HERDENKING WATERSNOODRAMP Buitengewoon wonen op Schouwen-Duiveland! Zeeirwland CENTRALE HERDENKING WATERSNOODRAMP Aanvang 9.30 uur Locatie Watersnoodmonument, Ouwerkerk Programma1Kranslegging door: college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen- Duiveland commissaris der koningin in Zeeland, mevrouw K.M.H. Peijs en de heer W.J. Kuijken, Deltacommissaris 2.Toespraak door burgemeester G.C.G.M. Rabelink 3.Toespraak door mevrouw K.M.H. Peijs 4.Toespraak door de heer W.J. Kuijken 5.Zingen Schouws volkslied 6. Blazen Last Post 7. Een minuut stilte 8. Zingen Wilhelmus, coupletten 1 en 6 Met medewerking van Oosterlands Fanfare, Gemeente Schouwen-Duiveland •Zeeuwland is na de Tweede Wereldoorlog (1948) en voor de Watersnoodramp als Beter Wonen opgericht om de huisvesting op het eiland op te pakken en verder uit te bouwen. En dat blijft zo. Bijvoorbeeld met de Noorse woningen, die Zeeuwland als monumenten van de wederopbouw wil behouden voor komende generaties. Kerkhof 1, 4301 BZ 'Zierikzee, T 0111 418 080, F 0111 418 081, E info@zeeuivland.nl, I www.zeeuwland.nl NIEUWERKERK Foto aangeleverd door I.C. Padmos In Sirjansland wordt de ramp om 11.00 l plechtigheid bij de begraafplaats. ir herdacht met een Ook op dinsdag 2 februari 2010 is de foto-expositie nog te in het dorpshuis. Openingstijden: van 10:00 -12:00 uur en H 13:00-16:00 uur. OOSTERLAND Maandag 1 februari 2010 SIRJANSLAND Nederlands Hervormde kerk aan het Torenplein is open. Orgelbespeling door mevrouw N. Schraver-Beekman Welkomstwoord door Jan Verhoeff, voorzitter Stichting Dorpsraad Oosterland. Pianospel doorE.I.Jense. Voorlezen van de 54 slachtofFers door leerlingen van de Ds.J.Bogermanschool en de Oosterburcht. "Een korte overdenking" door Ds. J.T. Schneider, luchtmachtpredikant. Pianospel door E.I. Jense. "De redding van nabij in een roeiboot" door de heer W. Schot, toen inwoner van Zierikzee. Naar de begraafplaats. Aankomst begraafplaats. koraalmuziek bij aankomst door Oosterlands Fanfare kranslegging door R. Boogert en Joleine Lodder 1 minuut stilte Last Post door Oosterlands Fanfare voordracht door twee leerlingen van de beide basisscholen Oosterlands Fanfare speelt het Wilhelmus koraalmuziek gelegenheid om langs/rond gedenksteen te lopen Naar dorpshuis Oosterhof voor koffie of drankje. foto-expositie met beelden uit de tijd van de ramp met het thema: "Mens en Materieel". Einde van de bijeenkomst. Voordragen van gedichten door kinderen van de basisscholen Muziek I Korte toespraak door de voorzitter van de dorpsraad met aansluitend 1 minuut stilte a» Muziek Einde plechtigheid, vertrek naar "Ons Dorpshuis" fa In Ons Dorpshuis gelegenheid tot napraten en contact tussen ouderen en jongeren Programma 13.00 uur: verzamelen genodigden, belangstellenden en schoolkinderen in Ons Dorpshuis 13.25 uur vertrek naar de begraafplaats 13.30 uur: opening plechtigheid met muziek Aansluitend kranslegging door kinderen van de beide basis scholen, onder begeleiding van de voorzitter van de dorps raad, J. van den Berge Muziek In Serooskerke komt men om 16.00 uur bijeen bij het monu ment in het dorp BRIJDORPE Het kerkhof, weggespoelde grafstenen worden verzameld door I.C.Padmos

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 3