DE ACHTERKRANT 3 Jouw kwalifeifsvahanlie in eigen sfeer 0172 48 48 48 I www.beter-uit.nl Reformatorisch Dagblad donderdag 31 januari 2008 PAGINA 16 Oplossing vorige keer Axamer Lizum Pitztal Zillertal St. Johann in Tirol Schwarzach im Pongau Stubaital Kirchberg La Rosiere La PlagneK Les Arcs Nieuwsflits Dagkralcer De enige manier van bedriegen die soms nog succes heeft, is openhartig te zijn. Ludwig Börne Thuis verzorgd „Een predikant vertelde dat zijn moeder vorig jaar was overleden", schrijft prof. dr. H. Jochemsen vanaf Cuba. „Hij en zijn vrouw hadden haar in de laatste levensfase thuis ver zorgd. Achteraf was hij zich gaan afvragen of ze hun moe der niet onterecht medische zorg hadden onthouden. Hij was zich -onnodig- schuldig gaan voelen." Zie ook pag. 2. Xieuwe woonplaats Op 28 delijkheid om die I' decern- missionaire taak op ber ons te nemen. We zijn we hopen dat zo Zijn Ko- ver- ninkrijk mag worden huisd uitgebreid. n\az^ naar Bagua Voor ons is het een Grande in het geweldige ervaring departement Amazo- om als gezin samen nas. Vanuit onze kerk' te werken in de evafis- zijn we uitgezonden gelisatie. Ons doel is om daar het Evange- een kerk te stichten, lie van Jezus Christus orn op die manier te verkondigen. De velen die verdwaald GZB helpt onze kerk zijn in de wereld be daarbijlcend te maken met Bagua Grande heeft het Woord van God, ongeveer 4000 inwo- dat redding biedt, ners. De temperatuur We willen graag in- ligt er tussen de 30 strumenten zijn in en de 35 graden. We Gods hand en ver- geloven dat het Gods trouwen op Zijn be- wil is dat wij in deze loften en goedheid stad gaan werken. Hij Voor ons als gezin is heeft een plan en het de volgende tekst erg is onze verantwoor- belangrijk en ik wil Geld halen bij familie Volgende week nees Nieuwjaar iets min- vrijdag is het der leuker dan de ande- Chinees Nieuw- ren. Natuurlijk vind ilc H jaar. De meeste het heerlijk eens niets te kinderen zijn doen en alleen maar lek- erg blij, want ze kere dingen te eten. Maar zijn eindelijk vrij elk jaar ben ik verplicht jx en hoeven niet alle ooms, tantes, nich- meer te leren-. Boven- ten en neven af te gaan dien krijgen ze geld van om hun gelukkig Nieuw- oma's, opa's, ooms en jaar toe te wensen, tantes. Maar ik vind Chi- Tijdens de bezoekjes aan die ook graag aan jul lie in Nederland mee delen: „Maar Gode zij danlc, Die ons de overwinning geeft door onze Heere Jezus Christus. Zo dan, mijn geliefde broeders! Zijt stand vastig, onbewegelijk, altijd overvloedig zij nde in het werk des Heeren, als die weet, dat uw arbeid niet ijdel is in de Heere" (1 Kor. 15:57, 58). ooms en tantes krijg je "hongbao". Hongbao be tekent rode tas en het wil zeggen datje een rood papieren zakje krijgt waarin geld zit. Er gens staat dat me tegen: je gaat even je familie langs om geld te verdie nen. Maar als je het niet doet, word je beschouwd als een onbeleefd kind. En als je bij de ene oom wel en bij de andere niet langsgaat, zeggen ze: „Je hebt alleen een goede band met die oom, en niet met mij." Daarom moet ik bij elke oom en tante langs. In China is de familieband heel belangrijk. Als fami lie sta je altijd voor el kaar klaar. Heel leuk, maar het heeft ook zijn nadelen. Flashback Ramp spaceshuttle De spaceshuttle Columbia ontploft op 1 februari 2003 een kwartier voor de lan ding. De zeven astronauten komen om het leven. Onder hen is Han Ramon, de eerste Israëliër in de ruimte. Oor zaak van de ramp is een be schadiging aan een hittewe- rende laag op de linkervleu- Bier en wijn Een kwart van alle mannelij ke studenten behoort tot de veeldrinkers, blijkt uit onder zoek van de Radboud Univer siteit Nijmegen. Bij filosofie, rechten en managementwe- tenschappen wordt het meest gedronken. Filosofen geven de voorkeur aan wijn. Bier blijft voor alle studenten veruit fa voriet, aldus de Nijmeegse on derzoekers. Zie ook pag. 5. IfiETIIïTïïiP Sudoltu Werkfruit Het iclee is simpel: Zet een fruitschaal bij de lcoffieauto- maat op de werkvloer zodat werknemers gemakkelijk een gezond tussendoortje kunnen pakken. De nieuwe campagne Werkfruit bindt de strijd aan met overgewicht. Doelstelling is dat het aanbieden van fruit op het werk net zo gewoon wordt als het verstrekken van koffie en thee. Zie ook pag. 15. TFl Suid-Afrika se Suid-Afrika is flV besig om groot 'VW «P kragonderbre- ldngs te ervaar. Die oorsaak van die krisis is dat Evkom (Elektrisiteits Voorsie- nings Kommissie) nie ge noeg krag kan verskaf aan al die' gebiede nie, onder ander omdat daar 'n enorme uitbreiding in behuising en industrie plaasgevind het, en daar was geen beplanning vir die voorsiening van die ekstra elektrisiteit nie. Die ander oorsaak is dat onderhoud en instand houding van die kragsen- trales nie op datum is krag Icrisis nie. Daar is ongeveer 42 turbines, van die 150, wat nie in werking is nie, en verslceie lcragsentrales wat ook nie gebruik word nie. Daar is nou beurtkrag ingestel, die proses behels dat daar elke dag 'n dorp of ge deelte van 'n stad se krag afgesit word, sonder vooraf kennisgewing. Sommige voorstede was verlede week elke dag van 6.00-8.00 uur, 12.00- 14.00 uur en van 18.00- 20.00 uur sonder elektri siteit. Evkom het ook be kend gemaak dat almal hulle elëktrisiteitsver- bruik met 15 persent moet verminder, om nog groter problems in die komende winter te voor kom. Die gevolge wat dit inhou is oneindig groot, groot maatskappye ver loor miljoene rande, ver- keersligte werk nie en dit lei tot groot verlceers- opeenhopings en onge- luldce, operasies kan nie gedoen word nie ens. ens. Daar is al genoem dat die probleem nie voor 2012 opgelos kan word nie. Evkom staar groot eise van boere en besighede in die gesig, wëens nala tigheid. Vul de lege hokjes in met een cijfer tussen 1 en 9. Gebruik elk cijfer één keer in elke rij, elke kolom en elk vak van 3x3. Reacties op deze pagina: Reformatorisch Dagblad T.a.v. Redactie Achterkrant Postbus 670 7300 AR Apeldoorn achterkrant@refdag. n I Samenstelling: Mark Wallet Top-skigebieden in Frankrijk en Oostenrijk Groepsreizen privéreizen in eigen sfeer Perfect verzorgd van begin tot eind Eigen Beter-uit reisleiding Al 27 jaar de grootste christelijke reisorganisatie Beter-uit REIZEN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 9