r PKN zoekt toenadering tot RKK „Mens leeft niet bij brood alleen" Weg vol kruisingen, bochten en borden „Kerk kan niet om popmuziek heen" Meditatie Reformatorisch Dagblad j Kerk en Godsdienst maandag 28 januari 2008 PAGINA 2 Eijk geïnstalleerd als aartsbisschop DEN HAAG - In het World Forum Convention Center in Den Haag had zaterdag de afsluiting plaats van de door de Jeugdbond Gereformeerde Gemeen ten (JBGG) georganiseerde actie "Toekomst voor de kerk". Zaterdag werd bekendgemaakt dat die actie in totaal 608.833 euro heeft opgebracht, ruim boven het streefbedrag van 400.000 euro. Hiervan is 10 procent bestemd voor de Theologische School van de Gereformeerde Gemeenten en een even groot percentage voor jeugdwerk in het Zuid-Amerikaanse Ecuador. De rest gaat naar het eigen jeugdwerk. Foto Gerhard van Roon Schuldbelijdenis „Indien Ik niet gekomen was, en tot u gesproken had, zij hadden geen zonden..."Johannes 15:22 Wij hebben inderdaad geen voorwendsel voor onze zonden. Zolang wij niet van harte tot God bekeerd zijn, menen wij, dat er vele ver ontschuldigingen voor onze zonden voor handen zijn. Ook zijn wij geneigd om de schuld hiervan heimelijk op God te werpen. Wij hebben echter, indien wij in ons on geloof en onze onbekeer- lijkheid volharden, geen voorwendsel voor onze zonden. Is er dan iets rede lijker dan van alle veront schuldigingen af te zien en te erkennen zoals wij waar lijk zijn, met volle nadruk schuldig? Zouden wij niet tot een volkomen erkenning van onze misdadigheid moeten komen en met diepe oot moed en schaamte voor God nedervallen? Zou dit de taal van ons hart niet moeten zijn: Ja, bij U, o Heere, is gerechtigheid, maar bij ons is beschaamd heid van het aangezicht. Ik heb het kwaad, dat Ik be dreef nooit in het rechte licht gezien en door uit vlucht op uitvlucht mijn ge weten gerustgesteld. Ik heb de lasterlijke gedachte ge- Kerkredactie UTRECHT - „Het is tijd voor een oecumene van de persoonlijke ontmoetingen waarin we ons verheugen als we elkaar tegen komen en ons aan elkaar kun nen scherpen." Dat zei dr. B. Plaisier zaterdag bij de installa tie van de nieuwe aartsbisschop van Utrecht, dr. W. Eijk. De secretaris-generaal van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) riep Eijk op vooral te zoe ken naar wat de kerken bindt. „De situatie is zo ernstig dat het aan verloochening van onze roe ping grenst, als we ons vooral zouden richten op de profilering van ons eigen kerlc-zijn", zei Plai sier. Hij haalde de secretaris-ge neraal van de Wereldraad van Kerken aan, die vrijdag zei te ho pen dat rooms-lcatholieken en ge lovigen van andere kerken rond 2050 samen ter communie kun nen gaan. „Daarom hoop ik", zei Plaisier, „dat we met uw aantreden aan de wieg staan van een nieuwe tijd van samenwerking en ver trouwen in elkaar. Laten we het om Gods wil verhinderen, dat de huidige ontwikkelingen ons uit elkaar drijven in plaats van bij el kaar brengen in een gemeen schappelijk christelijk huis. U hebt daarvoor een van de sleu tels in handen." De nieuwe Utrechtse aartsbis schop Eijk (54) volgt kardinaal Si- monis op, die vorige maand af scheid nam. Eijk, die zowel arts als theoloog is, bestuurde sinds 1999 het bisdom Groningen, dat sinds enkele jaren Groningen- Leeuwarden heet. Hij geldt als een krachtig bestuurder die de ethische leer van de Rooms- Katholieke Kerk trouw volgt. Bij de inbezitneming van de ze tel van het aartsbisdom waren al le Nederlandse bisschoppen aan wezig. Namens de regering wa ren minister Donner (Sociale Za ken en Werkgelegenheid) en se cretaris-generaal Demminlc van het ministerie van Justitie aan wezig. Ook de oud katholieke aartsbisschop van Utrecht, Joris Vercammen, en de preses van de PKN, ds. G. de Fijter, woonden de plechtigheid bij. Eijk staat voor de taak de finan ciële situatie van het aartsbis dom te verbeteren. Sinds 2000 komt het elk jaar 10 tot 20 pro cent tekort. Zonder ingrijpen zou het aartsbisdom in 2011 failliet zijn. Het bisdombestuur heeft vo rig jaar november al maatrege len aangekondigd. De nieuwe aartsbisschop heeft als motto gekozen: "Noli recus- are laborem" (schuw de zware in spanning niet). Simonis, die zich nu als „religieus erfgoed" zei te beschouwen, ried zijn opvolger tijdens een receptie in het Acade miegebouw aan het Domplein aan ook te luisteren naar het woord van Jezus Christus: Ga nu mee naar een eenzame plaats om alleen te zijn en een tijdje uit te rusten. Eijk is de tiende aartsbisschop van Utrecht sinds de Nederlandse regering in 1853 het Vadcaan toe stond weer bisschoppen in Neder land te benoemen. Hij gaat de ko mende maanden langs alle 45 pa rochieverbanden van het aartsbis dom om de pastorale teams en vertegenwoordigers van de paro chiebesturen te leren kennen. Actie JBGG levert ruim 600.000 euro op Van een medewerker DEN HAAG - „De Bijbel staat vol met richtingwijzers, waarschu wingsborden en stoplichten. Je moet de Bijbel kennen om erop te letten." Dat zei ds. D. W. Tuinier, predi kant van de gereformeerde ge meente te Aagtekerke, zaterdag tijdens de afsluiting van de door de Jeugdbond Gereformeerde Ge meenten (JBGG) georganiseerde actie "Toekomst voor de kerk". De afronding van de actie had plaats in het World Forum Con vention Center in Den Haag. De JBGG heeft actie gevoerd om geld bijeen te krijgen. Zaterdag werd bekendgemaakt dat die ac tie in totaal 608.833 euro heeft opgebracht, ruim boven het streefbedrag van 400.000 euro. Hiervan is 10 procent bestemd voor de Theologische School van de Gereformeerde Gemeenten, een even groot percentage voor jeugdwerk in het Zuid-Ameri kaanse Ecuador en de rest voor het eigen jeugdwerk. Het bedrag van rond de 60.000 euro voor de Theologische School wordt voor betere huis vesting gebruikt. Het geld voor Ecuador is bestemd voor het uit zenden van een adviseur voor het jeugd-en zondagsschoolwerk van de jonge zendingskerk. Het geld voor de Jeugdbond is be doeld om het jeugdwerk voort te kunnen zetten. De bijeenkomst met het thema "Bestemming bereikt?" stond in het teken van op weg zijn. Ds. Tuinier verwachtte dat veel jon geren die ochtend met behulp van navigatieapparatuur naar Den Haag waren gekomen. Je kunt de eindbestemming berei ken door goed naar de stem van de TomTom te luisteren. Zo is het geestelijk ook, zei de predi kant, die het leven vergeleek met een weg. „Wat is je reisdoel en wat is de eindbestemming van de reis, als je die nu zou moeten intoetsen?" De predikant zei dat de Bijbel vol richtingaanwijzers, stoplich ten en waarschuwingsborden staat. Hij noemde als een belang rijke richtingwijzer Spreuken 3:6: „Ken Hem in al uw wegen en Hij zal uw paden recht maken." Ds. Tuinier zei dat er tijdens de reis allerlei kruispunten zijn, zo als het kiezen voor een bepaalde studie, een baan of het krijgen van verkering. Die keuzes heb ben alles te maken met de ge steldheid van het hart en met het liefhebben van God. Gedu rende de reis kan de weg ook hobbelig of bochtig worden door ziekten of andere problemen. Waarvoor zijn die hobbels no dig? „De Heere geeft hobbels en bochten om je te leren dat je het geluk niet in de wereld moet zoe ken. De Heere wil dat je Hem zoekt en voor Hem buigt, ook al begrijp je Zijn weg misschien niet." Sprak ds. Tuinier over "Jouw weg", bij ds. W. Harinck, predi kant van de gereformeerde ge meente te Woerden, ging het over "Zijn weg". Hij zette in met de plaat van de brede en de smal le weg die bij hem in huis hangt. De predikant vroeg de jongeren het belangrijkste niet te verge ten, namelijk waar de levensreis naartoe gaat. Sommige mensen zeggen, al dus ds. Harinck, dat de wegen van alle religies ten slotte bij de zelfde God uitkomen. „Wij bren gen vandaag een andere weg, de weg van Christus. De slagbomen gaan alleen open door het bloed en het offer van de Heere Jezus Christus. Er is geen andere Naam gegeven om zalig te worden. Je zus is niet een symbool van een groep mensen of een oriëntatie punt, maar Hij is de Weg." De predikant zei dat het een vrije weg is. Er staan geen bor den met de tekst: verboden voor onbevoegden. De enige vereiste is het leren kennen van de eigen ongerechtigheden. „Overtuiging van de eigen verlorenheid is no dig. Als je niet overtuigd bent dat je op de verkeerde weg bent, zul je de goede weg niet zoeken. De grootste hindernis is ons ei gen hart, dat te trots is om op die weg te komen." Jeugdbonddirecteur L. A. Kroon interviewde B. Labee en J. van Rijswijk, twee studenten van de Theologische School, die geves tigd is in Rotterdam. Ze zeiden beiden dat het toelaten tot de studie hun leven ingrijpend ver anderd had, maar ook dat ze er veel voor teruggekregen hadden. Labee is blij met de betrokken heid van jongeren. Het is hem tij dens gehouden preken opgeval len dat jongeren intens luister den. Van Rijswijk zei dat de dienst van de Heere geen nare dienst is, omdat er geen zaliger leven is dan het leven met Jezus. Hij hoopte dat de grote nood van het predikantenkort een plaats heeft in het gebed van jongeren. koesterd dat mijn voort gang in de zonde aan U te wijten was. Maar nu heb ik geen voorwendsel meer voor mijn zonden. Al mijn uitvluchten zijn ijdel. Ik ben genoeg gewaarschuwd en gebeden. Niet bij U is de schuld van mijn volharding in het kwaad, maar het is de boosheid van mijn eigen hart. De hoogmoed maakt mij onwillig. Ik moet Uw rechtvaardig vonnis billij ken. Ewaldus Kist, predikant te Dordrecht (Leerredenen, 1840) „Communie voor elke christen" sen de RK-Kerk en de Wereld raad de komende jaren ster- VATICAANSTAD - Secretaris generaal Samuel Kobia van de Wereldraad van Kerken hoopt dat rond het midden van deze eeuw alle christe nen aan de communie kun nen deelnemen. Nu mogen in de Rooms-Katholieke Kerk alleen leden van de eigen kerlc ter communie gaan. Dat zegt Kobia in een inter view met de Osservatore Ro mano, de krant van het Vati- caan. De methodistische se cretaris-generaal van de We reldraad van Kerken is ervan overtuigd dat de banden tus- Ds. A. F. Honkoop in Goes begraven Van een medewerker GOES - Op de algemene begraaf plaats te Goes is zaterdag ds. A. E. Honkoop ter aarde besteld. De emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten overleed vorige week maandag op 86-jarige leeftijd. De rouwdienst, die gehouden werd in de Sionskerlc te Goes, werd bijgewoond door ongeveer 800 belangstellenden. De dienst werd geleid door ds. D. de Wit (Rijssen). Hij spralc naar aanlei ding van Psalm 43. „Ds. Honkoop was een Christusprediker", zei ds. De Wit. „Hij predikte niet al leen Christus in Zijn verdienste, maar ook in Zijn toepassing. Ds. Honkoop voelde zichzelf een al- bederver. Door Christus komt een albederver thuis en zal hij eeuwig zingen van Gods goeder tierenheid." Namens het geheel van de Ge reformeerde Gemeenten spralc de emeritus predikant ds. J. Mijn- ders (Barendrecht). Aan het ge opende graf spraken ds. De Wit en de plaatselijke predikant, ds. C. J. Meeuse. Namens de familie sprak G. H. Verweij, zwager van de overledene, een dankwoord. Na terugkomst in de kerk las ds. Meeuse 2 Korinthe 5:1-10. WARSCHAU (ANP/AFP) - Het aantal nieuwe priesterstuden ten in Polen is vorig jaar met een kwart afgenomen. Dat heb ben de Poolse bisschoppen vrij dag laten weten. Meldden zich in 2006 nog 1029 mannen aan de poort van de rooms-katholieke seminaries, leer zullen worden. In de We reldraad zijn orthodoxe, pro testantse en anglicaanse ker ken vertegenwoordigd. Als iedereen ter communie zou kunnen gaan, zou dat een symbool van eenheid on der de christenen zijn en de oplossing van problemen ver gemakkelijken in landen, zo als Nederland en Duitsland, waar veel kerkelijk gemengde huwelijken voorkomen, zo meent Kobia. Vorig jaar schokte het Vaticaan de pro testantse kerken door die ker ken het recht te ontzeggen zich kerk te noemen. Ds. B. Haverkamp ter aarde besteld Van een medewerker NIEUW-LEKKERLAND - Ds. B. Haverkamp, hervormd emeritus predikant in Nieuw-Leklcerland, is zaterdag begraven in zijn woonplaats. De predikant overleed op 22 ja nuari in het verzorgingstehuis in Nieuw-Leklcerland op de leeftijd van 87 jaar. In het kerkgebouw van de her vormde gemeente van Nieuw- Leklcerland werd, voorafgaand aan de begrafenis, een rouw dienst gehouden. Ds. B. C. Haver kamp, predikant van de her vormde gemeente van Aalburg en zoon van de overledene, leid de deze dienst. Hij sprak over Psalm 4:7b. Zijn vader tekende hij als iemand die zijn hele leven als een bedelaar alles bij de Hee re zocht. „Voortdurend onder zocht hij de Schrift om het ge vondene te kunnen uitdelen in zijn eenvoudige, gunnende pre ken en meditaties." Op de begraafplaats aan de Schoonenburglaan las ds. B. C. Haverkamp de eerste verzen van Johannes 14 en de Apostolische Geloofsbelijdenis. Nadat het On ze Vader was gebeden, sprak zoon Gerrit Haverkamp nog een dankwoord namens de familie. een jaar later waren dat er nog slechts 786. Het totaalaantal priesterstudenten nam vorig jaar met 10 procent af tot 4257. Sinds de Pool Karol Woytila in oktober 1978 tot paus werd geko zen, leende Polen jarenlang een groot aantal priesterstudenten. Paus Johannes Paulus II stierf in april 2005. Congres over muziek in kerk Van een medewerker AMERSFOORT - „De kerk lean niet om het ritme van de pop muziek heen. Daarom moet er ruimte gemaakt worden voor andere instrumenten dan het orgel." Dat zei prof. dr. G. Hei- tink, emeritus hoogleraar prak tische theologie aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Prof. Heitinlc was zaterdag in Amersfoort een van de sprekers op het congres "Muziek in de kerk", georganiseerd door het Nederlands Dagblad, het Steun punt Liturgie, het lcerlcmuzikale bureau van de deputaatschappen Eredienst en Kerkmuziek van de Gereformeerde Kerken vrijge maakt en de onlangs door kerk musicus en componist Dirk Zwart opgerichte Stichting Nieu we Kerkmuziek.' Van een medewerker OXFORD - In de Britse universi teitsstad Oxford vond vrijdag en zaterdag het eerste Veritasfo rum in Europa plaats. Onder het thema "Blessed are the poor" werden verschillende fo rums georganiseerd. Het doel van de forums is in de academi sche wereld de grote levensvra gen te stellen, in de hoop de le vens van de „scheppers van de cultuur van morgen te inspire ren." Bij het nadenken over de grote levensvragen wordt het christe lijk geloof van meet af aan inge bracht. Het concept Veritas is uit Ame rika komen overwaaien. Daar werd in 1992 aan de universiteit van Harvard voor het eerst een Veritasforum georganiseerd. Er was onvrede over het dorre gees telijke klimaat aan de universi teiten. Er bestond behoefte om een plek te creëren waar wezen lijke vragen weer gesteld konden worden. Sinds dat eerste forum is de organisatie gegroeid en heeft zich verbreid naar talloze andere universiteiten in Amerika en daar buiten. Anno 2008 heeft Veritas ook in Europa voet aan wal gezet, waar bij een van 's werelds oudste en Prof. Heitinlc spralc over "Kerk muziek in een diverse cultuur". Volgens hem lijkt de evangeli sche beweging in bepaalde op zichten beter aan te sluiten bij de veranderende cultuur. Hij noemde het verbazingwekkend hoe het proces van evangelicali- sering doorwerkt in de gerefor meerde gezindte. Daarin gaat het om een nieuwe liturgische taal, terwijl beamer en beeld scherm een plaats in het litur gisch centrum veroveren en mu ziekbands en jongerenkoren bloeien. Niet dat prof. Heitinlc dat alle maal zo erg vindt. Het gaat hem erom dat er keuzes worden ge maakt. Dat lean zijn: aansluiting zoeken bij de huidige postmo derne cultuur met een plurali teit van beleving en vele vormen van religiositeit, of het houden bij de grote verhalen en een heidsidealen van weleer. Blijven we streven naar eenheid in gelo ven in de zin van eenvormigheid, koekoek één zang, of proberen bekendste universiteiten, Oxford University, de primeur had. De universiteit draagt nog altijd het motto "Dominus illuminatio mea", de Heere is mijn licht. Ook in het forum dat dit weekend in Oxford werd georganiseerd klonk die verstrengeling door: wetenschap en geloof gaan sa men. De sprekers -allen waren christen- verbonden hun weten schappelijke inzichten met het we ruimte te maken voor ver schillen in beleving en deze veel kleurigheid te honoreren in zang en muziek, vroeg Heitink zich af. Hij denkt dat het mogelijk is om identiteit te verbinden met open heid, klassiek met eigentijds, overtuiging met gastvrijheid en spiritualiteit met daadkracht. Of met Ria Borlcent te zingen: „God, U houdt van de verschillen, want zo hebt u ons gemaakt." Ook Dirk Zwart constateert dat er in de volle breedte van de gro te traditionele kerken een toene mende ontwikkeling gaande is om meer plek te geven aan het evangelicale lied. Grif geeft hij toe dat niet iedereen daarmee in genomen is. „Sommigen verzet ten zich ertegen. Anderen dalen enthousiast af van de orgelbanlc naar de pianokruk." Hoe je er ook over denkt. Dirk Zwart pleit ervoor 'een visie te kiezen of te ontwikkelen en op grond daarvan beleid te maken. Geloven en kerlc-zijn lean volgens hem op verschillende manieren. christelijk geloof. Tijdens de eerste bijeenkomst op vrijdagavond werd vanuit een theoretische invalshoek gekeken naar het armoedevraagstuk. De uiteenzettingen van de verschil lende wetenschappers, voorna melijk economen, werden daar bij geprikkeld door de vraag of het christelijk geloof in deze kwestie verschil maakt. Op za ter dagmiddag kreeg de discussie tij- Dat geldt ook voor kerkmuziek. „In de ene gemeente gedijt het opwekkingslied, in de andere hoort men graag vernieuwende kerkmuziek. In de ene gemeente landen de "Psalmen voor Nu", in de andere blijft men liever de Ge neefse psalmen en enige gezan gen zingen", aldus Dirk Zwart. Socioloog drs. Wim H. Dekker waarschuwde om van geen van beide een karikatuur te maken. „We kunnen de evangelische be weging met pek en veren de stad uitdragen en de gereformeerde bondsrichting met de eigen uit leg van formulieren en het selec tief coupletten uit een psalm plukken gemakkelijk bespotte lijk maken. Het gaat erom dat we elkaar ontmoeten in de litur gie." Wel zei Dekker weinig op te hebben met de televisietaai van nieuwe kerkliederen, waarin we als het ware al zingend bij God op schoot klimmen. Dat het kerklied vele stijlen kent en met andere instrumen ten dan orgel lean worden bege- dens een lunch een praktisch vervolg: Wat kunnen studenten daadwerkelijk doen tegen ar moede? Op zaterdagavond volgde er een forum met prof. Lionel Tarassenko en prof. Alister McGrath over de vraag of de mens een machine is. De centra le vraag was of het leven van een mens uiteindelijk reduceerbaar is tot een genetische werkelijk heid. Tarassenko behandelde de ze vraag aan de hand van de ont wikkeling in de kunstmatige in telligentie. McGrath stelde dat het in deze kwestie om interpretaties gaat van wat we zien. Het leven van de mens beschouwen als een be tekenisloze machine van genen is evengoed een interpretatie als het toeschrijven van Gods beeld aan de mens. De discussie is daarom niet op voorhand, op ba sis van wat we zien, beslist in het voordeel van het reductionisme. Daarom blijft er volgens McGrath ruimte om te beargu menteren dat mensen niet leven van brood alleen (Mattheüs 4:4). Geïnitieerd door IFES-Neder- land, een overkoepelende organi satie van christelijke studenten verenigingen, zullen er dit jaar aan universiteiten in Amster dam, Delft en Leiden ook Veritas- forums van start gaan. leid, werd in diverse workshops gedemonstreerd. Harry van Wijk, organist van "De Kandelaar" in Amersfoort, speelt soms samen met een rockpiardst, een groep koperblazers en een kleine band. Frank den Bakker, muzikaal eindredacteur bij Psalmen voor Nu, is gekneed in lichte muziek in de kerk, zaterdag begeleid door een praiseband uit de spea kers. Dirk Zwart componeert voor zijn gemeentekoor muziek op teksten van onder andere Ria Borlcent en Huub Oosterhuis. De Pauluscantorij uit Baarn legt zich toe op het gebruik van mini mal music in de Nederlandse kerkmuziek. Jaap Zwart demon streerde gemeentezangbegelei ding op piano. De muzikale bij dragen op het congres kwamen voor het overgrote deel uit gere formeerd vrijgemaakte hoek. Volgens ds. W. van der Schee (Amsterdam) kon slechts een ldein deel van de gemeenten de tijdens het congres ten gehore gebrachte muziek waarderen. Geref. Gemeenten houden vervolg generale synode Kerkredactie UTRECHT - De Gereformeerde Gemeenten houden woensdag en donderdag het vervolg van de generale synode 2007. De synode komt bijeen in de Westerlcerk van de gereformeer de gemeente te Utrecht (Berg straat). Het verloop van de agenda wordt naar gewoonte ter plaatse door de synode vastgesteld. Ver wacht wordt echter dat de verga dering de volgorde van het rap- portenboelc zal aanhouden. Dat betekent dat deze week onder meer de rapporten van de depu taatschappen buitenlandse ker ken, evangelisatie. Bijbelversprei ding en Israël behandeld wor den. De generale synode 2007 wordt afgrond in maart. Op 26 en 27 maart zijn nog twee synodezit tingen geagendeerd. WASHINGTON (ANP/AFP) - De leider van de Mormoonse Kerk, Gordon Hinckley, is zaterdag avond op 97-jarige leeftijd overle den in Salt Lake City (Utah). Dat hebben kerkelijke bronnen laten weten. Hinckley, die door kerkle den als profeet werd gezien, was sinds 1995 leider van de Mor moonse Kerk. Beroepingswerk PROTESTANTSE KERK IN NED. Beroepen: te Deventer (gees telijk verzorger Sint Jozef), mw. A. G. J. van der Maas (prot.) te Scharnegoutum/ Bozum, die dit beroep heeft aangenomen; te Tjerkgaast (herv.)/ldskenhuizen (geref.), mw. S. N. Cnossen- Hoekzema te Sneek/IJsbrecht- um (geestelijk verzorger ver pleeghuis De Lelanen). Aangenomen: naar Haskerhor- ne, A. J. Verbeek te Ugchelen. HERSTELD HERV. KERK Aangenomen: naar Mont- foort, kand. A. T. van Andel te Urk, die bedankte voor Loon op Zand. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen: te Vlaardingen, A. van Voorden te Uddel. DEVENTER - Sjoerd Wielenga is benoemd tot hoofdredacteur van het jongerenopinieblad "X [ist] in Christ". Hij volgt Henk Jan Kamsteeg op. Dat meldt "XJist] in Christ" in een persbericht. Wie lenga (27) was betrokken bij de ontwikkeling van het jongeren tijdschrift. Sinds de start ervan, in 2005, was hij eindredacteur. Wielenga blijft eindredacteur van het opinieblad CV.Koers. Drs. ICeller (PKN) benoemd in Wereldraad Kerkredactie UTRECHT - Het centraal comité van de Wereldraad van Kerken heeft drs. Marloes Keiler be noemd tot afgevaardigde na mens de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). De 150 leden van het bestuur hebben in een schriftelijke stemming inge stemd met de voordracht van de Protestantse Kerk. Dat meldt de Protestantse Kerk op haar website. Keiler studeerde religie en le vensbeschouwing aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Mo menteel is zij werkzaam bij de IKON (Interkerkelijke Omroep Nederland). Zij is daar verant woordelijk voor religieuze inter netprojecten en voor de websites van de verschillende IKON-pro- gramma's. Keiler is sinds een aantal jaren betrokken bij oecu menische activiteiten van de PKN. In 2007 was zij namens de Protestantse Kerk gedelegeerde naar de derde Europese Oecume nische Assemblee in Sibiu. Ook is zij lid van de POV Oecumene, een adviescollege voor het oecu menisch werk van de Protestant se Kerk. Aantal priesterstudenten Polen daalt Alister McGrath spreekt in Oxford op eerste Veritasforum in Europa OXFORD - Prof. McGrath: „Het leven van de mens beschouwen als een be tekenisloze machine van genen is evengoed een interpretatie als het toe schrijven Van Gods beeld aan de mens." Foto Benne ter Veen TOEKOMST VOOR DE KERK 4

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 2008 | | pagina 2