Raad en commissie voortaan via de website te beluisteren ko rt i n tot 70 ini mil iimiiUL wit den boer stern Kinderopvang aan de slag met toneel en gym OPRUIMING E V HOLTY KINDEROPVANG DE BEVELANDEN thalasso behandelingen! "bad en pakking" Voor al uw ski onderhoud, dakkoffers en verhuur (ZIERIKZEE „Raadsvergadering nu ook op internet!" 1 2 3 JANUARI 2 a a 9 I 3 Webmaster Toon Wandel: „Volgende stap zijn natuurlijk de camera's, maar wanneer weet ik niet." Toon Wandel op zijn werkplek. Inmiddels hebben er enkele tientallen mensen geluisterd. ZIERIKZEE - Het zal nooit een luistercijferhit worden, maar de stap is gezet. De gemeente zendt de commissies en de gemeenteraad uit via de website. Tot voor kort was alleen de gemeenteraads vergadering integraal te volgen via radio Schouwen-Duiveland. Maar dat alleenrecht heeft de lokale radio verloren. De gemeente heeft haar website nu zo ingericht, dat iedereen met een simpele handeling kan 'aanschuiven'. De gemeente heeft twee commissie vergaderingen en één raadsvergade ring per maand. De politieke pap wordt vooral gestort tijdens de commissie vergaderingen. De raadsvergadering wordt meer en meer een formaliteit om besluiten officieel te nemen. Vandaar ook dat er nu voor gekozen is meteen de commissies uit te zenden. Radio Schouwen-Duiveland had dat voornemen wel, maar was er nog niet aan ti Toon Wandel is webmaster bij de gemeente en zodanig verantwoorde lijk voor het project. Hij legt uit dat de raadsleden wel instructies hebben gehad voor deze nieuwe vorm van communicatie. „Vooral de voorzitters hebben we gesproken. Het is van groot belang, dat mensen niet door elkaar praten. En het is ook goed dat een voorzitter even de naam noemt van de persoon, die hij het woord geeft." Immers, het gaat om geluid, niet om beeld. Al is dat volgens Wandel wel een logische vervolgstap. Zoals de gemeenteraad van Amsterdam bijvoorbeeld. Daar hangen de camera's in de raadszaal, zodat het publiek nog beter betrokken wordt bij het politieke schouwspel. „Een kwestie van tijd", denkt Wandel. Wanneer dat gaat gebeuren is hem nog niet duidelijk, Foto: WereldRegio maar hij ziet het wel graag komen. Toon Wandel verwacht, dat het uitzen den van de commissies en de gemeente raad efficiënter vergaderen tot gevolg kan hebben. Hij zegt daar voorbeel den van te kennen in den lande. Aan de andere kant kan het natuurlijk tot gevolg hebben, dat de politieke vertegen woordigers nog wat breedsprakiger worden. De tijd zal het leren. Het kan het aantal bezoeken aan de site alleen maar ten goede komen. Op dit moment heeft de gemeentelijke website zo'n zestienduizend bezoekers per maand en dat zijn er ruim vijfhonderd Vaak hebben jonge collega's meer oog voor internet. Ze komen sneller met iiifbrmatie naar me toe, die erop gezet kan worden. Ouderen hebben dat vaak minder." per dag. Veelal bezoeken de mensen de site voor de digitale dienstverlening, die steeds meer vorm krijgt. In oktober2007 zette de gemeente een aantal digitale producten opdesite. Vooral Burgerzaken doet er aan mee. Maar er komt steeds meer. Zo kan een binnengemeentelijke verhuizing of een nieuwvestiging al via de website afgedaan worden. En voor die producten waarvoor betaald moet worden, heeft de gemeente zich aange sloten bij i-deal: een betalingssysteem van de gezamenlijke banken. „Het hoort er allemaal bij. Al zien we toch ook nog steeds dat met name ouderen het persoonlijke contact prettig vinden. Die komen gewoon even naar het gemeentehuis. Internet is nog steeds in ontwikkeling. Wandel ziet het overigens ook binnen de muren van het gemeente huis. „Vaak hebben jonge collega's meer oog voor internet. Ze komen sneller met informatie naar me toe, die erop gezet kan worden. Ouderen hebben dat vaak minder." Even terug naar de nieuwe service. De gemeente gaat verder dan alleen het uitzenden van de vergaderingen. Ze worden ook opgenomen en kunnen tot nader order worden teruggeluisterd door bezoekers van de site. De vergaderingen worden zelfs digitaal geknipt. Bezoekers kunnen terugzoeken op naam of onderwerp. „Daar hebben we dan wel een paar dagen voor nodig." De gemeente heeft een bedrijf in de arm genomen, die dat verzorgt. Overigens zijn de eer ste positieve reacties al binnen bij de webmaster. Enkele tientallen mensen luisteren al mee. Wel is er kritiek op de kwaliteit van het geluid. Het is te zacht. Gebruikers moeten hun eigen volume knop voluit zetten. „Het heeft te maken met de installatie in het gemeentehuis. gaan we mee aan de slag." Vrije Stemmen Een redactionele beschouwing op de actualiteit Businesspark Projectontwikkelaar Heijmans heeft zich teruggetrokken uit het businesspark in Zierikzee. Heijmans had oorspronkelijk de bedoeling om samen met de gemeente het terrein te ontwikkelen. Maar het gaat niet best met de economie en veel ontwikkelaars trekken zich terug uit risicovolle projecten. Heijmans vindt het businesspark risicovol. De gemeente legt de lat te hoog, zo stelt Heijmans. Het park wordt ontwikkeld op een zeer kwetsbare locatie. Juist daarom stelt de gemeente dat er hoogwaardige werkgelegenheid moet komen. Het woord industrieterrein wordt zorgvul dig gemeden. Het is goed dat de gemeente niet bij de eerste economische tegenwind de toelatingseisen voor het terrein verlaagt. Dat is nou de meerwaarde van een lokale overheid boven een ontwikkelaar. Die laatste kan vertrekken wanneer hij wil. Maar de economische malaise is nog lang niet voorbij. En de gemeente kan twee dingen doen. Of vasthouden aan de uit gangspunten en vooral niet laten merken, dat het een knap lastig project dreigt te worden waar veel geld ingestoken is, maar dat weinig oplevert. Of een open discussie aangaan met de gemeenteraad en samen kijken hoe nu verder te gaan. Het is wel te hopen, dat de critici geen gelijk krijgen en het ambitieuze business park toch een gewoon industrietterrein- tje wordt. Op een heel gevoelige plaats aan de rand van Zierikzee. Er zijn in het verleden allerhande ideeën geopperd voor die locatie. Een ontwikkelaar die er een hotel wilde neerzetten (de gemeente zag het niet zitten), ondernemers die riepen dat er wel een theaterachtig 'iets' mocht komen. Het businesspark moet geen blok aan het been van één wethouder worden, maar een gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid van politiek en bedrijfsleven. Dus wethouder, een open discussie dus met de raad, die ooit instemde met de plannen. Laat het geen slepende kwestie worden. Samen kijken hoe nu verder. Houd de regie én laat het park niet verworden tot een stok, waarmee het makkelijk slaan is. r en vele aanbiedingen linCHêrie Bost Brands in Bod»» Melkmarkt 1 Dam 21 Zierikzee "cT5KC? Kortingen tot 70% op dekbedovertrekken en matrassen Woonmode en slaapcomfort St.Domusstraat 76 4301 CR Zierikzee Tel. 0111-412345 tegenover de oude Vismarkt ék kinderdagverblijven peutergroepen en peuterspeelzalen buitenschoolse opvang gastouderopvang tussenschoolse opvang informatie: www.kinderopvangdebevelanden.nl CttU r oosterweegje 5 4317 ad noordgouwe telefoon 0111 401 381 www. beautydagennl BV Ateaffiestek groemdmes Nieuw De Adviseur voor de doe-het-zelver van privé tuinen Mwes-CMfïïiote ©m it^RpiKTifëgE ixan «Se torn iBd ©ff fMtefll waxier «Se Ibrosdrwine E-Maii!l irrvaaïbeSte'ltSzeeilarallnetjrnil TM. ©tia #63260 ujtum.spoRT2000zieRiKzee.nL CREVeiinCEnSTRRRT 6 Cartoon: Arie Roon www.arieroon.nl Opening vestiging Nieuwerkerk NIEUWERKERIC - Kinder opvang de Bevelanden organiseert in het nieuwe jaar op Schouwen- Duiveland volop activiteiten. In januari, februari, maart en april zijn er op de verschillende vestigingen toneelmiddagen, ochtenden peutergym en crea tieve workshops. Ook opent er een nieuw kinderdagverblijf in Nieuwerkerk. Kinderdagverblijf Nieuwerkerk opende maandag haar deuren. Het kinderdagverblijf van Kinderopvang de Bevelanden in het dorpshuis biedt elke dag plaats aan 12 kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Het is geopend van 07.00 tot 18.30 uur Om te vieren dat BSO Villa Lariloff al meer dan een jaar open is, organi seert de stichting nog twee toneel middagen. Op woensdagmiddag 28 januari en 4 februari zijn de kinderen van basisschool de Stove en 't Staepel'of welkom. Ze gaan dan repeteren en een echt toneelstuk instuderen. Dinsdag 10 februari om 19:30 uur zal de einduitvoering van de ingestudeerde toneelstukken zijn. Alle ouders, verzorgers, broers, zussen, opa's, oma's en andere belangstellenden zijn dan welkom in de grote zaal van het dorpshuis. Na afloop is er voor iedereen een hapje en een drankje in de BSO. Op de drie peutergroepen in Zierikzee wordt een ochtend peutergym georga niseerd. Alle peuters zijn welkom om een keer mee te komen doen! Data: dinsdag 27 januari peutergroep Villa Lispeltuut (In basisschool Binnen de Veste) en dinsdag 10 februari peutergroep Villa Isabella (In basisschool 't Kofschip) Programma 10:00 uur Ontvangst 10:15 uur Peuterdans 10:30 uur Peutergym 11:00 uur Afsluitend spel en schminken en aansluitend koffie en limonade drinken Creatieve workshops Op verschillende BSO's worden in janu ari, februari en maart creatieve work shops georganiseerd. Onder begelei ding kunnen de kinderen schilderijen maken, aan de slag met gips en allerlei andere leuke creatieve activiteiten. BSO Villa Mathilde, Dreischor 28 januari en 4 februari van 14.00 tot 16.00 uur BSO Villa Pluim, Nieuwerkerk 11 en 18 februari van 14.00 tot 16.00 uur BSO Villa Isabella, Zierikzee 4 en 11 maart van 14.00 tot 16.00 uur II ill I 11 I 111 I» H 111» 11 m

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 2