De Wieken wil in 2009 verder doorgroeien met thuiszorg >IP Handtekening onder digitalisering van pas Ook kunt kopen met korting Dorpshuis moet kloppend hart van Oosterland blijven i IB 2 3 JANUARI 2 9 5 kunnen doen of organiseren. Er zijn vaak lichamelijke beperkingen, maar dat wil niet zeggen dat er wellicht andere moge lijkheden zijn," legt Kroot uit. Kroot voelt zich erg op haar gemak bij de Wieken. Ze heeft ervaring met grotere organisaties, maar voelt zich het beste thuis in een kleinschaligere organisatie, die de Wieken nog is. „Je kunt sneller inspelen op zaken. Begin december bijvoorbeeld hadden we het onderling over de éénzaamheid, waarmee veel mensen te kampen hebben in december. Dan bespreek je dat met elkaar en meteen gingen er twee handen de lucht in om een kerstbrunch te organiseren. Dat vind ik leuk." Maar die kleinere organisatie maakt het volgens haar ook mogelijk om cliënten zoveel mogelijk vaste verzorgers te geven. „Het is niet goed als je regelmatig iemand anders over de vloer krijgt." Ze spreekt vooral vanuit de kracht van de Wieken zelf en voelt er niet veel voor om de nadelen van een grotere organisatie bij bijvoorbeeld Allévo neer te leggen. De Wieken werkt overigens wel samen met Allévo. Bijvoorbeeld in de nach telijke uren. Samen zorgen ze ervoor, dat er hulp op pad gaat als er 's nachts een alarm gaat. En ook zijn er wel medewerkers van Allévo in de Wieken te vinden. De Wieken is weliswaar een kleine organisatie, maar heeft nooit willen opgaan in Allévo. In het verleden werd daar wel over gesproken. „Fusies leveren voor de cliënten meestal niets op. Ik vind het persoonlijk contact heel erg belangrijk." Volgens Kroot gaat het na een lastige periode weer betermet de Wieken. Vorig jaar nog moesten er mensen uit, „maar we zijn nu weer financieel gezond." En wat haar betreft blijft dat natuurlijk zo. De beoogde groei van 25 procent is daar een indicator voor. In dat opzicht is er dus altijd plaats voor verzorgenden en huishoudelijke hulpen, die snel aan de slag kunnen. Dat de Wieken inmiddels over het hele eiland opereert is nog niet bij iedereen bekend. De Wieken wordt nog steeds als een Zierilczees centrum gezien. Maar Kroot garandeert de zorg voor alle inwoners van het eiland. Belt er morgen iemand uit Brijdorpe, om eens een plaats te noemen, dan is de zorg zo geregeld. „Juist die keuzevrijheid voor de mensen is erg belangrijk. Ik denk dat mensen het altijd lastig blijven vinden om zorg te vragen. Maar het zoeken naar een goede organisatie, die aan je wensen zal voldoen, wordt wel steeds belangrijker. En daar gaan we voor." OOSTERLAND - Dinsdagavond 27 januari vanaf 19.30 uur presenteren bewoners en verenigingen uit Oosterland ideeën over de inrichting van het dorpshuis en nieuwe inloop- en verenigingsactiviteiten in het dorpshuis Oosterhof. Daarnaast is Zeeuwland tijdens deze inloopavond aanwezig om de nieuwbouwplannen aan de Sint Joostdijk te presenteren. Op initiatief van de dorpsraad en Zeeuwland hebben bewoners van Oosterland ideeën ontwik keld voor het dorpshuis Oosterhof. Er is gekeken hoe Oosterhof het kloppend hart van het dorp kan blijven. Het dorpshuis helpt immers mee aan een bloeiende gemeenschap waar mensen graag wonen. De ideeën zijn gericht op de inrichting van het gebouw en de organisatie van nieuwe inloopactiviteiten. Tijdens de inloopavond is het de bedoeling dat bezoekers de ideeën bekijken en met de bedenkers in gesprek gaan. Zeeuwland presenteert op deze avond haar nieuwbouwplannen voor de Sint Joostdijk. Op de plaats waar nu nog acht huurwoningen staan, worden zeven levensloopbestendige huurwoningen gebouwd. Bezoekers kunnen tijdens de inloopavond de plannen inkijken en hun vragen stellen. Iedereen is vanaf 19.30 uur tot 21.00 uur van harte welkom om zich te laten verrassen door de ideeën en presentaties in het dorpshuis Oosterhof in Oosterland. De inloopavond vindt plaats als onderdeel van het project dorps activering. Eerder waren hiervoor al droommarkten georganiseerd in Ellemeet en Dreischor. Het project dorpsactivering is een initiatief van Zeeuwland, Allévo, gemeente Schouwen-Duiveland, Welzijnshuis en Provincie Zeeland. Manager Kroot:„Mensen de keuzevrijheid geven is van groot belang." ZIERIKZEE - De thuiszorg op het eiland is volop in beweging. Naast de grote speler Allévo zijn er nog enkele spelers in het veld. Eén daarvan is zorgcentrum de Wieken. Vanuit Zierikzee is dit zorgcentrum drie jaar geleden de eilandelijke markt opgegaan en met succes. Volgens manager thuiszorg Marie José Kroot heeft de Wieken de zorg inmiddels weten te verdubbelen. „En onze ambitie is om in 2009 met 25 procent te groeien." De Wieken is van oorsprong een hervormd zorgcentrum in de binnen stad van Zierikzee. En de zorg, die buiten het huis werd verleend, beperkte zich tot drie jaar geleden tot de aanleun woningen. Maar de markt is veranderd en nu strijden de verschillende zorgaan bieders om de cliënt. Zelf wil Kroot niet van concurrentie spreken, maar dat de aanbieders allemaal in dezelfde vijver vissen kan ze natuurlijk niet ontkennen. De zorg buiten het verzorgingshuis is te delen in twee componenten. Aan de ene kant de huishoudelijke hulp en aan de andere kant de thuiszorg. In beide gevallen moeten de aanvragers langs het Centrum Indicatiestelling Zorg, het CIZ. Die brengt de zorgbehoefte in kaart en datzelfde CIZ doet dat voor de gemeente ook voor wat de huishoude lijke hulp betreft. Kroot erkent, dat vooral ouderen een beroep op thuiszorg doen al zijn het de jongere afnemers die de uitzondering op de regel bevestigen. „Mensen vinden het altijd een drempel om zorg aan te vragen. Je bevestigt toch min of meer je afhankelijkheid. Maar we horen ook, dat als de mensen dan een gesprek met het CIZ hebben zij hun situatie soms weer wat te rooskleurig afschilderen. Dat is niet altijd verstandig natuurlijk." Want bet CIZ beoordeelt de zorg behoefte en kent het aantal uren toe, waarvoor de aanvrager een vergoeding krijgtEr wordt gekeken welke zorgvraag er is en of er mensen in de omgeving van de aanvrager zijn, die wellicht kunnen bijspringen. Dat laatste geldt met name voor de huishoudelijke hulp. Maar als de toekenning er éénmaal is, dan gaan de medewerkers van de Wieken op pad. „Soms merken we gaandeweg dat het aantal toegekende uren onvoldoende is. In overleg met de cliënten kijken we dan of daar iets in veranderd kan worden. Maar we proberen de mensen ook te wijzen op wat ze wellicht zelf Thuiszorg helpt ook diabetespatiënten bij hun injectie. Foto: WereldRegio Koopsoi In een rustige, kindvriendelijke en doodlopende straat ligt deze ruime gezinswoning. Aan de overkant van de straat ligt een heerlijk speelterreintje voor de kinderen. In de directe nabijheid is voldoende parkeer gelegenheid. Indeling o.a.: hal met toilet, meterkast en trapkast; royale doorzonwoonk. ca. 28 m2; keuken; 3 slpks; badk. met douche, en wastafel; zolder van 22.5 m2 met veel bergruimte. Bwjr. 1974, perceelopp. ca. 160 m2. Overigen: HR combiketel AWB uit 2005. De woning heeft spouwisolatie en is geheel v.v. dubbele beglazing. Kozijnen zijn in 2003 vernieuwd. De woning heefteen beschadigde zgn. 'kwaaitaalvloer'. Zeeuwland herstelt deze vloer op haar kosten. k.k. met korting 10% korting 15% korting 25% korting Netto maandlast vanaf: Indeling o.a.: hal met toilet, meterkast en trapkast; ruime doorzonwoonk. ca. 28 m2; keuken; 3 slpks; badk. met douche, 2" toilet en wastafel; zolder van 22.5 m2 met veel bergruimte. Bwjr. 1973, perceelopp. ca. 206 m2. Overigen: HR combiketel AWB uit 1991. De woning heeft spouwisolatie en is geheel v.v. dubbele beglazing. Kozijnen zijn in 2001 vernieuwd. De woning heeft een zgn. 'Kwaaitaalvloer' welke in een goede staat verkeert. Koopsom k.k. met korting gezellige onderhouds- tussenwoning met grote tuin en op korte afstand van het Grevelingenmeer ligt in een leuke straat vlakbij de mooie Ring van Dreischor. Indeling o.a.: hal met toilet; knusse woonk. ca. 22 m2; keuken met eenvoudige opstelling; 3 slpks en badkamer met wastafel en douchehoek; bergzolder. Bwjr. 1954, perceelopp. ca. 154 m2. Overigen: Rondom kunststofkozijnen met dubbele beglazing; spouwisolatie. CV-moederhaard uit 2004. 144.000 136.000 f TïgpfOÖ 12Ö.000 sags*", 10% korting 15% korting 20% fcbrting 25% korting Netto maandlast vanaf: 144.000 136.000 -, ;128.000 120.000 §C 444,- Koopsom k.k. met korting 10% korting '2ï%*Rorting Netto maandlast vanaf: Zeeuwland Een kijkje nemen? Iedereen kan reageren, huurders van Zeeuwland krijgen echter voorrang bij de verkoop. De volgorde wordt vastgesteld op basis van de woonduur in de huidige huurwoning. Niet-huurders worden gerang- hikt op basis van hun reactiedatuin. Reageren kan tot vrijdag 30 januari 8.00 uur via het reactie formulier op www.zeeuwland.nl. Reacties die daarna binnenkomen worden onderaan de kandidatenlijst toegevoegd. Buitengewoon goedkoop kopen Zeeuwland biedt iedereen de mogelijkheid een van deze woningen aan te kopen met korting. Deze buitengewone manier van kopen heet Koopgarant. Meer informatie kunt u vinden op wv/7v.zeeuwland.nl, of vraag de brochure aan bij onze klantenservice via telefoon 0111 418 030. Buitengewoon financieren De genoemde netto maandlast is berekend op basis van de SNS budget hypotheek met een tien jaar rentevast periode, uitgaande van een gekozen korting van 25%. Wilt u meer weten over deze hypotheek, of v/eten hoeveel u per maand kunt besparen op uw woonlasten? Neem dan contact op met de SNS Bank Zierikzee. SchouwenDuivelandPas experimenteert nog voor zomer met digitale pas RENESSE -De SchouwenDuiveland Pas is deze week een samenwerkings overeenkomst aangegaan met de Hogeschool Zeeland en Horeca Veilig Nederland (HVN). Laatstgenoemde heeft een digitale entreekaart voor de horeca ontwikkeld en zet haar ervaring in voor de digitale variant van de SchouwenDuivelandPas. In restaurant Helder in Renesse hebben de drie partijen hun handtekening gezet onder de samenwerking, die in april of mei van dit jaar tot een proef met de digitale pas moet leiden. De pas is er al enige tijd, maar is een zogenaamde zichtpas. Digitale informatie is nog niet op de kaart te vinden. En volgens P. Van Oost, voorzitter van de SchouwenDuivelandPas maakt dat de pas compleet. De digitale proef heeft even op zich laten wachten en Van Oost zegt nu te willen doorpakken. In april/ mei de proef en als die bevalt, dan kan de pas na september verspreid gaan worden. Ook de gemeente heeft oren naar de digitale versie voor de bewo nerspas. Bij de proef wordt een beperkt aantal deelnemers betrokken. Die moeten laten zien hoe de pas in de praktijk werkt. Daarna kan het hele eiland bediend worden en in de toekomst ook de andere regio's in Zeeland, die allemaal in afwachting zijn van het Schouwen- Duivelandse experiment. De Hogeschool Zeeland is bij het project betrokken om haar expertise op het terrein van digitalisering in te brengen. HVN heeft een digipas ontwikkeld, waarmee de horeca meteen weet met welke bezoekers ze te maken heeft. Van Oost benadrukt dat die twee projecten los van elkaar staan „maar HVN heeft wel ervaring met een digitale pas." Overigens is HVN naast de ontwikkelaar van een digitale horecapas ook een dis counter voor hosting van webpagina's. Het bedrijf heeft een grote variatie aan websites ontwikkeld. ln restaurant Helder in Renesse hebben de drie partijen hun handtekening gezet onder de samenwerking, Foto: WereldRegio Columnist Gerard Bosman, inwoner van Zierikzee Theater en grote leiders De wereld is in de ban van Obama. De aandacht in de media is overweldigend. Er wordt een haast perfecte show opgevoerd, ledereen wil er bij horen. Ook degenen die op zijn opponent, Mc Cain, gestemd hebben, steunen hem nu in overgrote meerderheid. Het verschil met het optreden van zijn voorganger is als tussen dag en nacht Zijn aantreden wordt nu al historisch genoemd. Wat een verschil ook met de politiek hier. Zelfs Koninginnedag verbleekt bij het meerdaags spektakelstuk dat in Washington DC wordt opgevoerd. Iedereen die iets in de Verenigde Staten van Amerika voorstelt, is er bij.Twee mil joen burgers uit de verste uithoeken van het immens grote land reizen af en staan uren in de bittere kou en overnachten zelfs op straat. Dat zou in Nederland toch ondenkbaar zijn. Onze politiek is doodsaai. Politieke debatten weten zelden meer dan een zeer kleine groep geïnteresseerden te boeien. Retorica en theater wordenzoveelmogelijkgemeden.Ditheeftook zijn weerslagopdebeschikbaarheid vanburgers om zelf verantwoordelijkheid in de politiek te nemen.DeVerenigingNederlandseGemeenten gaat zelfs een campagne houden om burgers geïnteresseerd te maken om zich kandidaat te stellen voor de eerstvolgende gemeenteraads verkiezingen, het politieke niveau dat nog het meest dicht bij de burgers staat. Gemeenteraadslid zijn is denk ik het vrijwilli gerswerk dat de laagste waardering scoort, in sommige kringen is het zelfs bon ton om daar smalend overte spreken: als je bereid bent om je daarvoorte lenen, moet je wel incompetent zijn. Dat is ook een groot verschil met Amerika: het land dat symbool staat voor het individualisme weet dat wel te combineren met een groot gevoelaanburgerplichtengemeenschappelijke verantwoordelijkheid. Ooklokale verkiezingen zijn een echte happening, aan kandidaten nooit geen gebrek. Natuurlijk wordt daar ook op de politici in Washington afgegeven, maar men keert zich niet van de politiek af. Daar maken we in Nederland weer meer theater van: Eerst de lijst van Pim Fortuijn, en nu vooral de PW en TON hebben een perfect gevoel om bij de bur gers het ongenoegen tegen "de" politiek te ver sterken, al lijkt de grammofoonplaat die zij afdraaien wat grijsgedraaid te zijn. Van mij zou in Nederland in de politieke arena's wel iets meer theatraal mogen worden met meer prachtige meeslepende toespraken en visionaire betogen. Dat zou de aantrekkelijkheid van de politiek voorde burgers om Den Haag te volgen, te begrijpen en wellicht zelfs in te'participeren, ongetwijfeld verhogen. Het zal nooit zo'n feest worden als in Amerika, maar een beetje meer II I 91 I •4 Volgende wede Jaap Verseput, agricultuur ondernemer zou echt geen kwaad kunnen. En onze elite zou ook een bijdrage kunnen leveren om meer res pectvol te spreken over de inzet van de vrijwil ligers in de publieke arena's. De politici zouden de burgers ook best mogen aanspreken op het nemen van eigen verantwoordelijkheid. Om met Kennedy te spreken: 'Don't ask what your country can do foryou, ask whatyou can do for yourcountiyl'.Datzoudanhetmindergewenste populistische theater in ons land meteen ook wat doen verminderen. Het blijft natuurlijk aft vachten of Obama's aan treden echt een historische gebeurtenis zal blij ken te zijn. Zijn daden zullen dat moeten waar maken. Het is wel zo dat de nood hoog is. Niet alleen is er een enorme financiële crisis, wereld wijd maar zeker in Amerika, hij heeft ook te maken me t een onveilige wereld met terrorisme en oorlog, grote vraagstukken op klimaat en energiegebied, alsmede een aantal ernstige bin nenlandse problemen: 1 op de 10 Amerikanen moet zich in leven houden met voedselbonnen en als je werkloos wordt ben je niet meer verze kerd voor je ziektekosten. Er is één troost, of- om met Obama te spreken - een bron voor hoop: de geschiedenis leert ons dat in tijden van grote crises grote leiders komen boven drijven die het schier onmogelijke blijken te kunnen doen. Ik was recent in zowel Zuid- Affika als India, waar de mensen nog steeds geïnspireerd worden door het leiderschap van Mandela en Gandhi. Zij vormen het bewijs dat leiderschap er toe doet Nu nog in ons eigen kik kerlandje. II

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 3