Indoor Grol Tevreden gezichten na profileert zich turntitelstrijd meerkamp DE PEUGEOT 107: EilandSPORT SUPERSCHOON, SUPERZUINIG EN SUPERVOORDELIG! Sport kort 3D JANUARI 2 O 9 3 RENESSE - In korte tijd heeft Indoor Grol zich op de kaart van de mensport gezet. Voor de vierde keer op rij organiseert Fok- en Menvereniging Schouwen- Duiveland deze menwedstrijd (marathon en dressuur) in manege Grol. En dus niet zonder succes. Want de negentig combinaties, die zaterdag 7 februari aan de start verschijnen, zijn een absoluut record. Vier jaar geleden is Indoor Grol gestart als reen klein onderling gebeuren', zoals Jan-Leen Boot, samen met Anita Timmerman, Leonie Paulussen, Hugo Bos en Henk van de Berg, het omschrijft. Toen werd het gedaan met eigen leden, aangevuld met enkele menners van zustervereniging Vier-in-een uit Ouddorp. Boot, Hie ook meedoet aan landelijke wedstrijden en dat verdienstelijk doet, heeft wel een verklaring voor het succes. „De mensport zit landelijk in de lift. Het is één van de snelst groeiende takken van de paardensport. Daarnaast zijn we er als organisatie de laatste jaren in geslaagd om steeds een goed georgani seerd evenement weg te zetten waarin veiligheid van de rijders en het welzijn van de paarden voorop staat. Dat wordt gezien en menners zijn graag bereid om hiervoor naar Renesse te reizen." Het deelnemersveld is heel divers: enkelspannen, tweespannen, vierspan nen en zelfs een tandem (twee paarden voor elkaar). Ook qua ervaring is er een grote variatie. Er zijn menners van het eiland die enkele keren per jaar een wedstrijdje rijden en er zijn zeer ervaren wedstrijdrijders. Deelnemers komen vanuit heel Zeeland, West-Brabant en zelfs uit België. Tijdens de indoorwed- strijd staan zoals aangegeven negentig aanspanningen (dertig in dressuur en zestig in de marathon) aan de start ver schijnen. Het marathonparcours is circa vijfhonderd meter lang waarin negen poortjes en twee samengestelde hinder nissen moeten worden gereden. Iedere deelnemer rijdt twee manches. Op de poortjes en hindernissen liggen balletjes. Voor een afgereden bal krijgt een men ner vijf strafseconden. Namens Schouwen-Duiveland doen maar liefst 22 menners mee. Dit zijn Jacqueline Fonteijne, Lars Vermeer, Hugo Bos, Ken Buth, Aster Kroon, Co Folmer, Babs de Roon, Hugo Doeleman, Henk van de Berg, Leanne van de Berg, Alfred Meerdink, Jaco Groenendijk, Ron Brink, Joyce Kristalijn, Henk Bakker, Leon van de Wekken, Simon Blom, Leanne Blom, Arjan van de Wekken, Richard Becker, Rens Vermeer en Jan-Leen Boot. Niiiflh Hubregtse Lars en Rens Vermeer nemen tijdens Indoor Grol deel m de categorie tweespan voor trekpaarden. Organisatie staat als een huis, turnsters Delta Sport met acht medailles huiswaarts ZIERIKZEE - Het moet wel heel raar lopen wil Delta Sport in 2010 niet weer een groot turnevene- ment toegewezen krijgen van de nationale gymnastiekbond KNGU. Voor de achtereenvolgende keer verliep een wedstrijd in sporthal Onderdak organisatorisch op rolle tjes. Derhalve is Delta Sport bereid ook volgend jaar de organisatie van een wedstrijd op zich te nemen. Voorzitter Kees Verlcerke: „Ik vind het een plicht van een club om zoiets te organiseren". Met de prestaties van de Delta Sport- turnsters op de jongste regiokampi oenschappen meerkamp in sporthal Onderdak was evenmin weinig mis. Van de veertien eilandelijke deelneemsters vielen er acht in de prijzen. De helft - de Brouwse zusjes Marika en Lisa Padmos en Fleur Verwest en Lotte Schiettekatte uit Nieuwerkerk, daarvan ging er zelfs met de hoofdprijs vandoor. De dertienjarige Marika Padmos (2e divisie junior) stond ondanks een mooie vloeroefening op de laatste plaats. Vanwege een goede sprong klom ze naar de vijfde plaats. Na een buitenge woon goede brugoefening (8,65 punten) volgde nog een foutloze balkoefening (8,7) Uiteindelijk werd Padmos eerste met 0,9 punten voorsprong op de num mer twee. Lisa Padmos 1 e divisie pupil 1haar negenjarige zus, begon licht geblesseerd aan de wedstrijd. Op de balk had ze er weinig last van: met 8,35 punten naam zij meteen een riante voorsprong. Op vloer en sprong moest de turnster een paar punten laten liggen want het lopen en afzetten bij de series en de sprongen was erg pijnlijk. Op brug viel deze 'han dicap' weg. Met 9,30 scoorde ze erg hoog en werd regiokampioen. De tienjarige Verwest greep de titel in de tweede divisie pupil 2 en liet club- en leeftijdgenote Ninah Hubregtse uit Eikerzee achter zich. Met name de spring was 'top' volgens Delta Sport- hoofdtrainster Jutta Padmos. Met de resultaten hebben Verwest, Hubregts en de Padmossen zich geplaatst voor de kwartfinale van het NIC en alle toestel finales. „Onze drie pre-instappers hebben laten zijn dat ze eraan komen en dat zij al aar dig op niveau kunnen turnen", vervolgt Padmos. „Ze behaalden hele mooie cij fers en werden net zo streng gejureerd als de oudere turnsters. Zeker de brugoefe- ningen van Schiettekatte (8,8 punten) en de Nieuwerkerkse Sanne Reintjens (8,1 maar één niveau hoger) en de vloer van Daphne Roskam uit Zierikzee (7,25) waren sterk." De twee instappers derde divisie, Romy Reintjens uit Nieuwerkerk en de Zierikzeese Naomi Houtzager, hebben in een veld van twintig meisjes respectie velijk een vijfde en zesde plaats behaald en hiermee de doorstroming naar de halve eindstrijd voor het NK afgedwon gen. Ook zij behaalden mooie cijfers en plaatsten zich tevens voor vijf regionale toestelfinales. Joyce den Braber (3e divisie pupil 1turnt "pas anderhalfjaar en heeft in september 2008 de overstap gemaakt van de vierde naar de derde divisie. De Oosterlandse behaalde een hele mooie tweede plaats met drie sterke toestellen (vloer 8,15, brug 8,60, balk 8,25 en tevens toestelfi naleplaatsen) en plaatste zich eveneens voor de halve finale van het NIC. AUTOMOBIELBEDRIJF DE NOBELPOORT B.V. Oudeweg 2 4301TC ZIERIKZEE Tel.: 0111-414453 www.nobelpoort.peugeot.nl je voeltje lekkerder in een peugeot. PEUGEOT De Peugeot 107 vanaf 8.692, -. In genoemde consumentenadviesprijs is de bonus-malusregeling op basis van het energielabel verwerkt. Gem. verbr. 1/100 km:4.6; km/1: 21,7: CO-: 106 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. 'Afhankelijk van de provincie waarin u woont. BPM-vrij vanaf 2009! Zeer lage C02 uitstoot: 106 g/km Wegenbelasting: 6,- per maand* Slechts 14% bijtelling Siebe Commijs ging er tijdens het dres- suurconcours van Schouwse Ruiters tweemaal met de winst vandoor in de LI -klasse voor paarden. En twee keer liet de ruiter van de organiserende vereniging Conchita Lindhout achter zich. In beide proeven stuurde Commijs Zarona naar 191 punten. Lindhout kreeg in die twee proeven 190 punten van de juiy. Amber Muehlhaus was op manege Grol de beste amazone in de Z1-categorie voor paar den. De rijdster uit Zonnemaire legde namelijk beslag op de eerste en tweede plaats en deed dat respectievelijk met Vulkaan en Otto. Mercedes Benz Lou werse heeft de eerste selectie van DFS volledig aangekleed. Het autobedrijf uit Burgh-Haamstede, hoofd sponsorvan het elftal, is een contract voor vier seizoenen aangegaan. Co-sponsor is Sporthuis Zierikzee uit Zierikzee. De Oosterlandse biljarter Wim Bonte is districtskampioen libre in de eer ste klasse geworden. De speler van het Nieuwerkerkse DOS legde al in de eer ste ronde de basis voor zijn overwinning in biljartcentrum Goes. Met een gemid delde van 10,833 deed hij de concurren tie verbazen, maar daarna haalde Bonte nog slechts eenmaal het niveau uit zijn eerste partij. Hij kon zich in de zesde ronde zelfs een misstap veroorloven om de libretitel op te eisen. Met het kampi oenschap kwalificeerde Bonte zich voor de regionale eindstrijd van half februari. Na een zeer teleurstellend optreden in de laatste competitiewedstrijd tegen Avanti waardoor een kampioenschap buiten bereik is gekomen, heeft Delta Sport dit seizoen nog een troef op succes in han den. In debekerstrijd kanhet eerste man- nenteam van de Zierikzeese handbalclub de wrange smaak van de competitiere sultaten wegspoelen. Om de kwartfinale te bereiken moet Delta Sport donder dag 5 februari afrekenen met Camelot, een ploeg die een klasse lager speelt dan de eilandelijke handballers. Vier dagen eerder speek Delta Sport, bekerwinnaar in het seizoen 2006/2007, een compe titieduel met GHV. Beide wedstrijden hebben plaats in de Zierikzeese sporthal Onderdak. Het eerste team van korfbalvereniging All Ready staat weer op gelijke hoogte met ODO, de concurrent voor de tweede plaats in de eerste klasse G. Het Zierikzeese team versloeg in sporthal Onderdak Ventura Sport met 15-9. Pas in de tweede helft - de rust werd afge sloten met 7-6 in het voordeel van de thuisploeg - nam All Ready goed afstand van Ventura, dat tot één van de degra datiekandidaten in de eerste klasse G wordt gerekend. Na de gewonnen wed strijd was er voor All Ready meer goed nieuws.IndetoppertussenODOenTOP was laatstgenoemde te sterk met 8-11. Hierdoor achterhaalde All Ready ODO en staan beide teams na negen van de veertien duels op veertien puntenDe titel kunnen deze ploegen uit hun hoofd zet ten want het Amemuidse TOP heeft nog geen punt laten liggen. Echter, de tweede plaats geeft aan het einde van het zaalsei zoen recht op een promotie/degradatie duel. Deze plek wordt de komende vijf competitieronden dus bevochten tussen All Ready en ODO. De twee concurren ten treffen elkaar zaterdag 7 februari in sporthal Onderdak. In de onderlinge competitie van dam club Zierikzee is Jos de Wild dit seizoen oppermachtig: hij heeft nog steeds een score vanhonderd procent. Opdejongste clubavond won hij van Ineke Flikweert. Na een redelijk gelijkwaardige opening kwam Flikweert met problemen aan de lange vleugel te zitten. Ze wist de schijven daar niet op tijd in het spel te brengen en dat was later oorzaak van een doorbraak aan de andere kant Het resterende eind spel won De Wild vervolgens vlot De achtervolgers van de koploper snoepen elkaar steeds puntenaf.Jan Flilcweertnam de tweede plaa ts over van John Honig na de winst in hun onderlinge treffen. In hun partij was er lang niets aan de hand, maar in het middenspel wist Flikweert middels een finesse door te breken richting dam. Honig liet het zich allemaal niet meer bewijzen want hij gaf zonder verder te spelen de partij op. Lesley Kerkhove en Merijn de Vos zijn niet aanwezig tijdens de eilandelijke sportver- kiezingen. De Zierikzeese tennisster en de handballer uit Emmen hebben op de avond van het Schouwse sportgala, zater dag 14 februari in sporthal Onderdak, andere verplichtingen. De zeventienjarige Kerkhove, drievoudig winnaar en geno mineerd voor de individuele sportbeker bij de vrouwen, speelt ten tijde van de sportverkiezing een toernooi in Portugal. De Vos, behorend tot de zes genomineer den bij de mannen en momenteel herstel lende van een schouderoperatie, blijft 14 februari in Emmen omdat zijn team E&O dan een competitiewedstrijd afwerkt. In de achttiende ronde van de huishou delijke competitie van schaakvereniging Zierikzee gingdemeesteaandachtuitnaar het toptreffen tussen Hans Aangeenbrug en Sjaak Spiegels. Laatstgenoemde beant woordde de opening van regerend kam pioen Aangeenbrug met een Indische opzet. De met wit spelende Aangeenbrug, groot kenner hiervan, kreeg een meer derheid in het centrum en voerde de druk langzaam maar zeker op. Het antwoord van Spiegels bestond uit diverse dreigin gen, waardoor Aangeenbrug zeer alert moest spelen. De witspeler won een pion en slaagde erin zijn beide torens op de zevende rij te krijgen. Insiders noemen dit wel 'het gebed van een schaker.' Spiegels bleef met scherp spel uiterste aandacht vragen, maarde vijandelijke torens waren zo sterk dat de zwartspeier de vlag moest strijken. Martin Krijger en Peter de Vrieze speel den een ongebruikelijke variant van het Spaans.Krijgerofferde drie pionnen voor een koningsaanvalToen de stelling open kwam, leek Krijger te gaan winnen. In een allerlaatste poging speelde De Vrieze zijn laatste troef uit en stuurde een paard op de vijandelijke koning af. Krijger dacht dat dit niet zo'n vaart zou lopen en over zag dat dit paard met een dubbelschaak op zijn koning en loper een stuk zou kosten. Met drie pionnen en een loper voor, incasseerde De Vrieze tevreden het punt in de laatste uurtjes. De strijd tussen Jan Verduyn den Boer in vorm en Paul Greefhorst uit vorm duurde slechts acht zetten. De enige teleurstelling voor de zegevierende nestor was te horen dat de prijs voor de kortste partij afgeschaft was. Het Dl-team van DFS uit Burgh- Haamstede heeft voor de komende vier jaareenkledingsponsor.HetisFietswereld Bouwman uit Burgh-Haamstede. lit I I I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 5