Warme huiselijkheid in Hotel de Paddestoel Gratis zwemmen voor 55-plussers in Oversehie Op de fiets De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Dinsdag 3 februari 2009 pagina 15 Gespreksgroep rouwverwerking van Humanitas Je wereld stort in als je iemand, die je lief is, moet missen door overlijden. Dan zijn er momenten dat je het niet meer ziet zitten en met weet wat je eraan moet doen om alle opkomende gedachten te verwerken en het leven op te pakken. Maar er zijn mensen die met en door hun sociale bewogenheid hun mede mens terzijde willen staan. Zoals de vrijwilligers van Humanitas Steun bij Rouw. Deze vrijwilligers, zowel vrouwen als mannen, werken vrijwel allemaal vanuit hun eigen ervaringen met verlies van dierbaren en hebben daarnaast een gedegen training in het begeleiden van rouwenden gevolgd. Begeleiding en ondersteuning wordt individueel bij de mensen thuis, of in groepsverband in het Humanitashuis aan de Veerman 3 in Spijkenisse gegeven, afhankelijk van de wens en de behoefte. Individuele hulp wordt het gehele jaar door verleend, gespreksgroepen worden tweemaal per jaar georganiseerd. 6 Maart 2009 start de volgende gespreksgroep rouwverwerking in Spijkenisse. In de groep, die acht keer bij elkaar komt, wordt gespro ken over dit persoonlijke verlies, wat ieder heeft meegemaakt, hoe je bezig kunt zijn met verwerken en hoe je weer je leven kunt oppakken, leder krijgt steun èn geeft steun. Sa men wordt gezocht naar lichtpunten in de donkerte van het verdriet, zodat er weer vooruit gekeken kan worden en langzaam opgekrabbeld kan worden uit een schijnbaar onmetelijk diepe put. U kunt zich aanmelden bij de coördinator van Humanitas Voome-Putten Rozenburg Steun bij Rouw via telefoonnummer: 06-2020 8751 b.g.g. 06-3831 9596. Aan individuele huisbezoeken zijn geen kosten verbonden. Voor groeps bijeenkomsten wordt per persoon een geringe bijdrage in de kosten gevraagd van 25,00. Euro+ Songfestival Op 10 februari zal de laatste Mas terclass van het Euro+ Songfestival 2008/2009 plaatsvinden in LCC Zevenkamp. Deze masterclass wordt gegeven door de vermaarde banton Maarten Koningsberger samen met de veelzijdige, van ongine Kaapver- diaanse, pianist/vocalcoach Carlos Matos. Deze masterclass is als coa ching en voorbereiding op de laatste voorronde. Die laatste voorronde is op 17 februari in woonzorgcentrum de Aarhof. Iedereen is van harte wel kom om te komen kijken en luisteren vanaf 14.00 uur. Toegang is gratis. Meer informatie www.europlussong- festival.nl/06-29183491. Oude Plantage Als lid van de in het artikel genoemde roeivereniging Nautilus aan de Oude Plantage heb ik met belangstelling het stukje dienaangaande gelezen. Het deel over de bomenkap klopt natuurlijk, want dit vond overal in Rotterdam plaats om aan brandstof voor de potkacheltjes te komen, maar de roofbouw op de botenloods van Nau tilus klopt niet. Volgens overlevering zijn de boten, die nog in de loods lagen, ontdaan van hun uithouders waarin de riemen worden gelegd en deze uithou ders zijn door de botenbaas en één of meer leden onder het vlot in de Water torenhaven/Nautilushaven gebonden. Daardoor was het voor de Duitsers niet mogelijk op de rivier te gaan roeien. Dat de loods nog heel was aan het einde van de oorlog heb ik kunnen terug vinden op een luchtfoto van de RAF van 8-4- 1945 opgediept uit www.watwaswaar. nl waarop de loods en de vlotten in de haven te ontwaren zijn. Aan de Oude Plantage langs de rivier moet nog een andere vereniging, met in het aangren zende gebouw van de Trekvogels (later overgegaan in De Maas), maar richting huidige Shell-tankstation gezeten hebben; de Deutsche Ruderverem en die is waarschijnlijk wel gesloopt en opgestookt. Daar heb ik geen nadere in formatie over kunnen vinden, want ook de leden die vóór de oorlog actief waren en informatie hadden kunnen verstrek ken, zijn ons inmiddels ontvallen. ing. E. (Emile) Bezemer Lijsterbeslaan 43 3053 NH Rotterdam tel. 010-4184895 emile.bezemer@kpnplanet.nl - advertorial - Oisterwijk, Parel van Brabant Een vakantie in het drie sterrenhotel De Paddestoel in Oisterwijk betekent een warm ont vangst, comfortabele kamers, een uitstekende Hollandse keuken, volop recreatiemogelijk heden, geslaagde fiets- en wandeltochten en leuke uitstapjes in de omgeving. Dit hotel is ook uitstekend geschikt voor mensen die gebruikmaken van een rollator of rolstoel. Voor meer inlichtingen: Hotel de Paddestoel, tel. 013-5282555 Het is goed toeven in dit gezel lige hotel waar serviceverlening vanzelfsprekend is. Gasten worden in Hotel de Paddestoel met de bekende Brabantse hartelijkheid en gastvrij heid ontvangen. De huiselijke inrichting van het hotel en de groene omgeving zorgen ervoor dat men helemaal tot rust kan komen. En wie er op uit wil trekken kan terecht in de prachtige omgeving van het hotel. Oisterwijk wordt niet voor niets 'Parel Van Brabant'genoemd. Oisterwijk, in het hart van Brabant met de eeuwenoude dorpskern en zijn lindeboom, de karakteristieke gevelhuisjes, vrien delijke mensen, gezellige terrasjes en winkeltjes, biedt een rijk scala aan ontspanningsmogelijkheden, zwemmen, kanoën, vissen, golfen, maar ook de vele wandel-en fietsrou tes zorgen voor een sportief cachet. De gemeente is al heel lang een be grip voor actieve rustzoekers die nog stilte, ongerepte natuur en cultuur weten te waarderen. Dromerige ven nen, wandelen over de heide, fietsen door de bossen, maar ook gezellig winkelen, lekker eten; het is gewoon volop genieten in Oisterwijk. Of men nu voor een lang of kort verblijf naar Oisterwijk komt; men zal zich er volkomen thuis voelen. Vanaf dinsdag 3 februari a.s. kunnen alle Overschiese 55-plussers gratis te water in het zwembad. Op dins dag is er vrij zwemmen en aquarobics; op donderdag vrij zwemmen en conditie zwemmen. De deelgemeente wil het makkelijk maken gezond en actief bezig te zijn, andere mensen te ontmoeten en buitenshuis leuke dingen te doen. De dienst Sport en Recreatie organiseert de activiteiten in het zwembad. De volgende zwemactiviteiten zijn tot en met 31 december 2009 gratis voor 55-plussers: Deelnemen aan de activiteiten kan door het aanschaffen van een Sportkaart in Zwembad Oversehie. De borg voor deze kaart is 4,50. Om de activiteiten veilig en overzichtelijk te houden, kan slechts een beperkt aantal personen deelnemen. Er wordt een wachtlijst bijgehouden voor personen die met direct ingedeeld kunnen worden. Het huidige aanbod wordt vanaf 1 apnl'09 uitgebreid. Bezoekers wordt gevraagd ideeën in te brengen voor activiteiten. Wilt u meer informatie of heeft u vragen neem dan contact op met Dick Kloppenburg, telefoonnum mer (010) 4157064 of stuur een mail naar zwoverschie@senr.rotterdam. nl. U kunt ook bij ons binnen lopen in het zwembad, adres Burgemeester Koningssingel 45. Dinsdag: 13:00 - 13:30 uur AquaRobics (bewegen op muziek in warm water) Dinsdag: 13:30 - 15:00 uur Vrij zwemmen (vrij zwemmen in warm water) Dinsdag: 20:00 - 20:45 uur Conditie zwemmen (verbeteren conditie in warm water) Donderdag: 14:00-15:30 uur Vrij zwemmen Mijn historie Rubriek voor en van lezers die over een gebeurtenis in hun leven vertellen. Bijdragen kunnen worden gestuurd naar mfo@deoudrotterdammer nl en mogen met langer zijn 250 woorden. Rond 1965 zat ik samen met mijn nicht Tineke op naailes. Ik was 1.80 meter lang en dat gaf toen nogal problemen met kleding ko pen. Deze lessen werden verzorgd door de Nederlandse Vereniging, van Huisvrouwen en vonden elke maandagavond plaats in het schoolgebouw van het Caland lyceum aan de Argonautenweg in de 110-Morgen. Op een keer was ik voor mijn moeder een rok aan het maken en moest zij mee om te passen. Wij fietsten vanuit Terbregge naar de Kerkstraat haalden Tineke op en gingen richting school. Het begon al donker te worden, mijn moeder reed voorop en daar zij nogal snel fietste, was ze al gauw een stukje voor ons. Zij ging rechtsaf de oprit op en riep: (terwijl ze naar links naar het fietsenhok wees) "de fiets moet zeker daar in." Wij riepen bevestigend en, voordat we er goed en wel erg in hadden, reed zij in volle vaart van de trap af. Het eerste stukje vloog ze als het ware, om vervolgens de treden af te stuiteren. Gelukkig bereikte ze zonder te vallen het fietsenhok. Toen we een beetje van de schrik bekomen waren en zagen dat het goed met haar ging, zijn we huilend van het lachen naar binnen gegaan en hebben de hele klas mee laten genieten. Die avond is er met veel uit onze handen gekomen, maar van die naailessen heb ik wel veel plezier gehad, want het is altijd mijn hobby gebleven. Francien de Leede van Driel

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 8