Derde generatie in Crooswijkse bloemisterij Brands Waar was dat nou' Oplossing "Waar was dat nou 83" De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Dinsdag 3 februari 2009 pagina 5 Nieuwe opgave no. 85 De'Waar-was-dat-nou-foto' in deze uitgave, is volgens mij duidelijk op een aangename zondagmiddag genomen. Tientallen gezinnetjes lieten zich onge merkt fotograferen, terwijl zij een wandeling maakten door het boerenland. Op de originele foto is aan de horizon de Euromast te zien, dus de foto is na 1960 genomen.Vandaag de dag is het er enigszins veranderd; reden om te vragen Waar was dat nou? Internetbezitters kunnen de foto op beeldschermgrootte zien bij www.ditisrotjeknor.nl en www.deoudrotterdammer.nl Uw oplossingen, met herinneringen, anekdotes of zomaar gedachten gaarne vóór 16 februari 2009 per post zenden aan Waar was dat nou. Sint Jobsweg 20h, 3024 EJ Rotterdam Het e-mailadres is waarwasdatnou@ditisrotjeknor.nl Een Rotterdamse attentie wacht op de winnaar Een heel enkele keer verzucht ik: "Had ik maar een vak geleerd". En die verzuchting slaakte ik vier dagen geleden ook. Wat is er gebeurd? Op de 'Waar-was-dat-nou-foto' nummer 83 kwam weer de bekende grote stapel oplossingen binnen. Zowel de normale brievenbus als de e-mailbox 'stroomden over' van de inzendingen. Tussen die inzendin gen zaten brieven, die tot op de dag en de vierkante meter vertelden waar de brand in 1960 was geweest. Er was zelfs een inzender, die Rein Wolters bedankte voor deze raadfoto: "Eindelijk weer een foto die recht doet aan deze rubriek. De rest is eigenlijk niets." Deze Rein-fan wist zelfs de datum en krant te noemen, waar Rein jaaaaar- en geleden zelf de betreffende foto had geplaatst. Toen ik dit alles las, heb ik contact opgenomen met de briefschrijver en gevraagd wat ik dan toch verkeerd deed. Zijn antwoord was heel duide lijk: "Jij doet helemaal niets fout. Het gaat om de raadfoto's in het AD/RD. Die foto's worden geplaatst door redactieleden die niets van Rotterdam (oud of nieuw) afweten." Mij rest nu een bescheiden: "Dank!" In het door Rein Wolters geschre ven boek 'Bloemhof - Tuindorp in een Stadswijk', staat de foto. Rein schrijft: "De Oleanderstraat en de hoek van de Lavendelstraat waar in 1960 de buurt was uitgelopen vanwege een brand op de zolderver dieping. Er vielen geen gewonden, wel was de schade groot en duurde het geruime tijd voor het pand weer was hersteld." Zoals bij alle inzendingen plaatste ik de e-mailtjes in een aparte map. Ik scande de papieren inzendingen en deponeerde deze in dezelfde map. De originele e-mailtjes verdwenen in de bietenbak en de brieven gingen door de papierversnipperaar. Mijn bureau zag er weer netjes uit en ook de com puter was keurig op orde. Alleen nog even de map met de inzendingen van foto 81 naar de computerjachtvelden sturen en 'all was done'. Afgelopen woensdag was het tijd deze kopij naar de krant te sturen, dus opende ik mijn tekstverwerker en de map 'opl83'. Eh...waar is die map? Zoeken.zoeken..zoeken. N iets te vinden. Mijn hersens kraakten en ineens wist ik het: ik had de map 'opl81' schoongemaakt en daarin de oplossing van 'rf83' ingezet. Dat ik daarna verzuimd had de map een nieuwe naam te geven (dus opl83) was een stomme fout. Mede omdat ik wel braaf map opl81 had weggegooid. Tientallen en nog meer tientallen heb ben deze keer voor niets gereageerd. Al met al heb ik dit nog over: V. Dallau (Elburg): "Volgens mij is het de hoek Asterstraat/Ridderspoor straat. In het huis aan de overkant Ridderspoorstraat nr 1 hebben wij tien jaar gewoond. Het winkeltje dat we zien was toen (jaren 1950/1960) een ijssalon/patatzaak van de heer Kloot wijk, waar de jeugd samenschoolde, wat voor de buren niet altijd fijn was. Ja, veel mensen moesten vroeg op om te gaan werken en als je om ne gen/tien uur dan nog dat kabaal buiten hoorde, kon je moeilijk in slaap komen. Politie moest er soms aan te pas komen! De buurt is nu niet meer te herkennen, zoveel is er afgebroken en verbouwd. Gezellig was het wel. Grote gezinnen, dus veel kinderen. Speelgelegenheid was in speeltuin Bloemhof. Je kon er ook voetballen, waf tot de late uurtjes werd gedaan. Met goedkope gympies die we bij de Dump op de Putsebocht kochten voor één gulden. Een van de voetballers was Bennie Wijnstekers (voetballer van Feyenoord en het Nederlands Elftal) die aan het eind van de Ridder spoorstraat woonde. Mooie tijd." René van derBie. Burg.v.d.Havestraat 63,4307 BC Oosterland (Zld.): "Hoewel ik eigenlijk te jong ben om dit krantje te lezen, geef ik toch het antwoord op jullie foto. Ik zelf herken deze foto uit het fotoboekje over de wijk Bloemhof en ik weet daardoor dat dit een brandje was aan de Ole anderstraat. Het jaartal weet ik niet, maar ik denk dat dit ergens in de jaren '50 is gemaakt. Voor de rest weet ik er niet zoveel van en of deze huizen er nog staan weet ik ook niet, want dit kan het gedeelte zijn dat in de jaren '90 vermoedelijk is gesloopt, maar het kan ook het deel zijn dat gedeel telijk nog bestaat. Hier vlakbij in één van de zijstraten, de Kameliastraat woonde destijds mijn grootouders op huisnummer 52b, ook deze huizen zijn in de jaren '90 gesloopt. Op deze plek bevindt zich nu een hofje van het Oleanderplein. Voor de rest weet ik nu niet zoveel erover te vertellen, maar ik hoop dat jullie ermee vooruit kunnen." A. van der Leer (Zwijn- drecht): "Eben Haëzerstraat hoek Utenhagestraat. Gokje!!!" Mevrouw JC Reek (Vlaardingen): "Beijerlandsestraat kruising Blokweg en Westerbeekstraat. Dit was in 1939, brand op de 3e verdieping. Ik was toen elf jaar en woonde op de eerste verdieping en mijn moeder heeft de brand ontdekt. Beneden was slager Spackman. Veel spullen waren het raam uitgegooid en de overbuurman ving ze op en plaatste het op een wagentje. Mijn opa van toen heeft ook geholpen. Tja, families woonden toen erg dicht bij elkaar." S. Moulijn (Capelle aan den IJssel): "Dit is de wijk Bloemhof, ik denk de kruising Putsebocht/Stokroosstraat. Daar was vroeger een levensmid delenzaak. Al deze woningen zijn in 1990 tegen de vlakte gegaan. Nu zijn op deze plek andere woningen gebouwd. De brand was rond 1970." Ik hoop dat iedereen mijn excuses voor de door mij gemaakte fouten aanvaardt. En laat me aub geen vak leren. De journalistiek is' toch erg mooi! O ja, de Rotterdamse attentie gaat naar het Zeeuwse Oosterland. waarwasdatnou@ditisrotjeknor.nl Een van de oudste winkelbedrijven in Crooswijk is Uitvaartbloemiste- rij.nl en boeketterie Bloemenhal Brands aan de Crooswijkseweg 65b. Met Soraya (43) en Caroline Brands (41) slaat het familiebedrijf een nieuwe bladzijde open in het dikke geschiedenisboek. Sinds afgelopen zondag zijn de zussen de nieuwe eigenaressen. Vader Joop en moeder Ria Brands namen in de speciaal aangeklede winkel voor zeker honderd genodig den afscheid. Joop (65) en Ria runden de winkel 25 jaar, maar gaan het nu rustiger aan doen. Hun vakmanschap gaat echter niet verloren. Die is over gegaan op Saroya en Caroline. Vader Wim Brands verdiende in 1930, toen 16 jaar, zijn brood als bloemen- venter, bij het Bergwegziekenhuis en het verderop gelegen Eudokia. - De derde generatie aan het roer: v.l.n.r. moeder en vader Ria en Joop Brands, medegrondlegster de 85-jarige oma Ans Brands en de dochters Soraya en Caroline Foto Rem Wolters - Later op vaste standplaatsen in de Tollensstraat en de Noordmolenstraat, tegenover de fruitkraam van Van Brenkelen. Zoon Joop zag in 1944 het levens licht in een bedstede aan de Korte Bloklandstraat 19. Zijn ouderlijk huis stond schuin tegenover dat van Fey enoord-voetbal Ier Coen Moulijn. Het gezin verhuisde naar de Tocht- straat 96, want daar kon Wim Brands een winkel openen. Jonge Joop kwam na zijn school- en militaire dienst tijd in het familiebedrijf. Zijn vader opende 27 september 1961 aan de Crooswijkseweg 49 een bloemen- zaak en later zijn Plantenpaleis aan de Zwart Janstraat. Joop Brands specialiseerde zich ondertussen in de floraverzorging van uitvaarten en opende 2 februari 1984 zijn vestiging aan de Crooswijkseweg 65.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 3