Deltacommissaris start werk bij herdenking van de ramp Het maken van de eerste communicatieverbinding op Schouwen-Duiveiand llrJlji Deze bijlage is een uitgave van WereldRegio deltacommissaris „Goed dat er nagedacht wordt over innovatie" PIET MEERMAN pagina 2 „Het is mijn taak om erop toe te zien, dat de Nederlanders ook in de toekomst droge voeten houden," ouwerkerk Hij was een paar maanden oud toen de Watersnoodramp van '53 Zuidwest-Nederland trof. Maar in zijn jeugd is de ramp op zijn netvlies gekomen. Als jongetje in Amsterdam. En nu is Wim Kuijken (57) Deltacommissaris. Zijn eerste werkdag, maandag 1 februari, start hij in Ouwerkerk met het bijwonen van de herdenking. „Ja daar heb ik over nagedacht," laat hij weten. „Ik wil graag het verleden met de toekomst verbinden. En de waters nood van '53 is bepalend in het denken van veel mensen in Zeeland. Het heeft geleid tot de eerste Deltawerken. En nog steeds zijn we ons in Nederland bewust dat willen we in ook in de toekomst in onze Delta veilig kunnen leven, dan moeten we blijven investeren in en werken aan onze waterveiligheid." Het is overigens de tweede keer, dat hij naar Ouwerkerk komt. Kuijken is door de ministerraad benoemd voor een periode van zeven jaar. „Het is mijn taak om erop toe te zien, dat de Nederlanders ook in de toekomst droge voeten houden." En volgens zijn politieke baas, staatssecre taris Huizinga, is Kuijken de aangewe zen man voor de klus. „Wim Kuijken heeft een brede en langjarige ervaring in functies waar het aan komt op goed samenspel tussen politiek en bestuur. Met hem krijgen we een gezaghebbende Deltacommissaris, die heeft bewezen mensen bij elkaar te kunnen brengen en waar nodig knopen door kan hak ken. Bovendien een Deltacommissaris, die zich met hoofd en hart in wil zetten om de waterveiligheid van Nederland te verbeteren en de zoetwatervoorziening veilig te stellen." Kuijken zelf blaakt ook van vertrou wen en kijkt er naar uit om met zowel de mensen uit de watersector, met bestuur ders en politici in de regio, met maat schappelijke organisaties en belang hebbenden aan de slag te gaan met het Deltaprogramma. Hij zal vooral van zich laten horen als er zand in de rade ren komt. Want duidelijk is, dat het vei lig maken van Nederland hoge urgentie heeft. Maar dat betekent niet, dat er niet tal van belangen spelen. Veiligheid, maar ook belangen op het gebied van natuur en milieu en kansen voor economische en duurzame ontwikkeling. En natuur lijk geld, want de komende jaren zal er voor vele miljarden euro's geïnvesteerd gaan worden. Volgens Kuijken is niet alleen Zeeland zich bewust van de noodzaak. „Grote delen van Nederland hebben met het water te maken. Denk ook aan de rivie ren. En aan de landbouw, die met verzil- ting te maken heeft." Volgens Kuijken is het vertrouwen van de samenleving in de overheid voor wat de veiligheid betreft groot. „Maar mensen willen ook dingen zien. Het is mijn taak om daar voor te zorgen." Op Schouwen-Duiveiand groeit ook het besef, dat water in de toekomst een andere rol gaat vervullen. Water is niet alleen een natuurlijke vijand, maar biedt ook kansen. Een dorp op het water bij voorbeeld, zoals wel eens geopperd wordt. „U zult begrijpen, dat ik daar niets over kan zeggen. Ikken het project niet. Maar ik ben wel een groot voorstander van. innovatief denken over water. Dat kan ik alleen maar toejuichen." Ook het geluid, dat Schouwen-Duiveiand graag vooraan wil staan bij innovatieve zaken (zoals nieuwe dijkvormen) vindt Kuijken een goede houding. Maar nu eerst de herdenking. Maandag 1 februari is hij om 09.30 uur bij de her denking in Ouwerkerk. Hij zal daarbij door veel media gevolgd worden als Deltacommissaris. SIMON CARMIGGELT mss FOTO VAN KEES FEIJTEL I pagina 3 instellen van de eerst Het instellen van de eerste communicatie-verbinding in Zierikzee Wandschildering van Ninke Kast beeldt het instellen van de communicatie-verbindingen op Schouwen-Duiveiand uit. De schildering is in 1957 aangebracht in het voormalig postkantoor in Zierikzee.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2009 | | pagina 1