Verburg ook voor andere kooi kip Ter.H°rst ïancem vóSaScf™' Franse banlonedewerker Kerviel op vrije voeten register fietsendiefstal Deel Tweede Kamer bepleit verbod op wilde dieren in circus Uitleg j Kippenren naar Duits voorbeeld Reformatorisch Dagblad E c o n o i dinsdag 29 januari 2008 PAGINA 11 Redactie politiek DEN HAAG - Minister Verburg vindt de zogeheten Kleingrup- penhaltung een „reëel alterna tief' voor de verrijkte kooi voor legkippen. Een Kamermeerder heid van CDA, Christenunie, SGP, WD en PW pleitte daar gisteren voor in het Kamerde bat over de Nota Dierenwelzijn. Verburg wilde aanvankelijk de verrijkte kooi invoeren als alter natief voor de legbatterij, die per 2012 in Europa verboden is. De Kamer gaat liever nog een stapje verder. De Kleingruppenhaltung is diervriendelijker dan de ver rijkte kooi, omdat alle kippen dan op stokken kunnen rusten en kunnen stofbaden. Snavelkap- pen is niet meer nodig: verenpik- kerij komt veel minder vaak voor. De Kleingruppenhaltung is voor coalitiepartij Christenunie een „tussenstap, niet ons ideale einddoel", lichtte CU-Kamerlid Cramer gisteren tijdens het de bat toe. Als de hele sector nu al massaal zou overstappen op scharrelsystemen, zou dat de sec tor echter een zware slag toe brengen, omdat er nog niet vol doende vraag is naar scharreleie ren. PvdA, SP, Groenlinks, D66 en Partij voor de Dieren zijn te gen de Kleingruppenhaltung. PvdA, SP, Groenlinks, Christen- Unie en Partij voor de Dieren pleitten gisteren voor een verbod op wilde dieren in circussen. CDA en PW voelen daar niets voor; de SGP sprak zich daar niet over uit, al zei Van der Vlies wel dat een groot deel van zijn ach terban tegen circussen is. Ver burg ging ook niet diep op het thema in. Ze wacht daarvoor eerst een onderzoek naar moge lijke welzijnsschade bij dieren in het circus af. Volgens PW'er Graus leiden de dieren er een prima leven. Graus riep Verburg op om ritu eel slachten te verbieden. Hij sprak over „walgelijke taferelen" als dieren onverdoofd worden ge Dierenwelzijn Verburg is, net als een Kamer meerderheid, voor Kleingrup penhaltung. Deel Kamer vraagt om verbod op wilde dieren in circussen. Minister doet onderzoek naar bedwelmd ritueel slachten. Verburg bekijkt nadelen rub- bermatten in kalverstallen. dood. Zijn pleidooi kwam hem op fel verzet te staan van CDA, PvdA, SGP en minister Verburg. „De vrijheid van godsdienst is een groot goed", vatte de be windsvrouw de repliek samen. „Daar moeten we zeer, zeer zorg vuldig mee omgaan." Aan CDA en PvdA zegde ze wel een onder zoek toe naar de mogelijkheden van bedwelmd ritueel slachten, zoals dat al in sommige andere landen gebeurt. Van der Vlies riep Verburg op daarover in over leg te treden met joodse en isla mitische geestelijke leiders. De christelijke partijen kaart ten het doden van eendagshaan- tjes aan. CDA'er Ormel keerde zich daarbij tegen het gentech nologisch veranderen van die ren, bijvoorbeeld kippen, waar door ze alleen maar vrouwelijke nakomelingen krijgen. Hij is wel voor het seksen van eieren. Ver burg beloofde nog eens te kijken naar de toepassingen van gen technologie bij selectie op ge slacht. ChristenUnie-Kamerlid Cramer brak een lans voor gewe tensbezwaarde bioboeren die hun koeien niet willen oormer ken. Ze lopen daardoor geld uit Brussel mis. Verburg kan niets voor hen betekenen, zei ze. De EU wil voor hen geen uitzonde ring maken. SGP. CDA en WD wezen de minister op de nadelen van rubbermatten in kalverstal len. Die worden per 1 januari volgend jaar verplicht, maar on dertussen blijkt dat er ook nega tieve kanten aan zitten, zoals meer bevuilde kalveren. Verburg ging niet mee in het pleidooi van de SGP om de invoerdatum op te schorten, maar wil de nadelen wel gaan bekijken. ROSMALEN (ANP) - Het heeft een paar jaar geduurd, maar sinds gisteren kunnen agenten en burgers op wwwüetsdief- stalregister.nl controleren of een fiets gestolen is. Minister Ter Horst van Binnenlandse Za ken lanceerde het register tij dens de tweede dag van de vak beurs FietsVAK 2008 in het Au- totron.in Rosmalen. Het register is een van de maat regelen om fietsendiefstal terug te dringen. Jaarlijks worden er ongeveer 750.000 van .deze twee- wielers gestolen. Dat is een on voorstelbaar aantal, vindt Ter Horst. „Het is misschien niet de allerergste misdaad, maar wel één die erg vaak voor komt. Het roept zeer veel ergernissen op." Ter Horst sprak verder van „irri tant en schadelijk wangedrag dat we niet moeten tolereren." Het kabinet wil dat het aantal fietsendiefstallen in 2010 .met 100.000 is afgenomen. Het regis ter is daarbij „een belangrijk hulpmiddel." Alle nieuwe aangiften van fiet sendiefstal komen in het online systeem te staan, na een periode van tien dagen. In die periode controleert de politie de aangif te. Alle korpsen, met uitzonde ring van Rotterdam-Rijnmond, zijn inmiddels op het register aangesloten. Rotterdam-Rijn mond volgt binnen enkele maan den. Bij controles op straat kan de politie binnen een seconde zien of een fiets als gestolen staat ge registreerd. Dat kan met behulp van een scanapparaat, dat via een gsm-verbinding in verbin ding staat met het register. Bur gers en handelaren die twijfels hebben over de legale status van een fiets, kunnen een check uit voeren op de website. Redactie economie DEN HAAG - Ondanks de be zwaren van een groot deel van de Tweede Kamer blijft minister Verburg (Landbouw) vasthou den aan een kippenren naar Duits voorbeeld. Ze vindt het een goed alternatief voor de ver rijkte kooi, de opvolger van de legbatterij. Volgens de Productschappen Vee, Vlees en Eieren (PVVE) zit van de 27 miljoen leghennen in Nederland 55 procent in een kooi, scharrelt 30 procent rond en maakt 15 procent gebruik van de vrije uitloop. LEGBATTERIJ - Een legbatterij bestaat uit kooien waar drie tot vijf kippen in zitten. In zo'n kooi beschikken de individuele dieren over een oppervlakte van 550 vierkante centimeter. De vloer van de kooi bestaat uit licht hel lend draadgaas. De gelegde eie ren rollen over het gaas naar een verzamelband. Legbatterijen zijn omstreden, er zijn mensen die het houden van kippen in legbat terijen wreed vinden en het be schouwen als een vorm van die renmishandeling. Vanaf 2012 zijn legbatterijen in de Europese Unie verboden. Het systeem van legbatterijen wordt dan vervan gen door het zogenaamde ver rijkte kooisysteem. VERRIJKTE KOOI - In feite is de verrijkte kooi een verbeterde leg batterij. De kooien zijn iets gro ter, per kip is er 750 vierkante centimeter beschikbaar. Ook is de kooi enkele centimeters ho ger. Boven de glazen vloer is een stok bevestigd die de kippen een makkelijker plaats moet geven. In de verrijkte kooi zit een nest- bakje waar overigens maar één kip tegelijk in kan. Volgens de PWE is de kooi- of legbatterij huisvesting „de meest hygiëni sche en milieuvriendelijkste, maar ook de meest economi sche." KLEINGRUPPENHALTUNG - De legkippen leven in kleine groe pen van zestig hennen. Ze kun nen vrij rondlopen, hebben zit- stokken op verschillende hoog ten en kunnen stofbaden nemen. Volgens Tweede Kamerlid Cra mer van de Christenunie worden „de snavels niet gebrand en is er geen sprake van verenpikken." Cramer bezocht vorige week een Kleingruppenhaltung in Duits land. Op zijn website schrijft hij: „Ja, ze zitten nog steeds in een kooi. Maar voor wat betreft cle vraag naar eieren is het onmoge lijk om alle kippen gewoon op de grond te houden: daar is niet ge noeg ruimte voor." De groeps- huisvesting wordt in Duitsland waarschijnlijk de nieuwe mini mumnorm. SCHARRELSTAL - De leghennen in de stal komen niet buiten. Maximaal negen leghennen heb ben een oppervlakte van 1 m\ Een scharrelstal kan bestaan uit diverse etages, waar boven elke etage een voedsel- en drinlcgoot is aangebracht. Het maximale aantal etages is vier. De vloer van een scharrelstal mag niet voor 100 procent uit een rooster be staan, de kippen moeten kunnen scharrelen in strooisel. EIEREN - Alle eieren zien er op het eerste gezicht hetzelfde uit. Hooguit de kleur verschilt. Maar de tijd van het anonieme ei is voorbij. Alle Europese eieren hebben hun eigen "kenteken". Daaraan is bijvoorbeeld direct te zien uit welk land het ei komt. Ook wordt het houderijsysteem aangegeven. Bij een lcooi-ei moet het eerste cijfer een drie zijn. Ook de boerderij waai- de kip woont staat in de code. eicode.nl. MEXICO-STAD - Spoorwegmaatschappijen in Mexico investeren dit jaar 451 miljoen dollar (302 miljoen euro) in nieuwe h.et spoornet, zo meldt de Mexican Railroads Association AMF. Foto: station Pantaco in een buitenwijk van Mexico-stad, locomotieven en verbetering van Foto EPA ...voorkomen is beter dan... Foto ANP HEERLEN (ANP) - Het sportmerk X-Socks gaat zogeheten Air For ce 1-sokken op de marlet bren gen. Ze bevatten zilver en zijn speciaal bedoeld voor diabetici type 2 om voetbeschadiging te voorkomen. Het is al eeuwen bekend dat zilver een genezende en desinfec terende werking heeft op de huid. Mensen met diabetes lij den vaak aan voetbeschadigin gen. De zenuwuiteinden zijn dan be schadigd (neuropathie) en daar door is de waarneming van pijn vaak minder. Zo ontstaat letsel en worden wondjes slecht waar genomen. GENOTEERD I „Ik heb gewoon gegeten. Maar het is effectiever dan Sonja Bakkeren hoor, zo'n zaak. Je kunt beter Willem Holleede ren." Advocaat Jan-Hein Kuipers over de stress van z'n beroep, in Carp. „Wie tegen casinobezoek is, moet zich als particulier ook verre houden van de beurs. Tenzij men echt een deel van een bepaald bedrijf wil kopen. Maar voor velen fiingeert de beurs gewoon als een eenarmi ge bandiet." Dré uit Ridderkerk reageert op een dag stelling op refdag.nl waarin wordt ge steld dat beleggen te grote financiële ri sico's met zich meebrengt „Hoe nuchter je ook bent en hoeveel viagen je ook niet be antwoord krijgt, er komt een moment dat je geraakt wordt. Dan laat India je niet meer los en trekt je als een magneet naar zich toe." Marjolein Westerterp, hoofdredacteur van Zin, ervoer de eerste confrontatie met India als een schok. In haar dagboek legde ze de dagelijkse strijd tussen af keer en fascinatie vast. Zin. „Ik ben geen grote handelaar, maar met dit soort koersbewe- gingen kun je zo anderhalve ton verdienen. Ik ging fluitend naar huis." Ook aan malaise op aandelenbeurzen valt flink te verdienen, zegt optiehande laar Kees Bakker (36) in de Volkskrant van 23 januari. „Het is oneerlijk dat 57-plussers het recht houden op een riante vut-uitkering, terwijl 57-min- ners die rechten verliezen. De lusten liggen dus volledig bij de 57-plussers, en de lasten bij mensen die na 1950 geboren zijn." Martin Pikaart van jongerenvakbond AW in Trouw van 24 januari. De door de rechtbank gesanctioneerde ABP-VUT- overgangsregeling is verre van solidair, vindt hij. „Binnenkort zullen ze zelfs naar olie gaan zoeken in de tuin van het Witte Huis." De Amerikaanse beursgoeroe Jim Rogers adviseert te gaan beleggen in grondstof fen. Belegger Magazine. „Ik had er vandaag nog een die wat rondliep en toen plots zei: „Ik koop hem." Ik moest hem echt uitleggen dat het zo niet werkt. Dat er een levertijd is van anderhalfjaar en dat er eerst een bestek moet worden gemaakt. Toch bleef hij erbij dat hij de boot wilde kopen." Mark Bakker van Aquanaut Yachting moet nog wennen aan de mentaliteit van de Russen. De watersportindustrie vaart wel bij de toegenomen belangstelling uit Rusland. Het Financieele Dagblad, 23 ja- „Van idee naar bv, dat is het moeilijkste." Industrieel ontwerper Merijn Wegdam bedacht een zonnebank douche en werkt nu aan nale doorbraak. Volkskrant Banen. „Tieners, maar ook bejaarde da mes van achter in de tachtig die een oude trouwring aanbieden. Ze hebben de krant gelezen en denken: dit is hét moment." Directeur Chris Kuschir van Drijfhout Edelmetalen in Amsterdam. Bij een goud prijs van boven de 900 dollar per ounce (31,1 gram) zijn er vele verkopers. HP/De Tijd. „Misschien moeten we het woord pensioen ook een keer vervangen. Zilvervlootregeling klinkt al heel wat beter." Hoogleraar gedragseconomie Henriëtte Prast in het SER-bulletin. „Veel geld hoef ik niet. Ik huur nu iets, dat is goed. Als ik heel rijk ben, bouw ik huizen voor oude Bulgaarse mensen. Zij hebben altijd hard gewerkt maar houden weinig over." Teodora Stoyanova (33) op de vraag: „Stel je hebt geld in overvloed. Ga je nog werken?" In Dus, tijdschrift over werk en inkomen van FNV Bondgenoten. „Als het gevoel zegt "niet doen", niet doen." Jan-Willem Tusveld, oprichter en direc teur van de websites vinden.nl en zoe ken.nl op de vraag wat het beste advies is dat hij ooit kreeg. Elsevier, 26 januari. „Deze bril heb ik al twee jaar." Is Jan de Roos, bestuursvoorzitter van kranten- en boekenuitgeverij NDC/VBK ijdel? FEM Business, 26 januari. Redactie economie PARIJS - De Franse bankmede werker Jéröme Kei-viel is gister avond na twee dagen verhoor op vrije voeten gesteld. De han delaar van de Franse bank So- ciété Générale is wel onder toe zicht van justitie gesteld. Ook is hij formeel aangeklaagd wegens vertrouwensbreuk, onbe voegd gebruik van computers en vervalsing. De onderzoeksrech ters lieten de zwaarste beschuldi ging tegen Kerviel. poging tot fraude, vallen. De vrijlating was tegen de zin van de aanklager. Het parket kondigde aan in beroep te gaan tegen het besluit. In Frankrijk leidt een formele aanklacht niet per definitie tot een rechtszaak, maar betekent die wel dat er aanwijzingen zijn voor een misdrijf. De onderzoe ker krijgt dan meer tijd voordat hij moet beslissen of er tot ver volging wordt overgegaan of dat de zaak wordt geseponeerd. Kei-viel zou volgens Société Gé nérale verantwoordelijk zijn voor een verlies van bijna 5 mil jard euro. De 31-jarige Fransman gaf zichzelf zaterdag aan bij de politie en tijdens ondervragin gen gaf hij toe zijn handelsactivi teiten verborgen te hebben ge houden voor zijn superieuren, zo vertelde een Franse aanklager. Kerviel nam sinds het einde van 2005 grotere posities in op cle financiële markten dan was toegestaan, aldus de aanklager. Volgens hem heeft Kei-viel ge zegd dat ook andere handelaren van de bank zich hieraan schul dig hebben gemaakt. Het onder zoek tot nu toe heeft evenwel aangetoond dat Kerviel alleen handelde. Kerviel vertelde de politie ver der dat het niet zijn bedoeling was geweest de bank op te lich ten of direct persoonlijk voordeel uit de handel te verkrijgen, maar dat hij een sterke reputatie als handelaar wilde opbouwen en hoge bonussen wilde opstrijken. Zijn handelwijze zou de bank bij na 5 miljard euro hebben gekost. Het openbaar ministerie ver denkt Kerviel van onder meer po ging tot fraude, inbreken op computers en het schenden van vertrouwen. Als Kerviel schuldig wordt bevonden, kan hij een cel straf krijgen van zeven jaar plus een boete van 750.000 euro. Gisteren bleek dat Eurex, een van de grootste financiële ter mij nmarkten ter wereld, Société Générale november vorig jaar al heeft gewaarschuwd voor de ac tiviteiten van de handelaar. Ook werd gisteren bekend dat tiental len aandeelhouders van Société Générale een hoge functionaris van de bank hebben aangeklaagd wegens handel met voorkennis en het beïnvloeden van de waar de van aandelen. Het gaat om Robert Day, lid van de raad van commissarissen, die op 9 januari aandelen ter waarde van 85,7 miljoen euro heeft ver kocht. Het is onduidelijk of deze zaak verband houdt met die van Kerviel. Topman Daniël Bouton van So ciété Générale bestreed gisteren de suggestie van Kerviels advoca ten dat him cliënt de schuld zou krijgen van alle verliezen die de bank als gevolg van blootstelling aan de Amerikaanse hypotheek- crisis heeft geleden. Voor radio zender Europe 1 noemde Bouton het „volkomen stompzinnig" om te denken dat de bank het ene gat met het andere gat zou kun nen dichten. Hij zei dat Kerviel zo gewiekst te werk ging dat hij de risicocontrolesystemen van de banken met afwisselend echte en fictieve posities wist te omzeilen. Over de huidige verblijfplaats van Kerviel, die volgens advocaat Christian Chanière-Bournazel onder „zeer gering" toezicht staat, is niets bekendgemaakt. Tony Blair wordt adviseur bij Zurich Financial ZURICH (ANP) - De voormalige Britse premier Tony Blair wordt adviseur op het gebied van kli maatsverandering en interna tionale politiek. Dat maakte de verzekeraar Zurich Financial gisteren be kend. De 54-jarige Blair gaat de Zwit serse verzekeraar helpen met het onlangs gelanceerde klimaatini tiatief. De verzekeraar wil een bureau opzetten dat de risico's van klimaatsverandering inschat en onderzoekt hoe de effecten kunnen worden tegengegaan. Daarnaast gaat hij adviseren op het gebied van internationale po litieke ontwikkelingen. Made in EU-etiket op voeding niet toegestaan BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet af van het idee om op voeding het label Made in EU toe te staan. Het omstreden plannetje ont breekt in een voorstel voor eti kettering van voeding dat vol gende week verschijnt. De Brus selse nieuwsbrief Agrafacts meld de dat gisteren. Idee was dat Made in EU bij voorbeeld Made in Holland zou vervangen. Onder anderen Europarlementslid Corbey (PvdA) is tegenstander. „Trend is om te kijken waar een product vandaan komt. Lange af standen zijn slecht voor het mi lieu." Verdere verlaging van rente in VS reële optie WASHINGTON (ANP) - Een ren teverlaging van 1,25 procent punt in ruim een week tijd. Het zou zomaar kunnen. De kans bestaat dat de rente in de VS morgen verder omlaaggaat, na de forse ingreep van vorige week. Op de financiële markten wordt rekening gehouden met op nieuw een forse rentedaling, de ze keer met 50 basispunten. De economie van de VS moet daar mee voor een recessie worden be hoed. Vorige week namen de centrale banken een historische stap. In één klap verlaagde de Fed het belangrijkste rentetarief met 0,75 procentpunt. Nederlandse verwerker mikt op afval Napels EINDHOVEN (ANP) - Afvalver werker AVR-Van Gansewinkel gaat mogelijk een bijdrage leve ren aan het opruimen van de af valberg in het Zuid-Italiaanse Napels. Het Nederlandse bedrijf heeft in geschreven op een tender en hoopt binnen enkele weken te horen of het de opdracht krijgt, bevestigde een woordvoerder van AVR-Gansewinkel gisteren naar aanleiding van een bericht in Het Financieele Dagblad. Napels en omgeving kampen met grote problemen met het op halen en verwerken van vooral huishoudelijk afval. Het afval stapelt zich nog altijd op en vormt een bedreiging voor de volksgezondheid. Een klein deel van het afval wordt inmiddels verwerkt in Duitsland. „Heineken? Dat is toch suikerwater!" BRUSSEL (ANP) - In Bel gisch Limburg wordt er met enige afschuw naar gekeken. Een groot aan tal Belgische bieren komt binnenkort wellicht in Nederlands-Deense han den. Als de overname door Hei neken en Carlsberg van Scottish Newcastle door gaat, komt een groot aan tal Belgische bieren als Grimbergen. Maes, Cristal en Mort Subite in Neder lands-Deense handen. In het café in Alken- Maes, thuisbasis van het Cristalbier, zijn ze daar bang voor. Cristal is daar het bier van de tap en de vaste gasten vrezen dat hun geliefde "Cristalleke" zal verdwijnen ten gunste van Heineken. „Niemand lust dat bier hier. Heine ken, dat is suikerwater hè." Heineken heeft overi gens vorige week aangege ven niet van plan te zijn merken van de markt te halen. Martinair verkoopt uitzenddochter Skyjob AMSTERDAM (ANP) - Martinair verkoopt zijn uitzendorganisatie Skyjob aan Zaankracht. Het luchtvaartbedrijf heeft daarover een overeenkomst gesloten met de Zaanse uitzender. De verkoop van Skyjob, dat personeel levert aan de reis- en luchtvaartsector, past volgens Martinair in de vo rig jaar aangekondigde reorgani satie. Het bedrijf legt zich toe op trans-Atlantisch passagiersver voer en op het vervoer van vracht en wil andere activiteiten afstoten. Transavia voegt nieuwe routes toe AMSTERDAM (ANP) - De lucht- vaartmaatschappij Transa- via.com breidt zijn aanbod dit voorjaar uit met drie nieuwe routes naar Frankrijk Reizigers kunnen vanaf eind maart van Rotterdam naar Parijs Orly vlie gen en vanaf april van Amster dam naar Bergerac en Montpel- lier. De nieuwe routes sluiten volgens Transavia.com aan bij de strategie van het bedrijf, die met name gericht is op groei in het Middellandse Zeegebied. Kabelaars verder onder de naam Ziggo AMSTERDAM (ANP) - De kabelbe- drijven öme, Casema en Multika- bel gaan samen verder onder de naam Ziggo. De nieuwe merk naam wordt later dit jaar inge voerd. Zesko biedt landelijk me dia- en communicatiediensten aan. Het bedrijf heeft circa 3,3 miljoen kabelabonnees, 1,4 mil joen klanten met breedbandin ternet, 800.000 afnemers van di gitale televisie en ruim 700.000 telecomldanten. Aantal transacties via Equens stijgt UTRECHT (ANP) - Equens, de ver werker van het elektronische be talingsverkeer in Nederland, heeft vorig jaar een recordaantal transacties verwerkt. De opvolger van Interpay verwerkte in 2007 bijna 7,3 miljard betalingen. Dat is een stijging van 4,3 procent ten opzichte van een jaar eerder, toen bijna 7 miljard betalingen werden verwerkt. Het gaat daar bij om de afwikkeling van alle girale betalingen, zoals acceptgi ro's, incasso's en overboekingen. McDonald's boekt meer winst OAK BROOK (ANP) - McDonald's, 's werelds grootste fastfoodke ten, is in het vierde kwartaal van 2007 uitgekomen op een netto winst van 1,27 miljard dollar (850 miljoen euro) vergeleken met 1,24 miljard dollar in dezelf de periode een jaar eerder. Het bedrijf zei optimistisch te zijn voor 2008. De omzet steeg met 6 procent tot 5,7 miljard dollar. Gazprom wil uitbreiden in UK MOSKOU (ANP) - Het Russische staatsgasconcern Gazprom wil zijn aanwezigheid in Groot-Brit- tannië flink uitbreiden. Gazprom mikt op een marktaandeel op de Britse commerciële gasmarkt over driejaar van 15 procent ver geleken met 1,5 procent nu. Gaz prom levert op dit moment jaar lijks 4 miljard kubieke meter aardgas aan de Britse markt. Het bedrijf liet weten geïnteresseerd te zijn in eventuele overnames, al zijn er geen concrete plannen op dit moment. Aandeelhouders Grolsch tevreden ENSCHEDE (ANP) - Het overna mebod van SAB Miller op Grol sch stuit op weinig weerstand van de aandeelhouders. Dat bleek gistermiddag op de bijzon dere aandeelhoudersvergadering van de Nederlandse bierbrouwer. De twee administratiekantoren met ruim 50 procent van de aan delen scharen zich al achter het bod van SAB Miller. Wavin ziet omzet met bijna 8 procent stijgen ZWOLLE (ANP) - De omzet van Wavin is in 2007 7,8 procent ge stegen tot 1,62 miljard euro in vergelijking met het jaar ervoor. Dat maakte de fabrikant van kunststof leidingsystemen giste ren bekend. Over heel 2007 is de nettowinst ongeveer een kwart hoger uitgekomen dan in 2006. Meer winst Verizon door mobiele telefonie NEW YORK (ANP) - Verizon Com- munications, het op een na grootste telecomconcern in de Verenigde Staten, heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar een winst geboekt van 1,07 mil jard dollar (720 miljoen euro). Een jaar eerder kwam de winst uit op 1,03 miljard dollar. De om zet steeg met 6 procent naar 23,8 miljard dollar.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 6