Spido houdt de pen in beweging De Oud Rotterdammer - - Krant voor de 50-plusser Dinsdag 20 januari 2009 pagina 13 - De comeback van Rita Young was een succes en krijgt een vervolg - Rita vervolgt succesformule 'Muzikaal Onthaal' De try-outs van 'Muzikaal Onthaal' van gastvrouw Rita Young zijn een succes. Daarom gaat de volgende maand de AOW-leeftijd bereikende zangeres door met haar comeback met zondagmiddagamusement voor 50+. Op 25 januari is haar volgende show in het Valkenhof Theater m Vlaar- dingen. Zij ontvangt als gasten de bekende Rotterdamse zanger Mare Benz en zijn collega Jack Baars uit Spijkenisse. De happening is voor iedereen die in de wintermaanden graag even achter de kachel vandaan wil komen om een muzikale wereldreis te maken. Uiteraard is een dansje maken mogelijk. Rita Young praat de show aan elkaar en draagt muzikaal een flinke steen bij. Marc Benz is geen onbekende in het showcircuit. Hij begon zijn carrière jaren geleden bij Rita Young, net als talenten als Frans Bauer en Angelina van Dijk. Benz heeft diverse CD's op zijn naam staan en draait mee in de nationale top. Jack Baars is een nieuwkomer, maar wel eentje met allure met veel muziekstijlen zoals Tom Jones en Engelbert Humperdinck. Aanvang 14.00 uur. Entree vijf euro per persoon, reserveren via 0653- 766126 of ritayoung@planet.nl Het Valkenhof Theater is gevestigd aan de Frank van Borselenstraat 93 in Vlaardmgen. - Jack Baars etaleert zich met succes op regiopodia, nu ook bij Rita Young Foto's De Oud-Rotterdammer- Nog steeds komen er reacties op het jubileumboek 'Negentig jaar Spido in vogelvlucht', vorig jaar oktober uitgeven als verjaar dagsgeschenk door De Oud-Rotterdammer en Spido. De meeste reacties lopen parallel aan het boek, maar een enkele springt eruit. Zoals die van Rotterdammer Th. Visser. Op zeven in keurig handschrift beschreven A4-tjes geeft hij aanvullingen die voor de vijfduizend bezitters van het boek ook interessant zijn. "Mijn vader, ook een Th. Visser, werd in 1919 boekhouder van de 'geelbanders' van de Nederlandsche Stoomsleepdienst v/h P. Smit jr. Later promoveerde hij tot hoofdboekhou der en daarna Chef de Bureau met procuratie, samen met de in het boek genoemde K.G. Knupker. Meer dan veertig jaar bleef vader in dienst. Om gezondheidsredenen moest hij de dienst verlaten. Hij overleed in 1963. Als kinderen zijn wij 'groot' gebracht met de Sleepdienst en Spido. Uit de vooroorlogse dagen herinner ik me directeur De Nuy en procura tiehouder Piet Stuiver. Beiden heb ik naderhand nog eens ontmoet en met hen herinneringen opgehaald. Omstreeks 1936 voer ik een hele dag op de Vondelingenplaat met kapitein Jan Blaak (hij was getrouwd met een zus van mijn moeder). Ik zogenaamd als dekknecht en dat was mijn ken nismaking met Jan van der Vaart, ook genoemd 'Jan Brul' of 'Jan met de handjes'. Schooieren lil 1938 kwam de Prinseplaat in de vaart, het jaar van het veertigjarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina. Op de hoek van de Schiedamsedijk lag een replica van het schip met hierin een postkantoor waar je de drie jubileumzegels kon kopen. Vaak gingen wij met het hele gezin met een schip van Piet Smit naar vliegveld Waalhaven. Ook ging ik nogal eens mijn vader 's zaterdags van kantoor afhalen. Samen liepen we door de stad van de Boompjes naar Kralingen, waar wij woonden. Maar eerst schooierde ik langs de sleepboten en probeerde de namen te onthouden. De letter in de band hielp me daarbij. Het mooist vond ik de Siberië met kapitein Roukema, wiens zoon later kapitein op de nieuwe Azië was. De Siberië werd, als dat - Personeelsfeest van Spido in 1957 met op de voorgrond het echtpaar Th. Visser senior en daarachter een lachende Van Leeuwen van de technische dienst en zijn vrouw - - De Sibehé in acté als ijsbreker op de Nieuwe Maas tegen de achtergrond van de Holland-Amerika üjn - de sleepdienst zoveel mogelijk zou nodig was, gebruikt om het ijs op de Nieuwe Maas te breken. Tijdens het treffen tussen de Duitsers en onze mariniers, was het bijna on mogelijk naar kantoor te gaan. Toch onderhield vader dagelijks contact. Na het bombardement van 14 mei 1940 was ook het pand van P. Smit jr. weg. De brandkast, die op de tweede verdieping stond, lag nu op een berg brandende cokes in de kelder. Na weken is de kast door Lips geopend. Het zilvergeld was gesmolten, het gebundelde bankpapier werd door de Nederlandsche Bank vergoed. De folianten van de boekhouding waren verschroeid, maar deels nog leesbaar. doorwerken. Mijn eerste taak was assisteren bij de heer Van Vliet, bij het berekenen van de waarde en rente van de aandelen van het pen sioenfonds Nestoro. De toenmalige directeur was F.C. List Graswmckel. Bij binnenkomst verdiende ik 15 gulden en in januari 1944 kreeg ik 100 procent opslag naar 30 gulden per maand. In november 1944 ben ik bij de grote razzia door de Duit sers opgepakt en weggevoerd naar Duitsland, waar ik op 23 maart 1945 ben gevlucht op het moment dat de geallieerden de Rijn overstaken. Half april was ik weer op kantoor en zodoende maakte ik het opblazen van de haveninstallaties nog net mee. Na de bevrijding gingen diverse mensen op zoek naar verdwenen sleepboten. Er zijn er teruggehaald uit Duitsland en zelfs van de Donau. Spido In 1947 moest ik na een jaar uitstel toch in militaire dienst. Toen ik drie jaar later terug was uit Indonesië kon ik gelijk weer aan de slag, maar nu bij de Spido. Bertus Savert werd mijn directe chef (later ben ik met een nicht van hem getrouwd) en walkapitein Jan van der Vaart mijn leermeester. Vaak ging ik mee met Vrijstelling In 1943 kwam ik van school en moest mij laten inschrijven bij het Arbeidsbureau met het risico van tewerkstelling in Duitsland. Vader bezorgde mij een vrijstelling als 'jongste bediende', omdat de Kriegs- marine er alles aan gelegen was dat - Th Visser verlaat in 1950 de ponton van Spido. Wellicht om de 'Reus van Rotterdam te begroeten die daar foto's van zichzelf verkocht - Toon de Ridder met de vlet om post weg te brengen naar schepen die op de boeien lagen. In 1952 heb ik de Spido verlaten. Het lief en leed van het bedrijf heb ik nog een tijdje gevolgd en ik vond het erg leuk het door Rein Wolters geschreven en samengestelde boek te lezen. Daardoor kwamen veel herinnerin gen boven. Vanuit mijn woning kijk ik nog steeds graag naar de rivier en minimaal één keer per jaar maak ik een tochtje met de Spido." 'Negentig jaar Spido in Vogelvlucht' is verkrijgbaar bij De Oud-Rottcr- dammer. Reacties en of foto's blijven welkom: Historie Spido p/a Uiterdijk 106,3195 GK Pemis-Rotterdam of e-mail: historiespido@telfort.nl Tijdens een officiële bijeenkomst aan boord van de Pnnsesseplaat. Aan tafel vader Johannes, zoon Bertus Savert, zijn vrouw Gré en dochter Ada. Tweede van links directeur FC List Graswmckel, rechts Th. Visser en als vierde van rechts Th. Visser junior Phvéfoto's Th. Visser-

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 7