't was anders Van der Vlies kritiseert koningin Betuwelijn WD'er Rutte schrijft beginselprogramma dag en nacht bewaakt Parlementvaria „Opvoeder moet gesprek over media op gang houden Reformatorisch Dagblad Binnenland maandag 28 januari 2008 PAGINA 3 Ruim 400.000 boetes voor apk-overtreders HILVERSUM (ANP) - Ruim 400.000 Nederlanders kunnen de komende maanden een boe te verwachten omdat ze hun au to niet op tijd hebben laten keu ren. Dat zei verkeersofficier Koos Spee zaterdagavond in het tv-pro- gramma Kassa. Justitie is met een actie bezig waarbij alle over treders van de apk-regels worden aangepakt. Het tv-programma ontving vorig jaar klachten van mensen die onterecht een boete kregen. Het register van de Rijks dienst voor het wegverkeer (RDW) blijkt gedateerd. Daardoor kan het gebeuren dat mensen van wie de auto twaalf jaar gele den al gesloopt is. toch nog een boete krijgen. Spee zei imiddels opdracht gegeven te hebben het register op te schonen. De Nationale ombudsman. Alex Brenninkmeijer. reageerde in Kassa kritisch op de werkwijze van de RDW en het Bureau Ver keershandhaving van Koos Spee. Hij meent dat geen boetes kun nen worden opgelegd zolang de bestanden niet zijn opge schoond. Brenninkmeijer zei in gesprek te gaan met de RDW en Koos Spee over de gang van za ken. Proef probiotica Zwolle opgeschort Binnenlandredactie ZWOLLE - De Isala klinieken in Zwolle werven voorlopig geen nieuwe baby's voor een probio- ticaproef met babyvoeding. Dat zei de Zwolse kinderarts dr. H. Molendijk vanochtend in het ra dioprogramma De Ochtenden. Het onderzoek was bedoeld om te achterhalen of poedermelk met een probioticapreparaat helpt tegen maag- en darmklach ten bij zuigelingen. De poeder- melk is al bij 25 baby's gebruikt. Vorige week werd bekend dat een proef, waarbij patiënten met acute alvleesklierontsteking pro biotica kregen toegediend in de darmen, gepaard ging met een onverwachte hoge sterfte onder proefpersonen. Deze onderzoe kers werkten met een ander pro bioticapreparaat. Desondanks stoppen de Zwolse klinieken met het werven van proefpersonen tot een onderzoek naar deze sterfte is afgerond. Koningin In de Accentbijdrage over konin gin Beatrix (RD. 26-01) is de naam van de directeur van het Baarnse woon-zorgcentrum Schoonoord verkeerd weergege ven. Hij heet niet drs. G. Westen dorp. maar drs. G. Westerhuis. Personeel mocht alleen met niet-kameraden in contact ko men als het functioneel was. Wilders' vriendin hield zich be zig met financiële zaken. „De te lefoniste van de ambassade heeft toen vaak 'Mister Dijkstra' van de Amro Bank aan de tele foon gehad", aldus Wilders. De anekdote komt aan bod in de vorige week verschenen bio grafie "Veel gekker kan het niet worden". Daarin vertelt Wilders dat hij als kind erg lastig was. „Ik was een aandachtstrekker thuis. Mij is verteld dat ik begon te schreeuwen en te krijsen als ik in de box zat en mijn moeder de kamer uit liep. En daar werd dan altijd aan toegegeven. Ei genlijk hadden ze dat natuurlijk meteen moeten afstraffen, maar dat is nooit gebeurd." Jammer, erg jammer. Want nu plukt heel Nederland daar de wrange vruchten van. KdG Agenda De Tweede Kamer debatteert morgen over tal van onderwer pen die al eerder in mondelinge overleggen aan de orde zijn ge weest. waaronder een over dier- transporten. Voor woensdag staat een discussie aangekon digd over de invoering van een verklaring van verbondenheid die mensen moeten onderteke nen als ze Nederlander willen worden. Donderdag wordt on der meer gesproken over de in voering van een lesnorm van 850 uur per jaar in het middel baar beroepsonderwijs. Uitspraak van de week „Samen leven, samen werken, sa men klungelen." WD-Kamerlid Hamming hekelt de uitvoe ringsproblemen bij de gratis verstrekking van schoolboeken. Redactie politiek DEN HAAG - SGP-fractievoorzit- ter Van der Vlies heeft geregeld moeite met de standpunten en het optreden van koningin Bea trix. Haar opvattingen over Europa, homo-emancipatie en haar ma nier van zondagsheiliging „be treurt" de SGP-voorman. zo blijkt uit een uitgebreid interview dat de televisiezender Het Gesprek vanavond om halftien uitzendt. Het Gesprek zendt ook via inter net uit. „Zij is voor een federatief Euro pa. Dat betreuren wij en dat zul len wij blijven doen", aldus de SGP-voorman in het interview. Zoals bekend houdt de vorstin op het paleis geregeld bijeen komsten om te praten over ver dere integratie van de Europese Unie. Ook de brief die koningin Bea trix stuurde naar de organisato ren van Roze Zaterdag is bij de SGP niet goed gevallen. De vor stin spreekt in de brief haar waardering voor het gedachte goed van de jaarlijkse homodag. Ze schreef dat ze helaas te laat uitgenodigd was voor een kerk dienst, voorafgaand aan de festi viteiten op deze dag. De letterlij ke tekst van de brief is overigens Ewout van der Staaij Interview DRONTEN - Hij moest een eigen profiel aanmaken op Hyves en bekeek met medecursisten film pjes op YouTube. Harry Haasjes (42) uit Dronten behoort tot de eerste lichting studenten van de nationale opleiding mediacoacli die morgen afzwaait. De Raad voor Cultuur wil dat het onderwijs meer nadruk legt op mediawijsheicl: mensen leren be wust, kritisch en actief deel te nemen aan moderne media. Het advies van de raad tot het oplei den van mediacoaches is niet aan dovemansoren gericht. Stich ting Reclame Rakkers en Stich ting De Kinderconsument start ten in september vorig jaar met een dergelijke hbo-cursus, met name bedoeld voor leerkrachten, personeel van mediatheken en medewerkers in de jeugdzorg. Om die reden mag Haasjes zich vanaf morgen gediplomeerd me- diacoach noemen. Waarom is een mediacoach no- dig? „Hij moet op school aandacht vragen voor het mediabeleid, het opstellen en naleven van media- protocollen. Ook is het de bedoe ling dat hij leerlingen leert om gaan met de pc en het mobieltje. Daarnaast moet hij in staat zijn ouderavonden te geven over de omgang met media. Uiteindelijk is het de taak van zo'n coach het Van onze correspondent METEREN - De Betuwelijn wordt dag en nacht bewaakt. Aanleiding hiervoor zijn vertra gingen op het spoortraject die worden veroorzaakt door ko- perdiefstal. De exploitant van de Betuwelijn, Keyrail, heeft sinds eind vorige week particuliere beveiligings- nooit openbaar gemaakt. Ook de manier waarop de ko ninklijke familie de zondag door brengt. betreurt Van der Vlies. Hij zou graag zien dat er meer sprake was van zondagsheili ging- Deze „minpuntjes" doen vol gens Van der Vlies niets af aan de waardering die hij heeft voor de samenbindende rol van Bea trix voor de Nederlandse samen leving. Ook heeft de SGP-voor man grote waardering voor de werkkracht van de vorstin. Van der Vlies verklaart verder zich niet te kunnen voorstellen dat er ooit vrouwen op SGP-kan- didatenlijsten zullen staan. „Dat zou in strijd zijn met hoe de par tij er momenteel over denkt. En dat ligt vrij fundamenteel", al dus de fractievoorzitter. Hij erkent dat de juridische strijd over het al dan niet toela ten van vrouwen tot de SGP er uiteindelijk toe kan leiden dat de SGP wordt verboden. Als het ooit zover komt, zegt dat volgens hem veel over de democratie in Nederland. De SGP'er erkent dat er overeenkomsten zijn tussen zijn partij en de PW. Beide heb ben zorgen over de islamisering van de samenleving. Maar met de woordkeus van Wilders is Van der Vlies het „absoluut niet eens." thema op de agenda houden." Is er niet genoeg aandacht voor het omgaan met moderne media? „Niet overal. De ontwikkelingen gaan zo snel dat het voor de ge neraties van voor 1980 moeilijk is die bij te houden. Mijn 13-jari- ge zoon heeft bijvoorbeeld net een iPod. Het lukt hem sneller muzieknummers erop te lcr ij gen dan zijn vader. Ouderen staan snel op technische achterstand. Het is goed dat opvoeders het ge sprek met kinderen over media op gang houden, of het nu een vader is met zijn zoon of een do cent met zijn leerling." U hebt een airsus gevolgd. Hoe kan een doorsnee-ouder dat ge sprek op gang houden? „Dat is inderdaad een probleem. Op een ouderavond kan ik als mediacoach wel praktische tips geven. Niet te snel alleen iets ver bieden, maar juist uitleggen waarom iets niet door de beugel kan. Blijf in contact, stel je op de hoogte en kijk mee. En wat ou ders misschien niet kunnen, mo gen we wel van leerkrachten ver wachten. Zij zijn professionals." Hebben alleen scholen baat bij een mediacoach? „Zeker niet. Ook voor bibliothe ken is het de vraag wat bezoe kers achter de pc mogen doen. Ik hoorde laatst dat er een scholier werd gepest. Het bleek niet van achter een computer op school of thuis te gebeuren, maar op een pc in de bieb." diensten ingeschakeld. Directe aanleiding voor deze maatregel zijn de vertragingen op het spoortraject die worden veroor zaakt door koperdiefstallen. Vol gens een woordvoerder van Key rail is afgelopen week in de nacht van woensdag op donder dag een 18-jarige jongen uit het Gelderse Buren ter hoogte van Meteren door de politie opge pakt, terwijl hij bezig was kope- ENSCHEDE - Op de parkeer plaats van het Medisch Spec trum Twente (MST) is vanoch tend de mobiele afdeling inten sieve zorg geopend. Dat heeft het MST vandaag ge meld. De noodvoorziening was noodzakelijk, omdat in het ge bouw op de afdeling intensieve zorg drie mensen waren besmet geraakt met de resistente zieken huis bacterie Acinetobacter bau- manni. De tijdelijk voorziening is ge bouwd door militairen van het geneeskundig bataljon uit Erme- lo. In de loop van de dag kwa men de eerste twee patiënten naar de mobiele intensieve zorg. Het bestrijden van de bacterie in het ziekenhuis kan makkelijk 1 miljoen euro gaan kosten, meldt De Twentsche Courant Tu- bantia. Ziekenhuizen waar de uitbraak zich eerder voordeed, kregen schoonmaakrekeningen van een half tot een miljoen. Dode (44) door ontploffing in café Amsterdam AMSTERDAM (ANP) - Bij een ontploffing in café Familia aan de Kamperfoelieweg in Amster dam-Noord is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 44-jari- ge man omgekomen. Het explo sief was vermoedelijk een hand granaat. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt. Zij onderzoekt nog hoe de granaat heeft kun nen exploderen en of iemand die bijvoorbeeld bij de horecazaak naar binnen heeft gegooid. Door de ontploffing raakten acht mensen gewond. Drie van hen liggen nog met verwondin gen aan gezicht of benen in het ziekenhuis. Zij zijn niet in le vensgevaar. Het incident gebeurde rond 4.00 uur. Hoewel dat na de offici ële sluitingstijd van de horecage legenheid was, waren er op dat moment nog mensen aanwezig. Toen de politie arriveerde, lagen verscheidene personen gewond op straat en in het café. Familia was bekend bij de poli tie wegens een aantal kleine inci denten, zoals geluidsoverlast en vechtpartijtjes. Over de toe dracht van de zaak is nog niets bekend. De politie heeft nog nie mand aangehouden. Zij heeft twintig rechercheurs op de zaak gezet. ren kabels langs de spoorlijn te stelen. Toen de gewaarschuwde agenten arriveerden, lagen er langs de spoorlijn al diverse afge knipte kabels klaar om te wor den meegenomen. De volgende middag werd een 20-jarige vrouw uit Erichem opgepakt we gens medeplichtigheid De afgelopen maanden is er va ker sprake geweest van koper- diefstal langs de Betuwelijn. DEN HAAG - PW-fractievoorzit- ter Wilders denkt dat zijn film over de Koran begin maart kan worden uitgezonden. „De film is nog niet af." Dat zei de politicus zaterdag in De Telegraaf. „We zijn er nog wel een paar weken mee bezig." De krant heeft de openingsscène van de film gezien. Links staat de Koran afgebeeld, rechts de tekst: „Waarschuwing: Dit boek bevat schokkende beelden." Geduren de de film zullen steeds de ran den van het boek zichtbaar zijn. Daarbinnen worden beelden ver toond van wat er in de Korantek sten wordt beschreven. „We ma ken een rit langs de verschillen de soera's en verzen", aldus Wil ders. „Daar zoeken we dan een voorbeeld bij." Dat kan gaan om een onthoofding in Irak of een executie in Saudi-Arabië, waar de sharia wordt toegepast. Oud-WD-Kamerlid Hirsi Ali vindt dat Wilders het recht heeft om de film te maken. Verdonk denkt dat Wilders helemaal nog geen film heeft. Rare Rutte Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Zo ook WD-leider Rutte. Nu zijn partij links en vooral rechts zetels verliest aan de Partij voor de Vrijheid van Wilders en Trots op Nederland van Verdonk, doet hij er alles om de WD te profileren. Maar in de gauwigheid moet er bij de partij nu toch iets gron dig zijn misgegaan. Want vrees den de liberalen er bij de start van het huidige kabinet nog uit drukkelijk voor dat de rege ringscoalitie van CDA. PvdA en Christenunie de begrotingsre gels van oud-WD-minister Zalm van Financiën „overboord" zou zetten, vorige week legde Rutte zelf de bijl aan de wortel van de erfenis van de langstzittende minister van Financiën en vol gens velen de ultieme schatkist bewaarder. Inspelend op de, tamelijk over haaste, vrees voor een uit Ameri ka overwaaiende recessie, riep Rutte het kabinet op om te ko men met een flinke bestedings impuls door middel van het schrappen van alle belastingver hogingen die dit jaar zijn inge gaan. De begrotingsregels die Zalm instelde tijdens het eerste paarse kabinet stellen echter dat er tijdens de rit niet meer geld mag worden uitgeven dan vooraf is bepaald. In zijn weblog wrijft de huidi ge schatkistbewaarder en PvdA- leider Bos. Rutte fijntjes in dat de Zalmnorm juist bedoeld is voor rust en stabiliteit in het be grotingsbeleid: „Kom op Mark, lees het verzameld werk van Gerrit er nog eens op na!" MtB Overdekte kruiwagen „Cadeautjes mogen wel. maar hoeven niet." Dat schreef WD- leider Rutte op de uitnodiging Redactie politiek AMSTERDAM - WD-leider Rutte gaat persoonlijk een nieuw be ginselprogramma voor zijn par tij schrijven. De huidige begin selverklaring stamt uit 1980 en is volgens de überale voorman sterk verouderd. Rutte deed zijn aankondiging af gelopen zaterdag in Amsterdam tijdens de viering van zestigjarig bestaan van zijn partij. Voorzit ter Rosenthal van de WD-Eerste Kamerfractie helpt Rutte bij het schrijven. Individuele vrijheid en persoon lijke verantwoordelijk zullen in het nieuwe programma centraal staan, zo beloofde Rutte. „Het moet een offensief document worden, dat bovenal onderschei dend is ten opzichte van de beide andere hoofdstromingen in de Nederlandse politiek: de chris tendemocratie en de sociaal democratie", aldus Rutte. Rutte zegt dat hij zelf „lol" heeft in schrijven. Plet is „goed om je gedachten te ordenen." De meeste politieke partijen stellen PECHTOLD ...kikkers binnenboord houden... Foto ANP om afgelopen donderdag aanwe zig te zijn bij het aansnijden van de taart ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van zijn partij. Wat zouden de politieke partij en zoal aan de WD willen ge ven? BNR Nieuwsradio maakte een rondje langs de fractievoor zitters en kreeg bijzondere ant woorden. PvdA-vicefractievoor- zitter Hamer had haar creativi teit het minst gebruikt. Ze op teerde voor een bos van zestig rozen. De WD kan in haar ogen wel wat vriendelijkheid gebrui ken na alle rellen rond Verdonk. CDA-fractievoorzitter Van Geel zou het liefst een rekenmachine geven. Dan kon Rutte nog eens narekenen hoe het nu precies zit met de Zalmnorm die de li beraal wil verlaten. Verdonk noemde na enig nadenken een gehoorapparaat: „Waarmee de WD kan luisteren naar de stem van het volk." SGP-fractievoorzitter Van der Vlies kwam in het programma niet aan het woord, maar vol gens fractievoorlichter De Bruy- commissies in als ze belangrijke zaken zoals een beginselpro gramma willen herzien. Rutte wil de herziene .verklaring in het najaar voorleggen aan de leden. Rutte verklaarde zaterdag dat de WD geen antireligieuze partij is. Hij ontmoet geregeld mensen die CDA stemmen en ontevreden zijn over de koers van het kabi net-Balkenende. Ze willen echter niet overstappen naar de libera len omdat die niet streven naar cohesie in de samenleving en omdat die antireligieus zijn. Bei de bezwaren berusten volgens Rutte op een misverstand. Liberalen zijn volgens Rutte ook niet antireligieus. „Wij hou den wel strikt vast aan de schei ding tussen kerk en staat. Eén van onze oprichters, professor Oud, zei in 1953 al: „Onze partij plaatst zich op de grondslag der verworvenheden der christelijke beschaving. Als politieke partij laten wij het aan ieders persoon lijke geweten over te beslissen op welke diepere levensgrond hij of zij meent een staatkundige over tuiging te moeten vestigen"", al dus Rutte. ne wist hij wel wat hij geven zou: de allereerste beginselver klaring van de WD waarin wordt verwezen naar het chris tendom als drager van onze be schaving. D66-leider Pechtold zocht het meest bijzondere cadeau uit: Een overdekte kruiwagen, waar mee Rutte zijn kikkers binnen boord kan houden. GV Potje schelden „Een heer in het verkeer is meestal een vrouw." Of dit ge zegde waar is, is nooit bewezen. Voor het politieke verkeer geldt hij in elk geval niet. Vrouwen in Den Haag kunnen elkaar flink in de haren zitten. Tijdens het debat over het ou derenbeleid gaven diverse vrou welijke woordvoersters elkaar weer eens onder uit de zak. GL- Kamerlid Van Gent verweet haar collega Agema (PW) een „hor rorscenario" te schetsen van de ouderenzorg, een beeld dat vol gens haar nauwelijks uitsteeg boven „een potje schelden." „Misschien kunt u er een film pje over maken", voegde zij er -met verwijzing naar de ge vreesde Koranfilm van fractielei der Wilders- vilein aan toe, „dan hoeft u tenminste niet in dialoog." En alsof dat nog niet genoeg was. plakte zij er nog een pér- soonlijke aanval aan vast. „U heeft dan wel een nieuw kapsel, maar u hebt geen oplossingen." Agema op haar beurt is ook geen lieverdje. Met krachtige uitdrukkingen geselt zij ge woonlijk de linkse mplticulti's. Wat haar vorige week van me vrouw Koser Kaya (D66) de 'mee levende' reactie opleverde dat zij „best begrijpt dat het intelli gentieniveau van mevrouw Age ma niet zo ver strekt." AMSTERDAM - Het CDA/PvdA/- ChristenUniekabinet gaat de homobelangenorganisatie COC extra subsidiëren. Dat beloofde minister Plasterk, die verantwoordelijk is voor emancipatie, gisteren tijdens een nieuwjaarsreceptie van het COC. Hoeveel geld de organisatie krijgt, is nog niet duidelijk. Het COC moet zo snel mogelijk een lijstje met concrete plannen inle veren en dan beslist Plasterk over de hoogte van het subsidie bedrag. COC-voorzitter Frank van Dalen is blij met de toezegging. De be langenorganisatie heeft de afge lopen jaren diverse acties uit ei gen middelen betaald, waaron der de acties tegen trouwambte naren met gewetensbezwaren te gen het homohuwelijk, de acties voor het lesbische meemoeder- schap en het mee laten varen van een boot tijdens de Gay Pride. Het kabinet stelt dit jaar in totaal 2,5 miljoen euro be schikbaar voor homo-emancipa tie. WIEGMAN ...lief voor immigranten... Foto ANP Zijn er dan geen vriendelijke dames in het parlement? Jawel. Agema weet er wel één te vin den. Helaas is het een vriende lijkheid die haar van geen kan ten bevalt. „De toon van me vrouw Wiegman is natuurlijk heel hef, want zij is lid van een christelijke fractie. Daar wordt altijd maar lief gedaan over im migranten." Adj' Afstraffen Wilders is privé een heel ander mens dan in de politiek, zeggen mensen die hem kennen. Ze noemen hem „aimabel", „erg geestig en ook heel aardig" en „een heel lieve man, een zachte man in de omgang. En ook echt niet dom." Dat laatste blijkt wel uit de wijze waarop Wilders de diplo matieke regels op de Hongaarse ambassade wist te omzeilen om zijn geliefde aan de telefoon te krijgen. Hij leerde haar kennen aan het einde van de Koude Oor log. De ambassade was op stali nistische wijze georganiseerd: ENSCHEDE - Korporaals Lesley Arrighi en Andre Huisman richten het noodhospitaal in dat in de nacht van donderdag op vrijdag is neergezet op een parkeerplaats bij het Medisch Spectrum Twente. Vanochtend is de mobiele afdeling geopend, de eerste twee patiënten werden in de loop van de dag opgenomen. Foto anp Enschede neemt mobiele legerunit in gebruik Wilders denkt Koranfilm in maart af te hebben Redactie politiek Plasterk belooft extra subsidie aan COC Redactie politiek AMSTERDAM - De nieuwe spottersplaats bij de Polderbaan van vliegveld Schiphol is zaterdagochtend in gebruik genomen. Foto anp Redactie: Gerard Vroegindeweij, bijdragen: Marcel ten Broeke, Kees de Groot, Addy de Jong

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 2