Puzzel mee en win Uit de eerste hand i/V W I». a £=L Agenda 2 1 FEBRUARI 2 B Deze keer staat de puzzel in het teken van water. Niet zozeer de ramp, maar water in algemene zin. Zoek in de puzzel de woor den, die allemaal iets met dit thema te maken hebben. Eén woord komt niet in de puzzel voor en dat is de oplossing. Uit de goede inzendingen wordt de winnaar getrokken getrokken. Zorg dat de oplossing uiterlijk woensdag 6 februari om 09.00 uur binnen is bij de krant. U kunt emailen (vergeet naast uw oplossing niet uw adres te vermelden) naar redactie@ wereldregio.nl of stuur uw oplos sing naar YVereldRegio postbus 37 4300 AA in Zierikzee (vergeet de postzegel niet). U mag hem ook in de bus doen natuurlijk, Poststraat 41 in Zierikzee. De winnaar van vorige week is mevr. C. vd. werf pankow uit Nieuwerkerk Hij krijgt de dinerbon van de Wok in Oosterland zo snel mogelijk thuisgestuurd. Het woord, dat we zochten was koopakte. KWITTRZ SNFGMTDR QAUIROEETUJURIL NTBOUAGCRRRUJJM EEQTBAABREAKZKA MRLXLDDVLESNVED MPUNNNNUPWAFDNS EEIPABUAAEDTHZR WIULNRZTLUEDIKE ZLETKSEPNFFHQEW ZEDQARDUIKENCCU ZLYNSTEOZPZPDSO AWATERSCHAPEWVR SAATOOBLIEZWVJB NABANDHSPSMPWKC TMADNEGNILEVERG BROUWERSDAM TURELUUR DIJK VISSERIJ DUIKEN WATERPEIL GREVELINGENDAM WATERSCHAP INLAGEN ZEELANDBRUG LANDBOUW ZEILBOOT RECREATIE ZOET RIJKSWATERSTAAT ZOUT SCHEEPVAART ZWEMMEN STRAND Hart van Nieuwerkerk De naam van een diaconaal pro ject van de Protestantse gemeente Nieuwerkerk. Een diaconale taak is het dienen van de samenleving dichtbij. Om die taak zicht baar te maken en als kerkgemeenschap naar buiten te treden, is het Hart van Nieuwerkerk ontstaan. Door een gevari eerd aanbod van activiteiten is er voor een breed publiek reden om binnen te lopen tijdens de Hartochtenden Om het hartgevoel goed te kunnen ervaren, trek ik een ochtendje uit. Deze woensdagochtend ben ik om half 10 binnen, de oranje PKN vlag is net uit- gehangen.Die gaat om sluitingstijd, half 12, weer naar binnen.Twee dames zijn druk in de weer om alle koffiekopjes en toebehoren klaar te zetten. Het ruikt goed in de keuken: Martha's koek! Dat is een gelukkie! Niet elke week, maar wan neer ze tijd en zin heeft, bakt Martha koek. Of cake of iets met appel. Ik bof, huisgemaakte pindarotsjes. De gastvrouwen zorgen ervoor dat ieder een kop thee of koffie krijgt. Met nieuwe bezoekers maken ze een praatje, zodat iedereen zich welkom voelt. Hartje, het rondbuikige spaarvarken, staat op tafel. Voor de vrijwillige bijdrage, want de con sumpties zijn hier voor niets. De koffie die ik bij m'n koekjes krijg, is van Max Havelaar. Logisch: de wereld winkel is prominent aanwezig tijdens het Hart. Ver weg een eerlijke prijs, dichtbij prima producten. Dat is kortweg de essentie van waar het bij de wereldwinkel om draait. Eens kijken wat er deze week in de aan bieding is bij het wereldwinkelteam. Chocolade uit Colombia en rode wijn uit Chili. Allebei toppertjes voor mij! Nel probeert mijn belangstelling te wekken voor een ketting, gemaakt in Sri Lanka. Een echte wereldverkoopster. Pech voor Nel: ik oefen net Nee zeggen. Waarom de wereldwinkel een plaatsheeft gekregen binnen het Hart? "Door onze eerlijke aankopen, kunnen boeren en ambachtslieden in ontwikkelingslanden een beter leven opbouwen, en hun kinde ren een toekomst geven, doordat ze naar school kunnen." Waar aan de ene kant van de zaal van kof fie en thee wordt genoten, is het aan de andere kant een bedrijvige boel. Ruim twintig vrouwen zijn hier aan de slag met crea-activiteiten. Vandaag staat er kaar ten maken op het programma. Een steeds terugkerend onderdeel, voorbereid door Gerry. Andere workshops zijn bijvoor beeld: glasschilderen, bloemschikken, sjabloneren, werken met kralen enzo- voorts.meedoen kost 2 euro per keer, zodat ook hier een lage drempel is. Door spullen uit eigen tuin te verwerken en restjes hobbymateriaal te bewaren, kan het crea-team deze lage prijs hanteren. Dus zuinigheid met vlijt maakt prachtige creaties! Ik loop even naar de consistorie. Hier is de bibliotheek, die ook tijdens het Hart geopend is. De dames Goudzwaard en Boon zwaaien hier vandaag de scepter. De bibliotheek omvat een collectie van4500 titels. Je hoeft geen lid te zijn. Wanneer je een boek kiest, betaal je als je het terug brengt een klein bedrag. Toch brengt dat zoveel op, dat de nieuwste titels er te lenen zijn. Vaak worden nieuwe boeken aange schaft na tips van bezoekers. Ook op maandag en donderdag is bibliotheek de Lindenhof open. Met een vers boek keer ik terug voor nog zo'n lekker bakje koffie. Onderweg bijna van mijn sokken gereden door wat grut op plastic scheurmobielen. De jongste jeugd is ruimschoots aanwezig en ver maakt zich goed in de speelhoek. En, inderdaad, scheurend door de gangen. Aan de koffietafel valt me op, dat er een typische mannenhoek is. Zouden ze een beetje bang zijn voor de dames, of is er een andere reden? Kort en bondig is het ant woord: ze kijken eerst de kat uit de boom. En ze hebben toch wel voldoende gesprekstof: soms is het een gezellig kletspraatje, maar ook serieuzere onder werpen gaan de heren niet uit de weg. Een van de mannen vertelt me, dat hij zijn Franse kroegje mist. Daar ging hij iedere ochtend koffiedrinken. Nu doet ie dat woensdags hier, en zou het voor geen goud willen missen. Het is de warme sfeer en de gastvrijheid, die de mannen aan spreekt. Ook de kersverse predikant,ds.Thomas Smink, sinds oktober vorig jaar in Nieuwerkerk, weet de weg naar Punt-3 blindelings te vinden. Want als je contact zoekt en mensen wilt leren kennen, dan is het kerkcentrum op woensdagochtend the place to be. Je hoeft er geen afspraak voor te maken, dus gaat alles in een onge dwongen sfeer. Het Hart is voor hem vooral mooi, omdat het een kloppend hart is. Waarin de gemeente ook buiten de zondag er is voor iedereen, zonder drempels. Waarin men omziet naar elkaar, en waar een positieve invloed van uitgaat naar de kerkelijke gemeenschap. Dus best een warm bad om in terecht te komen, voor de dominee en zijn gezin. Het Hart, gedragen door vrijwilligers die er samen voor zorgen dat bezoekers er hun hart kunnen ophalen. In een ontspan nen sfeer een gesprek hebben en de mooie en minder mooie momenten van het leven kunnen delen. Iedereen mag meedoen. Of je de kerkdeur iedere week opendoet, of soms met kerst, iedereen is van harte welkom. Volgende week in deze rubriek: Soli Deo Gloria in de Christelijk Gereformeerde kerk in Zierikzee Handschrift Onbevoegd Hij tekende met een snel gebaar op het schoolbord een grote pijl naar links en bleef roerloos wachten. De hele klas keek wat er aan de linkerkant te zien was. 'Merken jullie wat drie krijt- streepjes met je kunnen doen?' Hij had de muurschildering ontworpen, die het blikveld van de basisschool vulde en voelde zich geroepen om de leer lingen er iets over te vertellen. In die gastles leerde deze ontwerper ons de beginselen van signalen en tekens. 'De verkeersborden en teksten die je onderweg tegenkomt, neem je als een soort bagage in je hoofd mee. Je denkt dat je er nauwelijks naar kijkt en geen aandacht aanbesteedt, maar ze blijken je gedrag toch te veranderen.' De zelfbewuste klas was het niet met hem eens. Wij lieten ons niet sturen door dat soort dingen. De ontwerper pakte opnieuw een krijtje en tekende een pijl naar rechts. Alle hoofden kwamen als vanzelf in beweging. Vorige week kwam deze les terug in mijn gedachten toen ik bij de ingang van de begraafplaats stond te wachten. Daar hangt een bordje met de tekst 'Verboden toegang voor onbevoeg den'. Wanneer ben jebevoegd om toe gang te hebben tot een begraafplaats? Weet u het? Het enige antwoord dat ik zo snel kon bedenken was: Als je gestorven bent. Bevoegd heeft te maken met recht. Wie heeft het recht om hier langs de graven te gaan? Misschien alleen dege nen die ernst maken met het onrecht van de dood. Die dit graf na graf ver bijsterend blijven vinden. Als onderdeel van de rouwstoet die over de begraafplaats trok, voelde ik de invloed van het bordje. Het bleek onrustige bagage. Echt bevoegd is pas degene die het niet langer accepteert. Dat bordje hangt er voor de Messias. Als eerbetoon. Echt bevoegd is hier alleen degene die opstaat en doet opstaan uit alle doodsheid. geldig van maandag 4 februari t/m zaterdag 9 februari: De gehele week: admiraalbrood 112 1.50, heel 2.60 Woensdag t/m zaterdag: gevulde tarwe carees Vrijdag en zaterdag: appelbollen 4 voor 2.60 4 voor €5.50 bakkerij Markt 21 - Tel. 0111 -691291 Brouwershaven Gemeente Schouwen-Duiveland Laan van Saint Hilaire 2 4301 SH Zierikzee Telefoon 0111 452000 www.schouwen-duiveland.nl MINDER KANS OP WATEROVERLAST GEMEENTE SCHOUWEN-DUIVELAND MAAKT WERK VAN WATER daarom heeft de gemeente samen met provincie en waterschap een waterplan voor Schouwen-Duiveland opgesteld dat betekent werken aan: zo min mogelijk wateroverlast door water meer ruimte te geven aandacht voor water bij nieuwe bouwprojecten een betere waterkwaliteit het beter zichtbaar maken van het binnenwater zie www.schouwen-duiveland.nl - beleid-waterplan .'I \nrj verwarming U Zi qnniïiiir JUMII Uil lODdglelersuierH elektra QJ luchtbehandeling Jx= CU dakbedekking co rcD Groeneweegje 13e 4301 RN Zierikzee T 0111-414722 F 0111-412336 co E info@ipz-installaties.nl 1 www.ipz-installatief.nl Vrijdag 1 februari Kerkwerve Uitreiking en presentatie her- denkings-dvd Watersnood 1953. In servicepunt 't Zuudènde aan de Beatrixstraat 1. Aanvang: 14.00 uur. Nieuwerkerk Herdenking Watersnoodramp op de begraafplaats aan de Burgemeester Van Veenstraat. Aanwezig zijn burgemeester J. Asselbergs, basisschoolleer lingen en de muziekvereniging. Na de plechtigheid samenzijn in Ons Dorpshuis. Aanvang: 13.30 uur. Zwemmen met discomuziek, in Dol-fijn aan de Wethouder van Klinkenstraat 9. Kosten: 2,50 inclusief drankje en traktatie. Van 19.15 tot 20.30 uur. Oosterland Herdenking Watersnoodramp 13.30 uur: dienst in N.H. kerk aan het Torenplein 14.15 uur: kranslegging op begraafplaats 14.35 uur: koffie/drankje in dorpshuis De Oosterhof aan de St. Joostdijk 27, tevens foto- expositie tot 17.00 uur Ouwerkerk Herdenking Watersnoodramp: Kranslegging Gemeente Schouwen-Duiveland en Commissaris van de Koningin in Zeeland bij het Waternoodmuseum aan de Weg van de Buitenlandse Pers. Aanvang: 10.00 uur. Herdenking in het dorpshuis om 13.00 uur. Serooskerke Herdenking Watersnoodramp 16.00 uur: Ontvangst belang stellenden bij het dorpshuis aan het Dorpsplein, toespraken dorpsraadvoorzitter De Groot, burgemeester Asselbergs, en predikant Bos 16.20 uur: Bloemlegging en minuut stilte 16.35 uur: programma in het dorpshuis met verhalen, gedicht en opening tentoon stelling Zierikzee Concert herdenking Watersnoodramp in de Nieuwe kerk met christelijk gemengd Eilandenkoor, mannenkoor Elim Cs-Gravenpolder) en Matthanja (Goes) onder de naam Groot Samengesteld Zeeuws Koor. Aanvang: 19.30 uur. Film: My Blueberry Nights, in fiZi, Korte Nobelstraat 37-39. Reserveren via telefoonnummer 0111-411223. Aanvang: 20.30 uur. Zaterdag 2 februari Straö, folkloristisch feest met versierde paarden en pony's. 12.00 uun verzamelen aan de Achterweg te Burgh nabij hotel-restaurant De Perenboom (voorheen De Burghse Babbelaer) 12.30 uur: vertrek 13.15 uur: pootje baden op het strand nabij de duinovergang bij de rotonde aan het eind van de Kraaijensteinweg te Westenschouwen 15.00 urn-: vanaf de Meeldijk in Burgh dorpenrit door Burgh en Haamstede 16.00 uur. ontvangst door de burgemeester aan de Ring in Haamstede en bezoek Duinoord 17.30 uur: muziek en prijsuitrei king in De Tapperij Show Ronnie Snipperdag in café Bruintje Beer aan de Noordstraat 4. Vanaf 22.00 uur. Kerkwerve Jaarlijkse feestavond sv WIK'57 in dorpshuis 't Zuudende aan de Beatrixstraat 1. Met klucht De huishoud- prinses, dans en live muziek. Entree: 3,50. Leden en donateurs: gratis. Zaal open: 19.00 uur. Aanvang: 19.30 uur. Oosterland Foto-expositie Watersnoodramp in de grote zaal van dorpshuis De Oosterhof aan de St. Joostdijk 27. Van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Ouwerkerk Dansavond in het dorpshuis aan de Ring 42. Vanaf 20.30 uur. Renesse Jaaruitvoering muziekvereni ging Luctor et Emergo voor donateurs, in het dorpshuis aan de Zeeanemoonweg 1. Met ver loting in de pauze en bal na m.m.v. Ad Hagesteijn. Entree: 4,00. Zaal open: 19.00 uur. Aanvang: 19.30 uur. Zierikzee Documentaire i.s.m. Watersnoodmuseum: De Ramp, in fiZi, Korte Nobelstraat 37-39. Reserveren via telefoonnummer 0111-411223. Aanvang: 14.00 uur. Film: My Blueberry Nights, in fiZi, Korte Nobelstraat 37-39. Reserveren via telefoonnummer 0111-411223. Aanvang: 20.30 uur. Zondag 3 februari Scharendijke Kerkdienst PKN-gemeente met koor van de Presbyterian Church van Ghana. In de Bethlehemkerk aan het Bethlehemplein. Aanvang: 10.00 uur. Dinsdag 5 februari Bruinisse Informatieavond dijkverster kingen Bruinissepolder. In durps'uus De Vanger aan de Molenstraat 52. Van 19.30 tot 21.30 uur. Zierikzee Film: Being Julia, in de reeks literaire verfilmingen i.s.m. ROC Zeeland. Met dis cussie na afloop. In fiZi, Korte Nobelstraat 37-39. Reserveren via telefoonnummer 0111-411223 (abonnementhouders hebben voorrang). Aanvang: 13.00 uur. Woensdag 6 februari Zierikzee Film: Kapitein Rob en het Geheim van Professor Lupardi, in fiZi, Korte Nobelstraat 37-39- Reserveren via telefoonnummer 0111-411223. Aanvang: 14.00 uur. Donderdag 7 februari Sirjansland Lezing 'Getuige zijn in mijn omgeving' door evangelist A. Baan, georganiseerd door het Reformatorisch Contact. In de zaal van de Hervormde kerk aan de Kerklaan 2. Aanvang: 19.45.uur. II II I II III I I III II I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 2