Geen ereronde langs Zeeuwse biljarttafels Korting tot 75% t/m 9 februari MgaaM EilandSPORT Sport kort VKlifiH I III III I II „Ik ben eat gewone jongen die toch wat heeft bereikt. Het was prachtig. Nu is het over en ga ik er een beetje in berusten." tellen van wedstrijden. Pas tien jaar later meldde hij zich aan voor een formele arbitercursus in De Meebaal in Nieuwerkerk om te leren hoe hij 'echt' de scores van het driebanden, libre en bandstoten moest bijhouden. „Ik heb nu ruim dertigjaarmijn papieren. Later heb ik wel eens spijt gehad dat ik niet het aantal getelde caramboles heb bijge houden." De reden dat Van der Weel ging tellen, had te maken met zijn liefde voor de biljartsport. Van lieverlee ging het steeds beter 'lopen' en kwam hij op de betere toernooien terecht. Van der Weel: "Ik kwam steeds hoger, ging er meer van af weten en zag steeds beter biljart". Hij is er dan ook 'enorm trots' op dathijhettotdeeredivisievanNederland, waarin alle wereldtoppers actief zijn, geschopt heeft. „Alle groten der aarde heb ik wel aan tafel gehad. Daar ben ik toch wel blij mee. Daarnaast heb ik ook genoten van wedstrijden in de zesde klasse. Dat is me wel eens verweten dat ik de zesdeklassers niet meer zie staan. Maar dat doe ik net zo lief als wedstrijden van Jaspers ofBlomdahl." Het tellen van wedstrijden is na komende zaterdag verleden tijd. In de toekomst blijft Van der Weel wel behouden voor de biljartsport. In de eerste plaats als actiefbiljartervan zijn club, de Witte van Haemstede. Pas nog bereikte hij de regiofinale noord bandstoten vijfde klasse. Hij kwam in de eindstrijd met het beste gemiddelde maar eindigde als voorlaatste. Verder heeft hij de wekelijkse clubavond en de team competitie. Spelen is voor Van der Weel omdat hij dan regelmatig kan zitten. In tegenstelling tot het arbitreren waar hij moet blijven staan. Ten tweede is hij door het biljartdistrict Delta Zuid West gevraagd als coördi nator om de arbiters voor de diverse kampioenschappen en wedstrijden in te delen. Er is nog geen definitief besluit genomen maar Van der Weel heeft er wel oren naar. Titel De Ruiter vergoedt 'leed' KORTGENE - In het weekeinde dat hij eigenlijk op een NK had kunnen staan, veroverde Bert de Ruiter in Kortgene de districtstitel bandstoten in de vierde klasse. De achttienjarige biljarter uit Burgh-Haamstede versloeg in zijn laatste partij Rinus Schouwenaar uit Wemeldinge in 22 beurten. Hierin scoorde hij veertig punten, zijn tegenstander kwam tot 37 punten. De Ruiter veroverde niet alleen ongeslagen de titel maar hij promoveerde tevens naar de derde klasse. Door het dubbele succes had de speler van Onder Vrienden toch nog een geslaagd, laatste weekeinde van januari. De Ruiter hadafgelopen weekeinde graag in Schiedam gestaan bij het NK libre vierde klasse maar de reglementen van de biljartbond stonden dat niet toe. Hij had namelijk in dezelfde spelsoort als jeugdspeler meegedaan en dan is het uitgesloten uit te komen bij een kampioenschap voor senioren in dezelfde klasse. Door het resultaat in Kortgene kwalificeert De Ruiter zich voor de regiofinale van eind februari in Tilburg. Flinke opgave Van der Male ZIERIKZEE - Van de acht finalisten, die zaterdag 2 februari gaan strijden om de Graanbeurs-trofee.staatPhilip van der Male voor de zwaarste opgave. De biljarter van 3BSD moet namelijk steeds 24 caramboles maken om zijn poulewedstrijden te winnen. Nico van de Graaf moet er achttien scoren en de andere zes, Anne Stins, Jan Bije, Peter van Mierlo, Rob van Dijk, Piet de Jonge en Francois Smits, vijftien caramboles. De acht finalisten worden zaterdag ochtend na loting in twee poules onderverdeeld. De nummers één en twee van elke groep spelen later op de dag kruisfinales tegen elkaar en de winnaars spelen de finale van de Graanbeurs-trofee. BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel een bescheiden en rustig man had Adrie van der Weel zichzelf graag een ereronde langs de Zeeuwse biljarttafels gegund. „Ik wilde tot mijn zeventigste doorgaan", doet de biljartarbiter uit de doeken. „Nog één jaar op topniveau en daarna nog een jaartje afbouwen." Het afscheid komt echter twee jaar vroeger. Van der Weel uit Burgh-Haamstede is ook een emotioneel man. Een staande ovatie bij een groot toernooi in Zundert na zijn hartoperatie in 1999 viel hem ten deel. Het deed hem bijzonder veel. Hij moet niet vreemd opkijken als hem zaterdag 2 februari in Zierikzee dezelfde gevoelens en emoties bekruipen als toen in Zundert. In Zierikzee heeft namelijk morgen de finale van het Graanbeurs- trofee plaats. Dit wijd en zijd in Zeeland bekende biljarttoernooi beleeft momen teel haar tiende editie. Bij alle edities was Van der Weel present als arbiter. Omdat het de tiende keer js en Van der Weel moet stoppen met arbitrage, heeft de organisatie van de Graanbeurs-trofee hem uitgenodigd om de eindstrijd te tellen. Het wordt zijn laatste, officiële optreden als arbiter. „Ik kom graag bij De Graanbeurs en het is een hele leuke vereniging. Het is een stuk waardering en een eer voor mezelf dat ze me daar willen hebben. Bij deze wil ik dan ook alle Schouwse verenigingen bedanken voor de ontvangst die ik mocht genieten." Zijn gezondheid is de reden dat Van der Weel de arbitrage achter zich moet laten. „Ik heb last van mijn benen. Ze zijn ontstoken. Het is gewoon slijtage. Het wordt alleen maar erger." Als arbiter zijn goede benen een vereiste. Het komt regelmatig voor dat hij bij een wedstrijd twee uur moet staan en wat heen en weer kan lopen. Maar zitten is er niet bij. De beslissing om te stoppen deed Van der Weel pijn. „Veel pijn zelfs. Het heeft me wel wat traantjes gekost. Ik heb het lang gedaan en graag gedaan. Verleden jaar was ik bij de wereldbekerwedstrijd driebanden in Sluiskil. Het is schitterend dat je daar kunt komen. Ik heb altijd bij de toppers (zoals Torbjörn Blomdahl, Dick Jaspers, Raymond Ceulemans en Jean-Paul de Bruijn) gezeten. Ook heb ik acht seizoenen in Etten-Leur bij de eredivisie gezeten en heb daar een hele prettige tijd gehad. Ik ben een gewone jongen die toch wat heeft bereikt. Het was prachtig. Nu is het over en ga ik er een beetje in berusten." Via het informele circuit (lees: zijn eigen vereniging) begon Van der Weel met het Graanbeurs-trofee laatste, officiële optreden biljartarbiter Van der Weel Biljartarbiter Adrie van der Weel Foto: Joop van Houdt BETROUWBAAR SUCCESVOL Uw persoonlijke consulent gaat op zoek naar uw levenspartner. Ruim 75% slaagt! Bel voor info: Zierikzee e.o. Mevr. Philipoom: 0111-416408 (of bel gratis: 0800-0230595) Gratis brochure: Postbus 520, 5900 AM Venlo WWW.MENS-EN-RELATIE.NL Grootste bureau, erkend AYR Geschillencommissie Havennleln26 4301CB Zierikzee Geldt voor modische collectie winter 2007 HOLTY Melkmarktl Dam 21 Zierikzee 0111-451025 www.holty.nl Fok- en Menvereniging Schouwen- Duiveland beleeft zaterdag 9 februari haar vierde editie van de indoormara- thon bij manege Grol in Renesse. Hieraan nemen aanspanningen deel met zowel grote als kleine paardenrassen. Er wordt dressuur en vaardigheid gereden. Bij het eerste onderdeel rijden alle deel nemers dezelfde proef. Bij vaardigheid moeten menner en paard zich door een parcours van hindernissen en pionnen heen manoeuvreren. De indoormara- thon begint om 9.00 uur. Tussen de oren zit het bij het eerste team van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready niet goed. Zo oordeelt trainer Sjaak Joziasse na een reeks van onge lukkig verlopen wedstrijden die met één of twee treffers verschil werden verloren. „De beslissing ligt in het deel net na rust. Het heeft te maken met een stuk concentratie als ze uit de kleedka mer komen, Het is wel te analyseren maar er niet uit te halen. Dan slaat de tegenstander een gat van een paar doel punten. De inhaalrace, die we dan moe ten maken, kost kracht. Gelukkig zit alles dichtbij elkaar. Als je wintis het een voordeel datje meteen naar boven kunt kijken. Hoe we tij kunnen keren? Door een stukje zelfvertrouwen en meer sco ren. De kansen die we krijgen, moeten we er inleggen. „Verdedigend zit het wel aardig in elkaar. Dat blijkt de afgelopen drie wedstrijden wel", vindt de Goese coach die ook volgend seizoen de inten tie heeft in Zierikzee te blijven. De komende twee wedstrijden heten de tegenstanders Merwede en De Vinken. Vooral de laatste (op 9 februari) is cru ciaal. Een overwinning betekent vrijwel zeker dat All Ready rechtstreekse degradatie uit de eerste klasse G ont loopt. eerste bord. Hans Aangeenbrug had een klein maar duurzaam voordeel opgebouwd. Hij consolideerde rustig zijn stelling terwijl zijn tegenstander in tijdnood begon te komen. Met dodelijke precisie ondermijnde Aangeenbrug de vijandelijke koningsstelling steeds meer en bezegelde met zijn punt de overwin ning van het bekerviertal. In de halve finale wacht de winnaar van de wed strijd Axel-Sas van Gent. Anouk Nieuwenhuis heeft op manage Balans een FNRS-dressuurwedstrijd op haar naam geschreven. In de klasse F6 behaalde ze 235 punten. Het eerste team van schaakvereniging Zierikzee heeft zich ten koste van het sterke Souburg geplaatst voor de halve finale van het bekertoernooi. Bas van de Graaf was als eerste klaar. In een Londense opening kreeg hij een groot overwicht. Hij kon zich zelfs veroorlo ven eerst zijn stukken op zijn gemak te posteren om vervolgens de vijandelijke koning onder vuur te nemen. Met een mooi loperoffer maakte hij het karwei af. Sjaak Spiegels kwam met een moei lijke stelling te zitten. Na een centrum- aanval kreeg zijn tegenstander een kwa liteit voor een pion. Ondanks lang en taai verzet moest Spiegels in het verre eindspel het hoofd buigen. Martin Krijger kwam met voordeel uit de ope ning. Toen de stelling opende kreeg zijn opponent gevaarlijke tegenkansen. Met sterke dreigingen voor beide spelers dwong de Souburger remise af met eeu wig schaak. De beslissing lag nu bij het Wim Meerdink van Meco heeft zijn contract met het eerste mannenteam van handbalvereniging met drie jaar verlengd. Tevens schonk hij de ploeg een compleet nieuw tenue. moest Meerkerk'95, de nummer vijf van de promotieklasse, er met 1 -3 aan geloven. Ook lijstaanvoerder Volley Zuid won met 3-1, maar een misstap van haar kant en Forza is zomaar dich terbij. Udenhout, koploper in de promo tieklasse bij de mannen, kende geen mededogen met de collega's van Forza: 4-0. Twee oud-ploeggenoten van de Forza-mannen, Lennen Jonker en Maurits van de Velde, wonnen met hun huidige vereniging, tweededivisionist Mytilus uit Goes, met 1 - 3 van Sliedrecht Sport 2. Door de zege behoudt Mytilus haar plek in de middenmoot. Het eerste jeugdteam van tafeltennis vereniging Scaldina is de voorjaarscom- petitie goed begonnen. Tristan Benschop, Dennis Smalheer en Koen en Niels van Velthoven versloegen in de eerste wedstrijd van het landelijk B Avanti met 7-3. Dit team uit Hazerswoude was toevalligerwijs de laatste opponent van de najaarscompe titie. Toen werd het 5-5. In de jongste ontmoeting wonnen Koen van Velthoven, Smalheer en nieuweling Benschop ieder twee enkelpartijen. Niels van Velthoven won samen met Smalheer het dubbelspel. Hoewel het gat met de koploper vijf punten is en Volley Zuid wat meer kwa liteit herbergt, geven de volleybalsters van Forza de titelrace niet op. Na een mispeer van een paar weken geleden, is winnen nu weer de gewoonste zaak van de wereld voor het eerste vrouwenteam van de Schouwse fusieclub. In eigen huis Bruse Boys heeft plannen om in het sei zoen 2008/2009 met een vrouwen team in de voetbalcompetitie uit te komen. Zo'n dertig speelsters hebben de afgelopen weken getraind en een onderlinge wedstrijd gespeeld. Als de plannen doorgaan, wordt Bruse Boys de vijfde eilandelijke vereniging met een vrouwentak. Bij ZSC'62, WIK'57, Brouwershaven en Zierikzee speelt al jaren een vrouwenteam in de KNVB- competitie. Tijdens de Nederlands zwemkampi- oenschappen korte baan was Simon Edenburg de beste Zeeuw. De zwem mer uit Kerkwerve had dat in de eerste plaats te danken aan zijn Nederlandse titel op de 100 meter schoolslag. In zijn categorie, junioren 3, won hij dit kam pioenschap in een tijd van 1.08,17. Verder zwom Edenburg in Terneuzen naar een bronzen plak op de dubbele afstand van de schoolslag en werd hij vijfde op 100 meter vlinderslag. Romy Hoogendijk, de zwemster uit Zierikzee, kwam bij de junioren 1 op de 100 meter schoolslag niet verder dan de vijfde plaats. Motorcrosser Mark Boot heeft tijdens de Supercross in Goes een mooi visite kaartje afgegeven. De motorcrosser uit Burgh-Haamstede legde tijdens de hoogste klasse, de SX2 International, beslag op een tiende plaats. De zestien jarige Boot, die zich via kwalificatie wedstrijden voor de finale plaatste, was vanzelfsprekend erg tevreden met zijn klassering in de toptien. De dertienjarige Meike van Gastel, atlete van Delta Sport, heeft in Groningen tijdens de nationale C- en D-Spelen een bronzen medaille ver overd bij de junioren D. Ze deed dat op het onderdeel hoogspringen door over 1,50 meter te gaan. In de onderlinge competitie van dam club Zierikzee heeft lijstaanvoerder Jos de Wild een remise overgehouden aan zijn partij tegen Cor Boot. In het eind spel profiteerde Boot niet van de hem aangeboden kansen op meer. Van meet af aan was het spannend. Tot de 42e zet was het voordeel aan de zijde van De Wild, maar door enkele mindere zetten kwam hij ineens zelfs minder te staan. In de tijdnoodfase miste Boot enkele malen de sterkste voortzetting en mede daar door eindigde de partij nog in remise. John Honig boekte een overwinning tegen Jan Flikweert. Halverwege de partij kampte hij met een slecht ontwik kelde lange vleugel en kwam Honig een schijf voor te staan. Vervolgens zette Honig de partij later in winst om. Bert Verseput heeft in Heinkenszand een springconcours in de M-klasse op zijn naam geschreven. In Stal Vermue was de ruiter uit Zonnemaire de snelste van het deelnemersveld. Op de rug van zijn paard Unique Dancer realiseerde hij een tijd van 29,97 seconden. I 11 II II I llll I I I II I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 11