KNIP JEZELF NIET IN DE UINGERS „Druk voor school en met zaterdagwerk" „Blijdschap krijgen door vrijwilligswerk' DE ACHTERKRANT LICENSED TO CLIP Oplossing vorige keer Stefanie van Moolenbroek (15) Middelburg „Ik heb nog nooit een maat schappelijke stage hoeven - - doen, maar het invoeren ervan lijkt me een goed plan. Daar door krijgen jongeren er varing in het vrijwilligers werk en wor den ze gestimuleerd dat ook na de schoolperiode te doen. Over het algemeen zijn het vooral ouderen die vrijwilliger zijn. Jongeren laten het vaak zitten, omdat ze geld willen verdienen. Mijn vader doet ook vrijwilli gerswerk, voor de zending haalt hij eens per maand oud papier op. Soms ga ilc met hem mee. Verder doe ik weinig. Waar om? Ik ben druk met ander werk. Ik heb een zaterdagbaan tje en heb vaak op vrijdag jv. Doordeweeks ben ik druk met school, ik zit in havo-4. Als ik een maatschappelijke stage zou moeten doen, zou ik in een bejaardenhuis willen werken. Lijkt me wel leuk om met de ouderen iets te doen. Ik vind niet dat leerlingen een cijfer voor hun stage moe ten krijgen. Als de school zeker wil weten dat. leerlingen er ge weest zijn, kunnen docenten beter een stageverslag laten maken." Vind jij het ook leuk om je me ning te geven? Geef je op via ach- terkrant@refdag.nL Jeanet Welfing (15) Wijnjewoude „Ik vind het goed om maat schappelijke stages verplicht te i stellen. Het is erg leuk om I als vrijwilli- I ger ergens te I werken. Via I school, het Gomaruscol- lege in Drach- I ten, ben ik te rechtgeko men bij een voedselbank. Sa men met vijf anderen loop ik daar stage. Eens per twee we ken helpen we op donderdag middag met het inpakken van de voedselpakketten. Het invoeren van een verplichte maat schappelijke stage is een goed plan. Het is positief dat jongeren leren iets te doen voor een an der zonder er direct geld voor terug te krijgen. Voor mij heeft het werk meerwaarde omdat ik christen ben. God zegt dat we onze naaste moeten lief hebben. Op deze manier kan ik dat doen. Ilc leer zo iets voor een ander te doen en ik krijg er blijdschap voor terug. Vooraf was ilc niet enthousi ast. Ik dacht: het werk kost me vrije tijd en is niet leuk. Dat laatste is absoluut niet zo. Het werk bij de voedselbank is hartstikke gezellig. Samen met een aantal gepensioneerde vrij willigers pakken we alles in. Onderwijl praten we over van alles. Het is dus ook leuk voor de sociale contacten. Als de stage voorbij is, weet ik niet of ilc stop. Maar na het vmbo hoop ilc naar de havo te gaan. Misschien moet ilc vol gend jaar weer zo'n stage doen." Dagkraker Ongelovigheid is de wijsheid van een dwaas. John Billings Flashback KNMI opgericht Op 31 januari 1854 wordt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) opgericht. Het wordt een instituut voor weer, kli maat en seismologie, de ken nis van aardbevingen. Bij de meeste mensen is het vooral bekend van de weersvoor spellingen. De eerste direc teur is professor C. H. D. Buys Ballot. Sudolcu Vul de lege hokjes in met een cijfer tussen 1 en 9. Gebruik elk cijfer één keer in elke rij, elke kolom en elk vak van 3x3. f^JPastory Door U bereid Ilc hoorde pas van een catechi sant die over de les van het sterven van de mens zei dat die maar niet behandeld moest worden. Veel eerder dan hij gedacht had, kreeg hij ermee te maken! Daarom, jongelui, stop niet met lezen als je ziet dat het nu over ster ven gaat. Hier is veel te leren. Viermaal ging deze eerste maand van het jaar de bood schap door onze gemeente: die of die is niet meer. Tien tallen malen zat ilc daardoor dit jaar al naast een sterfbed, want twee van hen lagen en kele weken op hun uiterste en dan probeer ik dagelijks een bezoek te brengen. Het behoort tot het belang rijkste van ons ambtelijk werk en soms mag het bij het mooiste ervan behoren. „Het is beter te gaan in het klaag huis, dan te gaan in het huis des maaltijds; want in hetzel ve is het einde aller mensen, en de levende legt het in zijn hart", staat in Prediker 7:2. Daar staat niet dat het aan genamer is, maar wel dat het beter is! Er zijn mensen die niet graag naar een begrafe nis gaan en het is te begrij pen, maar het is niet goed. Van nature willen we gedach ten aan de dood verdringen en zoeken we het leven. Dat laatste mag, maar we zoeken het dan toch niet goed. Want het echte leven leer je pas kennen als de dood voor je overwonnen is! Daarover krijg je les in het klaaghuis. Daarom staat er dat de "levende" het in zijn hart legt. Bij een begrafenis wordt het levende, eeuwig blijvende Woord van God ge zaaid. Dat leven-onderhoudt God ook bij het sterven, zo werd bij het sterfbed van een kind Gods rijk ervaren. Er wa ren diepe indrukken van de zonde, maar ook van Chris tus' liefde tot het einde. De Goede Herder bleef zorgen en deed Zijn schaap neerliggen in grazige weiden, of voerde woensdag 30 januari 2008 PAGINA 14 de ziel soms aan zeer stille wateren. Dan zie je van nabij hoe Hij in een dal van de schaduwen des doods de vrees lean weg nemen en Zijn stole en staf vertroosten. Als er dan ook zicht is op die Herder, Die Zijn leven stelde voor Zijn schapen, dan zie je hoe de liefde bij de zieke opbloeit en hoe het heimwee van de lief de de ziel trekt naar de Lief ste. Dan mag je soms zien hoe de Heere stervensgenade geeft en banden met aardse geliefden losmaakt. Wat een troost als de nabe staanden die Liefste ook mo- gen kennen. Dan worden de banden 'aan twee zijden losge maakt en mag een vrouw haar man of een man zijn vrouw aan de hemelse Bruide gom geven. „Die ons nu tot ditzelfde be reid heeft, is God', schrijft Paulus (2 Kor. 5:5), als hij be hagen heeft om uit het li chaam uit te wonen en bij de Heere in te wonen (vers 8). En Asaf zingt: „En mij hiertoe, door U bereid', opnemen in Uw heerlijkheid" (Ps. 73:12). Niet iedereen van Gods kin deren heeft zo'n sterfbed. Ook zij kunnen bij een ongeluk op straat stexven. Soms gaan Gods kinderen ook wel weg „met de nachtschuit", zoals het wel eens gezegd wordt. Maar toch: wat een troost als ervaren mag worden hoe ie mand bereid kan zijn. Je zou wel willen dat iedereen dat eens van nabij meemaakte. Daar is geen plaats voor schimpend ongeloof. Daar verbleekt de waarde van allerlei vergankelijk goed. Daar weegt geen ijdel ver maak van de wereld tegen op, maar wat is dat dan waarde loos! Als je mag zien hoe ie mand zo door de doodsjordaan geleid wordt, moet je wel zeggen: „Hij is er door en wij staan ervoor." Zijn ook wij bereid? Goes, ds. C. J. Meeuse Reformatorisch Dagblad Duopinie (JS3 Nieuwsflits Reacties op deze pagina: Reformatorisch Dagblad T.a.v. Redactie Achterkrant Postbus 670 7300 AR Apeldoorn achterkrant@refdag.nl Foto Van Vliet Fotografie Vuurwerkschade Minister Ter Horst van Bin nenlandse Zalcen gaat samen met haar collega van Justitie bekijken of schade door vuur werk verhaald lean worden op de vandalen die het afsteken. Ze doet dit op verzoek van PvdA-Kamerlid Kuiken. Tij dens de jaarwisseling is voor miljoenen euro's schade aan gericht. Vooral in Den Haag was het raak. Zie ook pag. 5. Gandhi Hoewel het vandaag zestig jaar geleden is dat Gandhi werd vermoord, is het gedach tegoed van de geestelijk vader van India nog springlevend. Met zijn geweldloos verzet dwong de schrale man het Britse imperium in 1947 op de knieën. Zijn filosofie van ge weldloosheid en verdraag zaamheid inspireerde wereld wijd miljoenen mensen. Zie ook pag. 6. Vaticaanbank De Vaticaanbank is aantrekke lijk voor witwaspraktijken. Va ticaanstad, de plaats waar de paus woont, is het op zeven na grootste witwasland van de wereld, aldus het bureau voor misdaadpreventie van de VN. De Vaticaanbank zou re keningen ter waarde van 2 tot 3 miljard euro bij een Zwitser se bank hebben onderge bracht. Zie ook pag. 12. Zie ook pag. 13. Vrijdag 1 februari Zierikzee Nieuwe Kerk, 19.30 uur, gemengd Eilandenkoor o.l.v. Peter Wildeman, jongerenkoor Matthanja o.l.v. Peter Wildeman, mannenkoor Elim o.l.v. Jan van Zweden, Duo Friends, panfluit, Duo Friends, viool, Peter Wildeman en Joost van Belzen, orgel, Joanne Kort, sopraan, opening en sluiting Ds. A. Gunst, Herdenkingszangavond watersnoodramp 1953, Kinderen I,-, volwassenen 5,-, collecten. Zaterdag 2 februari Apeldoorn Eben-Haëzerkerk, 16.00 uur, Marcel van de Ketterij, orgel, werken van o.a, J.S. Bach en Liszt. Volwassenen 5,-. Barneveld Bethelkerk, 19.30 uur, gemengd koor Vox Jubilans o.l.v. André van Vliet, Marco den Toom, orgel, de avond staat in het teken van de actie "Geef ontheemden een (t)huïs". Kinderen 2,-, volwassenen 3,-. Driebergen-Rijsenburg Ghr. Ger. Kerk, 19.30 uur, samenzang, meditatie Ds. L.W. van der Meij, organist P Wijnsma, gratis, collecten. Gouda Sint Janskerk, 16.00 uur (kerk open om 15.30 uur), gemengd koor Delphi Consort o.l.v. Kees Kramp, meditatie Ds G.H. Abma, "Wir danken dir, Gott, wir danken dir", BWV 29 van Johann Sebastian Bach, gratis, collecten. Lemelerveld Willem Hendrik Zwart Hal, 20.00 uur, Harm Hoeve, orgel, en Johan Bredewout, vleugel, Winter Romance. Kinderen gratis, volwassenen 11,-, Middelharnis/Sommelsijk Rehobothkerk, 20.00 uur, Christelijk Hoeksche Waards Mannenkoor o.l.v. Adri Poortvliet, Chr. Alblasserdams jongerenkoor Chaverim o.l.v. Lennert Knops, Ron van Ommen, orgel, Lennert Knops, orgel, gratis. Renkum/Heelsum Ger. Kerk, 19.30 uur, Jan Willem den Hartogh, piano, Wilfred Folmer, orgel, Henk-Jan Drost, trompet, "De Sterkere" n.a.v. Matth. 3:11a, gratis, collecten. Rijssen Noorderkerk, 19.00 uur, Noordermannenkoor o.l.v. Harm Hoeve, Pieter Heykoop, orgel, Psalmzang met koor- en samenzang en solo's op het prachtige Van Eeken orgel, collecten, Strijen Grote of Sint-Lambertuskerk, 20.00 uur, André Knevel, orgel, m.m.v. Liselotte Rokyta, panfluit. Kinderen gratis, volw./65+ 7,-. Yerseke Ned. Herv. kerk, 19.30 uur, mannenkoor Ethan Yerseke o.l.v. Job Oostdïjk, mannenkoor Jeduthun Krabbendijke o.l.v. Jan Luteijn, 55 jaar na de Watersnood, gratis. De muziekagenda loopt van donderdag t/m woensdag. De opgave voor de Muziekagenda verloopt uitsluitend via de digitale activiteitenagenda tijdenplaats.erdeetrefnl. Daar kunt u zelf bepalen welke gegevens worden vermeld en deze tot op het laatste moment (dinsdag tot 12.00 uur) actualiseren. De vermelding op tijdenplaats.erdeetref nl is gratis. U kunt uw concert laten opnemen in deze muziekagenda tegen een gering bedrag. Journalisten en uitgevers hebben het auteursrecht op de artikelen in kranten en tijdschriften. U mag die artikelen gebruiken voor een papieren of digitale knipselkrant, maar dan moet u er wel iets voor betalen. Via CLIP (Copyright Licentie- en Incassobureau Pro) kunt u een licentie krijgen voor het gebruik van artikelen. Op onze site kunt u ondermeer snel berekenen wat legaal knippen u kost met behulp van onze Clip Calculator. Dus graag tot ziens op www.clip.nl. tijdenplaats.erdeetref.nl Vbor meer informatie oyer deze concerten zie tijdenplaats, erdeetrefnl

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 8