Pagina 16 Dinsdag 3 februari 2009 De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser inlri i^TTirly H Sf .èjpBj deel 46 - The Hitfighters. Met van boven naar beneden en van links naar rechts- Jack Harreman, Dick van de Winkel, Rob Harreman, Jerry Steenstra Toussaint en Loek Das - TheH litfig'hters De groep was in de zestiger jaren niet alleen populair in de Maasstad, ook elders in het land én in Duitsland kon de Rotterdamse lndo<rockband heel wat potten en harten breken: The Hitfighters. The Hitfighters ontstond in de eerste helft van de zestiger jaren, nadat een aantal jongens uit Pendrecht besloot met elkaar muziek te gaan maken: Jaap de Vries (drums), Dick van de Winkel (slaggitaar en zang). Loek Das (sologitaar en zang), Jerry Steenstra Toussaint (basgitaar en zang) en Jack Harreman (gitaar en zang). '*We repeteerden bij mij thuis in de slaapkamer, of in de huiskamer bij één van de andere jongens", her innert Jerry Steenstra Toussaint zich. "En we hadden destijds allemaal dezelfde idolen: The Ventures, The Shadows, The Everly Brothers en natuurlijk The Tielman Brothers." Het repertoire van The Hitfighters bestond dan ook voornamelijk uit covers van die groepen. Maandcontract In het begin speelde de band in de weekeinden in zalen van Rotter damse clubhuizen. Daar kwam ver andering in toen manager Harreman, de vader van gitarist Jack, zich met de band ging bemoeien. Hij zorgde ervoor dat The Hitfighters een maandcontract kregen in Café Cen traal op de Beijerlandselaan. "Daar verdienden we plotseling in een weekend méér, dan een hele week bij een baas werken", zegt Steenstra Toussaint. "Er kwamen ook andere bar- en nachtclubeigenaren naar ons luisteren en van het een kwam het ander." In die periode moest drum mer De Vries in militaire dienst. Hij verliet de groep, waarop slaggitarist Van de Winkel besloot achter het drumstel plaats te nemen. The Hitfighters gingen vervolgens verder als viermansformatie. Feestavonden Toen The Hitfighters in 1965 een contract konden krijgen om een maand lang in de bekende nacht club Knstall Grotte in München te spelen, eiste de eigenaar van het eta blissement dat het een vijfmansband moest worden. Steenstra Toussaint: "Goede raad was duur. Waar haal je ineens een gitarist vandaan? Rob, de broer van Jack Harreman, zei toen: dan ga ik toch mee! Maar Rob had nog nooit een gitaar aangeraakt. Hij heeft de eerste weken op het podium staan playbacken, om er na een optreden steeds met de mooiste meisjes vandoor te gaan..! Hij heeft van ons een spoedcursus gitaar spelen gekregen en is een goede begeleidingsgitarist geworden". The Hitfighters speelden veel in Duitsland, ook in de legendarische Ring-Stuben (Sputnik) in Mannheim en de Pennyclub in Berlijn. In Rot terdam waren ze regelmatig te zien en te horen in bekende nachtclubs als de Tudorbar en De Wiek, in Scheveningen in Pain Pam en in Den Haag in De Fles en Blue Angel. In 1968 verlieten Steenstra Tous saint en Loek Das de groep. Das ging spelen in De Mega's en Steen stra Toussaint in The Dutch Five. Die twee kwamen elkaar later weer tegen in de formaties Les Etoiles en Speedway. Jerry Steenstra Toussaint: "Ik heb daarna jarenlang met meer op m'n gitaar gespeeld. Maar sinds 2000 spelen Loek en ik weer samen, met Dick Hanzon en Jan Haasnoot in de groep HANZON." (In 1967 verscheen van The Hit fighters een single op het Respect- label: Tell It Like It Is Baby I Love You). Heeft u een bijdrage voor deze rubriek, of wilt u reageren? Het e-mailadres is: ed.vanhelten@ hotmail.com. WT Cruises "W T Stieltjesstraat 156 - 3071 JX - Rotterdam T: 010-4118660 F: 010-4130569 E: info@wtcruises.nl I: www.wtcruises.nl

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 9