik ga geen ramen zemen, als de mensen alleen maar aan de factuur in de brievenbus kunnen zien, dat ik geweest ben. Nee, zo werk ik niet." Louis Kleingeld - met kouder weer steevast met alpinopet op het hoofd - is niet het prototype van een glazenwasser. Als er al een prototype bestaat. „Ze zeg gen wel eens dat die glazenwassers alle maal van Frans Bauer houden. Nou ik dus niet en heb ik heb het hier en daar wel eens gevraagd en mijn collega's dus ook niet." Kleingeld praat graag met mensen en lokt daarmee ook interessante gesprek ken uit.Als glazenwasser heb je natuur lijk een geheimhoudingsplicht. Maar het is waar, dat je nog al eens iets hoort van mensen." Maar voorlopig is het weer koud. Dat zorgt er dus wel voor, dat hij minder dagen op pad kan. Louis Kleingeld vertelt zijn verhaal overigens op het moment, dat het eiland met een laagje poedersneeuw is bedekt. Ook een weinig ideale omstandigheid om een tien meter hoge ladder op te klimmen. Hij is al eens onderuit gegaan. Hij stond op z'n ladder, terwijl de doppen onder aan de trap waren ingesleten. Door een gladde ondergrond ging de trap schui- ven en hing hij in no time als een vleer muis aan zijn trap. „Daar schrik je wel van. Ik durfde een hele tijd de trap niet meer op." Trouwens, de verzekeringen stellen ook steeds hogere eisen. Wie onder barre omstandigheden de trap op klimt, hoeft niet op een uitkering van de verzekeraar te rekenen. Dus gaat Louis Kleingeld zich wat meer richten op het schoonmaken van kantoren als compensatie voor de niet- lapdagen. Samen met zijn partner Marijke Folkertsma richt hij een kantoor in aan de Poststraat nummer twintig. Hij gaat er cd's verkopen en Marijke stort zich er op haar fortografie en kunst. „Dan heb ben we ook een kantoortje. Dan trek ik gewoon een pak aan en kan ik contracten voor schoonmaak sluiten. Dat soort din gen werkt niet aan de keukentafel. Ik ben nu 54 jaar en ik wil niet meer elke keer tien meter hoog op een ladder staan." Want het werken als ramenlapper gaat niet in de koude kleren zitten. „Als het echt enorm regende moest ik wel drie keer naar huis om schone kleren aan te trekken." Hij ziet het alleen maar toenemen in de toekomst. Aanstaande weekend gaat hij samen met Marijke proefdraaien in de Poststraat. Kan hij ein delijk weer iets met zijn voorliefde voor muziek gaan doen. WESTENSCHOUWEN - Met een natuurgids van Staatsbosbeheer strandjutten langs het Noordzeestrand bij Westenschouwen. Verzamelen op zaterdagmiddag 14 februari om 13.30 uur bij de Excursieschuur. Strandjutten is een leuke ervaring voor jong en oud. Soms spoelen er dingen aan waarvan je niet weet wat het precies is. Samen met anderen speuren langs de waterkant en de vondsten bekijken en misschien op naam brengen. Een bij zondere ervaring voor iedereen die iets van de geheimen van de zee wil weten. De gids vertelt over eb en vloed, spring tij en doodtij en de invloed van de zon en de maan hierop. Misschien een ont moeting met een zeehond of een bruin vis. Bijzondere schelpen, wieren en eie ren van vissen en schepldieren. De jutterstocht vertrekt vanuit het informatiecentrum Excursieschuur, Kraaijensteinweg 140 in Burgh Haamstede en duurt ongeveer twee uur. De hond mag mee! Daarna is Excursieschuur nog open voor een kop warme chocolademelk. Kosten 2,00 per persoon. Kinderen t/m 12 jaar 1,00 Informatie, aanmel den en kaartverkoop aan de balie van VW Schouwen-Duiveland, kantoor Haamstede of per telefoon op num mer 0900 2020233 en bij de gids ter plaatse. Foto: Marijke Folkertsma Louis Kleingeld: „Als het echt enorm regende moest ik wel drie keer naar huis om schone kleren aan te trekken. verzamelen van de versierde paarden en pony's bi) manege Crol, waar de inschrijving en keuring plaatsvinden. Vertrek van de Straórijders voor de strandrit richting overgang Jan van Renesseweg waar tevens de voetwassing o.l.v. ds. Piter Coodijk plaats zal vinden. Op het strand zal de groep zich In tweeën splitsen voor een korte- (overgang Watergat) en een lange (richting Burgh-Haamstede) rit. Verzameling verklede kinderen op de Lange Reke waar de inschrijving en keuring plaatsvinden. Aansluitend ringsteken op pony's, die gratis ter beschikking worden gesteld door manege Crol. Voor kinderen tot 6 jaar staat er een apart programma klaar waarbij inschrijving niet nodig is.Bij deelname worden kaartjes verstrekt. Na afloop van de kinderspelen kan tegen inlevering van het kaartje een kindermenu gegeten worden in het "Wapen van Zeeland". Gezamenlijk met muziek-vereniging "Luctor et Emergo" en alle kinderen op een boerenkar worden de Straórijders opgehaald bij het Transferium voor een rondrit door het dorp. Ringsteken op de Lange Reke, ditmaal voor de Straórijders. Aanvang van het gratis kindermenu. Direct na het eten worden de prijzen uitgereikt voor de best verklede kinderen en van het ringsteken op de pony Alle kinderen een presentje, maar de uitreiking hiervan zal plaatsvinden tijdens het ringsteken op de Lange Reke. Ontvangst van de Straórijders in het "Wapen van Zeeland"met aansluitend de prijsuitreiking voor de best versierde paarden/ pony's alsmede van het ringsteken. Einde Straöfeest Het feest wordt muzikaal omlijst. Grevelingenstraat 15 4301 XZ Zierikzee Tel. 0111-453777 www.discus.nl TE - -iffr j DIER&TUIN T'71 pf O? i UW MUIS 01 EK N SUllAAUAfl* - ÜBSÜÜ ï&t

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 7