H|fc dót Is ma Begeleid Wonen voor ouderen met geheugenproblematiek Grootstedelijk wonen in het groen Pagina 24 Dinsdag 20 januari 2009 De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Speciaal voor de lezers van Elke veertien dagen vindt u op deze achterpagina berichten over de dienstverlening van Humanitas, over het wonen en werken en de nieuwste ontwikkelingen. Nadere inlichtingen over Humanitas, een vraag of misschien een tip? Bel Martijn Huisman op nummer 010 - 461 53 47. Bel voor informatie over wonen Humanitas woonmakelaar Coby Bosker: 0651-5836 34. Stichting Humanitas Postbus 37137 3005 LC Rotterdam Tel.: 010 - 4615100Email: info@stichtinghumanitas.nlWeb: www.humanitas.nu Humanitas thuis? Kijk Humanitas-TV! Wekelijks zendt Humanitas via 'Rotterdam TV'op de Rotterdamse kabel een interessant programma uit over wonen, werken en de nieuwste ontwikke lingen bij Humanitas. Met reportages van evenementen en activiteiten van binnen en buiten de vestigingen. Elke donderdag van 19.00 -19.30 uur; elke vrijdag (herhaling) van 11.00 -11.30 uur. Stem af op kanaal 67+ op de kabel. De Kristal in Nesselande In de woonvoorzieningen voor Begeleid Wonen van Humani- tas-Alexander De Evenaar (Oosterflank), De Gerard Goosen- flat (Ommoord) en De Kristal (Nesselande) kunnen demen te ouderen 'gewoon' wonen. Dat wil zeggen dat iedere cliënt een naar eigen smaak in te richten één- of tweekamerapparte ment bewoont in een woongroep met zes tot negen bewoners. Een dagritme waarin zoveel mogelijk de dagelijkse dingen als boodschappen doen, koken, tafeldekken, afwassen, de plan ten verzorgen, de vogelkooi verschonen, etc. staat centraal in een sfeer die warmte en huiselijkheid uitstraalt. 91-jarige vrijwilliger uitgezwaaid De Oosterwiek in Oosterflank De Oosterwiek telt zes etages en de meeste woningen heb ben uitzicht op de omgeving en het vele groen, onder andere van het Semiramispark. Het woongebouw is gelegen aan de Varnasingel op de hoek van de Grote Beer, tegenover win kelcentrum Oosterhof/Alexandrium. Vorige maand nam verpleeghuis Hannie Dekhuijzen in Charlois af scheid van de ruim 91-jarige Cor- rie van Grondelle. Ze werkte vanaf het eerste uur in het verpleeghuis, was als kerkvrijwilligster actief en zeer geliefd. Corrie was nooit af wezig, alleen voor enkele weken verdiende vakantie en was altijd een vrolijke verschijning. Huma nitas zal haar missen! Bij Humanitas is de vrij williger lid van de familie! Zonder de inzet van de meer dan 1.250 vrijwilligers zou Humanitas haar werk niet kunnen doen. In de reguliere zorg ontbreken vaak welzijnselementen die in onze vi sie onontbeerlijk zijn. Natuurlijk doen we er iets voor terug. De vrijwilliger hoort er he lemaal bij! Cliënten, familie, vrij willigers en personeel vormen één 'extended family'. Vrijwilligers kunnen kiezen uit een gevarieerd aanbod van werk zaamheden. Sterker nog; we zoe ken met u naar het werk dat bij u past Belangstelling? Informatie? Bel 010- 461 52 48. De woningen zijn goed bereik baar per openbaar vervoer: op loopafstand bevinden zich NS- station Alexander, de metrostati ons Alexander en Oosterflank, terwijl de RET-buslijnen 30, 31, 36 en 37 een halte voor de deur hebben. In de grote serre bevindt zich restaurant 'De Bezige Bij', met een gezellig terras aan het water. In dit restaurant kan men kiezen uit een keur van gerech ten, variërend van een belegd broodje of een (veelal echt-Hol lands) dagmenu tot diverse spe cialiteiten a la carte. Het complex is uiteraard rolstoel- vriendelijk, heeft meerdere liften en biedt de diensten van o.a. een huismeester, kapsalon, pedicure, een zorgconsulent en een fysio- therapiepraktijk. Verder zijn beschikbaar: maal tijdservice, maatschappelijke en huishoudelijke hulp, dagvoorzie ningen, personenalarmering en zelfs zorg tot en met verzorging. Er zijn ook logeerkamers. In het gebouw zijn een biljart ruimte, bibliotheek, leestafel en internetruimte, terwijl er di verse dagactiviteiten ont plooid worden, zoals biljarten, sjoelen, bridgen, gymnastiek. Enkele appartementen vrij! Er zijn enkele appartementen per direct beschikbaar. Huur prijsindicatie: vanaf 550,-, exclusief servicekos ten en verwarming. Er is ook een ap partement te koop voor€ 135.000,- Bel voor meer infor matie de woonma kelaar, van Humani tas, Coby Bosker: 0651 - 58 36 34. Bezoek de Humanitas Herinneringsrrrasea Voor hetzelfde geld heb je tweemaal zoveel werkplezier Humanitas zoekt: Voor verpleeghuis Hannie Dekhuijzen in Charlois: Afdelingshoofd Voor Humanitas-Alexander in Ommoord en Oosterflank: Teamleiders Voor Humanitas-Bergweg in Noord: Zorgbemiddelaar (voor 20-24 uur) Teamleiders Verzorgende IG nachtdienst Voor diverse vestigingen: Verzorgenden IG (fulltime en parttime) Medewerkers huishoudelijke verzorging Humanitas-Akropoïïs Achillesstraat 290 3054 RL Rotterdam Jan Meertensflat Van Langendonckstraat 51 3076 SH Rotterdam Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 13.30-16.00 uur "Waar Het verleden toekon us t Heeft De Herinneringsmusea zoeken nog... Wij zouden graag nog aan onze collectie toevoegen: kleine behangstalenboekjes, zoals je die vroeger-in de brie venbus kreeg. Heeft u deze of andere interessante zaken in huis en wilt u ze ons museum schenken, neem contact met ons op en we maken een af spraak: 0622 -78 22 89. Naar eigen wens met een aantal bewoners een Begeleid Wonen in De Kristal spelletje komt doen: allemaal betekent dat een ieder het Ie- voorbeelden die van grote waar- de zijn voor het gewone huise lijke leven. ven naar»eigen wens inricht. Sommigen vinden het heer lijk om regelmatig in de eigen woning televisie te kijken, or gel te spelen, een fotoboek te bekijken of zomaar met een glaasje wijn op de bank te zit ten. Anderen zijn liever samen met andere bewoners in de huiskamer of nemen deel aan activiteiten. Allen kunnen ge bruik maken van alle facilitei ten, zoals een gezellig restau rant, een kapper en gevari eerde activiteiten. Kleinschalig Voor partners en familie blijft door de kleinschalige opzet alle gelegenheid om hun be langrijke rol in het leven van de cliënt te vervullen. Een kleindochter die gezellig met haar hond oma bezoekt, een dochter die samen met haar moeder en andere bewoners in de gemeenschappelijke huiskamer een appeltaart bakt, een zoon die 's avonds Tweede helft maart 2009 start Humanitas in De Kristal met een nieuwe woongroep voor dementerende ouderen. Heeft u belangstelling? Dan kunt u bellen met onze zorgbemid- delaars: 010 251 14 00. Use it or lose it Zorg en bege leiding bieden wij op maat met als uit gangspunt dat we mensen zo lang mogelijk stimuleren de dingen die ze nog kunnen zelf te doen ('use it or lose if). Een oudere dame die decennialang met veel ple zier haar eigen huishouden heeft gedraaid, kan, onder be geleiding, nog heel goed zelf met de stofdoek aan de slag. Juist deze karweitjes zelf blijven doen is zo belangrijk voor het gevoel van eigenwaarde. Ook bij wassen en aankleden probe ren we zoveel mogelijk te bege leiden in plaats van over te ne men. Uiteraard heeft het zorg- team ook de deskundigheid in huis om te zorgen voor medi- cijnbeheer, goede wondbehan- deling en verpleegtechnische handelingen. Het vaste team wordt ondersteund door een psycholoog, paramedici en de verpleeghuisarts. Nadruk op alledaagse Werken bij een woonvoorzie ning voor Begeleid Wonen is heel anders dan werken in een verpleeghuis. De nadruk ligt op het alledaagse. Ook de klein schaligheid maakt dat je als medewerker zelfstandiger en meer allround aan de slag bent. Het is een uitdaging om samen met cliënten en mantelzorgers aan een prettig verblijf te wer ken! Vrijwilligers In het nieuwe museum in de Jan Meertensflat is nog plaats voor vrijwillige sup poosten rondleiders. Informatie: 0622 - 78 22 89.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 13