Rotterdamse Zwembaden roepen 2009 uit tot seniorenjaar Oman De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Dinsdag 3 februari 2009 pagina 3 In de vorige editie van De Oud-Rotterdammer stond een uitgebreid artikel over het advies van het Sociaal Platform Rotterdam 'Witte Senioren' aan wethouder Kriens. In dit ad vies worden acht aanbevelingen gedaan om deelnemen en integratie van ouderen in hun eigen omgeving te bevorderen. Een van de aanbevelingen was om volgend jaar van Rotter dam 'Seniorenstad 2010' te maken. Al voordat het artikel in De Oud- Rotterdammer verscheen, besloten de 13 Rotterdamse zwembaden het jaar 2009 uit te roepen tot senioren jaar. Senioren hebben immers de toe komst. De bevolking vergrijst in rap tempo en een groot deel van de Rot terdammers is of wordt de komende jaren 50+. De zwembaden willen de senioren het gevoel blijven geven dat zij een belangrijk deel uitmaken van de samenleving en organiseren daarom in 2009 een breed scala aan activiteiten en aanbiedingen. Zo zullen zij elke vier weken in De Oud-Rotterdammer een leuke aanbieding doen en benoemt elk zwembad een ambassadeur van 55+ of ouder. Deze 13 ambassadeurs zullen de zwembaden een jaar lang vertegenwoordigen, onder meer op de 55+ Expo in Ahoy. Hier zullen de Rotterdamse Zwembaden dit jaar ook aanwezig zijn. Op deze manier trachten de zwembaden een duidelijker beeld te verkrijgen wat er leeft bij de doelgroep. November is voor de zwembaden een speciale se- niorenmaand met clinics, workshops en open dagen. Kortom, er is dit jaar genoeg te beleven in de Rotterdamse zwembaden. Bovendien is zwemmen zeer gezond. Zwemmen is goed voor het lichaam, verbetert de conditie en is blessu re vrij. Door de opwaartse druk van het water worden de gewrichten en rug niet belast en in het water is er geen valgevaar. Het is overigens niet noodzakelijk voor alle bewegings activiteiten te kunnen zwemmen. Er zijn ook activiteiten in ondiep water of op het 'droge'. Tevens bieden de meeste zwembaden speciale uren voor senioren aan en is er meestal de gelegenheid om na afloop van het zwemmen gezellig een kop koffie te drinken. Alle zwembaden zijn toe gankelijk voor mensen die minder goed ter been zijn. Houd dus goed De Oud-Rotter dammer in de gaten of kijk op de website www.seniorenzwemmen. nl, waar ook alle informatie terug te vinden is. Met 20% korting naar Tsjechisch topkoor in de Doelen Het Tsjechisch Philharmonisch Koor Bmo is aan het uitgroeien tot een van de beroemdste koren van Europa. Zo werkte het tijdens het afgelopen Ger- giev Festival mee aan een uitvoering van Beethovens Missa Solemnis. Nu zijn ze terug in Nederland, om samen met het Noord Nederlands Orkest een uitvoering te geven van onder meer de Glagolitische Mis van hun beroemde landgenoot Janacek. Reserveer nu kaarten en betaal slechts 24,- i.p.v. 31,-. Bestel o.v.v. "De Oud Rotterdammer-Lezersactie". Kassa de Doelen 010 2171717, dage lijks van 10.00 tot 18.00 uur. Concert- en congresgebouw de Doelen donderdag 26 februari 2009 Grote Zaal 20.15 uur (ox (olumn Een beetje doezelig en verdwaasd zit ik voor me uit te staren. Vierentwintig uur geleden lag ik temidden van de bergen van Oman nog in een Wadi te zwemmen. Als ik aan mijn onderarm lik, proef ik het water nog. Hetgeen ik lieg, want het water van een Wadi is zoet. Het was 25 graden en de zon scheen op mijn bolletje. Nu zit ik weer in mijn Hoeksche Waard en is het rond het vriespunt. De snelheid van het reizen is in onze tijd zo enorm, je hebt even tijd nodig om je te realiseren waar je bent, zeker omdat ik vannacht reisde, met onze onvolprezen KLM, en ik om zeven uur vanmorgen mijn huis binnen kwam, en het nu geen zin meer heeft naar bed te gaan. Harry Mulisch heeft eens heel mooi geschreven, ik dacht in "Het ste nen bruidsbed", dat het lichaam zich wel met de moderne snelheden verplaatst, maar dat de ziel dat eigenlijk niet bij kan houden, en nog reist met de trekschuit of met "een wapperende schoener". Mijn ziel hobbelt dus waarschijnlijk nog op een kameel in een karavaan achter mij aan en kruist op dit moment de woestijn bij Koeweit. Wat is een Wadi? Eigenlijk zoals wij ons een oase voorstellen. Midden in een woest berglandschap, of in een kale vlakte, of in een paar vierkante kilometer zand, zie je ineens een hoeveelheid palmen opdoemen en die staan rond een mooi meertje, soms wel een paar tiental len meters lang en breed, en zeer diep. Heerlijk om je daar even in te verpozen. De meeste wadi's staan evenwel droog, maar als het regent, en als het regent re gent het verschrikkelijk, dan stroomt dat in een oogwenk vol. Twee jaar geleden draaide het volgens mijn chauffeur en gids uit op een cycloon, waarbij duizend mensen zijn omgekomen. Oman is een prachtig, buitengewoon goed georganiseerd land. Het is natuurlijk een OLIEgarchie, geld is er genoeg, maar ze doen niet mee met die gekte van hun buren de Emiraten, met hun opgespoten eilanden en honderden meters hoge fiatgebouwen. Oman is nog een beetje ouderwets, er is totaal geen hoogbouw, alleen rijen mooie witte villa's, alles verplicht uitgevoerd in wat zij noemen "Arabische stijl", zelfs de bushokjes zijn een soort Moorse kasteeltjes, wantje mag niet uit de toon vallen, vandaar dus ook dat de moskee in Zuid helemaal in de stijl van de West- Varkenoordse weg wordt uitgevoerd. (Hebben we dat gedrocht niet te danken aan die wethouder minkukel die nu zo den Helder? Maak je niet druk mensen, we hebben er ongetwijfeld al lang weer een andere wethouder minkukel voor terug.) Het wegennet is prachtig, ook als je het binnenland in gaat, onderwijs en ziekenhuizen zijn gratis. Alle auto's zijn Japans, van de simpelste Mitsubishi tot de duurste Lexus, en ook heel veel van die benzineslurpende SUV's, de benzine kost omgerekend twintig Eurocent. Wij reden in een Toyota 4x4, en niet voor niets. Overal waar maar een sprankje water zit staan bomen en planten, rond de hoofdstad Muscat is het een kleuren pracht van bloemen, het lijkt de weg van Nice naar Cannes wel, maar honderd kilometer naar het Zuiden en dan naar rechts, kom je in een gebied van tiendui zend vierkante kilometer zandduinen, echt bergen en valleien van zand, en daar moesten we een veertig kilometer door heen, want daar ligt in de vorm van een tentenkamp een "hotel". Mijn chauffeur was in zijn element, met brullende motor zo'n steile helling van zand op, golven zand spoelden over de voorruit, heel schuin, en net als je dacht, "Nu pletteren we met de hele mikmak ondersteboven de vallei in, ik hoop niet dat Fred Wallast op mijn stukje zit te wachten", trok ie de boel weer recht, en stond je op de top van zo'n duin en stormde ie meteen de helling weer af. Dat tentenkamp was een belevenis, het was er doodstil en 's nachts stond je on der een sterrenhemel niet te beschrijven zo mooi. Myriaden (hè, kan ik dat woord ook eens gebruiken) sterren, zo groot dat het leek of je ze kon grijpen, met de Melkweg er als een gele band doorheen. Als elke ster een Euro zou zijn kon je er zo de Kredietcrisis mee oplossen. Maar het was wel stervenskoud. Later ook nog een eind de zee op geweest om naar de dolfijnen te kijken. En toen had ik weer de hele tijd een liedje in m'n hoofd, u weet hoe dat bij mij gaat. Jaren geleden, toen Louis Lemaire nog dacht dat ie zélf wat kon en een cabaretje had, vroeg hij mij eens of ik 's wilde komen kijken wat ik ervan vond. Nou, ik vond er niet zoveel van, maar er was een liedje dat werd gezongen door Lowietje Kockelman, die wèl wat kon en kan, zoals hij al jaren bewijst met zijn kompanen van Het Groot Niet Te Vermijden, ik hoop dat u nog weet waar ik het over heb, anders moet u daar gauw eens naar gaan kijken, en dat liedje, het moet in de tijd van C70 zijn geweest, want toen had je op de plek waar nou het Scheepvaart museum staat "DOLF1RODAM", weet u nog, en Lowietje zong dat liedje als volgt: "Kaik Pa, daar hebbie de dolfijnen, Kaik pa, dolle fijnen..!" En dat liedje bleef in mijn kop zingen, terwijl de dolfijnen rond de boot spartelden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 2