HlfflSidlimlammcr m@w Humanitasl iw herinneringsmuseum pp Zui Pagina 28 Dinsdag 3 februari 2009 De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Speciaal voor de lezers van Stichting Humanitas Postbus 37137 3005 LC Rotterdam Tel.: 010 - 461 51 00 Email: infomtichtinqhumanitas.nl Web: www.humanitas.nl Elke veertien dagen vindt u op deze achterpagina berichten over de dienstverlening van Humanitas, over het wonen en werken en de nieuwste ontwikkelingen. Nadere inlichtingen over Humanitas, een vraag of misschien een tip? Bel Martijn Huisman op nummer 010 - 461 53 47. Bel voor informatie over wonen Humanitas woonmakelaar Coby Bosker: 0651-58 36 34. Wethouder Jantine Kriens onvangt eerste exemplaar van rapport'Witte Senioren' In de Jan Meertensflat in IJsselmonde ontving wethouder Jan tine Kriens uit handen van prof. dr. Hans Becker, lid van het Sociaal Platform Rotterdam (SPR), op 19 januari jl. het eerste exemplaar van het rapport 'Witte Senioren'. Het rapport gaat over de grote groep oudere autochtone Rot terdammers die volgens het SPR, onder andere door de groeiende aandacht voor jeugd en de diversiteit aan be volkingsgroepen, te weinig in beeld is. Dit vraagt op korte termijn om aandacht. Het SPR In het kader van zijn kennismaking met Rotter dam en de Rotterdammers bezoekt burgemeester Aboutaleb verschillende wijken. Op vrijdag 16 ja nuari was hij in het Lloydkwartier en bezocht die dag met enkele wethouders ook Humanitasres- taurant 'De Zingende Zeeleeuw', waar zij spraken met Humanitasbewoners en zich ondertussen de koffie en het gebak goed lieten smaken. Vln.r.Rob van Damme, lid van de Raad van Bestuur van Hu manitas, manager welzijn en zorg Marjo van Dijk, mevrouw De Boer, de burgemeester, wethouder Jantine Kriens en deel- raadsvoorzitter van Delfshaven Carlos Gongalves De Oosterwiek stelt dat Rotterdamse ouderen steeds meer buitenspel dreigen te staan, terwijl zij hun kennis en ervaring met anderen willen de len. Onderzoek leidde tot een aantal aanbevelingen om de participatie te verbeteren. Het rapport kunt u downloaden op www.spr.rotterdam.nl. Grootstedelijk wonen in het groen In de Oosterwiek in Oosterflank zijn enkele Humanitas-apparte- menten per direct beschikbaar. Huurprijsindicatie: vanaf 550,-, exclusief servicekosten en ver warming. Er is ook een apparte ment te koop voor€ 135.000,- Bel voor meer informatie de woonmakelaar, van Humanitas, Coby Bosker: 0651 - 58 36 34. Gemeente kiest weer voor Humanitas Vorige week werd bekend dat de Stichting Humanitas weder om door de gemeente Rotterdam is uitgekozen om huishou delijke verzorging te leveren. Daar zijn we uiteraard trots op. De afgelopen jaren hebben we bewezen dat goed te kunnen. Maar er is meer. Door de combinatie van zorg en dienstverlening in gebouwen en de wijk zijn medewerkers van Humanitas letterlijk en figuurlijk altijd in de buurt. Via de 'keten van zorg- en dienstverlening' kan Humanitas veel meer voor de mensen betekenen dan al leen huishoudelijke verzorging. Zo zijn er de Humanitas-perso- nenalarmering, voor wie nog geen dagelijkse zorg nodig heeft, de Humanitas-senioren- restaurants waar men met kor ting kan genieten van lunch of diner en de herinnerings musea, zowel op de linker- als rechtermaasoever. Daarnaast bieden wij natuurlijk ook ver zorging en verpleging in de wijk en in onze complexen en helpen wij bij het beheren van de financiën. In de volgende Oud-Rotter dammer uitgebreide informa tie hierover. Gemeente kiest voor Humanitas; Humanitas kiest voor u! Kom werken als huishoudelijke hulp en bepaal zelf het aantal uren dat je gaat werken. 010-461 51 51 •jobs@stichtinghumanitas.nl Micky Teenstra opent museum Op maandag 19 januari jl. vond de ope- Gratis ning plaats van het nieuwe Humanitas Zoals u van Humanitas gewend bent is Herinneringsmuseum in de Jan Meer- de toegang gratis. Het nieuwe museum tensflat aan de Van Langendonckstraat is geopend van dinsdag t/m zondag van in Lombardijen (deelgemeente IJssel- 13.30 uur tot 16.00 uur. monde). Wij raden een bezoek zeker aan. Oud en Het museum werd geopend door me- jong, u zult er een verbazende en gezel vrouw Micky Teenstra, voorzitter van de lige middag hebben maar indien u zelf Rotterdamse Raad voor Kunst en Cul- tot de senioren behoort en "jongeren" tuur. Het nieuwe herinneringsmuseum meeneemt, moet u zich wel voorberei- heeft een groot oppervlak van ruim 400 den op het beantwoorden van veel vra- vierkante meter met prachtig ingerich- gen over voorwerpen en situaties van te stijlkamers uit de afgelopen eeuw. vroeger! IH

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 15