Inwoners over 2e Maasvlakte geïnformeerd Speciale kar op open dag Pontes Wat vinden we van onze vlag? Arie de Jong negen uur op de fiets voor Sophia Bel en win kaarten voor Goud voor Oud sportcentrum westerschouwen na ra Schouwen-Duiveland EilandSPORT Weekendweer Béétje te kort door de bocht gegaan? zierikzee Sportieve voornemens? Twee interessante duels bij hervatting 111 wereld Uw krant, dus gratis. Wekelijks met twee pagina's We leven in een WereldRegio. Daar hoort een kritische, onderhoudende krant bij. Want nieuws heeft vele gezichten. Net ab al die inwoners van Schouwen-Duiveland. 2 3 JANUARI 2 9 Jaargang 3 week 04 nummer 76 Leerlingen van voortgezet onderwijs spelen Maasvlakte-quiz ZIERIKZEE - Op nog geen vijftig kilometer van Schouwen-Duiveland wordt op dit moment de Tweede Maasvlakte aangelegd. Tweeduizend hectare gaat de jongste uitbreiding van de Rotterdamse haven beslaan. In het gemeentehuis in Zierikzee hebben inwoners zich donderdag middag- en avond laten informeren. Het projectbureau van de Tweede Maasvlakte is de achterliggende weken veel locaties langs geweest om tekst en uitleg te geven over de gevolgen van die maasvlakte. H. Volkers van het projectbureau stelt dat de gevolgen voor Schouwen-Duiveland beperkt zullen zijn. „Er zal hier nauwelijks toename van het verkeer zijn. Misschien eens een verdwaalde vrachtwagen op de Zeelandbrug.Datisbij de A15 natuurlijk anders." Volgens hem grenst Schouwen- Duiveland straks aan een bodem- beschermingsgebied en dat geeft wel beperkingen. ..Wat in feite gebeurt, is dat er een stuk zee weggenomen wordt met de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Dat verlies wordt gecompenseerd door een beschermd gebied, dat ook voor de kust van Schouwen-Duiveland ligt. Maar het is echt niet zo, dat er ineens niets meer kan." Dat inwoners en ook ondernemers daar zorgen over hebben, begrijpt hij wel. „Daarom praten we ook met de mensen. Wij hebben hier zelfs zestig leerlin gen van Pieter Zeeman op bezoek." Die zijn op school met logistiek bezig en de Tweede Maasvlakte is daar een exponent van. Er wordt enorm veel zand verplaatst om de Tweede Maasvlakte aan te leggen. De nieuwe uitbreiding wordt in omvang vergeleken met Disney World bijvoor beeld. Met die uitbreiding wil Rotterdam tegemoet komen aan de vraag van de havenbedrijven. Nu al is veertig procent van de eerste fase, die in 2013 afgerond moet zijn, in contracten vergeven. De beperkingen voor de kust van Schouwen-Duiveland treffen vooral de visserij, omdat er bijvoorbeeld niet met netten over de bodem gevaren mag worden. Er kunnen geen pijpleidingen aangelegd worden en dergelijke, maar grote consequenties verder ziet Volkers niet. Overigens heeft het havenbedrijf de gemeente wel ruim drie miljoen euro in het vooruitzicht gesteld ter compen satie. Wat er met dat geld gaat gebeuren is nog niet duidelijk. HAAMSTEDE - WereldRegio heeft twee kaarten weg te geven voor het muziekspektakel Goud voor Oud, dat vrijdag3o januari in sportcentrum Westerschouwen wordt gehouden. Artiesten als Denny Cristian, Imca Marina, Corrie Konings en Anita Meijer zullen er 's middags optreden. En u maakt kans op die kaarten. Maandagmorgen tussen 09.00uur en 09.30 uur kunt u bellen met WereldRegio op telefoonnummer 420776. Onder de bellers wordt om 10.00 uur één winnaar getrokken. Die wordt meteen teruggebeld en heeft de twee kaarten verdiend.Let op: U kunt er alleen maandagmorgen (26 januari) tus sen negen en half tien voor bellen. Zaterdag 24 januari \M/s ZIERIKZEE - De pump-motioncar, die leerlingen van Pontes Pieter Zeeman volgende week inleveren voor de landelijke junior Kanjerwedstrijd, is woensdag 28 januari nog te zien tijdens de open dag van de school. De kal is ontworpen, getekend en gebouwd door leerlingen van het VMBO (3de en 4de jaars). Hiermee dingen ze mee naar een landelijke prijs, waarvan de finale in maart wordt gehouden. Vorig jaar nog haalden de leerlingen van docent Martin Stoutjesdijk de landelijke finale. 5°C ,-c W4bft Neerslagkans: 1096 Zondag 25 januari 6°C 2"C Z 5 bft Neerslagkans: 9096 Kijk voor het actuele weer op: www. wereldregio ml APK Inbouw alarm Onderhoud scm erkend Airco Peugeot en Bandenservice Citroen specialist WELKOM IN ONZE GARAGE E.H. Autoservice Industrieweg 48-12 4301 RS Zierikzee T 0111 414429 www.ehautoservice.nl Vrijdag 23 januari a.s. OPEN HUIS Peter Morks meubelstoffeerder ij Markt 4 4307 AN Oosterland T 0653-335953 F 0111-642979 1 E pmorks@zeelandnet.nl i I www.petermorks.nl DUE WEEK IN WERIIDREGI0: KANTELKATERN ■BK.»» s Banninklaan 8 Zierikzee Oil 1 413551 Maak ze waar bij Take Care. NIEUW: Kies een abonnement dat bij u past, dit is al mogelijk vanaf 24,95 per maand. i, 2 of 5 keer per week trainen? Veel of minder begeleiding? Fitness, groepslessen of beide? Bel of e-mail ons voor een afspraak. geen inschrijfgeld geen administratiekosten Grevelingenstraat 35 Zierikzee tel. 0111-417065 infb@)takecarenederland nl www.takecarenederland.nl ZIERIKZEE -Na alle commotie over de vlag van Zeeuws-Vlaanderen roept WereldRegio haar lezers op na te denken over de vlag van Schouwen-Duiveland. Kan het anders, kan het beter? Op pagina acht wordt u gevraagd mee te doen aan het creatieve proces. En als beloning worden alle ideeën in februari gepresenteerd in de krant. Dus leef u uit. kanker. De wereld van de toen 48-jarige Reissenaar stond even stil. „Ik dacht eerst van ik hoop de vijftig te halen. Dat schuift steeds op." Dat gevoel verdwijnt nooit helemaal want je bent er in je hart altijd mee bezig." Maar De Jong is er bovenop gekomen. Alleen heeft hij ervaren wat de nadelige effecten van medicijnen kunnen zijn. Snel na de constatering van de ziekte kreeg hij diverse medicijnen toegediend om uiteindelijk een juiste dosering te krijgen. Maar een bijkomend nadeel was de aantasting van zijn botten in zijn heupen. Al na anderhalfjaar zat dat goed fout en moest hij onder het mes. Hij kreeg twee nieuwe heupen. De geldinzameling voor het Sophia is juist bedoeld voor nader onderzoek naar gebruik van medicijnen bij zieke kinderen. Daar moet nog veel studie naar gedaan worden. Tot die tijd krijgen kinderen vaak medicijnen van volwasse nen; uiteraard gedoseerd. Het Sophia wil daar verder onderzoek naar doen. Arie de Jong weet zelf als geen ander hoe belangrijk dat is. De Jong neemt na afloop van de spinningmarathon de cheque in ont vangst, waarop een bedrag van vele duizenden euro's zal staan geschreven. Maar dan zit er een hele dag op, waarin veel fietsers in blokken van drie uur aan de slag gaan. Ook Vivian Folmer (Miss Zeeland), Bas Muis (acteur) en Edwin van Cuijlenborg (sportpresen- tator) zijn er bij. Voor het evenement hebben zich ook zeven sportscho len ingeschreven. Een aantal bedrijven heeft geld neergelegd om een fiets voor een dag(deel) te claimen. Willemse is erg enthousiast over de belangstelling voor het evenement. Iedereen is zaterdag 7 februari welkom. Er wordt tussen 10.00 uur en 21.00 uur gefietst. ZIERIKZEE - Wordt het Duiveland- Arnemuiden of gaan de voetballief hebbers naar DFS-SKNWK? Mits het weer uiteraard geen roet in het eten gooit. De hervatting van de voetbalcompeti tie biedt in ieder geval twee interessante ontmoetingen. Duiveland is er morgen (zaterdag 24 januari) alles aan gelegen één van de titelconcurrenten, Arnemuiden definitief van zich af te schudden. Een bezoek aan Oosterland lijkt op voorhand een garantie op veel doelpunten.Duiveland scoort er dit seizoen in de tweede klasse E gemiddeld ruim drie en krijgt er zo'n anderhalf tegen. Wie zelf wil ervaren wie de sterkste Schouwse ploeg in de derde klasse A is, doet er goed aan naar Burgh-Haamstede af te reizen. Aan het begin van dit seizoen werd het in Nieuwerkerk 2-2. Echter, na dat duel ontwikkelde DFS zich als een stabielere ploeg dan SKNWK. Hoe stabiel, blijkt morgen in de return tegen de Nieuwerkerkers. „Als je hoort datje kanker hebt, staat alles even stil" Arie de Jong. DREISCHOR Arie de Jong uit Dreischor is van plan de zevende februari een topprestatie te leveren Maar liefst negen uur kruipt hij op de fiets tijdens de spinningmara thon in Burgh-Haamstede. Zelf tien jaar geleden getroffen door kanker, is zijn motivatie om een bijdrage te leveren aan Zeeland sport voor Sophia groter dan ooit. Op 7 februari staan zo'n 120 spinning- bikes in sportcentrum Westerschouwen. In drie blokken van drie uur elk gaan honderden fietsers aan de slag voor een geldinzameling voor het Sophiakinderziekenhuis in Rotterdam. Vorig jaar leverde het ruim 36.000 euro op. Organisator Marcel Willemse hoopt dat succes te gaan overtreffen. Aan Arie de Jong zal het niet liggen. Zijn werkgever, bouwer Heijmans, ondersteunt hem en de komende tijd gaat hij zijn collega's nog langs voor een bijdrage. In ruil daarvoor is hij van plan maar liefst negen uur op de fiets te gaan zitten. Beurtelings door collega's geassisteerd om het laatste uur met twee dochters af te ronden. Foto: WereldRegio Tien jaar geleden stapte Arie de Jong door een „hardnekkige griep" toch maar eens naar de dokter. Hij had zelden de wachtkamer van de huisarts gezien. Maar al snel werd duidelijk dat hij de ziekte van Hodgkin had; lymfklier-

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 1