'Het kan er stevig aan toe gaan' ■B» Sport Schouw De Graaf, één van grondleggers Scaldina, overleden 14 februari Valentijnsdag I II HBBS MMiMM II I I I EilandSPORT Verras uw Valentijn met een boodschap in WereldRegio Sport kort 6 FEBRUARI 2 9 11 Twee eilandelijke rolstoelhockeyers actief op competitiedag in Goes And the winner is. Volgende week zit hij op de tribune in sporthal Onderdak in Zierikzee. Voor een avondvullend programma met muziek en zang, demonstraties en toe spraken. En dat allemaal in het teken van de jaarlijkse sportverkiezingen. Hij kijkt er elk jaar naar uit en ziet opnieuw dat Schouwen-Duiveland een groot con tingent sporters heeft dat jaarlijks aan de weg timmert. Bossen medailles voor de prestaties die in 2008 geleverd zijn. Opnieuw is het een grote groep sporters, jong en oud, die zich heeft onderschei den op hun specifieke onderdeel. En alsof het niet genoeg is, staat de Aanmoedigingsprijs op het programma om een jeugdige sporter een hart onder de riem te steken. Gebleken is dat in het verleden behaalde resultaten geen garantie bieden voor de toekomst. Maar niet geschoten is altijd mis. Wie heeft zich zo verdienstelijk gemaakt voor de sport, dat hem of haar een onderscheiding ten deel valt? De Penning van Verdienste komt terecht bij de kandidaat die zelf het meest verrast is en bescheiden blijft onder zoveel lof. Het prototype dus van de vrijwilliger. De avond komt in een stroomversnel ling. De spanning stijgt. Vroeger mocht het publiek nog stemmen op de genomi neerde sportploeg, sportman en sport vrouw. Dat ging niet helemaal goed omdat degene met de meeste supporters in de zaal met de prijs ging slepen. Nu is daarvoor een vakjury in het leven geroepen. Die kan het in principe ook nooit goed doen in de ogen van ken ners. Omdat de verschillende takken van sport qua niveau en prestatie in sommige gevallen niet helemaal te vergelijken zijn. Het is wikken en wegen en op de juiste waarde schatten. Voorwaar al een top prestatie op zich. Maar hij is ervan overtuigd dat de prijzen opnieuw terecht komen bij de ploeg, de man en de vrouw die het volledig ver dienen om bijgeschreven te worden in de eregalerij. Hij stelt voor een nieuwe prijs uit te rei ken en nomineert de juiy daarvoor: de oorkonde voor het Salomonsoordeel. Joop van der Laan BROUWERSHAVEN/BRUINISSE - De ene doet het nog maar een jaar en de andere is er al vijfjaar in actief. Beiden, de 27-jarige Brouwse Kris van der Werf en de 46-jarige Rien Pronk uit Zierikzee, zijn zater dag 7 februari met hun vereniging Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) te zien tijdens een competi tiedag voor het handbewogen rol- stoelhockey in Sportpunt Zeeland in Goes. De wedstrijd in Goes maakt deel uit van een landelijke competitie, die uit vijf NIEUWERKERK - Na een lang durig ziekbed is Ad de Graaf, een tafeltennisman pur sang, woens dag 4 februari overleden. De Graaf - hij werd zestig jaar - was vanaf de oprichting betrokken bij de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina. Hij had zitting in het eer ste bestuur en nam vanaf het begin de jeugd onder zijn hoede. wedstrijddagen bestaat. De competitie dag bij SGB, de tweede in haar bestaan, is de vierde in het seizoen 2008/2009. De eerste drie vonden plaats in Waspik, Nijmegen en Zwolle en de slotdag is eind maart in Overveen. Het H-hockey - de officiële naam van het handbewo gen (vandaar de H) rolstoelhockey - is onderverdeeld in verschillende klas sen. De hoogste categorie is de super league. Daarna volgend de hoofdklasse en de eerste tot en met vierde klasse. H-hockey wordt in de eerste tot en met vierde klasse gespeeld met vier mensen (een keeper en drie veldspelers) en de Vanaf 1974, het jaar van de oprichting, was Nieuwerkerker De Graaf ruim der- tig jaar jeugdtrainer van Scaldina. Daar stoptehijzo'nvierjaargeledenmee.Twee jaar eerder had hij al afscheid genomen als competitiespeler bij de Zierikzeese club aan de Raamstraat. De Graaf had namelijk nog een andere hobby: zingen bij het Shantykoor Neptunus. „Het is altijd een bevlogen man geweest wedstrijden duren tweemaal een kwar tier. 'Beginneling' Van der Werf komt uit in de derde klasse met SGB 2 en de 'erva ren' Pronk is doelman in het eerste team van SGB dat in de eerste klasse van de nationale competitie speelt. SGB 2 speelt zaterdag twee wedstrijden, het eerste komt drie duels binnen de lijnen. De inwoonster van Brouwershaven is gaan rolstoelhockeyen omdat gewoon hockey niet kan. „Ik loop veel op kruk ken", aldus Van der Werf die heupdys- en zijn passie was training geven", spreekt Jan Remmers namens Scaldina. „Zeker het trainen van jeugd. Wat dat betreft heeft hij wel een paar talenten zoals Martijn Bruel en zijn eigen zoon Paul gebracht. Zijn laatste kunstje was het bijbrengen van de eerste beginse len van de tafeltennissport aan Niels en Koen van Velthoven." Verder organi seerde De Graaf in samenwerking met plasie heeft. Dit is een aangeboren afwij king met als gevolg dat haar heupen zich niet goed hebben ontwikkeld. In een poging het één en het ander te her stellen, heeft ze al wat operaties onder gaan. Maar de toestand van haar heupen wisselt nogal eens. „Soms gaat het wat beter en een andere keer wat minder." Niettemin kan ze in het rolstoelhoc key haar ei kwijt. „Ik vind het erg leuk om te doen en het is altijd erg gezellig. Je komt met meerdere teams bij elkaar en je leert steeds meer mensen kennen door heel Nederland. Maar ik doe het ook voor het competitie-element van andere leden van Scaldina tien jaar lang het recreatieve toeristentoernooi in Brouwershaven. Voor alle verdiensten voor de tafelten nissport op Schouwen-Duiveland is De Graaf ook koninklijk onderschei den. Zelfs vanaf zijn ziekbed hield De Graaf zich bezig met Scaldina, dat onlangs haar 3 5-jarig jubileum vierde. Remmers: „Hij wilde graag dat dat feest de wedstrijden." Zierikzeeënaar Pronk wilde met zijn beperkingen (aan linkerschouder, zijn knieën en beschadigde zenuwwortels) toch graag sporten en dat gaat hem al vijf jaar prima af bij SGB. „Het is een teamsport maar ook een integratie- sport", waarmee Pronk aangeeft dat er ook mensen zonder beperkingen in het H-hockey kunnen meedoen. „Het is iets minder ruig dan rolstoelbasketbal, maar het kan er stevig aan toe gaan." Meer informatie is te vinden op wwwxol- stoelhockeyml en www.sgbgoes.nl. doorging". Op hetzelfde ziekbed werd De Graaf vorige week benoemd tot ere lid van Scaldina. Het was pas de tweede keer dat de Zierikzeese club iemand tot erelid benoemde. Karei Holm, de eerste voorzitter van Scaldina, was de eerste. Remmers: „In het bijzijn van zijn vrouw en Paul is het gebeurd zodat zijn naam voor eeuwig in de archieven van Scaldina bewaard blijft". Rien Pronk (links) en Kris van der Werf tijdens een training van het handbewogen rolstoelhockey. Foto's: WereldRegio Schrijf uw persoonlijk bericht in het hart hierboven en stuur dit in voor woensdag 11 februari, met of zonder afzender. WereldRegio, Poststraat 41, 4301 AB Zierikzee (vergeet de postzegel niet!) E-mailen kan natuurlijk ook naar info@wereldregio.nl Voor het vriendschappelijke duel tus sen de Noord-Bevelandse selectie en het Schouwse elftal onder 2 3 jaar is het Bruse Boys hofleverancier. De zaterdag-twee deklasser levert liefst zeven spelers: Rudi van der Bijl, Thomas Groeneveld, Robin Meertens, Nathan Olree, Rick Postema, Mats en Olaf Willemse. De afvaardiging van Duiveland misstaat met zes spe lers evenmin: Robbert de Bruine, Eric Duffener, Rudi Koster, Kevin Verboom, Leen IJzelenberg en Marcel Zwager. De eilandelijke selectie wordt gecomple teerd door Vincent Bakker, Martijn Boot, Kevin Veerhoek (allen DFS), Martijn van Grunsven, Robin in 't Hout, Ingmar Quist en Freek Torensma (allen Zierikzee). Het duel tegen de Noord-Bevelandse selectie begint om 19.30 uur op het terrein van Bevelanders in Kamperland. Simon Edenburg heeft bij de nationale zwemkampioenschappen korte baan uitstekend gepresteerd. In Dordrecht behaalde de Kerkwerfse zwemmer in zijn klasse twee gouden plakken: op de 100 en 200 meter schoolslag. Op de kortste afstand deed hij dat in een nieuw Zeeuws record voor zestien-jarigen: 1.05,24 minuten. Met zijn club, het Middelburgse Luctor et Emergo, was Edenburg even eens tweemaal succesvol op de estafette- onderdelen. Er was namelijk zilver op de 100 meter vrije slag en 100 meter wis selslag. Angela Giljam (foto) mag voorlopig niet volleyballen. De kans dat de volleybalster van het eerste vrouwenteam van volley balvereniging Forza dit seizoen nog in actie komt is nihil. De reden is zware schouderblessure waarbij een operatie zelfs niet uitgesloten wordt. Forza-coach Gerard Westerveld: „Giljam tobt er al heel lang mee maar nu is de ontsteking verergerd". Na het vertrek van de zus sen Van Donge en het afvallen van Giljam wordt de spoeling voor de regiodivisio nist steeds dunner. Met grote zorgen ziet Westerveld de thuiswedstrijd tegen Volley Zuid (21 februari) tegemoet. Dan ontbreken ook nog eens Dorien Vogel, Anne Struijk en Marije Munter. De laat ste, aanvoerster van Forza, probeert het duel te verzetten maar vooralsnog werkt Vollet Zuid niet mee. Ruim dertig C- en D-jeugdleden van Hockeyvereniging Schouwen-Duiveland (HSD) trotseerden de kou en straffe wind voor een enkele partijtjes strandhockey. De wedstrijden voor strandpaviljoen Kijkduin waren de eerste activiteiten van HSD sinds het begin van de winterstop en is een van de vele dingen die de club de komende maanden organiseert. Zo staat er eind april een hockeyclinic op sport park Bannink op het programma bij een van de snelst groeiende verenigingen op Schouwen-Duiveland. Lesley Kerkhove heeft haar titel 'beste Zeeuwse talent' op het Zeeuwse sport gala geprolongeerd. Net als in 2007 vond een vakjury haar prestaties in 2008 het meest aansprekend om de Zierikzeese tennisster die eer te gunnen. Was de zeventienjarige speelster vorig jaar afwezig om de talentenprijs in ont vangst te nemen, vrijdagavond was ze bij de sportverkiezingen in Kamperland wel van de partij. Kerkhove, die zeer bin nenkort haar rentree in het tenniscircuit, maakt, hield in de talehtenstrijd wielren- ster Agnieta Francke uit Koudekerke en de Vlissingse judoka Sam van 't Westende achter zich. Het kampioenschap in de eerste klasse G had All Ready al laten varen, maar het Zierikzeese korfbalteam dreigt nu ook de boot om de tweede plaats te missen. Reden is het onverwachte verlies tegen Olympia, dat All Ready afgelopen zater dag met 16-15 versloeg. Doorhet verlies heeft All Ready twee punten minder dan ODO, dat nu op de tweede plaats staat. Die notering geeft aan het einde van dit zaalseizoen recht op een promotie/ degradatieduel. De elfde competitiewed strijd van All Ready is morgen (zaterdag) thuis tegen ODO. Op www.wereldregio, nl is zaterdag 7 februari vanaf20.00 uur een uitgebreid verslag te lezen van dit voor All Ready cruciale duel. Romy Kerkhove, het jongere zusje van Lesley Kerhove, fungeert komende als één van de ballenmeisjes op het ABN Amro-toernooi, een internationaal ten- nisvenement in het Rotterdamse Ahoy'. Aan dit evenement doen vijf toptien- spelers van de wereld mee, waaronder de kersverse winnaar van de Australian Open, Rafael Nadal. William van der Maas is benoemd tot ere lid van badmintonvereniging Zierikzee. Het erelidmaatschap komt de trainer uit Ouwerkerk toe naar aanleiding van zijn jarenlange inzet voor de club. Als trai ner van jeugd en senioren, bestuurslid en competitieleider is Van der Maas meer dan zestien jaar actief geweest voor BC Zierikzee. Nu hij afscheid neemt van de club, is hij erelid geworden. De onder scheiding werd Van der Maas, nog altijd werkzaam bij de Bergse club The Flying Shuttle'57, toegekend op een open toer nooi dat BC Zierikzee een paar keer per jaar houdt in sporthal Onderdak. Renesse heeft een opvolger voor Leon Bakker gevonden. Het is Martin de Nooijer. De oefenmeesteruit Koudekerke gaat bij de zondag-vijfdeklasser aan de slag in het seizoen 2009/2010 en was tot voor kort trainer van Colijnsplaatse Boys. Echter, bij de zaterdag-derdeklas ser is De Nooijer halverwege dit seizoen opgestapt. Voor Colijnsplaatse Boys was De Nooijer actief bij MZVC, Robur en Nieuwland. RV Renesse ontvangt zondag 8 februari zo'n dertig combinaties voor een dres- suurconcours in de Renesser manege Grol. De wedstrijd staat open voor paar den en pony's in de klassen B, L, M en Z. Het merendeel van de inschrijvingen is afkomstig van Schouwen-Duiveland. De eerste proef van het concours begint om 9.00 uur met Kevin van de Wekken van Schouwse Ruiters.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 6