Hogere straffen voor geweld bij jaarwisseling Actief Schelluiners: Stop transportcentrum Eis: 12 jaar cel tegen douanier Rotterdam maakt afspraken over rampaanpak Kort Reformatorisch Dagblad Reg zaterdag 2 februari 2008 PAGINA 7 Regioredactie DEN HAAG - De rechtbank Den Haag heeft vijf inwoners van Bo degraven zwaardere straffen op gelegd voor hun aandeel in de nieuwjaarsrellen van 2007 dan het openbaar ministerie had ge- eist. De 20-jarige Ferdi A. kreeg een onvoorwaardelijke taakstraf van veertig uur waar vrijspraak was gevorderd. Bij Niels van G. (25) en Johannes H. (41) bleef de onvoor waardelijke taakstraf van tachtig uur gelijk aan de eis. De tegen hen gevorderde voorwaardelijke taakstraffen van veertig en twin tig uur verving de rechtbank door twee weken voorwaardelij ke celstraf met een proeftijd van twee jaar. Mike V. (22) kreeg in plaats van twintig uur honderd uur onvoor waardelijke taakstraf. Zijn voor waardelijke taakstraf van twintig uur werd eveneens vervangen door twee weken voorwaardelij ke celstraf met een proeftijd van twee jaar. Rami R. A. (19) kreeg in plaats van twee weken vier weken on voorwaardelijke celstraf. Tegen deze man was geen voorwaarde Nieuwjaarsgeweld Zes inwoners Bodegraven ver oordeeld voor nieuwjaarsrel len. Vijf verdachten zwaarder be straft dan eis officier. Hogere straffen sluiten aan op pleidooien diverse burge meesters. SCHIPHOL (ANP) - Officier van justitie B. ter Steege heeft giste ren bij de rechtbank op Schip hol twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 34-jarige E. C. uit Rotterdam. De man werkte op Schiphol en speelde volgens justitie een lei dende rol binnen een drugsorga nisatie, die 78 ldlo cocaïne zou hebben ingevoerd. De officier houdt de douanier zelf verantwoordelijk voor de in voer van 10 kilo coke, voorberei dingshandelingen voor drugs smokkel, deelname aan een cri minele organisatie, aan ambtelij ke corruptie en verboden'wapen- bezit. De douanier ontkent alles en beriep zich tijdens de zitting vooral op zijn zwijgrecht. In januari hoorden twee mede verdachten, ook douaniers, cel straffen van tien en twaalf jaar Springen NOORDELOOS - De School met de Bijbel in Noordeloos heeft dinsdag een actiedag gehouden voor Dorcas. De kinderen hebben zich in de gymzaal in het zweet gewerkt op een tumblingbaan. Voor al dat springen, rennen, duikelen en rollen heten zij zich sponsoren. Aan het einde van de dag bleek dat ze 4073 euro had den opgehaald. Met dit bedrag kan Dorcas zorgen voor voedsel, kleding, kinderopvang en onder wijs voor straatkinderen in Uzh gorod (Oekraïne). Avondmarkt HOEVELAKEN - Het Van Loden- steincollege in Hoevelaken is voor het tweede jaar actief met het inzamelen van geld voor vijf- lijke straf geëist, maar deson danks kreeg hij ook twee weken voorwaardelijke celstraf met een proeftijd van twee jaar. De 21-jarige Ben V. kreeg in plaats van 140 uur 100 uur on voorwaardelijke taakstraf. Ook zijn onvoorwaardelijke straf werd verhoogd, van 60 uur taak straf naar twee weken celstraf met een proeftijd van twee jaar. De 19-jarige Youri V. werd vrij gesproken. Tegen hem was een taakstraf van 80 uur geëist. Tijdens de jaarwisseling 2006/2007 raakten de zeven be trokken bij rellen vanwege een uit cle hand gelopen vreugde vuur. Niels van G. en Johannes H. werden veroordeeld wegens ge weld en opruiend gedrag tegen agenten. Ook Ben G„ Ramir R. A. en Mike V. gingen met agenten op de vuist. Van Youri V. staat al leen vast dat hij slaande en trap pende bewegingen naar een agent maakte. Ferdi A. wakkerde het nieuwjaarsvuur aan en ne geerde daarmee het verbod de vlammen te doven. Het zevental was „het openlijk en in vereniging plegen van ge weld" ten laste gelegd. Op dit de lict staat sinds 2000 een maxima le straf van vierenhalf jaar cel. Een aantal van de zeven verdach ten stond ook terecht voor ge weldsdelicten die zij na nieuw jaarsnacht begingen. Tijdens de afgelopen jaarwisse ling kwam het in sommige plaat sen opnieuw tot ongeregeldhe den tussen groepen jongeren en de politie. Diverse burgemeesters drongen daarop aan op zwaarde re straffen voor dergelijk geweld. eisen in dezelfde omvangrijke drugszaak. Het onderzoek in de ze zaak begon op 3 december 2006, toen de douane een partij van 68 ldlo coke onderschepte, die in drie koffers zat. Op 24 mei 2007 kwam een drugskoerier met een koffer met 10 ldlo coke door de douane. Officier van justitie Ter Steege neemt het de douanier zeer kwa lijk dat hij heeft meegewerkt aan de invoer van drugs. „De samen leving moet uit kunnen gaan van de integriteit van overheidsper soneel en zeker van opsporings ambtenaren." Volgens hem is er ruimschoots bewijs tegen de man, die veelvuldig voorkomt op afgetapte telefoongesprekken. Advocaat R. van der Weide vroeg om vrijspraak. Hij vindt dat er weinig en alleen maar vaag bewijs is in de zaak. Uitspraak op 15 februari. WESTLAND - Een jongen die de muur thuis bekladt, een meisje dat coke snuift aan de salontafel en een jongen die in de plantenbak plast. Deze afbeel dingen zet de gemeente Westland in tijdens de campagne "Uit in het Westland, doe alsof je thuis bent" tegen overlast door stappende jongeren. Foto ANP tien financieel geadopteerde kin deren. Met een geslaagde ver koopactie op school van pud dingbroodjes en worstenbroodjes en een ouderavondmarkt is een bedrag van 6000 euro bijeenge bracht. Oliebollenactie SL1EDRECHT - Jeugdvereniging Samuël van de christelijke gere formeerde Eben-Haëzerkerk te Sliedrecht hield een oliebollenac tie ten bate van het werk van de stichting Hulp Vervolgde Christe nen (HVC). De actie bracht 1500 euro op. Mede hierdoor kan de hulp aan cle vervolgde christe nen zijn voortgang vinden. Ook actief geweest voor het goede doel? Stuur uw bericht naar ac- tief@refdag.nl of naar Reformato risch Dagblad, rubriek Actief, Post bus 670, 7300 AR Apeldoorn. Van onze correspondent DEN HAAG - Omwonenden en de Stichting ter Behoud van de Leefbaarheid in Giessenlanden vrezen dat het nieuwe trans portcentrum Schelluinen-West razendsnel wordt volgebouwd als de Raad van State er geen stolg'e voor steekt. De critici zijn vooral bevreesd voor een verkeersinfarct op en rond de provinciale wegen in Schelluinen en in de regio Al- blasserwaard-Vijfheerenlanden. Tegelijk staken de gemeente Giessenlanden, de provincie Zuid-Holland en ontwikkelings maatschappij Schelluinen-West (Roms) gisteren tijdens een spoedprocedure bij de Raad van State niet onder stoelen en ban ken dat er haast met het trans portcentrum is gemoeid. Volgens zowel de gemeente woordvoerder als de directeur van Roms staan tientallen regio nale transportbedrijven te trap pelen om naar Schelluinen te verkassen. Volgens hen zit een groot aantal bedrijven nu klem in de dorpskernen in de Alblas- serwaard-Vijfheerenlanden. Ook de provincie is een groot voor stander van de concentratie van transportbedrijven in Schellui nen, omdat daarmee oude be drijfslocaties in de waarden en in de dorpen vrijkomen voor wo ningbouw en groenvoorzienin gen. De bezwaarmakers hebben hun twijfels over de grote behoefte aan het transportcentrum. Zij hebben nog geen enkel bewijs gezien dat regionale en lokale bedrijven daadwerkelijk in de rij zouden staan. Zij vrezen vooral een verkeersinfarct in het toch al drukke Schelluinen. waar de Al5 de A27 elkaar kruisen en de pro vinciale weg, de Betuwelijn en gewone spoorlijn zich tussen de kern en het kanaal wurmen. Staatsraad H. Hennekens wilde weten of het wel zin heeft het bestemmingsplan voor het be drijventerrein te schorsen aange zien het bouwrijp maken al in volle gang is. De woordvoerder van de Stichting ter Behoud van de Leefbaarheid in Giessenlan den en omwonende Van Garde ren erkenden dat Roms een vrij stelling heeft, waarmee de ont wikkelaar door kan gaan met het bouwrijp maken. Desalniettemin zou schorsing van het bestem mingsplan voorkomen dat de ge meente nu al bouwvergunnin gen kan verlenen. Wel tekende de directeur van Roms aan dat de eerste percelen- pas begin 2009 uitgegeven kun nen worden. Van onze correspondent ROTTERDAM - De veiligheidsre gio Rotterdam-Rijnmond en het Erasmus Medisch Centrum heb ben gisteren een overeenkomst gesloten met afspraken over hoe te handelen tijdens een ramp of groot ongeval. Het is voor het eerst in Neder land dat een veiligheidsregio en een ziekenhuis gemaakte af spraken hebben vastgelegd en deze met het ondertekenen van een convenant hebben bekrach tigd. De keten van acute zorg vormt een belangrijke pijler binnen de geneeskundige hulpverlening bij ongevallen en rampen (GHOR). Een goede samenwerking tussen ziekenhuizen, het traumacen trum, de regionale ambulance dienst en de GHOR is hierbij van levensbelang. In het convenant staan de af spraken die zijn gemaakt om die samenwerking tussen de veilig heidsregio en het traumacentrum van het Eras mus MC te versterken. De be langrijkste meerwaarde is dat beide netwerken, het veiligheids netwerk en het zorgnetwerk van de betrokken organisaties, wor den gekoppeld. Deze samenwer king leidt als het goed is tot effi ciencywinst. Het convenant regelt de weder zijdse verantwoordelijkheid. Met de afspraken verwachten de par tijen een belangrijke kwaliteits slag te kunnen maken. Amsterdam kijkt naar alternatieven voor raambordeel AMSTERDAM (ANP) - De stads deelraad van Amsterdam-Cen trum heeft besloten dat er een onderzoek moet komen naar een alternatieve exploitatie van raambordelen op de wallen. Dat liet initiatiefnemer Groen- Links gisteren weten. De partijen willen kijken of ramen kunnen worden verhuurd aan zelfstan dig werkende prostituees. „Dit is de kans voor vrouwen om zelfstandig en onafhankelijk te werken, op hun eigen manier en op hun eigen voorwaarden", meent GroenLinksdeelraadslid Van Schijndel. NV Stadsgoed heeft volgens hem al eerder te kennen gegeven positief te staan tegenover een dergelijke invul ling van een of meerdere pan den. Het onderzoek moet binnen een maand zijn afgerond, denkt Van Schijndel. Aangehouden jeugdbende filmt mishandeling DEN HAAG (ANP) - Vijf jongens uit Den Haag en Rijswijk blij ken met hun mobiele telefoon te hebben gefilmd hoe zij twee landeren van 8 en 11 jaar heb ben mishandeld. Dat heeft het openbaar ministe rie gisteren naar buiten ge bracht. De jongeren werden eer der deze week in Rijswijk aange houden, omdat zij de buurt rond het winkelcentrum De Boogaard terroriseerden. De jongens in de leeftijd van 12 en 13 jaar komen uit Den Haag en Rijswijk. Ze worden verdacht van een groot aantal strafbare feiten. Ze zouden bejaarden heb ben bespuugd en geslagen, een lesauto vernield en winkeldief stallen gepleegd. Ontruimde huizen Krommenie weken onbewoonbaar KROMMENIE (ANP) - De bewo ners van zeven met instortings gevaar bedreigde huizen in Krommenie kunnen op z'n vroegst over drie weken terug naar hun woningen. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente Zaanstad gisteren gezegd. Donderdagavond werden de woningen ontruimd wegens instortingsgevaar. Reden van de plotselinge ontruiming was de slechte toestand van de funde ring. De oorzaak van dit pro bleem wordt onderzocht. Eerder onderzoek van een ingenieursbu reau wees uit dat de fundering onder de woningen was bezwe ken. De situatie was dusdanig zorg wekkend dat de gemeente direct besloot alle bewoners met het oog op hun veiligheid over te brengen naar hotels of familiele den. Bezwaar tegen afvalverbrander bij Waddenzee HARLINGEN (ANP) - Ruim 900 mensen en organisaties hebben bij de provincie Friesland be zwaar aangetekend tegen de bouw van een afvalverbran dingsinstallatie in Harlingen. Dat meldde de provincie giste ren. De 140 miljoen euro kosten de installatie is gepland aan de rand van de Waddenzee. De bouw is omstreden, omdat de 55 meter hoge schoorsteen en het 44 meter hoge gebouw horizon vervuiling zouden veroorzaken. Halverwege deze maand neemt het college van Gedeputeerde Staten een besluit over de ver gunning voor de installatie. De bezwaren worden in dat besluit meegenomen. Premier prijst pestproject Ridderkerk Eis; straf voor verboden relatie in Elspeet NOORDELOOS - Leerlingen van de School met de Bijbel in Noordeloos springen op een tumblingbaan voor Dorcas. De kinderen lieten zich dins dag sponsoren. Met de actie haalden ze 4073 euro op. Foto Renske de Jong Van onze correspondent RIDDERKERK - Het Ridderkerk- se project "Wat je pest ben je zelf' heeft lovende woorden van premier Balkenende gekregen. Hij is trots op het feit dat leer lingen zich een week lang inzet ten om af te rekenen met pes ten. Dat zegt de premier op een dvd van de Ridderkerkse basisschool De Wingerd, die het project heeft georganiseerd. „Een school is er om je thuis te voelen. Om er te spelen, te delen en samen op te trekken. Prachtig dat jullie laten zien niks met pes ten te maken willen hebben. Wellicht worden jullie de beste school van Nederland", sprak Balkenende vanaf de door de school opgenomen dvd. Via een toneeluitvoering, work shops en boks les ter zelfverdedi ging ontdekten de leerlingen van de protestants-christelijke school cle kwalijke aspecten van pesten. Landelijk een uniek project, con cludeerde burgemeester J. Her- mans-Vloedbeld. „Wellicht vloeit dit als inktvlek uit over Ridder kerk en heel Nederland." Volgens directeur T. Douma maakt een themaweek meer in druk dan een enkele les. „Wij willen kinderen echt iets meege ven. Wellicht slaat dit over op ouders en naar de wijk." Céline uit groep 8 ontdekte een wijze les. „Tijdens een workshop leerde ik hoe een ander zich voelt als die gepest wordt." Mede scholiere Zandra: „Dan ontdek je dat je ermee moet stoppen." Van onze correspondent ZUTPHEN - Een 35-jarige inwo ner van Elspeet heeft gisteren 150 uur werkstraf en vijf maan den cel voorwaardelijk tegen zich horen eisen wegens ge meenschap met een minderjari ge. De man gaf voor de rechtbank in Zutphen toe dat hij een seksuele relatie heeft gehad met zijn over buurmeisje, dat destijds rond de 14 jaar was. Justitie wil dat hij haar 1750 euro schadevergoe ding betaalt. Justitie beschuldigt de Elspete- naar uitdrukkelijk niet van ver krachting, omdat het van beide kanten vrijwillig was. De twee waren verliefd op elkaar gewor den en zagen het als een vol waardige relatie. „Ik weet dat het fout is en ik heb veel spijt", zei de verdachte. Er waren plannen om te trou wen zodra het meisje volwassen was. De 'verkering', zoals het ge noemd werd, raakte aan bij de man thuis, daarna haalde hij haar vaak op woensdagmiddag bij school op, om naar een speci aal ingericht plekje in het bos te gaan. Het enige discussiepunt tijdens de zitting betrof de duur van de relatie. De man wist heel zeker dat het in de zomer van 2004 is begonnen, het slachtoffer zegt dat de eerste keer in 2003 was, vlak voor haar dertiende veijaar dag. Dat laatste is voor de aan klaagster aannemelijk, omdat een wijkagent al begin 2004 met de Elspetenaar is gaan praten. Dat gebeurde op verzoek van de ouders van het meisje, die tegen de relatie waren, maar ze had den nauwelijks vat op hun doch ter. Medio 2005 is de relatie be ëindigd. Ruim een jaar later heeft het meisje aangifte gedaan, volgens de aanklaagster omdat ze toen besefte dat het voor haar niet goed is geweest. „Ze is waar schijnlijk gaan beseffen dat haar ouders misschien toch ge lijk hadden. Hij heeft haar jeugd afgepakt", zei officier van justi tie Tromp. In het voordeel van de verdachte pleitte in haar ogen dat hij heeft bekend, de schuld bij zichzelf legt, in thera pie is gegaan en niet moeilijk doet over het betalen van smar tengeld. De uitspraak is op 15 februari. Alphen gaat afgebrand zwembad herbouwen ALPHEN A/D RIJN - Alphen gaat er toch toe over het vorig jaar af gebrande zwembad De Thermen te herbouwen. Dit tegen de zin in van het college die daarvan af wilde zien en ter compensatie het bestaande en enige overge bleven zwembad De Hoorn wilde uitbreiden. De oppositie kreeg evenwel steun uit onverwachte hoek, te weten van de twee grootste collegepartijen CDA en WD. Daarmee komt de politiek van Alphen tegemoet aan de wens van een groot deel van de Alphense bevolking. Vrouw (18) verkracht bij tunneltje Dordrecht DORDRECHT - Zaterdagnacht 19 januari is een 18-jarig meisje uit Dordrecht tussen 03.00 en 3.45 uur veria-acht op het fietspad tussen het Karei Lotsypad en de Oudendijk in haar woonplaats. Dat is pas gisteren bekendge maakt. De politie roept getuigen op zich te melden. De man reed ongevraagd een eind met de vrouw mee toen die van een ho recagelegenheid naar huis fiets te. In de buurt van een tunneltje vergreep de man zich aan het meisje. Woonwagen Resteren brandt geheel uit KESTEREN - In de nacht van don derdag op vrijdag is even voor 02.00 uur brand uitgebroken in een woonwagen aan de Fruit- straat in Resteren. De 44-jarige bewoner had de wagen even ver laten. Toen hij kort daarop terug kwam, stond zijn woning in lich terlaaie. Vermoedelijk is de brand ontstaan bij een gaskook- toestel. De brandweer kon de woonwagen niet redden. De woonwagen van een buurman raakte beschadigd door de hitte. Politie Zeeland schorst brigadier MIDDELBURG - Een 56-jarige bri gadier van de politie Zeeland is door zijn korpschef buiten func tie gesteld. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De bri gadier van het district Ooster- scheldebekken wordt verdacht van meineed en valsheid in ge schrifte in een door hem opge maakt proces-verbaal. De officier van justitie heeft hem inmiddels gedagvaard. Tholenaar beboet voor doorrijden na ongeval MIDDELBURG - De 23-jarige Tho lenaar J. S. heeft gisteren een boete van 220 euro gekregen voor het doorrijden na een bot sing met een boom. Daarnaast kreeg de man een proeftijd opge legd. De Tholenaar reed in de nacht van 14 op 15 juni vorig jaar vol tegen een boom. Wonder boven wonder mankeerde hij niets. De man verliet de plaats van het ongeval omdat hij geen mobieltje bij zich had. Om die re den pleitte zijn advocaat voor vrijspraak. De politierechter ging daar niet in mee. Politie vindt dode man in Rotterdams park ROTTERDAM - In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de politie in een plantsoen aan de Hors weg in Rotterdam-Hoogvliet het lichaam gevonden van een 56-jarige Rotterdammer. De man werd ontdekt door een voorbij- gangster. De politie gaat ervan uit dat de man een natuurlijke dood is gestorven. Lichaam vermiste student gevonden ROTTERDAM - In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de politie in het Haringvliet in Rot terdam het lichaam geborgen van een 19-jarige student uit Pa- pendrecht. De student werd sinds 8 januari vermist. Hij liep toen met een vriend na een avondje uit over de Oostmolen- werf in de richting van het Ha ringvliet. Daar is het slachtoffer door onverklaarbare oorzaak te water geraakt. Donderdagavond werd het lichaam ontdekt door een schipper. Dominee Overberg uit voorlopige hechtenis UTRECHT - De raadkamer van de Utrechtse rechtbank heeft beslo ten de 60-jarige predikant uit Overberg die verdacht wordt van poging tot ontucht met kinderen in de leeftijd van 4 tot 9 jaar te schorsen uit voorlopige hechte nis. Het openbaar ministerie maakte gisteren bekend bezwaar te maken tegen deze beslissing. De verdachte zit sinds 19 decem ber in voorlopige hechtenis. Hij wordt verdacht van poging tot ontucht, poging tot verleiding, schennis en het in bezit hebben en vervaardigen van kinderpor nografische afbeeldingen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 4