Zes doden in verkeer weekeinde prats» CHE breidt uit op nieuwe Arnhem worstelt onderwijscampus in Ede met drugsboot Sinds vijfjaar durven mensen te vertellen Kort j Gedenkwaardig Redactie: Johan Leeflang Nijmegen in de ban van branden Reformatorisch Dagblad Regio maandag 28 januari 2008 PAGINA 5 Regioredactie APELDOORN - Zeker zes men sen zijn zaterdag en gisteren overleden als gevolg van ver keersongevallen. In het Brabantse dorp Odilia- peel overleed zaterdagmiddag een 64-jarige vrouw uit Zetten (Gelderland) door een verkeers ongeval. De vrouw zat in een wagen die werd bestuurd door haar 64-jarige man. Hij raakte door onbekende oorzaak met de wielen in de berm en beland de met zijn auto tegen een boom. Een 68-jarige fietser uit Some ren is zaterdagmiddag in zijn woonplaats overleden na een botsing met een auto. Het onge val gebeurde op de kruising van de Acaciaweg en de Witvrouwen bergweg. In Moordrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 58- jarige man overleden na een on geval. De man belandde met zijn auto in de Hollandsche IJssel langs de Schielandse Hoge Zeedijk. Waarschijnlijk is hij on wel geworden. Een omstander heeft hem uit de wagen bevrijd en eerste hulp verleend. Het slachtoffer is naar het zieken huis gebracht, waar hij in de Goes verlicht regeldruk ondernemers Van onze correspondent GOES - De gemeente Goes heeft vanochtend een taart en een compliment gekregen van de Regiegroep Regeldruk van de ministeries van Economische Zaken en Financiën omdat de regeldruk in de gemeente sterk is afgenomen. Ook de dienstverlening aan de ondernemers is sterk verbeterd, onder andere doordat veel for mulieren nu digitaal beschik baar zijn. Het online invullen en terugsturen ervan is echter nog toekomstmuziek. Verder zijn in het afgelopen jaar 28 regels uit de algemene plaatselijke verordening (APV) onderzocht en zijn er 2 afge schaft. Het betreft de ventver gunning en de kleine-evenemen tenvergunning. De overige regels van de APV zullen komend jaar worden onderzocht. Diamant TERNEUZEN - Het echtpaar Dek- ker-de Jonge uit Temeuzen was dinsdag zestig jaar getrouwd. Het echtpaar kreeg vijf kinderen en tien kleinkinderen. Een van hen is al overleden. Ook werd een achterkleinkind geboren. Het echtpaar heeft altijd in Ter- neuzen gewoond, waar Dekker lange tijd werkte als ambulance chauffeur, verbonden aan het ziekenhuis in Terneuzen. Smaragd (I) N1EUWE-TONGE - Eliza Kreeft en Hester Langeweg herdachten gisteren dat ze elkaar 55 jaar ge leden het jawoord gaven. Ze trouwden enkele dagen voor de watersnoodramp en woonden in Ooltgensplaat, op Goeree Overflakkee. De bruidegom is 80 jaar en de bruid 76. Ze kregen een dochter, vier klein- en vier achterkleinkinderen Smaragd (II) BERGAMBACHT - H. van Dam en A van Dam-Kok zijn vandaag 55 jaar getrouwd. De bruidegom is op 19 december 1925 geboren in Ouderkerk aan den IJssel en de bruid op 11 januari 1928 in Bergambacht, de plaats waar ze na het huwelijk gingen wonen. Ze kregen twee zonen en heb- TERNEUZEN - Het echtpaar Dekker- de Jonge was dinsdag zestig jaar getrouwd. loop van de nacht overleed. De- snelweg A2 (Amsterdam- Utrecht) was zaterdagochtend ter hoogte van de afrit Utrecht- Centrum enkele uren afgesloten na een ongeval. Een 48-jarige be stuurder van een personenauto botste op een aanhangwagen die vanuit de laadbak van een ander voertuig op de weg was gevallen. Na de botsing sloeg de man met zijn auto meerdere malen over de kop. Hij overleed in het zie kenhuis. Op de A58 ter hoogte van Krui- ningen is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen. Het slachtoffer zou zijn overle den nadat ze door zeker drie au to's was aangereden. Hoe de vrouw op de rijbaan terecht is gekomen, is nog onduidelijk. De politie Zeeland heeft de zaak in onderzoek. Een 74-jarige vrouw uit het Bra bantse Veen die op 17 januari zwaargewond raakte bij een ver keersongeval in haar woon plaats, is zaterdagavond overle den. De vrouw werd geraakt door een 25-jarige man uit Veen, die met zijn auto in botsing kwam met de voetganger. Vermoedelijk was het slachtoffer even van het trottoir afgestapt omdat contai ners haar het zicht op de straat beletten. Kerkgangers grijpen dief Van onze correspondent NIJMEGEN - Kerkgangers in de wijk Lindenholt in Nijmegen hebben gister morgen een 24-jarige in woner van die plaats in de kraag gegrepen we gens diefstal. De man was tijdens een kerkdienst het gebouw binnengekomen en door zocht in de garderobe de jassen van de kerkgangers. Een van de kerkgangers kreeg dat in de gaten, sloeg alarm en zette de achtervolging op de vluch tende dief in. Meerdere mensen probeerden daar op de verdachte in de kraag te grijpen. Uiteindelijk slaagden de achtervolgers erin de man aan de houden. Daarop werd de politie gebeld. ben zeven kleinkinderen. Beiden doen vrijwilligerswerk. Smaragd (III) 's-GRAVENPOLDER - Izaak Bolle (83) en Lena de Waal (82) zijn vandaag 55 jaar getrouwd. Drie dagen na hun huwelijk kwam de watersnoodramp. In materië le zin verloren ze alles, maar ook waren er in de familiekring mensenlevens te betreuren. Na zeven jaar verhuisde het paar van Kortgene naar Kamperland. Hier startten ze een levensmid delen-, speelgoed- en souvenir winkel. Vanaf 1970 was Bolle boekbinder. Het echtpaar woont nu in 's-Gravenpolder. Ze kregen 8 kinderen, 31 ldein- en 10 ach terkleinkinderen. Goud (I) KRIMPEN A/D IJSSEL - Pieter Hoogendijk en Suzanna Maria Nobel waren dinsdag vijftig jaar getrouwd. De bruidegom werd in 1932 geboren in Krimpen aan den IJssel en de bruid in 1935 in Vlaardingen. Ze werkten allebei in Kralingseveer (Rotterdam). Na hun huwelijk gingen ze wonen in Krimpen aan den IJssel. Het echtpaar kreeg vier kinderen, twintig klein- en twee achter kleinkinderen. Hoogendijk heeft tot zijn pensioen gewerkt als 55jaarna de Jacob Hoekman OUWERKERK - Een officieel mu seum kwam er pas na bijna een halve eeuw, tegen herdenkingen bestond in eerste instantie zelfs weerstand. Nu, 55 jaar na de wa tersnood in Zuidwest-Neder land, komen nog steeds nieuwe verhalen los van ooggetuigen. „Ik kan me voorstellen datje zo'n ramp levenslang begraaft." Op de dijk bij het Watersnood museum in Ouwerkerk is het on stuimig. Fijne regendruppels snijden in het gezicht. Hier ge beurde het; hier brak de dijk in 1953. Bij stormachtig weer den ken oudere mensen nog vaak te rug aan die nacht, weet voorzit ter Jaap Schoof van het museum. Boven op de dijk aan de Weg van de Buitenlandse Pers, bij het mu seum, gaat dat leven. ...nooit gesproken... Foto RD Onderwijsredactie EDE - De Christelijke Hoge school Ede (CHE) gaat samen met zes andere partijen een on derwij scampus ontwikkelen. Het CHE-gebouw wordtuitge- breid op het Sonocoterrein. Dat blijkt uit de plannen die bur gemeester C. van der Knaap van middag presenteerde tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de CHE, waar een intentieverklaring werd ondertekend. Het betreft een voorlopig plan dat door de onderwijsinstellin gen in het gebied rond de Zand- laan aan de zuidkant van Ede sa men met de woningcorporaties Idealis en Woonstede, de ge-, meente Ede en met betrokken verkoper bij een staalbedrijf. Goud (II) ROTTERDAM - In Rotterdam herdachten Gerrit de Vos en Jo hanna Maria de Vos-Boot woens dag dat ze vijftig jaar getrouwd zijn. De Vos is bijna zijn hele werkzame leven banketbakker geweest in Rotterdam en later in Oud-Beijerland. Ze kregen vier kinderen en veertien kleinkinde ren. Onderscheiden (I) BOSKOOP - B. de Bruijn is op 14 januari benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burge meester Rijsdijkvan de gemeen te Boskoop speldde hem de ver sierselen op. Dé Bruijn kreeg de onderscheiding bij zijn afscheid als voorzitter van het Ichthus- koor. Hij was bovendien hulp koster van de gereformeerde ge meente en leider van de jonge renvereniging Samuël. Onderscheiden (II) PIJNACKER - Burgemeester Bud- denberg van Pijnacker heeft op 18 januari een koninklijke on derscheiding uitgereikt aan J. Rensen. Rensen werd lid in de Orde van OranjeNassau. De uit reiking vond plaats bij het af scheid van Rensen van de brand- Toch werd er weinig over ge praat, al die jaren. „De gedach ten werden in beslag genomen door het werk dat wachtte", sug gereert Schoof. „Alles moest weer worden opgebouwd. Je moest door." Schoof herkent die houding bij zichzelf. Als 9-jarige jongen be leefde hij de ramp bij Ooster- land. Het feit dat Urker vissers hem naar Dordrecht brachten, was in wezen een groot avon tuur. Toch raakt de ramp hem nog steeds. Emotioneel: „Ik weet nog vreselijk goed dat ze kwa men vertellen dat m'n oma ver dronken was, en nog een familie lid. Het dak waarop ze zaten, in Nieuwerkerk, was gekanteld." Ook Schoof zweeg. „Ik heb zelf eigenlijk nooit over de ramp ge sproken met mijn kinderen. Net als mijn vader. Die heeft een zus moeten identificeren. Ook heeft hij doden gevonden. Maar daar is nooit een woord over gezegd." Schoof ziet een kentering in de openheid over de ramp sinds 2003. „Die omslag bij de vijftigja rige herdenking is heel duidelijk. Kinderen gaan werkstukken ma ken; die gaan naar opa en oma met de vraag of ze er over willen vertellen. Sindsdien durven de mensen zich uit te spreken." Ook het museum, dat bestaat sinds 2001, draagt bij aan de openheid van de laatste jaren. „Ik ontmoet mensen in het mu seum die zich altijd hullen in stilzwijgen, maar hier iets van hun binnenste laten zien. Er kwam hier iemand uit Amers foort die veel lichamen had ge borgen. Die heeft hier zijn ver haal gedaan. Zijn vrouw heeft al die tijd buiten staan wachten, om hem de kans te geven het museum rustig te bekijken. Ver geet niet dat zulke gebeurtenis heid van de bewoners m het ge bied wordt uitgewerkt. Het doel is onder andere verbetering van de verkeersveiligheid en vermin dering van de overlast. In het gebied zijn de CHE, trai- ningsbedrijf PTC+, ROC/A12 en het Groen horst College gehuis vest. Scholengemeenschap Het Streek komt daar nog bij: die zal op het PTC+-terrein aan de Zand- laan nieuwbouw realiseren voor praktijkonderwijs en vmbo. Deze afdelingen zijn nu aan de Oran jelaan en in Bennekom geves- Verwachting: 5000 studenten op CHE in 2012 weer, waarvoor hij 38 jaar actief was. Hij verliet per 1 januari de vrijwillige brandweer. Onderscheiden (III) BARNEVELD - J. Hazeleger is woensdag benoemd tot üd in de Orde van Oranje-Nassau. De Bar- neveldse burgemeester Houben reikte de versierselen uit. Haze leger was van 1981 tot 1993 dia ken van de hervormde gemeente van Bameveld. Van 1994 tot op heden is hij lid en sinds 2002 voorzitter van het college van kerkrentmeesters van deze ge meente. Van 1995 tot 1997 was hij bestuurslid van de plaatselij ke afdeling van de RPF en van 1998 tot 2003 lid van de mede zeggenschapsraad van het Groen van Prinsterercollege, een protestants-christelijke scholen gemeenschap voor vmbo. Onderscheiden (IV) BENNEKOM - A. J. Kersten (60) uit Bennekom is donderdag be noemd tot ridder in de Orde van OranjeNassau voor zijn bijdrage aan de zorgsector. In zijn loop baan beklede hij een aantal be stuurs- en directiefuncties. Tot aan zijn pensionering was hij bestuursvoorzitter van de zorg instelling Stichting Saffier in Den Haag. 's-GRAVENPOLDER - Izaak Bolle en Lena de Waal zijn vandaag 55 jaar getrouwd. sen ook voor de hulpverleners heel traumatisch zijn geweest." De geslotenheid in de eerste halve eeuw na de ramp valt ver der deels te verklaren uit de sa menstelling van de bevolking, vermoedt Schoof. „De waters nood heeft veel slachtoffers ge maakt binnen de reformatori sche kerken, waar de mensen vaak extra gesloten zijn. Na veel rampen zie je dat gebeurtenissen verdrongen worden, kijk maar naar de Tweede Wereldoorlog, maar na de watersnood was dat nog meer het geval." De toenemende openheid van de laatste jaren versterkte zich- tigd. Op het PTC+-terrein worden ook voetbalvelden aangelegd. Het plan voorziet in de uitbrei ding van de CHE op het Sonoco terrein tegenover de huidige lo catie van de CHE. Op die plek staan al tijdelijke .gebouwen van de CHE. Op het terrein van PTC+ staat nu een gebouw waar studenten overnachten. Dit gebied hoopt woningcorporatie Idealis om te bouwen tot echte studentenhuis vesting, met name voor CHE-stu- denten. In 2012 verwacht de CHE 5000 studenten in Ede te huisvesten, zei dr. C. P. Boele. voorzitter van het college van bestuur, in zijn nieuwjaarstoespraak. Alle zes op leidingseenheden krijgen de ko mende jaren een eigen lector. Dordtse man bekent moord op partner Van onze correspondent DORDRECHT - Een 54-jarige man uit Dordrecht heeft be kend in de nacht van donder dag op vrijdag zijn partner met messteken om het leven te heb ben gebracht. Dat heeft de politie zaterdag ge meld. De verdachte belde vrijdag rond 3.00 uur 's nachts naar de meldkamer dat er iets ergs ge beurd was met zijn partner. De politie ging naar de woning en trof hier de man aan. Hij maakte een verwarde indruk. Op de bo venverdieping werd een 57-jarigé vrouw dood aangetroffen. De verdachte werd meegeno men naar het politiebureau en is inmiddels een aantal malen ver hoord. Tijdens de verhoren heeft hij bekend. Regioredactie NIJMEGEN - Op het bedrijven terrein Beurtvaartweg in Nijme gen heeft zaterdagmiddag vier uur lang een grote brand ge woed. Gistermiddag brandde een leegstaand restaurant uit. De brand op het bedrijventerrein brak zaterdag rond twee uur uit in een pand van De Klok Logis tics, een bedrijf dat handelt in goederen voor de detailhandel. Van de 20.000 vierkante meter die het bedrijf beslaat, is de helft volledig in de as gelegd. Van de andere 10.000 vierkante meter is een groot deel beschadigd. Volgens directeur C. Driessen van De Klok loopt de schade „in de vele miljoenen." De Nijmeeg se vestiging probeerde vandaag weer operationeel te zijn. „Alle zelf doordat steeds weer nieuwe publicaties het licht zagen, denkt Schoof. „Zeker tot 1993, maar ook nog wel tot 2003, was het maar heel zelden dat er iets naar buiten kwam." Hét standaardwerk over de wa tersnood, "De ramp" van Kees Slager, zag het licht rond de veertigjarige herdenking. Tien jaar later, in 2003, kwam de jour nalist met een herziene versie. „Toen dacht ik: dit is hét mo ment", zegt Slager. „Als je de ramp als jongen van 10 hebt meegemaakt, ben je nu 65. Dat is toch een andere generatie dan die van mijn ouders, die het ARNHEM (ANP) - De Arnhemse drugsboot zorgt voor hoofdpijn bij het stadsbestuur. De boot, die opvang biedt aan tachtig drugsverslaafden, moet weg van de huidige locatie naast de Rijn brug. De gemeenteraad neemt vanavond een besluit over een nieuwe ligplaats voor De Boei, zoals de drugsboot officieel heet. Het bont geschilderde schip kwam eerder in het nieuws toen het in mei 2004 daags voor de opening op de bodem van de Rijn belandde door een fout in het blussysteem. De drijvende drugsopvang heeft Arnhem 9 miljoen euro gekost. Het vaartuig moet weg van de huidige ligplaats vanwege af spraken met de omgeving. Bo vendien dreigt een naburige pro jectontwikkelaar met een miljoe nenclaim als het schip niet ver trekt. De gemeente wil de boot nu verplaatsen naar een haven bij een industrieterrein. De ondernemers daar zijn woe dend over dat voornemen, om dat het industrieterrein al grenst goederen die voor distributie wa ren klaargezet, zijn verloren ge gaan", aldus Driessen. „Maar de meeste vrachtwagens zijn ge spaard. Onze chauffeurs hebben de meeste vrachtwagens die langs het gebouw stonden zelf weggereden." Uiteindelijk gin gen er maar acht voertuigen vol ledig verloren. De brandweer kon nog niet zeg gen hoe het vuur is begonnen. Toen de brand ontstond, was er voor zover bekend niemand in het pand aanwezig. De brand weer heeft het vuur bestreden met meer dan honderd man, af komstig van acht verschillende korpsen. Volgens de politie kwa men er bij de brand geen gevaar lijke stoffen vrij. Wel was er een zware rookontwikkeling, al be dreigden de rookwolken geen woonhuizen. nooit gewend waren om hun emoties onder woorden te bren gen. As je vader of moeder bent van kinderen die zijn omgeko men, is het niet zo vreemd dat je dat verhaal levenslang begraaft." Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg, is in dit verband een veelgehoorde kreet. Slager herkent het. „Ik kom zelf uit een simpel arbeidersmilieu, daar gold die uitspraak heel sterk. Een cultuur waarin je emoties leunt delen, is er vandaag de dag wel." Dit is het tweede deel in een serie over de doorwerking van de wa tersnood na 55 jaar. Morgen deel 3. aan de tippelzone en er boven dien plannen zijn voor een nieu we rosse buurt. Het Onderne mers Kontakt Arnhem (OKA) sprak al in 1997 met de gemeen te af dat er niet nog meer over last naar het gebied zou komen. Verantwoordelijk wethouder Van Eeten meent echter dat her nieuwde inzichten reden zijn om op die afspraak terug te komen en de boot alsnog naar het indus trieterrein te verhuizen. „De tip pelzone veroorzaakt vrijwel geen overlast. Verder is er vooralsnog geen prostitutie gevestigd", al dus de bestuurder. De ondernemers dreigen met een rechtszaak als de verplaat sing doorgaat. De gemeente houdt daarom ook een tweede optie open, namelijk een lig plaats pal naast een oorlogs monument bij de John Frost- brug. Daar spreken vooral oude re Anhemmers schande van. Zij vinden die plaats een bevlekking van het oorlogsverleden. Volgens IrisZorg, de instelling die De Boei beheert, is de boot succesvol bij de bestrijding van de drugsproblematiek in de stad. Het vuur trok de hele middag honderden nieuwsgierigen. De politie moest hekken plaatsen om hen op afstand te houden. Onder hen bevonden zich veel werknemers van het bedrijf, die zeer aangeslagen waren door de brand Ook in een voormalig Chinees restaurant aaii de Van Schaeck Mathonsingel in Nijmegen woed de dit weekeinde een grote brand. Voor zover bekend stond het pand leeg en waren er geen mensen in het gebouw ten tijde van de brand, gistermiddag. Er bevonden zich geen gevaarlijke stoffen in het gebouw. Wel heeft gistermiddag een groot aantal omwonenden tijdelijk het huis verlaten vanwege de dikke rook wolken die uit het pand sloegen. Rond halfzeven 's avonds werd het sein brand meester gegeven. Alblasserdammer dreigt met messen ALBLASSERDAM - Een 24-jarige Ablasserdammer is zaterdag avond in de Rijnstraat in zijn woonplaats aangehouden omdat hij enkele jongeren met messen had bedreigd. De man vond dat de knapen zich hinderlijk ge droegen en nam daarom het heft letterlijk in eigen hand. Man mishandelt vrouw met bevroren vis DEN HAAG - Een 44-jarige vrouw is zaterdag in Den Haag in een winkel mishandeld door een ver dachte die zich bediende van een bevroren vis. De verdachte keelc in het vriesvak bij de deur van de winkel, pakte de vis en sloeg daarmee de vrouw op haar hoofd. Man rijdt dronken tegen vangrail Al 5 GORINCHEM - In de nacht van zaterdag op zondag is een 24-jari- ge man uit Rotterdam op de Al 5 ter hoogte van Gorinchem aan gehouden nadat hij dronken in de vangrail was beland. De Rot terdammer raakte de macht over het stuur kwijt, botste tegen de vangrail, draaide meerdere ke ren om zijn as en kwam tiental len meters verderop tot stilstand. De man is zijn rijbewijs kwijt. Agent gewond door opstandige caféklant 's-GRAVENDEEL - Een 31-jarige man uit 's-Gravendeel is zater dagavond aangehouden nadat hij zich in een café aan de Lange- straat had misdragen. De man beledigde en bedreigde andere klanten. Toen de politie arriveer de, ging de man zo tekeer dat een agent gewond raakte toen die hem wilde arresteren. Jongen (16) gewond na mishandeling HARDINXVELDCIESSENDAM - In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 20-jarige man uit Giessenburg aangehou den wegens de mishandeling van een 16-jarige jongen uit Hardinx- veld-Giessendam. De twee kregen ruzie in een café aan de Dam straat in Hardinxveld-Giessen- dam. De man sloeg de jongen zo hard dat zijn schouder uit de kom raakte en hij gewond raakte aan handen en vingers. Limburger overleden na val uit boom HEYTHUYSEN - Een 57-jarige man uit Heythuysen (Limburg) is zaterdag in het academisch zie kenhuis in Maastricht overleden aan de verwondingen die hij vrij dagmiddag opliep door een val uit een boom. De man was op 4,5 meter hoogte een boom met een kettingzaag aan het bewerken, toen hij door onbekende oorzaak naar beneden viel. Zijn vrouw trof hem zwaargewond aan. Molotovcocktail door ruit woning Nunspeet NUNSPEET - Bij een woning in Nunspeet is afgelopen nacht een molotovcocktail door een ruit naar binnen gegooid. Er ont stond een brandje in de woonka mer. De geschrokken bewoners wisten het vuur snel te doven. De politie onderzoekt de zaak. Puttershoekse winkel beroofd van brillen PUTTERSHOEK - Een brillenzaak aan het Oranjeplein in Putters- hoek is in de nacht van vrijdag op zaterdag compleet leegge roofd. Inbrekers forceerden de achterdeur van de winkel en na men ongeveer 1000 brillen en 400 zonnebrillen mee. Ook werd meetapparatuur gestolen. De to tale waarde van de gestolen spul len wordt geschat op 3 ton. Van de daders ontbreekt vooralsnog ieder spoor. Etages Rotterdamse Weenatoren ontruimd ROTTERDAM - Zaterdagmiddag zijn door een brand in de Weenatoren in het centrum van Rotterdam drie etages van de flat tijdelijk ontruimd. De etages hadden te kampen met forse rookoverlast, nadat er op de 31e verdieping brand was uitgebro ken in een berging door kortslui ting. Er raakte niemand gewond, wel was er iemand met ademha lingsmoeilijkheden. Fran?aise aan de kant na wilde achtervolging ZWIJNDRECHT - De politie heeft zaterdagmiddag na een wilde achtervolging een personenauto in Zwijndrecht klemgereden. De auto, bestuurd door een 25-jarige Franchise, werd door een politie wagen aangetikt, maakte een pi rouette en raakte zwaar bescha digd. De politieauto liep lichte schade op. NIEUWE-TONGE - Eliza Kreeft en BERGAMBACHT - H. van Dam en A. Hester Langeweg waren gisteren van Dam-Kok zijn vandaag 55 jaar 55 jaar getrouwd. getrouwd. OUWERKERK - Het Watersnoodmuseum in het Zeeuwse Ouwerkerk werd pas bijna een halve eeuw na de ramp geopend. Het museum is gevestigd in een caisson die werd gebruikt bij het dichten van het laatste stroomgat. De drie overige caissons worden momenteel ook ingericht als museum. Foto Watersnoodmuseum ARNHEM - De drukbeschilderde drugsboot De Boei bezorgt het Arnhemse stadsbestuur hoofdpijn. Vanavond moet de raad een besluit nemen over een nieuwe ligplaats. Foto anp

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 3