Gedenktekens VARIA VERGADER- AGENDA met een persoonlijke signatuur begrafenisverzorging T. den Hollander UW MENING TELT! Ware christenen lijken op het Lam XD-BEZ-OKGSK-- Reformatorisch Dagblad maandag 28 januari 2008 PAGINA 4 In Zijn trouwe zorg heeft de Heere leven gespaard en nieuw leven gegeven. Met blijdschap ontvingen wij opnieuw een zoon en broertje Lute Gerrit We noemen hem Lute. 24 januari 2008 Hans en Christianne van der Werf-Verdouw Anne-Marije, Renske, Jos Prins Bernhardstraat 8 2825 BE Berkenwoude Tel. 0182 - 36 79 88 Voor bezoek graag even bellen. Psalm 103 Met verwondering en vreugde ontvingen wij uit 6ods hand een dochter en zusje Dirkje Adriana Maria Dianke Piet en Adrianne Vroegindeweij Jonneke Lieke 27 januari 2008 Craaienhof 45 4041 BR Kesteren Op D.V. 3 februari a.s. hopen wij met onze lieve ouders, oma en opa W. de Visser en N. de Visser-Parlevliet 5 te gedenken dat zij 55 jaar getrouwd mogen zijn. j Wij wensen hen in het bijzonder in de avond van het leven de zegen van God toe. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Groenenhof 2 I 3405 CA Benschop „Zie, het Lam Gods." Johannes 1 29 Diep bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij in ons leven betekend heeft, geven wij u kennis dat de Heere na een langdurige ziekte uit ons midden heeft weggenomen onze lieve, zorgzame moeder en oma PETRONELLA JOHANNA NETTEN sinds 5 november 1992 weduwe van Gerrit Peter van der Schans in de leeftijd van 79 jaar. Werkendam: Annie en Aide de Rooij- van der Schans Nelline en Huibert Johan, Gerben Werkendam: Anja en Henk Dekker van der Schans Hanneke en Marinus Emma Wieneke en Barry Boaz Renko Sprang- Capelle Sprang- Capelle Sprang- Capelle Ton en Wilma van der Schans van Leeuwen Marieke en Gért-Jan Gert, Jan-Pieter, Ellen, Thomas Piet en Caroline van der Schans-Ophorst Geert-Jan, Maaike, Sanne Ellie van der Schans en Johan Bosland Adriaan en Sjannette van der Schans-van Pelt Jeffrey, Justin Sprang-Capelle, 26 januari 2008 Correspondentieadres: A.P. van der Schans Wendelnesseweg West 25 5161 ZG Sprang-Capelle Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen op dinsdag 29 januari van 19.30 tot 20.30 uur in het rouwcentrum van De Laatste Eer, Fazant 8 te Sprang-Capelle, en na afloop van de begrafenis. De rouwdienst zal worden gehouden op D.V. donderdag 31 januari om 13.30 urn* in de Her steld Hervormde Kerk, Raadhuisstraat 116 te Sprang-Capelle, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Heistraat. Geen bloemen, geen bezoek aan huis Diep bedroefd geven wij u kennis dat door de Heere, voor ons toch nog onverwacht, na een periode van afnemende krachten uit ons mid den is weggenomen onze lieve en zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder, zuster, schoonzuster en tante EVERTJE ROSEBOOM-VAN KAMPEN weduwe van Cornelis Roseboom op de leeftijd van 88 jaar. Onze dank gaat uit naar het personeel van Zorgcentrum "Elim" afdeling Oase te Barneveld voor de liefdevolle verzorging die zij daar heeft ontvangen. Ede: W. Roseboom M. Roseboom-van Roekei Gea en Bram Collin en Janneke Erwin en Corrie Edith Lunteren: H.G. Mastenbroek-Roseboom H. Mastenbroek Erika en Dick Kees en Marianne Wilco en Janneke Gert achterkleinkinderen Wekerom: E.J. van Kampen A. van Kampen-van Dolder Barneveld, 25 januari 2008 Zorgcentrum "Elim" Vliegersvelderlaan 42, kamer 0.18 Correspondentieadres: Familie H. Mastenbroek-Roseboom, Julianastraat 36, 6741 AV Lunteren Onze moeder en oma is op haar kamer opge baard. Gelegenheid tot condoleren op D.V. dinsdag 29 januari van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal van Zorgcentrum "Elim", Vliegersvelderlaan 42 te Barneveld. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. woensdag 30 januari om 10.00 uur in bovengenoemde zaal, waarna de begrafenis omstreeks 11.45 uur zal plaatsvinden op de Gemeentelijke Begraafplaats aan de Asak- kerweg te Ede. Geen bloemen Degenen die geen rouwbrief hebben ontvan gen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden nam de Heere van onze zijde weg mijn geliefde man, onze lieve en zorgzame vader en schoonvader ABRAHAM ANTHONIE DE BRUINE echtgenoot van Klazina Dooge geboren 15-06r1952 overleden 25-01-2008 K. de Bruine-Dooge Sandra Jasper en Marjet Leendert en Hanna Willem en Mirjam Tonnie en Ellen Wilma Anne Frank en Melanie Lage Rampertseweg 4 4307 NN Oosterland Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op D.V. maandag 28 januari van 20.00 tot 21.00 uur in dorpshuis "Oosterhof", St. Joost- dijk 27 te Oosterland. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal gehouden worden op D.V. dinsdag 29 januari om 13.30 uur in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente in Neder land, Burg. v.d. Havestraat 68 te Oosterland. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de algemene begraafplaats te Oosterland. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in bovengenoemd dorpshuis. - Gaarne gepaste kleding - Vrouwen met hoofddeksel Geen toespraken Geen bloemen „De HEERE bewaart de eenvoudigen; ik was uitgeteerd, doch Hij heeft mij verlost. Psalm 1166 De HEERE heeft tot Zich genomen, Zijn kind, onze geliefde broer, zwager en oom JAN MALJAARS in de leeftijd van 85 jaar. Veere: A.P. Pouwer Vrouwenpolder: A. Maljaars A. Maljaars-Harpe Middelburg: C.C. Gideonse-Maljaars Neven en nichten Wij zijn de medewerkers van Zorgcentrum Eben-Haëzer dankbaar voor de liefdevolle verzorging. Middelburg, 25 januari 2008 Zorgcentrum Eben-Haëzer, Briandlaan 2 Correspondentieadres: Fam. J. Maljaars Noordweg 32 4356 ED Oostkapelle Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op dinsdag 29 januari van 19.30 tot 20.00 uur in Zorgcentrum Eben-Haëzer, Bi'iandlaan 2 te Middelburg. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 30 januari om 14.30 uur op de begraafplaats te Serooskerke (W). Vooraf gaande aan de begrafenis zal een rouwdienst gehouden worden in de Saronkerk, Noordweg 34 te Oostkapelle, waarvoor u wordt uitgeno digd. De rouwdienst begint om 13.00 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid de familie te condoleren in de Saronkerk. Geen bloemen Als u geen rouwkaart heeft ontvangen, verzoeken wij u deze advertentie als uitnodi ging te beschouwen. Lever uw familieberichten bij voorkeur schriftelijk aan. De aanlevertijden voor ge boorte- en rouwadvertenties zijn: maandag t/m vrijdag tot 9.00 uur op de dag van plaatsing. Voor de zaterdagkrant tot vrijdag 18.30 uur. Tel. 055 - 539 04 99, fax 055 - 542 48 02 of e-mail: advrd@refdag.nl ReformatorisctiJ Overlijdensberichten uit andere dagbladen ZZ'NPl 23 januari Francina Maria Fritz te Rotterdam (85). HZ) Tubantia I 18 januari c Johanna Gezina van Rooijen-Nijenhuis te Enschede (62) Karolina Kemperman-Koelman te Steenwijksmoer (84) 19 januari Mies Steinmeijer- Brummer te Hengelo (81) *21 januariHendrika Wilhelmina Peterman te Hof van Twente (65) Antonie Jan Verheijden te Glanerbrug (85) Johanna Soepenberg- KleinJan te Den Ham (91) *22 januariBerendina Maria Theresia Besselink te Deventer (62) Wim de Leeuw te Almelo (81) Johan Willem Stronks te Hengelo (83) Hendrik Jan ter Balkt te Markelo (96) Gerard Vaneker (69) Gerrit Roord te Oldenzaal (73) Maria Gerardina Konink-Christenhusz te Hengelo (70) Marie Lohuis- Boswerger te Geesteren (Ov.) (85)Ria Nordkamp- Reijerink te Overdinkel (51) «23 januari Hendrika van Buren-'de Vries te Deurningen (86). rzjpzci 18 januari Jans de Koster-de Glopper te Zierikzee (81) 21 januari Roedredath Ganesh (62) Johanna Christina Weijgers-Westra te Heinkenszand (40) 22 januariJanna Bras-Tramper te Goes (91) Helena Eggermont-de Bakker te Sluiskil (85) Adriaan van der Jagt teYerseke (64) Jacobus Jan de Kam te Kamperland (82) Jozina Johanna Pietjouw-Bomgaars te Kapelle (88) o Jannie Scheele-Kruidenier te Amersfoort (88) Cornelis van der Zouwen te Middelburg (67) *23 januari Johanna Bakker-de Bruijne te Middelburg (83) Johanna Cornelia Zandee-de Dreu te Krabbendijke (85). fbeo volentej HASSELT St. Evangelisatie Canada In de grote kerk van Hasselt Zaterdag 2 februari Psa Imzarigavond Aanvang 19.30 uur Meditatie: Ds. K. Veldman uit Vriezenveen Organist: Roelof Mulder Panfluit: Leon Koppelman Collecte voor St. Evangelisatie Canada KAMPEN Bovenkerk Psalmzangdag Zaterdag 15 maart 2008 Meditaties: Ds. A. Schot - Nunspeet Organist: Peter Eilander Aanvang: 13.30 uur Parkeertip: Burg. Berghuisplein De kerk is verwarmd! www.psalmzangdag.nl NOORDELOOS Hervormde Kerk Zaterdag 2 februari Aanvang: 20.00 uur Orgelimprovisatieconcert met samenzang door Jan Noordzij (Organist van de Hervormde Kerk te Noordeloos) Toegang gratis Deo volente! AALST Ger. Gem. Wegens omstandigheden gaat de dienst van dinsdag 29 januari waarin Ds. B. v.d. Heiden voor zou gaan niet door. ALPHEN A/D RIJN Oud Ger. Gem. in Ned. Hooftstraat 240 Dinsdag 29 januari 19.30 uur Ds. G. Gerritsen BEEKBERGEN Oud Ger. Gem. in Ned. Woensdag 30 januari 19.30 uur Ds. G. Gerritsen Tevens collecte voor St. Ouderenzorg te Stavenisse CAPELLE AAN DEN IJSSEL-WEST Ger. Gem. Doormanstraat 12 Woensdag 30 januari 19.45 uur Ds. G.M. de Leeuw GIESSENBURG Vrije Evang. Gemeenschapshuis De Til Dinsdag 29 januari 19.30 uur Ds. A.C. Rijken uit Gameren i.p.v. Ds. J. v.d. Sleen LEERDAM Ger. Gem. Adullamkerk Woensdag 30 januari 19.30 uur Ds. P. Melis LEERSUM Oud Ger. Gem. in Ned. Vrijdag 1 februari 19.30 uur Ds. T. Klok NIEUW-BEIJERLAND Oud Ger. Gem. in Ned. Dinsdag 29 januari 19.30 uur Ds. H. Molendijk OUD-BEIJERLAND Ger. Gem. Dinsdag 29 januari 19.30 uur Ds. C. van Krimpen Bijbellezing RIDDERKERK Ger. Gem. Donderdag 31 januari 19.30 uur Ds. G.M. de Leeuw Bijbellezing SINT-ANN ALAND Ger. Gem. Donderdag 31 januari De aangekondigde dienst van Ds. G.J. Baan gaat niet door. VIANEN Ned. Herv. Comité Bakkerstraat 8 Woensdag 30 januari 19.30 uur Ds. D. Heemskerk uit Opheusden Vorwen en waarden Kopieerboek voor voortgezet orxferwt/ï. www.fcran+fnc/eMas.nl of tel 010-^309190 Bij Timmerman kiest u een gedenkteken: 0 met een persoonlijke stijl 0 naar een ontwerp dat past 0 in elke gewenste steensoort of ander materiaal, kleur en lettertype Voor een persoonlijk advies bent u welkom in onze showroom. TIMMERMAN NATUURSTEEN VIERBANNENSTRAAT 1 NIEUWERKERK TELEFOON (0111) 641798 WALENBURGERWEG 83 ROTTERDAM TELEFOON (010) 4660368/4663161 NIEUWE CROOSWIJKSEWEG 66B ROTTERDAM TELEFOON (010) 4136910 WWW.TIMMERMAN-NATUURSTEEN.NL Begrafenissen in Vlaardingen, Rotterdam en omstreken. Opbaarmogelijkheden in een door u gewenst uitvaartcentrum of thuis met koeling. Geen crematies. Dag en nacht bereikbaar. Mozartlaan 13, 3131 ES Vlaardingen, Tel. 010-4600509 Mol Relbrmalorisch Dagblad vindt do mening van zijn lezers belangrijk. Want daarmee kunnen wij onze dienstverlening nog beter afstemmen op de wensen van onze iezers. Daarom heeft het RD oen lezcrspanel opgericht. Ook n als abonnee kimt meedoen Enkele koren per jaar vragen wij u om mee te denken over onderwerpen die te maken hebl>cn met uw krant. Doe mee mot het RD-lezcrspanel, opgeven kan /.alsniciiwsjehaftnograakt.iil Proef uitzetten EU-criminelen bijna klaar voor rechter BRDO (ANP) - Een proefproject van justitie om zware criminelen uit an dere EU-landen na him veroordeling het land uit te zetten, is bijna klaar om voorgelegd te worden aan de rechter. De politie Rotterdam-Rijnmond be reidt daartoe momenteel een aantal zaken voor, meldde staatssecretaris Al- bayrak (Justitie) zaterdag. Albayrak wil daarmee uitvinden in hoeverre het volgens Europese wetgeving mogelijk is om onderdanen van andere EU-lan- den die „notoir overlast" veroorzaken tot ongewenst vreemdeling te verkla ren. „We willen jurisprudentie van het Europese Hof van Justitie uitlokken", zei de staatssecretaris zaterdag na overleg in Slovenië met haar Europese collega's. Groot-Brittannië voert een vergelijkbaar beleid. Het Nederlandse project loopt behalve in Rotterdam- Rijnmond ook in de regio Haaglanden. Justitie wil alleen zware criminelen het land uitzetten, maar ook die ge nieten volgens EU-regels voor het vrij verkeer van personen grote bescher ming. Zo moet er voor uitzetting al sprake zijn van een actuele en serieu ze bedreiging tegen een „fundamen teel belang van de samenleving." Albayrak wil „de grenzen van het be grip "actuele dreiging" scherper in beeld krijgen", schreef ze eerder aan de Tweede Kamer. Ze erkende dat de drempel voor uitzetting hoog is. Van een medewerker DOORN - „Er is maar één logo dat bij christenen past en dat is het geslach te Lam. Naar dit criterium mag en moet alles wat zidi als geestelijk of christelijk aandient gemeten worden: is het wel of niet in verhouding met die verachtelijke gestalte van een lij dende Christus?" Dit zei ds. J. Koppelaar zaterdag in zijn lezing voor de IRS-conferentie 2008. De werkgroep Bezinning en Evangeli satie van Stichting In de Rechte Straat (IRS) organiseert ieder jaar een drie daagse conferentie. Dit jaar was het thema van de conferentie "Wast op in de genade...!" De conferentie in Doorn trok zo'n vijftig bezoekers uit verschillende kerkgenootschappen. Vrijdagavond hield dr. M. Verduin de eerste le zing, over het onderwerp "De Hei lige Geest in ons persoonlijk leven". Zaterdagavond sprak drs. I. A. Kole over "De Heilige Geest in de gemeen te". Zaterdagmorgen sprak ds. Koppelaar over het onderwerp "Door de Heilige Geest leven in onze cultuur". Ds. Kop pelaar, predikant van de hersteld her vormde gemeente van Abbenbroek, baseerde zich op de Korinthebrief, waarin de apostel Paulus onderscheid maakt tussen de geest van deze wereld en de Geest van Christus. De predikant ging in het bijzonder in op het tweede hoofdstuk en trok parallellen met de plaats van christenen in onze moder ne cultuur. Volgens ds. Koppelaar reageren kerk mensen vaak niet juist op de veront rustende antichristelijke ontwikkelin gen. „De geestelijke malaise en de ver loedering bestrijd je niet met sleute len aan godsdienstige constructies. De oplossing ligt in het totaal gericht zijn op de levende Persoon: Jezus Christus. Het verbeteren van kerkelijke structu ren door aanvaarden van goede belij denisgeschriften, zuivere dominees en het creëren van hechte verbanden tus sen vrome mensen, zullen onmachtig blijken de geest van de wereld buiten de deur te houden. Geen enkele kerke lijke muur is in staat de antichristelij ke invloedsfeer die via allerlei media, vooral via internet, binnenkomt, bui ten te houden. Er is slechts één reme die: een echte relatie met de Persoon Jezus." Ds. Koppelaar zei dat het onder scheid tussen ware gelovigen en wetti sche kerkmensen, die op de keeper be schouwd vaalc werelds leven, cruciaal gaat worden. „Orthodoxe godsdiensti ge mensen zijn enkel gericht op iets, terwijl levende christenen altijd Ie mand volgen." Volgens de predikant kan de uitdrukking dat er iets in een mensenleven moet gebeuren, beter vervangen worden door „Iemand moet in je leven komen." Het werk en de ga ven van de Geest worden door de apos tel Paulus altijd in verband gebracht met Gods grootste Gift, dat is Zijn Zoon. De predikant uit Abbenbroek ging uitvoerig in op het onderscheiden van de gaven van de Geest. Hierbij kan een gezegde van Maarten Luther bruik baar zijn. De hervormer vroeg zich bij iedere beoordeling af: „Is dit te verge lijken met dat wat Christus dreef?" Volgens ds. Koppelaar moeten nieuwe geestelijke bewegingen op hun „drive" getoetst worden. Dan blijkt snel of die wel of niet in relatie staan met het geslachte Lam. De ware christe nen die steeds meer buiten de sa menleving gesloten worden, gaan toe nemend de trekken van het geslachte Lam vertonen. „Ongeestelijke christe nen zijn altijd bezig zichzelf te pro fileren. Wie gedreven wordt door de geest van de wereld is constant met zichzelf bezig. De moderne tijd schrijft immers voor dat je aan jezelf moet werken." Ds. Koppelaar sprak aan het eind van zijn lezing de vrees uit dat vele teke nen erop wijzen dat ook de kerk met deze geest is doordrenkt. Predikan ten in opleiding worden verplicht een eigen profielschets te maken. Het almaar hameren op geestelijke groei lijkt door die wereldse geest gedre ven. „Christenen zullen altijd op het geslachte Lam moeten lijken en als dat zo is, dan imponeert dat het meest." Een praiseavond die uit enkel lofprij zing bestaat, noemde de predikant „een ongeoorloofde anticipatie op de grote toekomst." De Bijbel tekent de nieuwtestamentische gelovigen altijd als levend tussen de eerste regen van het pinksterfeest en de late regen die pas na de wederkomst zal komen. Pen Haag Benoordenhout 5^-'Rayonhoofd- I Van Poperingf (070) 345 80 36 I Oen Haag Moerwlife SS»»- Rayonhoofd: Oe nee*n SB" Rayonhoofd: I Hulsman (030) 603 62 35 I WA Rayonhoofd: v»n Helden (0416) 69 30 16 ftWENDSÊ-On- Noord ?■»- Rayonhoofd- Kok (010)472 15 68 Afisw* Rayonhoofd; De Lange (0318) 64 16 23 Rayonhoofd: Van der Rhee (0184)68 31 85 4 Rayonhoofd- Van der Zwan (010) 460 15 14 De RD-bezorger brengt niet alleen de krant bij onze lezers, hij of zij bezorgt zichzelf ook een prima bijverdienste! Iedere middag een uurtje aan de slag loont meer dan je denkt! Bel daarom hazensnel het rayonhoofd in |Ouw buurt of ons kantoor in Apeldoorn; (055) 539 04 98! Rayonhoofd: Boori (0172)49 41 661 Rayonhoofd, Van der Leeden - 1°348) 45 17 97 I Reformatorisch Dagblad c

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 3