Biljarter De Visser heeft eindelijk beet Lafebers voeren in debuutjaar een waar schrikbewind :y ADVIESRAAD WMO ZOEKT NIEUWE LEDEN EilandSPORT Sportagenda I I I ID 6 FEBRUARI ZOQ9 Tennis(echt)paar verliest heel weinig wedstrijden Brouwenaar zegeviert op Graanbeurs-toernooi ZIERIKZEE - „We waren zeer verrast en zijn dat nog steeds", omschrijft Heidi Lafeber de presta ties van zichzelf en haar man Willem op de tennisbaan. „Het is allemaal heel onwerkelijk. Ik sloeg ballen waarvan ik dacht: 'deed ik dat? Onwerkelijk of niet, de 36-jarige Heidi en de 40-jarige Willem Lafeber hebben in negen maanden wel naam gemaakt onder de Schouwse tennissers. Begin 2008 werden ze lid van LTC Zierikzee. „We wilden eigenlijk iets samen doen. Zelf deed ik eigenlijk niets en vroeger heb ik van alles wat gedaan. Op mijn veertiende heb ik nog een jaar geten nist bij TV Duiveland." Door af en toen een baan te huren met een vriend van Willem, oud-doelman van Zierikzee, kreeg Heidi de smaak aardig te pakken en zoog daarin manlief, die nog nooit had getennist, mee. En dat hebben de vele tegenstanders inmiddels ook aan den lijve ondervon den. Het tennis(echt)paar Lafeber voert in haar debuutjaar een waar schrikbe wind op de eilandelijke tennisevene- menten. Het gaat écht te ver om alle gewonnen finales te noemen, maar de totaalcijfers spreken voor zich. Heidi speelde de afgelopen negen maanden zeven toernooien, inclusief het Winter Dikke Toren-toernooi van vorige week, speelde daarin 38 wedstrijden en ver loor er slechts drie. Willem heeft een wat 'mindere' staat van dienst: hij stapte eveneens slechts driemaal als verliezer van de baan maar deed dat in pas 29 duels. Het hoeft geen verbazing te wekken dat de Lafebers op het jongste WDTT de finale in het gemengd dubbel 7 won nen. Heidi: „De mix liep heel erg lek ker. Over het algemeen mix ik liever. Dan sta je naast en tegenover een man. Mannen slaan harder en vlakker." Over de gewonnen dubbelfinale met Marianne van Dongen was Lafeber minder tevre den. „We gingen met de gedachte de baan op dat we niet zouden winnen. Het liep best lekker maar ik kan niet zeggen dat ik een goede wedstrijd heb gespeeld." Alles en iedereen is verbaasd dat de Lafebers het op de tennisbaan zo voor de wind gaat. Hoewel ze nog geen jaar bezig zijn, is het koppel erg gedreven. „We proberen er zoveel mogelijk uit te halen." Wie denkt dat ze in 2009 de vakanties benutten om op vakantie te gaan, slaat de plank helemaal mis. „We hebben alle vakanties om de toernooien heen gepland. We willen zoveel moge lijk meedoen. Het meedoen geeft mij een vakantiegevoel. Ik vind het heer lijk." Maar of de tegenstanders van de Lafebers daar ook zo over denken... Op weg naar de eindzege in het Graanbeurs Trofee versloeg Sjaak de Visser dertien verschillende biljarters. Foto WereldRegio ZIERIKZEE - In bijna alle edities van het Graanbeurs-toernooi maakte Sjaak de Visser het afge lopen decennium zijn opwach ting. Slechts éénmaal reikte de biljarter uit Brouwershaven tot de finalepoule, met een derde plaats in 2002 tot gevolg. Alle andere keren sneuvelde de 3BSD-speler voor tijdig. Maar in de elfde uitgave van het onder biljarters populaire driebandenevenement van BV de Graanbeurs had De Visser beet. Om aan het einde van de finaledag met de Graanbeurs Trofee te kunnen pron ken, verstoorde De Visser wel het feestje van de Zierikzeese familie Rossen. Vader Kees kreeg er in de halve finale met 23-11 van langs en in de eindstrijd was zoon Arjan het slachtoffer van de dadendrang van De Visser: 30-16. En dus boekte hij zijn eerste toernooizege sinds 2003 toen De Visser in Renesse de districtstitel driebanden tweede klasse behaalde. Vanwege het gemiddelde hoefde Rossen, de winnaar van twee jaar geleden, minder caramboles te maken dan de Brouwse driebanden „Ik moest in ieder geval het verschil maken, maar in het begin ging het vrij gelijk op. Op een gegeven moment had ik uit acht beurten acht caramboles. Eén gemiddeld dus, maar Arjan kwam niet echt mee", zet de 39-jarige De Visser het verloop van de eindstrijd uiteen. „Daarna bleef ik gewoon goed spelen tot de laatste beurt. Arjan bleef stil staan en ik maakte in de voorlaatste beurt een serie van vijf. Ja, dan gaat het hard." En dus werd De Visser, met een moyenne van 0,714 (in 42 beurten) de terechte winnaar. „Dat zegt iedereen, ja." Met vader en zoon Rossen zijn slechts twee namen genoemd die De Visser op weg naar de eindzege heeft versla gen. Het Graanbeurs-toernooi startte namelijk al begin januari met de eerste ronde. Hierin versloeg hij André van Dijke en Henk Punt en verloor hij van Jan Beije. In de tweede ronde speelde De Visser zich langs Jan Brandenburg, Nico Tuinman en Gijs Coppoolse waarna in de volgende schifting Wim Zandee, titelverdediger Anne Stins en Toon Klaassen aan de zegekar werden gebo den. In één van de twee finalesgroepen moesten Beije (revanche dus), Klaassen en Wim Breur er aan geloven. Willem Lafeber m actie tijdens het jongste Winter Dikke Toren-toernooi. Foto WereldRegio Heidi Lafeber Sinds 1 januari 2007 werkt de adviesraad Wmo aan zijn opdracht om het college van burgemeester en wethouders gevraagd en ongevraagd te adviseren over de hoofdlijnen van het gemeentelijk beleid van de Wet maatschappelijke ondersteuning. Voor het vervullen van enkele vacatures zijn we op zoek naar nieuwe leden m/v Bent u? enthousiast deskundig bekend met één of meer prestatievelden van de Wmo actief in de samenleving en hebt u een brede belangstelling voor maatschappelijke ontwikkelingen communicatief. Dan bent u diegene die we zoeken! Hoeveel tijd kost deelname aan de adviesraad? Gemiddeld enkele uren per week. U ontvangt per openbare vergadering een vergoeding. Reis- en verblijfkosten worden uiteraard vergoed. Meer informatie? Kijk op www.schouwen-duiveland.nl /leven,zorg en welzijn/wmo. Hier vindt u een profielschets. U kunt tot uiterlijk 1 maart een brief met motivatie sturen naar: Burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland secretaris adviesraad Wmo dhr. F. Babijn, Postbus 5555.4300JA Zierikzee. Als lid van de adviesraad is het uw taak om samen met de andere leden concrete adviezen te formuleren over de prestatievelden van de Wmo: Dit betekent adviseren over: 1. het bevorderen van de sociale samenhang in en leefbaarheid van dorpen, wijken en buurten; 2. preventief: gerichte ondersteuning van jeugdigen met problemen met opgroeien en van ouders met problemen met opvoeding; 3. het geven van informatie, advies en cliëntondersteuning; 4. het ondersteunen van mantelzorgers en vrijwilligers; 5. het bevorderen dat mensen met een beperking zelfstandig kunnen deelnemen aan het maatschappelijk leven; 6. het verstrekken van voorzieningen die voor mensen met een beperking noodzakelijk zijn om zelfstandig te kunnen functioneren en te kunnen deelnemen aan de samenleving; 7. het bieden van maatschappelijke opvang, vrouwenopvang en advies- en steunpunten huiselijk geweld; 8. het bevorderen van openbare geestelijke gezondheidszorg; 9. het bevorderen van het opstellen van een verslavingsbeleid. Zaterdag 7 februari Competitie, mannen: Scheldesport- Mevo'8o. Biljarten Regiofinale bandstoten 5e klasse (12.00, clubhuis De Graanbeurs, Kerkhof ZZ Zierikzee). Handbal Zaalcompetitie, jongens: Delta Sport C3-Intemos (15.40). Meisjes: Delta Sport Ci-Avanti (14.50). Gemengd: Delta Sport Di-EMM (14.00). Locatie: sporthal Onderdak. Uitwedstrijd, mannen ie klasse: Groene Ster 2-Delta Sport. Korfbal Zaalcompetitie, 2G: All Ready-ODO (16.50), R4A: All Ready 2-Koag 5 (15.30), C3A: All Ready Ci-Atlas (14.30), C4A: All Ready C2-StormvogeIs (13.30), D2B: All Ready Di-Tjoba (12.30), E41 A: All Ready Ei-Togo (11.30). Locatie: sporthal Onderdak, Zierikzee. Paardensport Menwedstrijd Indoor Grol (9.00, manege Grol). Tafeltennis Voorjaarscompetitie, 5e klasse C: Smash'67-Kerkwerve 2. Voetbal KNVB-competitie, district Zuid 1,4e klasse B: WIK'57-Stavenisse (14.30). Volleybal Ne VoBo-competitie, vrouwen: Morres Hulst-Forza, Krhnpen-Forza 2, Intermezzo-Forza3. Mannen: Krimpen 4-Forza, Intermezzo-Forza 2. Meisjes: Intermezzo-ForzaAi, Spivo-Forza A2, Spivo 2-Forza C2, Intermezzo-Forza Cl. Jongens: Intermezzo-Forza C, Gavok- ForzaC2. Zondag 8 februari Biljarten Regiofinale bandstoten 5e klasse (12.00, clubhuis De Graanbeurs, Kerkhof ZZ Zierikzee). Darten 8e Steilööre-ranldng (13.00, café Steilöore, Ouwerkerk). Handbal Zaalcompetitie, jongens: Delta Sport B2-Intemos (11.00). Meisjes: Delta Sport Bi-Desk (10.00), 4e klasse A: Delta Sport 3-Blauw Wit Locatie: sporthal Onderdak. Uitwedstrijden, mannen 2e klasse: Tornado Breda-Delta Sport 2. Jongens: Witte Ster-Delta Sport Bi. Paardensport Dressuuconcours RV Renesse, paarden en pony's B-, L-, M- en Z-klassen (9.00, manege Grol). Voetbal KNVB-competitie, vijfde klasse B: Ouwerkerk-Volharding, Val Aan- Renesse, Dreischor-ZPR'84 (allen 14.30). Maandag 9 februari Bridge Middagdrive Bridgekring'68 (13.30, dorpshuis de Schutse, Burgh- Haamstede). Darten ZDF-competitie, 2e divisie B: Manie Monday 2-Smit Royalty 3 (20.00. sport- cafe Onderdak). Schaken 20e ronde interne competitie (20.00, recreatiezaal de Veste). ZSB-competitie: Zierikzee-Denk en Zet, Zierikzee 2-Oostkapelle ((20.00, recreatiezaal de Veste). Tafeltennis Voorjaarscompetitie, 6e klasse C: Westerzicht 3-Kerkwerve 3. Dinsdag 10 februari Bridge Avonddrive bridgeclub Schouwen (19.30, dorpshuis de Schutse). Avonddrive Zierikzeese bridge club (19.30, MFC). Tafeltennis Voorjaarscompetitie, 4e klasse B: Scaldina 2-Kerkwerve, 6e klasse C: Scaldina 5-S VNB (beiden 20.15, sport zaal Raamstraat) Uitwedstrijd, 5e klasse B: Kapelle 3-Scaldina 3,5e klasse C: Kapelle 4-Scaldina 4. Voetbal Vriendschappelijk (onder 23 jaar): Noord-Bevelandse selectie-Schouws elftal (19.30, terrein Bevelanders, Zaalvoetbal ZieZaVo-competitie, 20.10: IPZ- MotorenBoys (inhaalduel). Bekerfinale, 20.50: café De Vlinder IJtama Arpi. Locatie: sporthal Onderdak. Donderdag 12 februari Avonddrive Bridgekring'68 (13.30, dorpshuis de Schutse). Tafeltennis Voorjaarscompetitie, 3e klasse B: Scaldina-Effect 2,7e klasse B: Scaldina 6-Kapelle 6 (beiden 20.15, sj Raamstraat). Woensdag 11 februari Vrijdag 13 februari Darten ZDF-competitie, ie divisie A: 2X Bellen-Smijt Maar Raak. Basketbal Competitie, -14 jaar: Mevo'8o- Scheldesport (18.30), -18 jaar: Mevo'8o- Marathon (19.45), mannen: Mevo'8o- Smokkelhoek (21.15). Locatie: sportcen trum Westerschouwen. Biljarten Districtskampioenschap fibre klein hoofdklasse (19.00, De Graanbeurs, Zierikzee). KNBB-competitie, 4e divisie: 3BSD- Steketee Schilders (20.00). Locatie: Yip's Plaza, Goes. Darten ZDF-competitie, ie divisie B: Steilööre-The 9 darters (20.00, café Steilöore, Ouwerkerk). Uitwedstrijd, eredivisie: Bar de Belt- Manic Monday. Schaken Extra schaakavond (19.00, de Bracksand, haven Zierikzee) Tafeltennis Voorjaarscompetitie, 5e ldasse C: Kerkwerve 2-Oudelande 3,7e klasse B: Kerkwerve 5-Oudelande 5 (beiden 20.00, gymzaal de Werve). Zaalvoetbal KNVB-competitie, ie klasse A: FC Rif-SchouwseBoys. II I! 1 III II lllll

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 6