Vanaf 1 februari /sport\ l 2000 Ie artikel 2e artikel 3e artikel 4e artikel 30% korting 40% korting 50% korting 60% korting zierikzee De agenda in beeld Ook MFC organiseert gratis feest voor ouderen I-mm Op alle gelabelde artikelen, waaronder schoenen, rackets, sportkleding, skies, wintersport kleding, kinderkleding, etc. 27 dinsdag 28 woensdag 25 zondag 29 donderdag 26 maandag 23 vrijdag 24 zaterdag 3d januari z a a 9 WereldRegio kijkt regelmatig in de agenda van haar lezers. Deze week is het de beurt aan Leendert van Melle uit Zierikzee. Hij heeft een week uit zijn leven vast gelegd. Wilt u ook een keer deze rubriek verzorgen, bel dan de redactie 0111 420 776. Aanmelden voor feest met Adrie Oosterling en Neptunus kan tot 9 februari Adrie Oosterling ZIERIKZEE - Na Goud voor Oud staat de ouderen op het eiland een tweede gratis feestje te wachten. Het Multi Functioneel Centrum, het MFC in Zierikzee, bestaat vijftien jaar. Dat wordt zaterdag 14 februari gevierd met een optreden van de Zeeuws- Vlaamse troubadour Adrie Oosterling en het eilandelijke shantykoor Neptunus. De ouderenbonden en sozen hebben al een uitnodiging ontvangen van het jarige gemeenschapscentrum. Maar iedereen op leeftijd is welkom. „We hebben plaats voor tweehonderd mensen, dus is het goed als mensen zich snel aanmelden", legt Heieen van den Bos uit. Samen met John Hobé beheert ze het centrum. De eerste aanmeldingen vanuit het hele eiland komen al binnen. Aanmelden kan tot 9 februari via het MFC (telefoon 412823 of mail hel- eenvandenbos-mfc@planet.nl. Voor leden van de ANBO in Zierikzee is het van belang dat zij zich recht streeks bij hun organisatie aanmel den om te voorkomen, dat er dub bel geboekt wordt. Dat kan bij Riet Jannsen. Haar nummer is 0111- 420458. Volgens Hobé is er alle reden voor een feestje, want het gaat - in tegenstel ling tot veel dorpshuizen - goed met het MFC. Het is een wachtlijst voor organisaties, die permanente ruimte willen huren. En ook voor individuele zaal- of lokaalhuur moet nogal eens nee verkocht worden. Hobé hoopt nog steeds, dat het MFC ooit nog eens uitgebreid kan worden. „Gaan we zeker met Zeeuwland een keer over praten", vertelt hij. Het MFC heeft tien werknemers in dienst. Ook met dit grootste centrum van Schouwen-Duiveland wordt bin nenkort weer gesproken om op te gaan in de nieuwe eilandelijke stich ting voor dorpshuizen en gemeen schapscentra. Hobé en Van den Bos laten zich er niet uit over. Dat laten ze aan het bestuur over. Voorzitter ir J. De Kreuk zal overi gens de aftrap geven voor het feest in het MFC. Dat gebeurt om 13.30 uur. Een uur eerder al gaat de zaal open en is er koffie met gebak. Rond vijf uur wordt het feest afgesloten. Voor de bezoekers kost deze mid dag helemaal niets. Ze worden zelfs opgehaald en thuisgebracht met een bus van Van Oeveren. MEGA SALE Bij *0p de advies verkoopprijs en uitgezonderd nieuwe collecties SPORT 2000 Zierikzee, Crevelingenstraat 6, Tei. 0111-411111 4301 xx Zierikzee, www.sport2000zierikzee.nl i Victoria Kloek hangt de poster voorde actie tegen ontpoldering op. Zij voelt zich als kunstschilder zeer betrokken bij 'het onderwater zetten van goede landbouwgrond' en heeft verleden jaar van harte meegewerkt aan twee exposities van kunstenaars tegen ont poldering. Vandaag uitgebreid vergaderd met Herman Bijl, een medestrijder tegen ontpolderen. De handtekeningenkaar tenactie, namens Red onze polders, de Levende Delta en de ZLTO aan premier Balkenende en de twee wee-premiers loopt goed. Men kan ook op de web site www.delevendedelta.nl ook digi taal ondertekenen. De mosselvissers en de actiegroepen tegen ontpolderen hebben ieder op een eigen manier met "de groene leu gen" te maken. De mosselvissers heb ben onlangs succesvol een kaartenactie samen met de Wereldregio afgerond en natuurlijk werken ze graag mee aan deze handtekeningenactie. Een prachtige tocht op de Oosterschelde gemaakt. Een aantal indieners van alternatieven voor ont poldering hebben voorgesteld om écht iets aan de zandhonger te doen. Met de budgetten die voor natuur- herstel beschikbaar zijn en de inven tiviteit van Rijkswaterstaat, moet dat mogelijk zijn. JANUARI 2009 's Avonds gegeten met vrienden bij kaarslicht. Victoria Kloek had een heerlijke confit de canard bereid. De gasten: Ad en Geertje van Oorschot van kwekerij Zuidbos uit Noordgouwe, die elke zaterdag een complete biologische markt op hun terrein organiseren. Een gezond initiatief! Hét Zierikzeese toeristenplaatje van mijzelf. Na mijn pensione ring woon ik in Zierikzee en ben sociaal betrokken bij tal van zaken op Schouwen Duiveland en in Zeeland. Met mijn website www.ikmaakmezorgen.nl zet ik mij in tegen de ontpolderings- plannen rond de Westerschelde. Vandaag een computerdag met uitzicht vanuit mijn werkkamer over het Havenplein. De gemeente wil het plein autovrij maken. De vereniging Bewonersbelangen Zierikzee (BBZ) is opgericht omdat zij het niet eens is met het bijbehorende verkeersplan. Een goed voorbeeld van betrokken heid van burgers. Zaterdagavond: Uit in Zierikzee! We hebben genoten van een prachtig concert van klezmermuziek in de Rode Kamer in Zierikzee! Anja en Pieter van Traa organiseren zes keer per jaar in hun gerestaureerd monu mentaal pand aan het Havenpark belangeloos gevarieerde optredens.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 6